FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Cenzura
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 09-03-2006, 11:29    Post subject: Cenzura Quote selected Reply with quote

Chciałbym wiedzieć, jakie jest wasze zdanie nt.

W dobie zaostrzonego wpie*dalania nosa w nieswoje sprawy odwołuje się koncerty DArk Funeral (Dekompresja), na które fani metalu czekają od dłuższego czasu, zakazuje się targów erotycznych, czy planuje godziny emisji talk shows na godz. pierwszą w nocy.

Dzisiaj na celowniku mamy koncerty metalowe i parady wolności, jutro będą to piątkowe wieczory w barze i prywatki, a pojutrze szkolne kółka zainteresowań.

Czy to tylko ja, czy decydenci tego kraju (ku*wa do tej pory nie wiem, kto ich wybrał) wpadają w niebezpieczne paranoje zagrażające całemy społeczeństwu. Wydaje mi się, że niedługo zajrzą mi w talerz. Robi się tu duszno, ale ja jestem Polakiem i prędzej zdechnę tu na ulicy w rewolucyjnej potyczce, albo totalitarnej biedzie niż ucieknę.

Penny for your thoughts...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 09-03-2006, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

cenzura byla zawsze, nic nie poradzisz. Co do "decydentow tego kraju" to ja uwazam ze jacy wyborcy taka wladza. ja jestem strasznie rozczarowany tym co sie dzieje u nas w kraju, zmian na lepsze nie widze, kolejna kasa pojdzie na wybory wczesniejsze ( tak jakbysmy mieli jej za duzo najwyrazniej ). premier oficjalnie obraza opozycje polityczna, wproadzamy kodeks karny taki jak byl w socjalizmie. cenzura tez sie wyrazniej daje nam we znaki, jest zle i marnie widze szanse na to ze mialo by lepiej byc.

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:

ale co do parad wolnosci to ja powiem tak, wyraznie wyborcy prezydenta lodzi nie chcieli tej imprezy na piotrkowskiej o to bylo wiadomo, wiekszosc zadecydowala trzeba sie z tym pogodzic. co do parada gejow i lesbijek to uwazam ze powinno to byc zakazane, bo szkoda zeby policjanci sie akurat musieli zajmowac tym a nie pilnowaniem porzadku w innych czesciach miasta , pozatym nie przypominam sobie zeby heteroseksualisci robili parady 'normalnosci' . sa pewne przegiecia w druga strone ktorych nie akceptuje, chociazby te manifestacje gejow, na codzien nikogo nie obchodzi co robia oni w lozku, i generalnie tak powinno byc, a oni ciagle na sile przypominaja o tym ze sa i ze sa rowni. wiec moim zdaniem nie powinni sie przypominac i wtedy wszystko bedzie rzeczywiscie rowne i normalne, bo ja nie musze namifestowac ze jestem hetero. To troche tak jak chore podejscie do żydów , powie sie ze sie nie lubi żydow to od razu sie jest antysemitą , ale jak soe powie ze sie nie lubi niemcow, francuzow czy anglikow to bedzie ok.
cenzurze nie , ale nie mozna pozwalac na wszystko. a targow erotycznych sie zabrania ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 09-03-2006, 18:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Erotikon - poszukaj. Były dymy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 09-03-2006, 23:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Państwo Kaczyńskich to pomyłka. Jak rzadzić krajem jesli nie potrafi się utrzymac w ryzach własnej partii i nie raealizuje się postulatów politycznych tak reklamowanych podczas wyborów?!
Cenzura i zabranianie manifestowania pewnych poglądów mam miejsce w przypadku kazdej władzy, chociaż przybiera różne formy i kształty.

Nie podobaja mi się slogany - nacjonalistyczno-katolickie głoszone przez PiS, ale tam tkwi serce całego zabraniania i szykan. Na chwile obecną wszystko wskazuje, że bedzie się to pogłebiać - "Wolne Media", że niby Radio Maryja i TV Trwam?! Że Dark Funeral lepiej niech nie przyjeżdża bo spotka ich to co spotkało Gorgorotha 2 lata temu? Obsadzimy KRRIT i bedziemy rzadzili mediami! Dziennikarzy, z którymi mają problem oskarży się o znieważanie...
Tak wyglada demokracja?! DUPA!!! Tak wygląda pozbawienie zdania opinii publicznej!

