FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy warto marzyć?
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 16-11-2005, 17:37    Post subject: Czy warto marzyć? Quote selected Reply with quote

Ostatnio na j. polskim nauczycielka powiedziała do nas: "No to na następnej lekcji będziemy dyskutować na temat: Czy warto marzyć?, zbierzcie argumenty za i przeciw" Znalazłam sie w grupie, która miałą zebrać argumenty przeciw. Bardzo trudno mi to przyszło, bo osobiście jestem za marzeniami. A jak Wy sądzicie? Czy warto marzyć?

[ Dodano: 16-11-05, 17:40 ]
Wiem, że rzucając takim tematem nie jestem zbyt aryginalna, ale ciekawi mnie co myślicie na ten temat. Jakie macie podejście do marzeń i jakich argumentów użyjecie w Waszych wypowiedziach. Może coś mi się przyda do tej dyskusji :) Ave wszystkim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-11-2005, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

gdybym nie mial marzen i tych wiekszych i malutkich to by ten portal nie powastal.. :] czy warto to juz sami sobie odpowiedzcie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 16-11-2005, 19:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja rowniez jestem za marzeniami, przeciez bez tego nikt by do niczego nie dążył, nie miał celu wyznaczonego do spełnienia...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 16-11-2005, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ktoś kiedyś mi powiedział że nie warto marzyć bo się nie spełnia , ja jestem innego zdania , uważam że to zależy głównie od nas samych czy się spełniają , od naszej woli i chęci , nie mam na myśli marzeń typu ~~ gwiazdka z nieba czy słoń w złotej klatce :)~~ ale takie bardziej realne , które zapewne każdy miał , jak tak teraz sobie pomyślę to wiele z nich się wypełniło w moim skromnym życiu ,choć z regóły moje marzenia (zamierzenia) nie są wygórowane...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 16-11-2005, 21:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mażenie proboalem spelnic. I... skończyło sie zlamanym kciukiem i... nie zaluje. Mażenia ktore sie moga spelnic to mniej lub bardziej trudne w realizacjii plany. Te zas ktore nie moga... te naprawde lubie bo znich powstaja nieraz historie (odniesienie do prywatnych raczej nieudanych prob pisarskich:P).
Back to top
View user's profile Send private message
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 16-11-2005, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marzyć nie tylko warto ale i trzeba (moim zdaniem). Bez marzeń życie ludzkie było by smutne. Czasem tylko marzenia są w stanie dodać nam sił, popchnąć do realizacji najbardziej szalonych planów. A czy się spełniają?
Vampirella wrote:
uważam że to zależy głównie od nas samych czy się spełniają , od naszej woli i chęci

dodamłabym jeszcze że konieczna jest wiara w ich spełnienie.
Back to top
View user's profile Send private message
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 16-11-2005, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marzenia to bardzo czesto nasze zciowe cele, coś co chcemy osiągnąć w życiu. Gdyby nie nasze marzenia (te mniejsze i te większe), to nic byśmy nie robili, nie dążyli do niczego. Siedzielibyśmy z założonymi rękami i czekali - tylko na co?
Marzenia sa potrzebne jak najbardziej, w pewien sposób nas napędzają do działania, pchaja ciągle do przodu....

A czy się sprawdzają? - Zależy tylko od nas i naszej woli i ciezkiej pracy...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-11-2005, 22:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coz, zostaje mi tylko zgodzić się z szanownym gronem przedmówców. Gdyby nie marzenia nie bylabym tu gdzie się teraz znajduję. Porzuciłam jedno marzenie przed laty za namową rodziny i po kilku latach wracam do niego jesczze bardzoej zdecydowana i uparta, więc tak odwodzenie mnie od niego nic nie dało w dłuzszej perspektywie.:)

Argumenty przeciwko marzeniom:
czasem marzenia są tak mało realne ze nie spełnią się :( i gdy nie ma się tej swiadomosci mozna złamac sobie ( albo komuś ) zycie - przykład : mama chciala bym miala szanowany zawód lekarza lub prawnika

czasem marzenia mylone są z nieuleczonymi kompleksami
czasem ludzie za duzo marzą a za mało robią w danym kierunku

:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 16-11-2005, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak widzę, wszyscy jak na razie są za marzeniami. Może podam jakiś argument przeciw (tylko nie pomyślcie, że ja jestem przeciw. Wręcz odwrotnie, ale wczuwam się w rolę na najbliższą lekcję j.polskiego :) ). Na przykład: jeśli ktoś marzy o czymś i staje się to jego jedynym celem w życiu, to po jego osiągnieciu nie wie co ze sobą zrobić, nie ma już do czego dążyć, bo doszedł do celu, spełnił swoje marzenie. Co teraz? Wymarzyć sobie coś innego, czy może, jak to napisał Baby Grace, mamy usiąść z założonymi rękoma i nic nie robić?
Marzenia także mogą być tragiczne w skutkach. Np. jakiś chłopak marzy o pewnej dziewczynie. W końcu udaje się mu ją zdobyć. Są ze sobą przez jakiś czas młodzieniec planuje ślub, chce się oświadczyć swojej ukochanej, po czym zaczyna ją podejrzewać o zdradę. Przyłapuje partnerkę z innym facetem i zabija, albo dotkliwie pobija rywala. Tu już trochę zeszłam na temat miłości, ale to się troszkę wiąże ze sobą. Co myślicie o tym przypadku? Ttutaj marzenie stało się wręcz obsesją tegoż zazdrośnika. Przyzwyczajony do tego, że zawsze dostawał to co chciał, wpada w szał kiedy się okazuje, że jednak nie wszystko może mieć.
O kuchnia. Dobra, skończę już ten wywód, bo zaczynam gadać nie na temat :) Ave wszystkim :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-11-2005, 23:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mabh wrote:
jakiś chłopak marzy o pewnej dziewczynie. W końcu udaje się mu ją zdobyć.

Alez wynika z tego ze zdobył swoje marzenie. To ze następnym marzeniem był ślub to juz tylko kolejne marzenie.... Ale nie wynika z tego przekladu nic negatywnego dla samego marzenia , gdyż ono się spełniło.Trzeba odrózniac marzenia od działań i skutków z tego płynących.
poz atym , jak wiadomo , trzeba uważać o czym się marzy , bo a nuż się to dostanie...:) stara prawda :))))
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 17-11-2005, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mabh wrote:
Na przykład: jeśli ktoś marzy o czymś i staje się to jego jedynym celem w życiu, to po jego osiągnieciu nie wie co ze sobą zrobić, nie ma już do czego dążyć, bo doszedł do celu, spełnił swoje marzenie. Co teraz?

Człowiek to taka dziwna bestia, która zawsze chce więcej. Zrealizuja jedno marzenie i stwierdza że to mu już nie wystarcza, więc zaczyna snuć nowe marzenia.
Marzenia mogą być niebezpieczna dla człowieka jeśli przysłaniają mu teraźniejszość. Przestaje on wtedy doceniać to co ma, możesz wziąść jako przykład Lalkę B.Prusa. Wokulski to morzyciel i do niczego dobrego go to nie doprowadziło :) (to tak apropo twoich przygotowań na polski)
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 16-12-2005, 17:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja bym powiedziala, ze zawsze mam nadzieje. a nadzieja to rowniez w tym marzenia :). dzieki nadzieji staram sie brnac do przodu...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 17-12-2005, 14:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mówia ze nadzieja jest maką glopich. Ale mowia tez ze jak kazda matka dba o swoje dzieci... Gdyby nie istniala nadzieja na to ze mazenia sie spelnnia warto byloby marzyc? (Nie liczac nierealnego fantazjowania, snow o potedze i chęci przeniesienia sie do alternatywnej rzeczywistosci :P)
Back to top
View user's profile Send private message
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 21-01-2006, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

bez marzen nie mialabym motywacji do działania....

"To mozliwosc spelnienia marzen sprawia,ze zycie jest takie fascynujace" jak to napisał PAulo Coelho w "Alchemiku" :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kekkai


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 20 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 29-01-2006, 01:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czasem można się zatracić w świecie marzeń. Kiedy ma się ten jeden obraz orzed oczyma nic innego się nie liczy. Rzeczywistość odsuwana jest na plan dalszy...
"Hiding within a reverie" jak to Opeth ujął w piosence The Leper Affinity też jest niebezpieczne.... ucieczka przed rzeczywistością w marzenia.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy warto marzyć?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group