FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Hostel
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 06-03-2006, 00:22    Post subject: Hostel Quote selected Reply with quote

Zupełnie nie zamierzałam oglądać tej produkcji i intuicja mnie nie zawiodła :))). Prezentowany w szybkiej migawce jako 'Quentin Tarantino ' movie ( a drobnymi u dołu ;'QTpresents') i własnie owo drobne "presents' robi wielką rożnicę. Nie wiem jak wogóle Tarantino zgodził się firmować takie beznadziejstwo swoim nazwiskiem. Opisywać co i jak nie ma po co , nie chcę pozbawiac zabawy i wątku "surprise!" ochotników ( hehe), jedynie kilka refleksji ,które się nasuneły; otóz reżyser owego dzieła, niejaki Eli Roth zapewne był w podróży słuzbowej w naszej częsci Europy , tzn SŁowacja, Rumunia , Polska... i niewątpliwie jego amerykanski światły umysł nakreslił taki oto obraz :
1.w naszym regionie są tylko pola uprawne i fabryki, jesli się juz trafi jakies zapyziałe miasteczko to jest niesamowicie zniszczone , jakby co najmniej trwała tu nadal II wojna światowa
2. w zapyziałych miasteczkach są dyskoteki z dziwną lokalną muzyką
3. zapyziałe miasteczko okazuje się miejscem ,gdzie jest mnostwo pieknych dziewcząt z silikonowymi piersiami
4.piękne małomiasteczkowe dziewczęta oczywscie mowią po angielsku
5. dzieci w miasteczkach w tej czesci Europy tworzą niebezpieczne bandy i napadają na wszytskich ,chyba ze dasz im amerykanską gumę do żucia ( okraszone cytatem: "Children commit most crimes in that part of Europe'' )
6. co się robi w fabrykach w tej czesci Europy nie zdradzę ...:)

Jednym słowem, Amerykanie mają dość dziwne wyobrażenia o tym skrawku Europy i jesli ktoś jest ciekawy je poznać to moze się skusić do obejrzenia filmu, w innym wypadku - nie polecam.
Ogólnie, wogóle nie polecam. Been there, done that.

ocena: 3/10


Last edited by Aaricia_de_Goth on 01-04-2006, 00:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 06-03-2006, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest Europa (o Polsce juz nie wspominajac), wiec nie ma sie co dziwic. Film powstał w Czechach i tylko udaje Slowacje, natomiast slowaccy parlamentarzysci zlozyli na niego skarge. Pewnie was ucieszy fakt ze planuja nakrecenie drugiej czesci:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mejdżer


Offline 



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 11
Location: Gdańsk

PostPosted: 07-03-2006, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film z cyklu "Europa da się lubic". Na pewno przyczyni się do nakręcenia turystyki. No bo kto by nie chciał pojechac w rejon świata w którym są same piękne kobiety, bo mężczyźni pomarli na wojnie (której do tej pory nie zmiarkowałem), po ulicy krążą bandy 7 letnich morderców zabijających za cukierki a wszyscy którzy nie są dziecmi, super-laskami i turystami wyglądają jak skrzyżowanie amstafa z człowiekiem ( reżyser musiał się nieźle natrudzic i wszystkie siłownie przeczesac, żeby znalęźc tak zwyrolskie mordy).Zacząłem się bac wychodzic z domu. W końcu też mieszkam w Europie wschodniej.
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 07-03-2006, 12:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Planowałam wybrać się na ten film kuszona właśnie owym Tarantino. Na szczęście w porę dojrzałam to nieszczęsne presents i wydrukowane małymi literkami nazwisko scenarzysty i reżysera. Tak więc straciłam serce do tego filmu. Być może obejrzę go kiedyś w domowym zaciszu, ale do kina na pewno się nie wybiorę.
Co do Tarantino to już mu się zdarzało sygnować swoim nazwiskiem okropne gnioty jak choćby drugą i trzecią część "Od zmierzchu do świtu".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 07-03-2006, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

czytałem o tym filmie, że robi nam świetną reklamę (naszej częsci Europy). Ponoć wszyscy zawijają tu w chodakach, orzą (orają?) mułami i jeżdżą furmankami. Internet? TV? Technologia cyfrowa? A co to?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-03-2006, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

mieszkam w drugim co do wielkosci miescie w polsce a na obrzezach miasta gdzie sa osiedla domkow jednorodzinnych a kilka lat temu jeszcze pamietam jak 500m od mojego domu ludzie wypasali krowy :p
teraz mieszkam w centrum i tez wszedzie widze bydlo.
moze jednak cos w tym filmie jest z prawdy ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 08-03-2006, 02:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
teraz mieszkam w centrum i tez wszedzie widze bydlo.
moze jednak cos w tym filmie jest z prawdy ;-)

haha. Jasne że jest troche prawdy.
Film kompletnie mi się nie podobał. Trzeba mieć sporo samozaparcia aby wytrwać do końca. Języki bym powyrywała tym, którzy to z Tarantino porównują. Szczyt bluźnierstwa ;P
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-03-2006, 20:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film tragiczny i żenujący. Nie wiem, co tam w napisach Tarantino robił, bo nie posądzam go o popełnienie takiego czegoś. Niskich lotów ścierwo filmowe klasy "Z".