Niezalezne media to każde, na które nie ma wpływu zaden czynnik zewnętrzny... Więc co tu jest niezalezne RM i TVT czy TVP1, TVP2, TVN itd. Gazeta Wyborcza czy Tygodnik Niedzielny?!

Jakbym chciał tak żyć to pewnie przeprowadziłbym się na Białoruś!

A tak zabronią wszystkiego co niemoralne - Szatanów, muzyki, Playboya ;>, prezerwatywy tylko jak je ktoś przemyci przez granicę itd.

Trochę to wyolbrzymiłem, ale patrząc na to co się dzieje nietrudno uwierzyć w taką przyszłość... I teraz to wcale nie wygląda jak Science Fiction!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 10-03-2006, 01:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

DeadMoon^ zgadzam się z tobą, nie trudno w to uwierzyć. Tak jak Ergo jestem zawiedziona tym co dzieje się w polskiej polityce. Co do wolnych mediów to one nigdy do końca wolne nie są, zwłaszcza te państwowe. Weżmy program TVP, nie trudno zauważyć jak bardzo zmieniło się nastawienie tych mediów do niektórych spraw. Tak samo było za SLD ale braciszkowie K galopują po większą kontrole nad państwem a manipulowanie mediami to gwarant manipulowania tłumem. Nie podoba mi się to i mam jednak nadzieje że wcześniejsze wybory się odbędą, może karta kaczorów się odwróci. Ostatnio oglądałam "Defilade" - dokument o Koreii Północnej i wtpowiedzi Kaczorków dziwnie przypominają wczesnego Kim Ir Sena.
Back to top
View user's profile Send private message
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 10-03-2006, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

...a ja myślę, że nie będzie tak źle... na razie nikt mi jeszcze wolności nie ogranicza... choć czuję już zbliżające się restrykcje... na szczęście mamy wielu inteligentnych ludzi w Polsce (szkoda, że poszli na wybory tak chętnie jak debile;)), którzy będą się przeciwstawiać "rewolucji moralnej"... podobnie jak Gladwyn nie zamierzam się wyprowadzać z kraju w razie problemów...

...jak mawia posłanka Senyszyn... niszcz kaczyzm! ;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 10-03-2006, 14:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uważam, że nie jesteśmy daleko od wyjścia na ulice. Ja w każdymbądź razie powstrzymywać się nie będę.

Przykład - jestem nauczycielem w gimnazjum. W sprawach nauczycieli nie robi się nic. Jeśli ja powiem jakiemuś gówniarzowi, że jest niedouczony i żeby się wziął do roboty, bo go uwalę, to mamusia leci z pretensjami, że jak ja się do niego odnoszę. Niestety, mi nikt już nie wierzy, że gówniarze zawijają do mnie per 'ty', nagrywają komórą, robią foty i czekają na jakieś potknięcie. Każdy ma w dupie, że muszę się użerać kilka godzin z 30-toma małolatami, którym się wydaje, że są dorośli. To nie jest łatwe, ale ja sobie kubła na głowę nie dam załozyć, dlatego mam małe problemy. Na szczęście jadna zadufana mamusia może mnie jeno w dupę pocałować, bo do zmiany belfra potrzebny jest kolektyw.

W takim temacie nic się nie robi. Robi się za to mnóstwo nikomu niepotrzebnych ustaw i rozporządzeń. Kaczki przejmują podwórko.

