FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pokolenie X ?
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 02-04-2006, 11:48    Post subject: Pokolenie X ? Quote selected Reply with quote

Z okazji wiadomej rocznicy i ogólnopolskiej wojtyłomanii kreowanej przez media mam pytanie drodzy forumowicze. Każde pokolenie jest przez socjologów jakoś określane , kilka lata temu słyszałam nazwę 'pokolenie frugo' , bardziej ogólne było 'pokolenie X' ( nie wiadomo było co wyrosnie z młodzieży po roku 89....), od roku karierę robi eufemizm "pokolenie JPII' ( wiadomo dlaczego), a socjolog w tv użył okreslenia "pokolenie 900' ( od 900zł brutto ). Czy identyfikujecie się z którąś z nazw , a może jest jeszcze inna, lepsza, czy to jedynie pustosłowie socjologów i polityków ?

Przyznam ze swojej strony, że nazwę Pokolenie JPII uważam za wymysł mediów i przejaw naszej 'papa-manii' raczej niż nazwę oddającą prawdziwe oblicze młodzieży/ młodych ludzi. Pokolenie 900 - nie wiem co sądzić o tym , skąd akurat 900zl brutto ( moze zmyla mnie fakt mieszkania w duzym mieście , gdzie 900 brutto otrzymują osoby pracujące na kasach w marketach, sprzątające , ewentualnie studenci pracujacy na pól etatu, srednia w stolicy była zawsze ok 1600brutto...)

Poproszę o wypowiedzi....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 02-04-2006, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja jestem "pokolenie zlew"

bo ja to wszystko zlewam i w rocznicę śmierci papieża nie mam zamiaru powstrzymywać się od cotygodniowej próby, przykro mi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 02-04-2006, 13:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziwna jest ta ludzka skłonność do nazywania i katalogowania istot i rzeczy. Dlaczego wszystko trzeba szufladkować? Przecież każdy jest inny, po co na siłę wciskać każdego na jakąś półkę. Moje pokolenie... Ha ha, dobre.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 02-04-2006, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko to wymysl mediow i przypadkowych ludzi. Pokolenie "JPII" juz najbardziej wydaje mi sie naciagane. Nie zebym cos mial do naszego papieza tylko wydaje mi sie ze cale te obchody rocznicowe media oczywiscie idealizuja i naglasniaja a wiekszosc ludzi traktuje ten dzien tak jak kazdy inny. Poza tym wiekszosc nowego pokolenia odchodzi od wiary chrzescijanskiej (a przynajmniej ludzie, z ktorzymi ja sie zadaje).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mejdżer


Offline 



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 11
Location: Gdańsk

PostPosted: 02-04-2006, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to polscy socjolodzy nawet nie potrafią się wysilic na orginalną nazwę jak widac, bo pokolenie X lub jak kto woli generacja X to nazwa stosowana do tzw dzieci kwiatów.Żeby mówic o jakimkolwiek 'pokoleniu' to najpierw musi sie ono znacznie odróżniac od swoich poprzedników, a ja np żadnych takich istotnych cech wyróżniających, jakiejś innej mentalności nie dostrzegam.
Co do 900 zł, widzisz Aaricia, mam kumpla który właśnie skończył studia i co? i zapieprza za 900 zł miesięcznie, pomimo tego, że średnie zarobki sa na poziomie 1600 zł, a on nie jest ani sklepikarką ani sprzątaczem .
Back to top
View user's profile Send private message
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 02-04-2006, 14:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

...nie wiem jak poprawnie nazwać pokolenie dzisiejszych dwudziestoparolatków... są to ludzie tak różnorodni, że trudno znaleźć jakąś nić łączącą (poza wiekiem)... kiedyś próbowano promować nazwę "generacja nic" odwołując się do piosenki mało utalentowanych, sfrustrowanych magistrów z Cool Kids Of Death... może i miało to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo jedyne co może łączyć tych ludzi to sytuacja na rynku pracy... jednakże nazwa pokolenia powinna chyba odzwierciedlać jakąś wspólną ideę, a takowej tu nie widzę...

