FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
krul12


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Libra
Joined: 18 Oct 2005
Posts: 18
Location: Tarnów

PostPosted: 25-10-2005, 15:28    Post subject: Czy czujesz się dyskryminowany? Quote selected Reply with quote

Mam pewien problem.Od jakiegoś dłuszego czasu zauwarzam, że jestem dyskryminowany przez otoczenie dlatego, że słucham muzyki metaloej, nosz czarne bluzy,glany, skórzaną kurtke itp.Coprawda inni Kumple któży słuczają muzyki metalowej też to zaóważyli.
Naprzykład starsze panie dziwnie się na Nas patzrą, w szkole nauczyciele nie zaóważaja jak się zgłaszamy do odpowiedzi, a pozatym inni koledzy, któży słuchają inej muzy myślą, że jesteśmy satanistami.Może ktoś mapodobny problem, albo zna sposób jak temu zaradzić? Czekam na wypowiedzi.
Pozdarawiam Krul.


Last edited by krul12 on 25-10-2005, 18:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 25-10-2005, 17:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

przesadzasz. Ja się czuje swietnie w swojej skórze i w d***e mam zdanie otoczenia. Won stare baby! Nietolerancja rodzi agresje. Spoleczenstwo zarzuca nam agresje, ktora sami w nas pompuja brakiem akceptacji. Dlatego trza to olewać. Dlatego uwazam, ze przesadzasz.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 25-10-2005, 17:50    Post subject: Re: Czy czujesz się dyskryminowany? Quote selected Reply with quote

krul12 wrote:
...


widzac liczbe bykow sadze, ze to moze byc powodem, ze nauczyciele cie nie chca pytac ;)

Dyskryminacją to o czym mowisz bym nie nazwał. Od patrzenia nic sie jeszcze nikomu nie stało;). Predzej niebezpieczni sa dresiarze :P.
BTW. A mi sie pare razy zdarzylo spotkac z dyskryminacja w moja strone od metali. Spodnie z bondage, wygolony tyl glowy, muzyka przezemnie sluchana i nagle paru sie znalazlo. Oczywiscie mowie tu o dykryminacji na tym poziomie co ty mowisz. Jakies komentarze i PATRZENIE ;)


Last edited by DakKon on 25-10-2005, 17:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 25-10-2005, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakos mnie to nie dziwi:P. Ludzie nas nie rozumieja, a skorto nas nie rozumieja to sie nas boja. Dlaczego nas nie rozumieja ? Bo nic o nas nie wiedza... Dlaczego nic o nas nie wiedza bo jestesmi nie modni i nie mas w mediach. Stare baby wiecej wiedza o hip hopowcach bo np było o nich w teleekspresie albo obejżały reportarz. Słyszał ktoś kiedyś o reportarzu o gotah? :D Zreszta moim zdaniem to dobrze w ten sposób jestesmy bardziej zamkniętą grupą a fakt że inni nas nie akceptują w pewnym sensie pieczętuje poczucie naszej odrębności. Co innego że w ten sposób powstaje wiele mitów....
Back to top
View user's profile Send private message
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 25-10-2005, 19:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

no cóż.. może to trochę ekshibicjonistyczne podejście ale nie mam nic przeciwko temu żeby się patrzyli, ba, nawet to lubię. fajnie sobie tak isc ulica i obserwować spojrzenia pełne strachu i niewiedzy:D Głupota i niewiedza społeczeństwa, stąd się to wszystko bierze. Tak więc krul12, nie martw się tym, przeżyjesz spojrzenia;] miej je gdzieś, tak samo jak opinie innych, pomyśl sobie ze jesteś lepszy większości od tego społeczeństwa;) muzyki i swojego stylu nie nalezy sie wstydzić;]
a co do wyzywania od satanistow....;] pełen szacunek. satanista nie jest rowne szataniscie jak to w jakims topicu zostalo juz przedyskutowane... znowu nieuswiadomienie spoleczenstwa i głupstwa wpychane przez kk...

a dyskryminowana sie w zadnym stopniu nie czuje:D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 26-10-2005, 17:28    Post subject: Re: Czy czujesz się dyskryminowany? Quote selected Reply with quote

krul12 wrote:
Naprzykład starsze panie dziwnie się na Nas patzrą inni koledzy, któży słuchają inej muzy myślą, że jesteśmy satanistami.


Zdarzają się dziwne spojrzenia, ale głównie rzucane, tak jak mówisz, przez starsze panie czy ludzi ubierających się "normalnie". Czasem jakiś dres rzuci głupim tekstem, ale grunt to się nie przejmować. Na pewno takie sytuacje nie zdarzają się na tyle często żebym czuła się w jakiś sposób prześladowana czy dyskryminowana.
Zgadzam się z Lux :) Kiedy się na mnie patrzą myślę sobie, że świetnie wyglądam, a nie że uchodzę za dziwadło. Trochę więcej luzu, dystansu i optymizmu nie zaszkodzi :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 26-10-2005, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja sie już przyzwyczaiłem na to jak na mnie ludzie patrzą, ale ja jestem dumny z mojej subkultury, ubioru i muzyki. Nawet znalazło sie paru znajomych którzy chcieli mnie przerzucić na swoje skejcikowe klimaty hehe... ale wyśmiewałem ich jak sie trudzili.

