FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pod osłoną Avatara...
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 10-04-2006, 22:59    Post subject: Pod osłoną Avatara... Quote selected Reply with quote

Czy zastanawialiście się kiedyś, nawet w odniesieniu do tego forum, kto jest twoim rozmówcą, jaki on/ona jest w rzeczywistości? Czy często zdarza Wam się, że forma wypowiedzi, kogos, kogo nie znacie osobiscie wzbudza w Was ciekawość i zainteresowanie?
Co myslicie na temat dyskusji internetowych, czy odrobina tajemniczości, prywatności ukrytej za internetowym nickiem i obrazkiem Avatara jest pozytywna/nie jest/ nie zawsze jest.
Czy swoboda, którą daje poczucie zachowanej prywatności przydaje się podczas rozmów? Jesli tak, to do jakiego momentu?
Czekam na opinie ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 11-04-2006, 00:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niezbyt często, ale czasem się zastanowię jak by wyglądała potencjalna rozmowa face to face z daną osobą , ale tylko wtedy, jesli zainteresuje mnie , jak to ująłeś, czyjaś forma wypowiedzi, na dodatek potwierdzona kilkukrotnie :P ( po kilku/kilkunastu wypowiedziach). Przyznam, że z chęcią porozmawiałabym z kilkoma osobami z tutejszego portalu osobiście przy okazji imprezy :D.
Co do nicków i avatarów - wolę nicki niż Aśkę czy Waldka :P, avatary także sa dobrym pomysłem.....Jesli odczuwam chęć zobaczenia kto kryje się za obrazkiem i nickiem to zawsze mogę zajrzeć do galerii ( o ile takowa istnieje ), a doświadczenie nauczyło mnie nie dziwić się niczemu, nie tworzyć wyobrażeń ani oczekiwań. Jesli nie tworzę wyobrażeń, nie mam zbędnych uprzedzeń, łatwiej mi zaakceptować daną osobę w rzeczywistosci. Poza tym, gdyby zamiast avatarów były obowiązkowe zdjęcia to czułabym się jak na portalu fotka.pl lub coś w tym stylu :P...
Czy taka swoboda się przydaje - ha , wg mnie tak , ale wiadomo, że dla niektórych osobników nie ma wtedy granic..... to jednak z reguły znamionuje jakieś zaburzenia emocjonalne lub psychiczne , niedowartościowanie lub zwykłą głupotę i chamstwo. W takim wypadku trochę współczuję takim osobnikom, ale z reguły mnie nie obchodzą .

Nie dziwię się nickom ani avatarom, cieszę się jedynie, że tutejsza galeria trzyma poziom , bo przysięgam , jesli znizyłaby się do poziomu innych tzw.gotyckich, to ja nie chciałabym w tym uczestniczyć ( nie zebym się tak ceniła :P, ale otoczenie półnagich pań trzymających się za piersi , liżacych noże , krzyże, szpicruty itd nie wpływa na mnie dobrze...starzeje się :P :P)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-04-2006, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Czy swoboda, którą daje poczucie zachowanej prywatności przydaje się podczas rozmów? Jesli tak, to do jakiego momentu?

prywatnosc jest jak najbardziej wskazana ale jesli czlowiek zachowuje sie racjonalnie i kupturalnie to rownie dobrze moze byc "publiczny" . osoby ktore mialy taka chec spotkaly mnie osobiscie i do dzis czasem wspominamy jedna popijawe :]. Chociaz z drugiej strony znam przynajmniej jednego uzytkownika naszego portalu ktory stwierdzil ze by mi " w morde dal" jakby mial mozliwosc ( chcialbym zobaczyc czy na zywo bez wsparcia kumpli tez by byl taki bojowy ), takie sprawy wiec tez sie zdarzaja mimo ze o tym np. publicznie nie mowie.
ja lubie wiedziec z kim rozmawiam , zawsze przyjemniej jest jesli ma sie swiadomosc ze za tymi literkami stoi czlowiek z krwi i kosci a nie jakis anonimowy byt.

Aaricia_de_Goth wrote:
Nie dziwię się nickom ani avatarom, cieszę się jedynie, że tutejsza galeria trzyma poziom , bo przysięgam , jesli znizyłaby się do poziomu innych tzw.gotyckich, to ja nie chciałabym w tym uczestniczyć ( nie zebym się tak ceniła :P, ale otoczenie półnagich pań trzymających się za piersi , liżacych noże , krzyże, szpicruty itd nie wpływa na mnie dobrze...starzeje się :P :P)

chyba nie jest to wynik tego ze sie starzejesz a najzwyczajniej w swiecie te zdjecia sa tak samo stuczne i pozerskie jak 80% ludzi poprzebieranych na castle party.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 11-04-2006, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt, że mnóstwo osób po prostu ściemnia na necie jest standardem, więc nie staram się dociec kto jest kim.