...wiem natomiast, że pokolenie dzisiejszych gimnazjalistów będzie można kiedyś nazwać pokoleniem analfabetów, bo to określenie trafnie szufladkuje większosć z nich :D... mają poważne problemy z poprawnym używaniem wyrazów, nie wspominając o ułożeniu pełnego zdania... ciekawe co czuje prof. Miodek obserwując to wszystko;)... jego koszmary stają się rzeczywistością;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 02-04-2006, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

U gimnazjalistów bardziej przeraża mnie ogrom wulgaryzmów jakimi się posługują (wypowiadam się jak stara ciotka, ale szczerze mówiąc ja w wieku tych dzieciaków nie wiedziałam nawet, że istnieją takie słowa).
Co do pokolenia JPII to również wydaje mi się to mocno przekoloryzowane bo tak naprawdę po śmierci papieża ludzie bardzo szybko przeszli do codzienności. Wystarczy spojrzeć na kibiców, którzy rok temu podawali sobie ręce na zgodę, a ostatnio znów ciągle słyszy się o bijatykach i aktach wandalizmu. Mimo, że Jan Paweł II był osobą niezwykłą i chyba nie zanotowano w histroii takich obchodów rocznicy śmierci jakiegokolwiej papieża, to jednak sygnowanie jego imieniem nazwy pokolenia jest dość przesadzone. Poza tym zgadzam się z Szarym - każda soba jest inna i mimo że wśród ludzi danego pokolenia można zauważyć pewne cechy wspólne to nie należyć ich wykorzystywać do szufladkowania całej masy ludzi. Podobieństwa biorą się głównie z postępu i wynalazków, z których dane pokolenie korzysta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 02-04-2006, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o gimnazjum, to jestem na bieżąco - uczę w jednym angielskiego. Brak mi słów - rzeźnia. Pokolenie idiotów, oczywiście z wyjątkami.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 03-04-2006, 17:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn wrote:
Jeśli chodzi o gimnazjum, to jestem na bieżąco - uczę w jednym angielskiego. Brak mi słów - rzeźnia. Pokolenie idiotów, oczywiście z wyjątkami.


Co z Ciebie za nauczyciel jeśli określasz swoich wychowanków idiotami....może Tobie brak wiedzy....ewentualnie nie umiesz jej przekazać....a jeśli chodzi o pokolenie JP2 to ja się z tym utożsamiam i sadzę ,ze większość ludzi w moim wieku podobnie sądzi i to jest trafna nazwa....pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 03-04-2006, 18:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie ma czegos takiego jak to pokolenie, sa ludzie do ktorych trafiaja pewne fundamentalne prawdy jakich nauczal kosciol i papiez, niezaleznie czy sa wierzacy czy nie. znam ateistow ktorzy plakali po smierci papieza, znam wielu katolikow krorzy nie rozumieja o co chodzi tak naprawde w tej religii, podejrzewm ze wiekszosc z nich nawet nie rozumie sensu kazan. NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK POKOLENIE JP2 . to termin ladnie wymyslony przez media, rambo nie powiesz mi ze codziennie myslisz o papiezu, czy potrafisz przytoczyc jakies cytaty ? interesowaly cie encykliki ? mozna powiedziec ze papiez mial wplyw na ludzi, ale nie dam sobie wmowic ze ten czlowiek uksztaltowal mentalnosc mojego pokolenia, bo 98% ( nie sadze zebym przesadzal ) nie przestrzega nakazow wiary albo najzwyczajniej nie wierzy w boga ( deklarujac rownczesnie szacunk do papieza), jakim wiec prawem maja smialosc nazywac sie pokoleniem czlowieka ktorego byc moze niedlugo beda nazywac swietym ? zeby chociaz 50% naszych rowiesnikow probowalo go nasladowac...

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:

Rambo wrote:
Co z Ciebie za nauczyciel jeśli określasz swoich wychowanków idiotami....może Tobie brak wiedzy....ewentualnie nie umiesz jej przekazać...

wcale bym sie nie zdziwil jakby nam wyroslo pokolenie analfavetow, w USA juz to jest od dawna ,my tak lubimy wprowadzac nowosci na zachodzia modle ( a szczegolnie amerykanska) , to wproadzmy analfabetyzm. ja jestem za.