Folwark zwierzęcy II - at cinemas across Europe.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 10-03-2006, 15:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn wrote:
W sprawach nauczycieli nie robi się nic.

widzisz to wszystko ma 2 strony medalu, ja rowniez uwazam ze dzieciaki w szkole sa chronione za bardzo, ale to wynika z tego jak kiedys nauczyciele podchodzili do ucznow, ja tez kiedys dostalem linika po lapach , i roznie tez sie nauczyciele odnosili , podejrzewam ze z tego to wynika.
kolejny problem to rodzice, to nie wina dzieciaka ze jest nauczony ze wszystko moze tylko popier... mamuski ktora go wychowuje bezstresowo.

maja tez na to wplyw takie akcje jak sprzeciw nauczycieli przeciwko tej reklamie telefonow komorkowych - ze to niby godzi w ich autorytet. No kurka, ja pamietam wlasnie tak zachowujacych sie nauczycieli tez. ( co nie zmienia faktu ze mialem bardzo dobrze wyszkolona i kompetentna kadre w technikum , tacy co probowali takich praktyk jak ta pani w tv po prostu wylatywali z placowki)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 10-03-2006, 15:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie o to chodzi, czy ktos się drze na dzieci, czy nie. Część sobia na to zasługuje, część nie, tak czy siak - ja wcale nie tak dawno kończyłem szkołę i pamiętam trochę inne podejście do nauczyciela. Ja się ich po prostu bałem. I tak to powinno zostać.

A teraz koniec OFFTOPA!!!

Zaczyna się nam mówić, co mamy robić, a to faktycznie pachnie faszyzmem. Pie*dolnięci ludzie wybrali rząd i prezydenta, a my sami jesteśmy sobie winni nie idąc do wyborów i musimy to przełknąć. Z niecierpliwością czekałem na decyzję kaczki o rozwiązaniu sejmu, ale wiedziałem, że gnom się boi.

Za chudy w uszach na to jest, bo wie, że za drugim razem PiSS nie wygra.
Obyśmy się doczekali.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 10-03-2006, 17:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja do cenzury i dziwacznych narodowo-katolickich jedynie słusznych ustaw dołożę jeszcze gnusność , nieuctwo i brak chęci wsród urzędników panstwowych , wysoko rozwinięte łapówkarstwo i lekceważenie petentów. Spotykałam się z tym na każdym kroku chcąc otworzyć własną firmę. Będąc w UK doswiadczam zupełnie innego traktowania ze strony organów państwowych, podobnie , ludzie są bardziej powściągliwi w ocenianiu innych, politycy nie gadają takich głupot , gdyż jesli juz dadzą plamę to sami ustępują z urzędu. Jnie uciekłam z kraju z powodu cenzury, kaczorów czy polityki. Chcę jedynie pomieszkać w innym kraju, zobaczyć jak można żyć poza granicami Polski.

co do szkoły i uczniów - Gladwyn, tutaj jest z tym jeszcze gorzej :p, dlatego nauczyciele zarabiają ponad 22 tys funtów rocznie, bo inaczej nikt nie chce uczyc dzieciaków tutaj....:P
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 10-03-2006, 18:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mieszkałem w UK i to co mówi Aaricia jest prawdą. Wystarczy, że człowiek uda się tam do jakiejkolwiek placówki państwowej/urzędu i przekona się jaka znacząca jest różnica w traktowaniu petentów. Dobrym przykladem jest Inland Revenue - taki odpowiednik polskiego Urzędu Skarbowego, największego bandyctwa jakie jest w Polsce - ci najchętniej opodatkowaliby jeszcze sen i powietrze...
W UK firme możesz otworzyć przez internet, załatwiąjąc formalności w przeciągu dwóch dni (zarejestrowanie działalności gospodarczej) przy żadnym poczatkowym nakładzie finansowym, a w naszym kraju, gdzie dachy ludziom na łby spadają???!!
Ale cóż w nie chciałbym żyć nigdzie indziej niż w Polsce i tylko tutaj jest to co kocham... Ale na Boga! Niech rzadzący choć na chwilę się zastanowią co robią... Niech ludzie wybierający rządzących zastanowia się co robią...

Lepiej dla nas gdyby doszło do ponownych wyborów rządu...