Nie wiem, czy Ergo ma długie włosy, czy Aaricia ma zielone oczy, czy PePe jest wysoki, czy Mucha ma tatuaże albo czy DeadMoon słucha BAJMU.

Nie obrażając nikogo - wali mi to!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-04-2006, 14:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn wrote:
Nie wiem, czy Ergo ma długie włosy, czy Aaricia ma zielone oczy, czy PePe jest wysoki, czy Mucha ma tatuaże albo czy DeadMoon słucha BAJMU.

Nie obrażając nikogo - wali mi to!

ok, a my wiemy :] bo sie znamy i lubimy :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 11-04-2006, 21:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja mam zielone oczy :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 11-04-2006, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
albo czy DeadMoon słucha BAJMU.

;> Nie słucha i nie posłucha, nie róbmy z tego tajemnicy ;>

Dodano po 17 minutach 30 sekundach:

Quote:
Poza tym, gdyby zamiast avatarów były obowiązkowe zdjęcia to czułabym się jak na portalu fotka.pl

Gdyby tak było, to pewnie tylko dzięki inicjatywie nowej władzy.


Quote:
Nie dziwię się nickom ani avatarom, cieszę się jedynie, że tutejsza galeria trzyma poziom , bo przysięgam , jesli znizyłaby się do poziomu innych tzw.gotyckich, to ja nie chciałabym w tym uczestniczyć ( nie zebym się tak ceniła :P, ale otoczenie półnagich pań trzymających się za piersi , liżacych noże , krzyże, szpicruty itd nie wpływa na mnie dobrze...starzeje się :P :P)


Avatary i nicki, to własciwie tylko złudzenie prywatności, dlatego pytałem. Zdaję sobie doskonale sprawę, ze nikt nie krzyczy po imieniu i nazwisku, ale wystarczy wpisać w google adres e-mail takiego osobnika i czar pryska...
Własciwie z anonimowosci mało zostaje, jesli drugi człowiek jej nie szanuje.

Zgadzam się też z opinią o "dekadenckich fotkach", to jest zabawne. Zdjęcia nacmentarne ze smutna mina i różą/szpicruta/plastikową czaszką w garsci ;>... Żenujące, ale pewnie z naszej perspektywy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 11-04-2006, 23:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

DeadMoon^ wrote:
Avatary i nicki, to własciwie tylko złudzenie prywatności,

Znowu masz rację :D, ale w zupełności wystarczą , a nawet wydaje mi się funkcjonują jako 'bardziej neutralne' niż np zdjęcia czy opisy. Mimo wszystko, dzięki avatarom i nickom jestesmy w jakiś sposób równi, natomiast rzeczy typu prawdziwe zdjęcia generują różnorakie emocje ( proszę nikogo by nie zaprzeczał w tym momencie, ze liczy się wnętrze itd , gdyż zmysły wzroku są 'najszybsze' i opinia się formuje , niezaleznie jak bardzo staramy się kontrolować ten proces, np u mnie w kwestii mezczyzn z zarostem na twarzy formuje się bardzo szybko :D..).

Ergo wrote:
zawsze przyjemniej jest jesli ma sie swiadomosc ze za tymi literkami stoi czlowiek z krwi i kosci a nie jakis anonimowy byt.

No pewnie, ale, że jest jakis człowiek- to wiadomo zawsze...;D , zcasem nie ma potrzeby wiedzieć więcej...
DeadMoon^ wrote:
Zgadzam się też z opinią o "dekadenckich fotkach", to jest zabawne. Zdjęcia nacmentarne ze smutna mina i różą/szpicruta/plastikową czaszką w garsci ;>... Żenujące, ale pewnie z naszej perspektywy.

Zdecydowanie z perspektywy autora zdjęcia jest ono zazwyczaj ciekawe, pełne treści lub co najmniej piękne :D. Na tyle by udostępnić je w sieci . Szczerze mówiąc, mnie już nawwet nie przeszkadzały by cmentarze, róże czy inne akcesoria , gdyby zdjęcia zamieszczane były dobrej jakosci, bez uciętych, zamazanych twarzy, z pomysłem , ewentualnie ładnie poddane obróbce....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 12-04-2006, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobra to ja może sięgnę to tej wielkiej księgi mądrości zwanej moją pracą licencjacką. ;) Okazuje się, że wizerunek widniejący na avatarze ma duży wpływ na to, jak odbierają nas inni użytkownicy. Nawet jeśli pozornie wiadomo, że obrazek nie może być autentycznym przedstawieniem osoby to zwykle jednak ulegamy wrażeniu wywołanemu na widok avataru i zaczynamy utożsamiać obraz z osobą, która się pod nim kryje. Szczerze mówiąc kiedy myślę o danej osobie to częściej i łatwiej kojarzę z nią avatar niż fotkę z galerii.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 12-04-2006, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Szczerze mówiąc kiedy myślę o danej osobie to częściej i łatwiej kojarzę z nią avatar