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:

wiem ze milo jest utozszamic sie z grupa do ktorej przynaleznosc jest w naszym mniemaniu nobilitujaca, ale czy naprawde jestesmy tym czym chcielibysmy byc ? czy pamietalbys o rocznicy smierci papieza gdyby o tym nikt ci nie przypomnial ? wystarczy na tak proste pytanie sobie odpowiedziec szczerze a potem zweryfikowac swoje poglady. ( mam nadzieje ze nikogo nie urazilem swoimi pogladami )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 03-04-2006, 22:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

...ja również nie zgadzam się z tym pokoleniem jp2... to jakieś przypisywanie wszystkim jednej cechy... poza tym nie można opierać pokolenia na jednej osobie...
...ja nie mam wielkiego szacunku do Wojtyły i wielu moich znajomych to podziela... oczywiście nie uważam, że był złym człowiekiem i trochę dobrego nawet zrobił, ale bez przesady żeby robić z niego kogoś świętego, bo wg. mnie świętość idzie w parze ze skromnością...

...każdy może sobie jakoś nazwać grupę osób, z którą czuje się związany, ale ignorancją jest tworzenie nazwy dla całego pokolenia...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 03-04-2006, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

:scheuermann: wrote:
ale bez przesady żeby robić z niego kogoś świętego, bo wg. mnie świętość idzie w parze ze skromnością...

no teraz to mnie zes zaskoczyl, ze niby wojtyla nie byl skromny ? wydaje mi sie ze byl bardzo skromnym czlowiekiem. zrobil bardzo wiele dobrego, chociazby rozpoczal dialog ekumeniczny, ale w pewnych sprawach byl zbyt konserwatyny to fakt. ale kurde zarzut ze nie byl skromym czlowiekiem ? chetnie wyslucham argumentow na poparcie tej tezy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 04-04-2006, 07:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

...a mógł być skromny jako głowa kościoła?:D... nie mógł... bo kościół to przepych... wielkie ołtarze i piękne, drogie stroje... a on był częścią tego wszystkiego dlatego nie można powiedzeć, że był skromnym człowiekiem... skromny człowiek nie byłby taki medialny i nie zniósłby tego przepychu... nie piszę, że Wojtyła był przepełniony pychą i dumą, bo tak nie było, ale skromność jest pewną cnotą, której nie można przypisać każemu tylko dlatego, że był dobrym człowiekiem...

"Skromny
przym. Ia, ~ni, ~niejszy 1.zachowujący się powściągliwie, niewyzywająco; niemający wygórowanego mniemania o sobie, nadmiernych ambicji, niezarozumiały;` 2. ‘niewyszukany, pozbawiony ozdób, nieozdobny, prosty, zwykły, niepretensjonalny’ "

...i nie jest to żaden zarzut jak napisałeś, Ergo... mi nie chodzi o JP2 konkretnie... chodzi mi o to, że nie da się być skromnym papieżem... Karol Wojtyła dążył do wysokiej pozycji w kościele (to nie zarzut - mówiono tak w filmie dokumentalnym o nim), więc gdyby był skromny to nie osiągnąłby takiego sukcesu, bo nie zostałby zauważony...

...ostatecznie mogę napisać, że był skromny jak na papieża;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 04-04-2006, 08:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

:scheuermann: wrote:
..ostatecznie mogę napisać, że był skromny jak na papieża;)

no byl bardzo skromny jak na papieza
:scheuermann: wrote:
skromny człowiek nie byłby taki medialny

to jest pierwszy papiez ktory wyszedl do ludzi tak naprawde, moim zdaniem dobrze zrobil.
:scheuermann: wrote:
chodzi mi o to, że nie da się być skromnym papieżem...

nie wiem nie bylem nigdy papiezem ale z tego co mi sie zdaje to on prowadzil dosyc ascetyczne zycie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 04-04-2006, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
:scheuermann: wrote:
skromny człowiek nie byłby taki medialny

to jest pierwszy papiez ktory wyszedl do ludzi tak naprawde, moim zdaniem dobrze zrobil.

...też tak uważam...

Ergo wrote:
:scheuermann: wrote:
chodzi mi o to, że nie da się być skromnym papieżem...

nie wiem nie bylem nigdy papiezem ale z tego co mi sie zdaje to on prowadzil dosyc ascetyczne zycie.

...jak na papieża:P...;)...

...ja go nie krytykuję tylko twierdzę, że w kościele od dawna skromności nie ma i jest to widoczne... także papież (którykolwiek papież), który jest głową kościoła, reprezentuje tą nieskromność (wystarczy na te ich stoje i świątynie popatrzeć)... zasługi Jana Pawła II mogą ten cały syf kościelny przyćmiewać, ale nie odcinał się od tego (choć nie zgadzał się ze wszystkim)...

...a zresztą... nich sobie będzie świętym, cokolwiek to teraz znaczy;)... ludzie się ucieszą;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pokolenie X ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group