FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pokolenie X ?
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 04-04-2006, 15:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie zapominaj ze taka jest tradycja tego kosciola (bez wzgledu co My o tym sadzimy), a dodatkowo byl glowa panstwa. Trudno, zeby najwiekszy przywodca duchowy swiata w religii, ktora nigdy nie narzucala ubustwa (przynajmniej klerowi) zyl jak ascetyczny pustelnik. Zreszta JP2 dostrzegal, ze kosciol musi sie zmienic, musi wlasnie stac sie medialny, by zatrzymac przy sobie wiernych i zdobyc nowych i to mu sie udalo. Na zachodzie wielka slawe i wplywy zyskuja ci Guru ktorzy robia wielkie szol poprzez uzdrawianie i popis w TV. Zeby kosciol katolicki mogl z tymi ugrupowaniami walczyc tez musial nauczyc stosowac te praktyki. Wbrew pozorom jeszcze musi sie duzo nauczyc. Jak dla mnie jesli ludzie maja trafiac do jakis sekt czy pod patronat rydzykopodobnych wole by nalezeli do KK.
Jan Pawel II byl papiezem i nowoczesnym (jego medialnosc i dialog) i konserwatywnym (niewielkie zmiany w liturgii czy zwyczajach). I to, ze pogodzil dwie tak rozne postawy to naprawde spory sukces. Zbyt wielka liberalnosc skonczylaby sie schizma konserwatystow, a zbyt duzy konserwatyzm utrata ilosci wernych w wielu krajach. Z punktu widzenia dobra KK to byl najlepszy wybor.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 04-04-2006, 18:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rambo wrote:
Co z Ciebie za nauczyciel jeśli określasz swoich wychowanków idiotami....może Tobie brak wiedzy....ewentualnie nie umiesz jej przekazać....


brednie, aż piszczy. Ja doskonale wiem, komu brakuje wiedzy, a i znam niedociągnięcia swojej. Nie mówię o wszystkich gimnzjalistach, bo są i tacy, co wygrywaja konkursy itp., ale kiedy powiedziałem dziewusi, żeby zrobiła plakat o Dublinie do sali, to zapytała: 'a kim był Dublin?', no i powiedz mi co ja mam o tym mysleć, bo tego typu przypadków jest więcej.

Jestem przekonany, że jeśliby zrobic ankietę z pytaniem: 'Kto jest patronem Twojej szkoły, to 30% by nie wiedziało'. Wątpisz? Ja nie.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 05-04-2006, 13:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn wrote:

Jestem przekonany, że jeśliby zrobic ankietę z pytaniem: 'Kto jest patronem Twojej szkoły, to 30% by nie wiedziało'. Wątpisz? Ja nie.


wiecej ;) pamietam jak nam w gimnazjum zrobili "referendum" kto bedzie patronem ^^
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 05-04-2006, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie Pokolenia JPII nie ma - to tylko taki medialny konstrukt powstały po to, żeby koledzy dziennikarze mieli o czym mówić i pisać. Za to jak najbardziej realne jest wspólne przeżycie wielu tysięcy (milionów) ludzi najróżniejszego wieku wyindukowanego śmiercią Papieża.

A co do skromności - a jak można nazwać człowieka, którego doczesny dobytek udało się zmieścić w jednej walizce? Z jedną walizką Karol Wojtyła przyjechał do Rzymu i mniej więcej tyle samo rzeczy po nim pozostało...
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 05-04-2006, 18:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

2 stara ciotka: coż widok jedenastolatka który klnie gorzej ode mnie bo mu znowu zapalniczka padła a nie palił już od godziny też jakoś mnie nie cieszy :P.

Osobiście zaliczam się do pokolenia analfabetów, co do pokolenia JPII powiem tak:
Trzy lata temu byłem na polach lednickich. Wraz ze zgromadzonymi tam setkami modliłem się lub włóczyłem o okolicy. Widziałem jak ludzie dookoła mnie jedzą w czasie mszy, siedząc, gdy należało stać. Widziałem ludzi pijanych w sztok. Większość jednak była pogrążona w modlitewnej ekstazie lub takie sprawiała wrażenie. Potem zapadł zmierzch. Zaczęto śpiewać, tańczyć skakać. Bawiłem się razem z innymi. Nie potrafiłem już jednak poczuć tego co oni. Potem na telebimie pojawił się papież. Na początku przez kilka minut słychać było jedynie pojedyncze krzyki podniecenia i skandowanie. Potem ojciec święty przemówił. Mówił niewyraźnie lub też nagłośnienie było kiepskie, skutkiem, czego nie wiele słyszałem podobnie jak ci, którzy stali obok. Mimo to wszyscy wyglądali na skrajnie zasłuchanych i szczęśliwych.

Dziś przypominam to sobie i zastanawiam się czy ludzie nie mówią o papieżu głównie, dlatego, że tak trzeba? Nie słuchają g mimo to udają zasłuchanych, nie czują żalu mimo to udają zapłakanych. Może nie wszyscy, ale wydaje mi się, że bardzo wielu tak właśnie robi.