To takie moje prywatne zdanie...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Simmon


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 08 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 10-04-2006, 16:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Film tragiczny i żenujący. Nie wiem, co tam w napisach Tarantino robił, bo nie posądzam go o popełnienie takiego czegoś. Niskich lotów ścierwo filmowe klasy "Z".

To takie moje prywatne zdanie...

tragiczny i żenujący? mało powiedziane, dzięki Bogu czasem ściągne jakiś film z sieci i tym razem zassałam ten szit :/
Tarantino powinien zarządać odszkodowania za używanie jego nazwiska odnośnie tego gówna, bo chyba nie był takim kretynem, zę zgodził się dobrowolnie firmować to badziewie.
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 10-04-2006, 19:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Simmon wrote:
Tarantino powinien zarządać odszkodowania za używanie jego nazwiska odnośnie tego gówna, bo chyba nie był takim kretynem, zę zgodził się dobrowolnie firmować to badziewie.


Hmmm...jak to się mówi...pieniądze nie śmierdzą. ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Simmon


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 08 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 10-04-2006, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Simmon wrote:
Tarantino powinien zarządać odszkodowania za używanie jego nazwiska odnośnie tego gówna, bo chyba nie był takim kretynem, zę zgodził się dobrowolnie firmować to badziewie.


Hmmm...jak to się mówi...pieniądze nie śmierdzą. ;)

coś mi się zdaje, że dużo na tym obrazie nie zarobi ;) oczywiście jeśli uważamy, ze do kina chodzą ludzie chcący objerzeć wartościowy film ;) a nie odmużdżona młodzież, której głównym rozkładem repertuaru kin jest blok reklamowy na mtv ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 12-04-2006, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz Aaricia, tak piszesz o tym filmie, że aż zachęcasz do obejrzenia <lol>
Zewsząd słyszę, że to gniot i strata czasu, ale nie uwierzę póki nie zobaczę hehe :D
Na pewno podzielę się moimi wrażeniami :)

PePe wrote:
Wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest Europa

Większość Amerykanów to nie wie na jakim kontynencie leżą Stany Zjednoczone :] Z tym, że nie należy winić za ten stan rzeczy ich, tylko ich cudowne szkolnictwo. Gońmy dalej za zachodem... ach szkoda gadać :/
Simmon wrote:
dzięki Bogu czasem ściągne jakiś film z sieci

Oczywiście w celach edukacyjnych i oczywiście po 24 godzinach usuwasz z dysku ;)


Last edited by Saga on 11-06-2006, 22:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 18-04-2006, 01:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Większość Amerykanów to nie wie na jakim kontynencie leżą Stany Zjednoczone :] Z tym, że nie należy winić za ten stan rzeczy ich, tylko ich cudowne szkolnictwo. Gońmy dalej za zachodem...

Nie nalezy winic ich? A kogo by innego? System ma robic cos za kogos?
Fakt napewno ma to duzy wplyw na rozniaste srodowiska w ktorych zyjemy, ale wina jest po stronie ludzi nikogo innego, pozatym jesli ktos chce sam moze sie nauczyc. Ja duzo ze szkoly nke wynioslem no moze jakies glosniki w technikum :) Wszystko do czego doszedlem staralem sie sam osiagnac i troche mi sie udalo, niestety duzo rzeczy zaniedbalem min "Macromedia Flash" hmm... ale to chyba watek o filmie:)

Ogolnie pozdrawiam wszystkich po bardzo dlugiej nie obecnosci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 06-06-2006, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba najbardziej krwawy i masakryczny film w dorobku QT. Osobiście lekko mną wstrząsnął. Kasa, kasa, pieniądz rules. Ile warte jest życie człowieka? Ile jest warta rasa i prestiż kraju. Cennik był niezły. Dlaczego amerykanie byli najdrożsi? heh. ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 04-07-2006, 17:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmmm powiem tylko tyle, że to już drugi film (po Osadzie) totalnie zrypany przez krytykę i przez widownię, w tym tę z naszego forum, który mi się zajebiście podobał. Pomijam drobne szczegóły odrealnienia naszych cudnych stron, bo nie patrzylam na ten film surowym okiem Polaka-patrioty. Film wywarł na mnie niesamowite wrażenie, pod pewnymi względami nawet większe niż Piła (gdzieś słyszałam bezsensowny komentarz, że Hostel jest marną podróbką Piły). Może dlatego, że Hostel oparty jest na autentycznych wydarzeniach. Co prawda rzeczywistym miejscem rozgrywania się tej beztroskiej rzeźni była Azja, konkretnie chyba Japonia (czemu mnie to nie dziwi...), gdzie bogaci i wpływowi psychole mogli spełnić swoje drastyczne fantazje za grubą kasę, poza tym naprawdę ofiarami byli zdesperowani ludzie, którzy świadomie się na to godzili bo np. nie widzieli dla siebie przyszłości lub nie byli w stanie utrzymać swoich rodzin. Pieniądze szły dla ich rodzin.

Film naprawdę zrobił na mnie wrażenie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Hostel

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group