To w sumie fajnie, bo na moich avatarach zawsze jestem ja :) Na fotkę.pl pewnie żaden z nich by się nie nadawal ;P bo przeważnie są tak obrobione, że ciężko byłoby mnie rozpoznać. Jednakowoż ja tam wiem, że ja to ja i lubię podpisywać się swoją własną gębą pod moimi własnymi słowami :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 12-04-2006, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja na Avatara ani nie miałem pomysłu ani czasu na jego szukanie w sieci, ale teraz to myslę o jego zmianie, chociaż ten który mam, jest odkąd się znalazłem na pierwszym forum CS a obecnego DN ;>


Quote:
Szczerze mówiąc kiedy myślę o danej osobie to częściej i łatwiej kojarzę z nią avatar niż fotkę z galerii.


To kwestia przyzwyczajenia i pewnie kazdy tak ma, wzrok się przyzwyczaja do Avatara, jak przyzwyczajamy się do widoku kolegi czy kolezanki.
Pamiętam jak drażnił mnie poprzedni Avatar Galdwyna... Śmiałem się ale nie mogłem na niego patrzeć... I sam sie sobie jeszcze dziwie do tej pory dlaczego ;>

Quote:
chyba nie jest to wynik tego ze sie starzejesz a najzwyczajniej w swiecie te zdjecia sa tak samo stuczne i pozerskie jak 80% ludzi poprzebieranych na castle party

I racja. Chociaż poprzebierene dziewczyny na CP, musze przyznac, że na mnie tez robia wrażenie... I to nie małe ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 12-04-2006, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

avatary rzecz fajna, ale może nie trzeba się sugerować za bardzo, bo jednego dnia ktoś może mieć obok posta kwiatki wonne pośród traw, a drugiego smoka z zakrwawioną mordą (albo nawet pyskiem)... fakt, że można po prostu stwierdzić, że ktoś taki ma schizofrenię, ale najpewniej po prostu avatar zmienny jest, przywiązywać się do niego nie ma co, a tym bardziej próbować kogoś przy jego pomocy charakteryzować

jedno jest pewne - ja bym nigdy nie umieściła swojego zdjęcia w avatarze, bo jakoś mi się kłóci to z samą ideą obrazka przy poście... od zdjęć mam galerię w razie czego :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 13-04-2006, 16:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

[ot]wow, Wiedźmo, 200 post :D[/ot]

Ja jak zwykle krótko, bo czasu niestety mało:

Bardzo często się łapię na tym, że wyobrażam sobie kogoś na podstawie jego avatara i potem mam lekkie zdziwko (in plus lub in minus), ale to nieszkodliwe chyba i jak napisała Athe całkiem naturalne.

Tym bardziej tworzę sobie obraz człowieka (bo to zawsze człowiek jest) na podstwie jego postów (wiadomo, im bardziej treściwe, tym lepiej) i zazwyczaj rzadko się mylę. Ale to już chyba skrzywienie zawodowego moderatora ;)

A co do prywatności itepe... No cóż, każde forum jest na swój sposób publiczne, więc nie ma co liczyć, że jeżeli coś zostanie napisane, to pozostanie przez nikogo niezauważone. Sam miałem jakieś pół roku temu ostre zdziwko, gdy napisał do mnie facet w temacie tego, co pisałem w 2003 roku na forum muzyki.pl o Radiohead. Świat jest mały. Tym bardziej, żesporo osób tutaj jest z jednego miasta (lub okolic) więc tym bardziej o prywatności zapomnieć można.

A zdjęcia... Heh, ja nie zamierzałem zamieszczać swoich fot w ogóle, ale jakoś tak wyszło z okazji zdjęć z CP 2004, że się pojawiły... I wystarczy! Ja nie z tych, co na zdjęciach wychodzą dobrze :(

Ps - nie, nie mam tatuaży ;P;P;P
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 13-04-2006, 17:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobrym patentem może byc rozmawianie kiedyś z kimś na jakimś przystanku, przypadkowo zupełnie, po czym okaże się, że znasz tego ktosia z forum.

Miałem podobną sytuację, tyle że odwrotnie. Na forum okazało się, że kogos znam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 16-04-2006, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn, miała podobną sytuację. Na gadu odezwał się jakiś chłopak. Tak sobie zaczęliśmy gadać i tak korespondowaliśmy przez około... 4 może 5 miesięcy. Jak to z ludźmi poznanymi na gadu, dostałam zdjęcie tego gostka :) Pewnego dnia poszłam na koncert z kumpelą. Miał być jej były facet. Co się okazało?? Ano to, że ten jej były to ten gostek którego na gadu poznałam :) Świat jest mały :)
A co do avatarów. Ja też często ludzi z forum kojarzę z avatara. Osobiście znam 2 osoby z tego forum i kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, to pierwsze co pojawiło się w moim umyśle, po zobaczeniu ich, to avatary jakich używają na forum :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pod osłoną Avatara...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group