Jeszcze tylko słowo apropos "wolnych mediów": Jeśli wyjdzie, że to "wolne media" Kaczyńskich zaczną nadawać na wszystkich falach eteru a reszta zostanie stłamszona przez aparat, choćby, wykonawczy to pożegnajmy się z jakakolwiek wolnoscią słowa... Z propagandą mam coraz częściej do czynienia od grudnia... Oszczerstwa i pomówienia... Jak tacy ludzie moga mówic o uczciwości, prawie i sprawiedliwości?! To demagogiczny bełkot o dupie-marynie...

To kwestia czasu kiedy zmienią konstytucję ;>...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 10-03-2006, 20:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

dzisiaj na TVN widzialem reportaz odnosnie jednego z poslow LPR, w ktrakcie ktorego odczytali list jaki wyslal prawnik posla odnosnie "ich pomowien" i ze beda ich scigac prawnie. Wyglada na to ze media prywatne wchodza w otwarta wojne z partiami rzadzacymi. to nie jest jak kiedys gdzie sie ludzi pacyfikowalo. zobaczymy co bedzie, z tego wszystkiego.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 10-03-2006, 23:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem to ;> świetna audycja "Gadki posła Hatki" kto nie ogladał niech żałuje... ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 11-03-2006, 11:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to jest już jawne ku*ewstwo. Do tego dochodzi zajmowanie się nie tym co trzeba.

To jest tak - masz zajebistą dziurę w ogrodzeniu i kury ci pryskają, koty mnożą się hurtowo, kaczki robią, co chcą, a ty próbujesz zakneblować psy, żeby nie szczekały.

Paranoja. Zajmują się dziennikarzami i koncertami, a wiatropylne 14-tolatki spod dyskotek mają w dupie. I tak właśnie rośnie nam zakłamany kraj klepiących pacierze ku*ew spod Protectora. Brak mi słów.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ANTAL


Offline 



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 54
Location: Wrocław/Jesenik

PostPosted: 23-03-2006, 01:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie zastanawia jeszcze jedno: Jakiś nieprawdopodobny wręcz pęd do natrętnego wskazywania ludziom jak mają żyć. Odnoszę wrażenie, że w Polsce nikt nie ma ani krzty zaufania do drugiego człowieka. Cały czas uważa się pilnie, aby nie przestać trzymać społeczeństwa za przysłowiową "mordę", bo inaczej będzie "zbrodnia, rozpusta i w ogóle pandemonium..." W końcu dochodzi do tego, że po wyrugowaniu z obiegu kulturowego ambitnych i niesłusznych, pozostają w mainstream-ie albo wierne i słuszne miernoty, albo importy, albo odgrzewane ramoty sprzed lat. Podziemie natomiast pełne jest dobrych technicznie, grających ambitnie kapel, ambitnych twórców teatru, pisarzy, plastyków nie mających jednocześnie żadnych szans na wybicie się tu w Polsce.

Swego czasu powaliła mnie na obie łopatki informacja w "Svenska Dagbladet" o tym, że "..."Therion", czołowy szwedzki zespoł wyruszył w trasę koncertową...." Co więcej notatkę zamieszczono na PIERWSZEJ stronie. "Dagbladet jest poważnym ogólnokrajowym dziennikiem. Czy wyobrażacie sobie taką notatkę na pierwszej stronie którejkolwiek polskiej gazety, bo ja jakoś nie mogę. W Polsce muzyk to "nikt". A muzyk rockowy to rodzaj lekkiego debila, gdzie należy się dziwić, że toto w ogóle umie mówić...

