FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Poszukuje jakiegos fajnego horroru do obejrzenia
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-08-2004, 19:56    Post subject: Poszukuje jakiegos fajnego horroru do obejrzenia Quote selected Reply with quote

No wlasnie jak w temacie ... znak ktos jakis fajny film tego typu ? w miare nowy powiedzmy nie majacy wiecej niz 8 lat ;P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 13-08-2004, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zależy jaki rodzaj horroru, Cię interesuje. ;)
Takich klasycznych, budujących klimat, przerażających horrorów w ciągu ostatniej dekady było baaardzo niewiele. Do głowy przychodzą mi tylko "Inni" (The Others), pierwsza i druga część "Ringu" (w wersji oryginalnej, japońskiej) i "Dark Water".
A jeśli chcesz obejrzeć jakiegoś dobrego slashera :) to mogę polecić chociażby takie rzeczy jak "28 dni później", "Jeepers Creepers"... Bardzo fajne są też "Donnie Darko" i "Identity", chociaż nie są to czystej krwi horrory.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-08-2004, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
"Dark Water".

nudne :P

Quote:
pierwsza i druga część "Ringu"

jedynka mi sie podobala dwoki nie widzialem

Quote:
"Jeepers Creepers"...

bardzo nudne :P :P

Quote:
"28 dni później",

Swietne ale nie nazwalbym tego horrorem :P

JA CHCE COS MOCNEGO !!! Qrde dobry horror ale stary to bylo "cos" Carpentera, rzeczywiscie potrafil przerazic, no i ta MUZYKA.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 14-08-2004, 11:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

No mówisz nie starsze niż 8 lat. Przez ostatnie 8 lat to niewiele wyszło dobrych rzeczy.
Mogę Ci jeszcze polecić "Zagubioną Autostradę" i "Mulholland Drive", Lyncha. No i "Blair Witch Project" o ile jeszcze nie widziałeś.
A ze starszych rzeczy, to większość filmów Carpentera ("Coś" jest oczywiście najlepsze, ale też takie filmy jak "Mgła", "Książe Ciemności", "Christine", "W paszczy szaleństwa"), oprócz tego "Lśnienie", "Egzorcysta", "Omen".. hmm... nie wiem co jeszcze. :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-08-2004, 11:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

z dobrych filmow jeszcze jest "house on the hauted hill", podobal mi sie klimat tego filmu. Moze koncowka taka sobie ale ogolnie film niezly a wiare nowy. Wlasnie cos takiego bym widzial ale nie wiem co :/

plays "Anathema - Pulled Under At 2000 Meters A Second" - from "A Natural Disaster"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
ThoR


Offline 



Joined: 08 May 2004
Posts: 19
Location: Legnica

PostPosted: 17-08-2004, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
hmm... nie wiem co jeszcze. :P


Hellriser(wszystkie po koleji) - bo klasyka:)
Armia Boga chociaz nie horror ale daje duzo do myslenia...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 17-08-2004, 15:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

To może japoński horror "Laboratorium Diabła" - piekielnie przerażający :)
albo "W Mroku pod Schodami" lub teraz niedawno nakręcony "Basen".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 18-08-2004, 22:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

