FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Future Proof - Spacerując wśród cierni (2005)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 12-12-2005, 14:09    Post subject: Future Proof - Spacerując wśród cierni (2005) Quote selected Reply with quote

Z przyjemnością zabierałem się do recenzowania płyty Future Proof, gdyż nieczęsto wpadają w moje ręce dzieła pochodzące z naszego kraju i prezentujące podobny poziom wykonawczy i produkcyjny. Choć to tylko materiał promocyjny (na pełnowymiarowy album jeszcze przyjdzie nam poczekać), nie miałem wrażenia, żeby wypełniające go utwory były niedokończone lub czegoś im produkcyjnie brakowało.

Album otwiera elektroniczne, pulsujące basem i wypełnione duszną atmosferą "Intro", przechodzące płynnie w "Dowód przyszłości" - szybką rytmiczną piosenkę wzbogaconą o dźwięki sfuzzowanej gitary. I pierwsze zaskoczenie - głos wokalisty Mariusza Małyja jest czysty, niezniekształcony żadnymi efektami (zmienia się to dopiero w skandowanym refrenie) i dość wysoki. Powiem szczerze, że mi się podoba takie rozwiązanie. Następny jest "Ogień" - kompozycja wolniejsza od poprzedniczki, i sporo od niej dłuższa - prawie 8 minut grania. I przy okazji jest najlepsza kompozycja na płycie, z fajnym, nieco "atari-podobnym" klawiszem. W dodatku piosenka ma bardzo fajny nieco poetycki tekst. Niestety następny w kolejności "Psychodream" rozczarowuje. Szybka, motoryczna młocka zbytnio kontrastuje z poprzednim utworem, w dodatku zaśpiewana jest po angielsku - w zwrotce wychodzi niestety nienajlepszy akcent - poprawia się on znacznie w mantrycznym refrenie. Piosenka fajna, ale niekoniecznie po "Ogniu" - może powinni zmienić kolejnosć utworów?
"Pajęczyca" z kolei jest wzbogacona zupełnie zniekształconym, spogłosowanym wokalem - trzeba się dobrze wsłuchać, żeby rozpoznać, czy mamy do czynienia z tekstem polskim, czy angielskim. W miarę rozwijania się piosenki wokal staje się nieco czystszy - a może to tylko ucho się przyzwyczaja? Bardzo mocny punkt płyty!
Właściwą część wydawnictwa zamyka "Piosenka" - znów nieco wolniejszy utwór (nie zaryzykuję słowa ballada) i znów mocny - niebanalny tekst i połamany rytm nie pozwalają się nudzić.

Płyta zawiera też trzy dodatkowe remiksy utworów "Future Proof" (krótki, nicała minuta), "Pajęczyny" (wersja utaneczniona, ze wzmocnionym bitem) i "Ognia" (skrócona, również nieco przyspieszona wersja). Fajne uzupełnienie podstawowego materiału, wydłużające całą płytę do nieco ponad trzech kwadransów.

Reasumując: płytka bardzo miła w odbiorze, podlana hipnotycznym sosem i nieco odjechanym imagem samego zespołu. Poza tym to swieżynka - zgrane w lipcu bieżącego roku. Pozycja bardzo udana i na pewno warta bliższego zapoznania się - szczególnie jeśli lubi się granie z pogranicza electro i punka.

Zespół pracuje cały czas nad nowymi kompozycjami i wciąż szlifuje te starsze - jestem bardzo ciekaw końcowego rezultatu.

OCENA - 7/10

Utwory:
1. Intro
2. Dowód przyszłości
3. Ogień
4. Psychodream
5. Pajęczyna
6. Piosenka
7. Future Proof (mix in progress)
8. Pajęczyna (kłamstwo i iluzje mix)
9. Ogień (disco science psycho fans mix)

Skład: Mariusz "Baton" Małyj (voc), Grzegorz "Żaba" Żabka (g, b), Tomasz "Kuroń" Kuna (synt, prog)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Future Proof - Spacerując wśród cierni (2005)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group