W momencie dojścia PiS-u do władzy, do głosu dopuszczono pewną grupę w społeczeństwie, ludzi sfrustrowanych, wściekle broniących swoich przekonań, za wszelką cenę chcących je narzucić ogółowi. Ludzi dodajmy często pochodzenia wiejskiego lub małomiasteczkowego, gdzie pojęcia moralności są bardzo zawężone. Na takich właśnie ludziach, typowych "moherowych beretach" oparł się kiedyś w czasach PRL polski episkopat (konkretnie prymas Stefan Wyszyński). Nie na filozofii lecz prostym (aby nie rzec prostackim) pojmowaniu katechizmu. Nie na przemyśleniach, wątpliwościach, zawiłych dociekaniach lecz na prostym jak dyszel, krótkim "Pón Bócek tak kózoł i basta". Ludowy katolicyzm pytań nie zadaje, obce są mu teologiczne dociekania. Ludowy katolicyzm WIE. Jak skórzana kurtka i czarny ubiór to "pewnikiem do tych szatanistych należy" Jak facet, goth, pojawi się w długiej szacie "to Panie Żyd czy pedał jaki...".

To oparcie się na ludowym katolicyźmie przyniosło dwa zasadnicze efekty:

Pierwszym jest to że Kościół przetrwał okres PRL w stosunkowo spójnej postaci. Później został jeszcze dodatkowo umocniony przez wybór Karola Wojtyły na tron papieski i cały etos okresu "Solidarności".

Jest też drugi efekt:

Zaniedbania w sferze filozoficznej, to właśnie nastawenie na proste interpretacje, na dosłowną katechizację, przyniosły efekt w postaci nieprawdopodobnie konserwatywnych postaw polskich katolików. Ponieważ są to w dodatku ludzie na ogół starsi wiekiem, ten konserwatyzm ulega jeszcze pogłębieniu, staje się skansenem. Nota bene jest swoistym kuriozum w skali Europy.

Po zmianach ustrojowych znaczna część tych ludzi, swoistych "bohaterów etosu" znalazła się nagle za burtą. Nadal biedujący, w dodatku wyparci z rynków pracy, z racji często słabego lub nieadekwatnego wykształcenia zaczęli mieć poczucie krzywdy. Nie przewidzieli tego, że upadek programowo ateistycznego systemu wcale nie musi przynieść zwycięstwa opcji klerykalnej, na jaką liczyli. Co więcej słowo "liberalizm" zaczęło się kojarzyć z aferami, rozkradaniem i wyprzedażą majątku narodowego, z wrogimi przejęciami, z poprzedniego okresu przetrwały kliki, stare układy.... A państwo niestety przymykało oko na szwindle. Do tego dołączyła się ogromna brutalizacja życia w Polsce.

Ujawniły się też dotychczas nienazywane po imieniu zjawiska takie jak dużo większa swoboda seksualna w tym homoseksualizm, narkotyki, sekty itd... Były w Polsce od zawsze, jednak stanowiły albo swoisty margines, albo temat tabu. Dla "Polaka - katolika" to wszystko stało się nie do zniesienia. Przecież miało być inaczej. W takim klimacie zawodu pojawiły się ośrodki takie jak parafia św. Brygidy (kiedyś obok Stoczni kolebka Solidarności), Radio Maryja a później Telewizja TRWAM, "Nasz Dziennik". Polak - katolik znalazł tam azyl i łatwe wyjaśnienia trudnych problemów. Jakie są to wyjaśnienia, dobrze wiemy. Bracia Kaczyńscy i świta "spełniają" oczekiwania tego właśnie elektoratu, są odpowiedzią na swoiste zapotrzebowanie na kogoś, kto "zrobi porządek". A że ci ludzie nie uznają wielości poglądów, więc mamy co mamy...

Dodano po 15 minutach 56 sekundach:

Gladwyn wrote:

Obyśmy się doczekali.


Przepraszam, myślisz, że z PO będzie lepiej? Ja się obawiam jednej rzeczy... Tego nie napisałem w artykule.

Myślę, że musi wymrzeć pewno pokolenie. Wymrzeć albo definitywnie odejść na zasłużoną emeryturę. Dopóki tak się nie stanie Polska będzie skansenem społecznym, kulturowym, religijnym, politycznym i ekonomicznym. Zamiast brać udział w światowym obiegu idei, Polacy będą go obserwować z rosnącą zawiścią i produkować... uoscypki i disco-polo...


Last edited by ANTAL on 25-03-2006, 04:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Cenzura

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group