Co do pokolenia X. Nazwa nadana przez socjologów bierze się właśnie stad, że ma ono nawiązywać poglądami do hipisów. Czytałem o tym kiedyś. Jak znajdę artykuł napisze więcej.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 05-04-2006, 19:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie pokolenie JPII, to pokolenie ludzi w jego wieku i to właściwie byłoby najtrafniejsze określenie. Tak jak pokolenie Kolumbów - kolejna bezsensowna etykietka.

Nadawanie tego typu łatek ma za zadanie wyidealizować obraz całego, młodego, pokolenia, które jest teraz nic nie wartym gównem.

Bezrobotne drechy zaczepiające ludzi w bramach, zapijaczeni pseudopunkowcy, którzy o ideologii pojęcia nie mają, hip-hopowcy, którym się ciągle źle żyje, ale zapierdalają w markowych ciuchach, młodzi yuppies, którym na wałku, albo wtyku udało się po łbach wskoczyć na szczyt i zanurzyć ryj w korycie, nastolatki dające dupy pod dyskotekami za fajki i drinka, skretyniali gimnazjaliści, którzy myślą, że są dorośli, pseudointelektualiści z zaoczną maturą - mam wymieniać dalej?

Nawet, jeśli jest jakiś wspólny mianownik tego pokolenia, to ja nie mam zamiaru go szukać, bo częścią tego nic nie wartego brudu nie jestem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 05-04-2006, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

a to do czego się Glad zaliczasz, jesli mozna wiedziec..? bo chyba w tym morzu tandety i kretynizmu jest jakas wysepka na której się ukrywasz ?:P

Gladwyn wrote:
Nadawanie tego typu łatek ma za zadanie wyidealizować obraz całego, młodego, pokolenia, które jest teraz nic nie wartym gównem.

czy ja wiem.... łatki /nazwy określające daną dekadę, pokolenie czy wiek były i będą i stąd, wydaje mi się socjologowie usiłuja nadać nazwę. nawet chyba nie chodzi o idealizowanie , a jedynie o kategoryzację... a że dzis dopuszcza się wszystko to i nazw wiele.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 05-04-2006, 20:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie zaliczam się do żadnego pokolenia. Jestem przeciwko podziałom i, z drugiej strony, przeciw uogólnianiu. Może powiało absurdem, ale ja się nawet nad tym nie zastanawiam, tak na codzień. Nie zajmuję się filozofią egzystencjalną, socjologią, polityką, ani żadną inną dziedziną społeczno - humanistyczną (poza pracą). Jestem brudnym metalem i na tym polega moja rola w moim pokoleniu 'X'. Nie zależy mi na sukcesie i ładnym wizerunku 'mojego pokolenia'. Mi zależy na pójściu do kanciapy, obaleniu paru browarów i zagrania próby.

Prostackie? Pewnie tak, ale za to nie tracę czasu na inne pierdoły. Wychodzę z założenia, że nawet spory kolektyw nie wróci kijem Wisły, a ja ideologiem, ani aktywistą nie jestem. Mrzonki o 'jednej rasie', 'punks not dead', 'wykopmy rasizm ze stadionów', 'miłość, przyjaźn, muzyka' i inne tego typu brednie po prostu już do mnie nie trafiają. Rozczarowałem się bezcelowością tego typu haseł. Wolę poczytać książkę, albo film obejrzeć niż marnować swój czas na pierdy.

Poza tym, nie lubię być, BEZ SWOJEJ WIEDZY, wciągany w jakieś machinacje; tu 'pokolenie X'.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 05-04-2006, 20:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Nadawanie tego typu łatek ma za zadanie wyidealizować obraz całego, młodego, pokolenia, które jest teraz nic nie wartym gównem.

Hmm. W imieniu wszystkich nastolatków, gimnazjalistów i dzieciaków z podstawówek dziękuje uprzejmie.
Ale za to, że jesteśmy "nic nie wartym gównem" ponosi winę starsze pokolenie. Wy nas wykreowaliście. Mam młodszego kuzyna, w gimnazjum. Jak większość dzieciaków szuka wzorców i nie może ich znaleźć. Mówisz, że jesteś nauczycielem i narzekasz, że dzieciaki są głupie. Z jednej strony to prawda z drugiej strony, kto ma to zmienić? Szkoła zwala na rodziców, a rodzice na szkołę. Dzieciaki zaś czytają Bravo. Nie dziw się, że potem dziewczęta dają na dyskotekach za drinka.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 05-04-2006, 21:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pieprzysz bzdury. Starzy myślą, że ich dzieci są złote. Próbujesz coś zmienić i przylatuje Ci mamusia z gębą i opierdala cię jak szmaciarz konia, bo powiedziałeś niedobre słowo do gnoja. Ale jak to mnie gówniarze zawijają na 'ty', to mogę się jedynie czerwony ze złości zrobić i tyle. Nawet nie wiesz, jak wkurwiające jest być ciągle nagrywanym i fotografowanym. Oni myślą, że to zabawne - ja nie. Całkiem niedawno kończyłem LO - fakt różne były jazdy, ale to co widzę u siebie w pracy to przechodzi ludzkie pojęcie!

