FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Horolgium & Moljebka Pvlse - Kaukasus
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Atum


Offline Joined: 04 Nov 2005
Posts: 17
Location: Jaworzno

PostPosted: 02-05-2006, 10:51    Post subject: Horolgium & Moljebka Pvlse - Kaukasus Quote selected Reply with quote

Powiem bez ogródek że to wydawnictwo niezbyt przypadło mi do gustu. Muszę jednak dodać że nie widzę w tym albumie żadnych poważniejszych wad czy niedociągnięć, po prostu najzwyczajniej w świecie nie spełnił moich oczekiwań.

Beast Of Prey zdążyło nas przyzwyczaić do niekonwencjonalnego sposobu wydawania swoich płyt. Podobnie jest i w tym przypadku. Zadrukowana tektura w której mieści się płyta jest owinięta w kawałek lnianego materiału. Wygląda to naprawdę ciekawie i estetycznie.

Pierwszy problem widzę w tym że muzyka zawarta na tej płycie całkowicie rozmija się z obraną przez autorów koncepcją. W swoim pierwotnym zamierzeniu "Kaukasus" był poświęcony "nieustającemu w konfliktach narodowościowych regionowi Kaukazu, jego potężnej i pięknej kulturze, oraz ludziom zamieszkującym te zaklęte regiony". Niestety bardzo ciężko jest mi przyrównać ten opis do zawartości krążka. Wygląda to tak jakby autorzy na siłę starali się doczepić do swojego albumu jakąś myśl przewodnią. Kiedy w drugim utworze usłyszałem sampel z głosem Ryszarda Kalisza (a przynajmniej z tą personą mi się on skojarzył) rozbiło to w pył skrzętnie budowaną atmosferę jaką starał się stworzyć pierwszy kawałek. Takich dziwnych momentów jest jeszcze kilka. Powodowały one bezskuteczne próby odpowiedzi na pytanie "o co im właściwie chodzi?". Oczywiście kwestią otwartą pozostaje to czy moja interpretacja nie poszła w złym kierunku.

Na płycie dominują mroczne, dźwiękowe plamy przeplatane na przemian z bardziej industrialnymi utworami. Niestety monotonia tych pierwszy staje się z czasem dość upierdliwa, a te drugie nie zaskakują niczym nowym. Pomimo wszystko trzeba zaznaczyć że na pewno nie jest to album słaby. Moim zdaniem nie ma w nim jednak nic co jakoś szczególnie zasługiwałoby na uwagę.

5/10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Horolgium & Moljebka Pvlse - Kaukasus

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group