Nie warto sie przejmować że ktoś tam ma negatywne zdanie z powodu innego wyglądu, bo "nie szata zdobi człowieka", a po drugie to najważniejsze jest jak "ty" się czujesz w tym ubraniu czy w klimatach których sie obracasz :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 27-10-2005, 19:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciebie probowali przezucic... Umnie natomiast kumpel skate porzyczał ode mnie płyty (co prawda z punkiem) poniewarz był ciekawa co to jest za muza. Punk nawet mu odpowiada obecnie. Gotykiem też się zainteresował ale na, krótko nie jego klimaty jak stwierdził.
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 29-10-2005, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

gimnazjum - owszem dyskryminowany, wyszydzany, wyśmiewany codziennie (Mateuszu, szkolny regulamin zabrania noszenia wszelkich rzeczy mogących kojarzyć się z przynależnością do grupy subkullturowej - reakcja jednej z pań na moją rękawiczę nabijaną ćwiekami. Oczywiście kolega skate, przychoddzący do szkoły z deską, szerokimi spodniami, bobą (no ta fikuśna czapka) smyczami i innymi skejt - stuffami otrzymał szeroki uśmiech od pani).
teraz w LO nie mam z tym problemu. nawet niektórzy koledzy słuchający innej muzyki zaczęli się bawić pieszczochą mojej koleżanki (kit że robili sobie z tego opaskę na czole niczym rambo :P )
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 29-10-2005, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

właściwie to ja dysktyminowałem innych w LO. Zero tolerancji dla drechów i tzw. wówczas discojebów.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 31-10-2005, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm Z jednej strony serce rośnie jak sie słyszy że tym razem to nasi bili a nie odwrotnie
:D. Z drugiej strony dyskryminując ich stajemy się tacy jak oni .... nakręcamy w ten sposób spiralę wzajemnej nienawiści. I uprzedzam ewentualna odpowiedź nie ważne czy to oni zaczeli...
Back to top
View user's profile Send private message
Anya


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 20 Aug 2004
Posts: 59
Location: Poznań

PostPosted: 31-10-2005, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:
Hmm Z jednej strony serce rośnie jak sie słyszy że tym razem to nasi bili a nie odwrotnie
:D. Z drugiej strony dyskryminując ich stajemy się tacy jak oni .... nakręcamy w ten sposób spiralę wzajemnej nienawiści. I uprzedzam ewentualna odpowiedź nie ważne czy to oni zaczeli...


Zgadzam się z Tobą, łatwo jest oceniać innych, nieco trudniej jest spojżeć na siebie.
Większośc ubolewa jak to ma źle bo jest nietolerowany, po czym dodaje "ale dresów nienawidzę i najchętniej bym ich zaj..." No bez przesady, maja prawo istnieć tak samo jak my.

Odnośnie głupich spojżeń, czy komentarzy - cóż nie jeden obraźliwy text się słyszało, nie raz zostało się zmierzonym wzrokiem pełnym pogardy, powiem tak - mam to gdzieś, niech sobie mówą i myślą co chcą, ja i tak wiem swoje, współczuję tylko co niektórym ograniczenia umysłu i klapek na oczach.
Jak mnie ktoś kiedyś nazwał "metalową szmatą" - heh, spoko, rozbawiło mnie to, tymbardziej, że ostatnimi czasy metalu słucham naprawdę rzadko, jak już to wybrane kapele - ale widocznie niektórzy myślą kategoriami czarny strój = metal
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 31-10-2005, 17:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

a czesto was nazywaja brudasami? np. w lodiz kazdy czarno ubrany to brudas, nie wysilaja sie z wyzwiskami :).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Anya


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 20 Aug 2004
Posts: 59
Location: Poznań

PostPosted: 31-10-2005, 18:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy często - hmm, za czasów liceum, kiedy to w Ostrowie roiło się od pseudo skinków to nei rzadko szło usłyszeć obraźliwe wyzwiska, teraz, heh, czasem usłyszę, ale raczej nie często, heh być może dlatego, że mam totalną olewkę na tego typu texty to już ich nawet nie słyszę


Quote:
nie wysilaja sie z wyzwiskami :).
heh a czego się spodziewać po ludziach, którzy myślą stereotypami ;)
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 31-10-2005, 18:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

ale z czasem mniej nazywaja mnie brudasem, a czesciej matrix :). W poznaniu kumpla nazwali sportowcy Keanu Reeves :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group