I jeżeli próbujesz mi wmówić, że to moja wina, że stajecie się analfabetami, bezczelnymi i bezkarnie się czującymi szczawiami, to się kolego mylisz! Nie tylko nie czuję się winny, ale również moje poczucie obowiązku naprawy czegokolwiek zaczyna dramatycznie spadać. Stary - ja przez to na samym początku pracy zawodowej przestaję wierzyć w młodych ludzi.

Zero zainteresowań, TV, komp i chujowe gazety, to jest wasza codzienność. Pójść do tej pieprzonej szkoły, bo tak trza. Wysiedzieć swoje i iść do domu, jarając po drodze szluga za garażem. Jesteście ludźmi, którzy obudzą się, kiedy starzy stracą cierpliwość do swoich złotych pociech i przestaną im podcierać dupy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 05-04-2006, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spokojnie spokojnie....... wierzę Gladwyn, bo sama pracowałam w szkole , na dodatek prywatnej , w dużej mierze to co mówisz jest prawdą, ale prócz tych dających nastolatek i analfabetycznych złotych pociech są tez normalni, myslący młodzi ludzie , przynajmniej ja miałam w każdej grupie co nasjmniej 1 osobę...:D

Co do pokolenia - nie zadowala mnie Twoja odpowiedź :p ( ale tez nie wyobrażam sobie, ze Cię to będzie obchodzić haha :P ), tak zwane olewanie i tumiwisizm to także popularny trend, więc moze pasuje nazwa 'pokolenie tumiwisizmu'....... i na dodatek jest to wg mnie pewna forma fałszywej anarchii ( z jednej strony pracuję w znienawidzonym systemie, z drugiej go olewam i twierdzę, ze nie nalezę ).

Generalnie sama mam trudności z klasyfikacją, 'pokolenie JPII' uważam ze eufemizm totalny, 'pokolenie X' jest bardzo wieloznaczne i niewiele wyjasnia......tak tylko zapytałam...:D:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 05-04-2006, 23:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
A co do skromności - a jak można nazwać człowieka, którego doczesny dobytek udało się zmieścić w jednej walizce? Z jedną walizką Karol Wojtyła przyjechał do Rzymu i mniej więcej tyle samo rzeczy po nim pozostało...

...hmm... nie bardzo rozumiem co ma dobytek do skromności... chodziło mi o cechę... zresztą przytoczyłem definicję, która określa czym jest skromność i nie pasuje to do papieża:P (lub innego duchownego wysokiej rangi;))...

szary9 wrote:
(...)zastanawiam się czy ludzie nie mówią o papieżu głównie, dlatego, że tak trzeba? Nie słuchają g mimo to udają zasłuchanych, nie czują żalu mimo to udają zapłakanych. Może nie wszyscy, ale wydaje mi się, że bardzo wielu tak właśnie robi.

...podzielam Twoje wrażenia:)... często stykam się z takimi wymuszonymi reakcjami i/lub sztucznymi opiniami...

...Gladwyn... brawo!:)...
...każdy człowiek to osobna jednostka i nie każdego można wcisnąć do jakiejś kategorii...
...a co do skretyniałej młodzieży...
...ostro to opisałeś, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu... ja mam gimnazjum po drugiej stronie uilicy i w liceum miałem styczność z takimi gnojkami... mimo iż chodziłem do klasy zbiorczej, gdzie większość stanowili ludzie z tzw. marginesu społecznego (w tym też trochę analfabetów:D) to nie raz byliśmy zirytowani zachowaniem gimnazjalistów... nie bez powodu nauczyciele w szkołach i wykładowcy na uczelniach mówią, że co młodszy rocznik to coraz głupsi ludzie ;)... szczerze Ci współczuję, Gladwyn...
...oczywiście, że są wyjątki... zawsze inteligentna część społeczeństwa była mniejszością... tylko, że teraz ta mniejszość jest naprawdę minimalna... ociera się o ginący gatunek;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 06-04-2006, 10:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie ma mi czego współczuć. Przecież ja sam wybrałem tę pracę i sam wybrałem właśnie to gimnazjum spośród innych propozycji. Ja tam chce pracować.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 06-04-2006, 11:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

...nawet nie tak osobiście Tobie, jak w ogóle nauczycielom (choć nie powiem, że wszystkim;)) w tej sytuacji, bo przez przebywanie z takimi uczniami można naprawdę poczuć brak sensu własnej pracy... współczuję i podziwiam zarazem... ale jeśli piszesz, że jesteś twardy i nie przeżywasz załamania to dobrze:)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 06-04-2006, 17:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

uwierz mi, że załamanie przeżyją inni, na pewno nie ja. Wiesz, kiedy trzeba jestem kumplem, kiedy indziej złą suką, inaczej nie wygrasz i wylądujesz w TVN z koszem na głowie...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pokolenie X ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group