1."Teksańska Masakra piłą łąńcuchową",
2.Evil Dead ( I i II , III to już komedia), A do komedii horrorowatych to jeszcze Martwica Mózgu.
3. Warlock ( I II III)
4. Oblicza śmierci (są trzy częsci, dokument)
5.Polecam Hellraisera, ale radze pominąc 3 żeby się nie zniechęcić do reszty częci, a w VI- INFERNO jest za mało krwi i za mało cenobitów.a we wrzesni wyjdzie VII część.
5. Nightbreed ( podtytuł, stowarzyszenie umarłych dusz.) geniusz, tak samo jak Hellraiser na podstawie książki Cliva Barkera.
6. Lśnienie
7. Halloween (Mike Mayers.....)
8. Ew. Rose Red , świetne efekty.....(na podstawie książki Stephena Kinga), ale moim zdaniem można by lepiej zrobić ten film, jest tam jednak wiele pomysłów których nie widzialam w innych filmach.
Back to top
View user's profile Send private message
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 19-08-2004, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Małe sprostowanie: ;)
Po pierwsze primo:
Nie ma czegoś takiego jak Warlock 3. To tylko durny wymysł polskich dystrybutorów kaset video. Akurat Warlocki były popularne w tamtym okresie, to ktoś 'mądry' zobaczył w horrorze Juliana Sandsa i nazwał to Warlockiem 3...
Tak naprawdę ten film nazywa się "Opowieść o wampirze" ("Vampire. A Tale") i owszem jest bardzo dobry. Świetny klimat, zero muzyki w filmie (rzadko się to spotyka w horrorach), a cały nastrój jest sugestywnie budowany przez ciszę. Polecam.
A przy okazji, Warlock 1 i 2 też są świetnymi horrorami (szczególnie 1). :>

Po drugie primo:
"Rose Red" nie jest filmem na podstawie książki Stephena Kinga. To mini-serial, do którego scenariusz napisał King. Dopiero później chyba wydali w formie książkowej coś na tej podstawie.
Sam film jest całkiem fajny, choć nieco przydługi... No i widać ten 'telewizyjny' budżet... :P


ad. Myst
Co to za film "W mroku pod schodami" ? Czy to ma coś wspólnego z "Ludźmi pod schodami", Wesa Cravena ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 19-08-2004, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tym Warlockiem to niewiedziałam.......ale fakt faktem filma nazywa się Warlock 3, i jest dobry.

Z filmów to jeszcze "Władca Życzeń", ale to chyba każdy ogladał.

Oraz cała seria o żywych trupach, "Noc żywych trupów", Poranek......, Świt....., Powrót......." ale tylko jeśli ktoś lubi takie kino . JEst chyba 6 częsci. Chociaż "Noc....." nadaję sie do oglądniecia dla wszystkich, póżniejsze część mogą nudzić.

"Misery" na podstawie książki Kinga, ale to jest thriler a nie horror.
Back to top
View user's profile Send private message
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 19-08-2004, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do tych trupów to nie powiedziałbym. Zarówno "Świt..." jak i "Dzień..." są świetne (oczywiście mowa o oryginałach, a nie o remake'ach).

Z niewymienionych, to jeszcze przypomniał mi się "Władca Marionetek" (Lord of Illusions), w reżyserii samego Clive'a Barkera. Bardzo dobre.
A mówiąc o Barkerze, to jeszcze obowiązkowo Candyman. :>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 19-08-2004, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mike Draven - ja ten film widziałem chyba z 10 lat temu jak nie lepiej, nie pamiętam, kto go nakręcił, ani też obsady. Film jest o dzieciach przetrzymywanych w domu przez psychopatyczne małżeństwo. Do tego domu włamuje się trójka ludzi i odkrywają ten upiorny sekret. Więzione bachory są pieprznięte i niebezpieczne... Jakoś tak to było :) czy myślimy o tym samym?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 19-08-2004, 14:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Mike Draven - ja ten film widziałem chyba z 10 lat temu jak nie lepiej, nie pamiętam, kto go nakręcił, ani też obsady. Film jest o dzieciach przetrzymywanych w domu przez psychopatyczne małżeństwo. Do tego domu włamuje się trójka ludzi i odkrywają ten upiorny sekret. Więzione bachory są pieprznięte i niebezpieczne... Jakoś tak to było :) czy myślimy o tym samym?


Taaak, to to! :>
W tym psychopatycznym małżeństwie, męża grał Everett McGill i biegał w skórzanych obcisłych ciuszkach z shotgunem ? Ten film był wielki, ale też widziałem go spory kawałek czasu temu, w każdym razie zwie się "Ludzie pod schodami". :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-08-2004, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

kurde ja tez to widzialem daawno temu :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 19-08-2004, 14:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Ludzie pod Schodami" - ok! nie wiem co mi się ubzdurało z tym "W Mroku pod Schodami" :) ale przysiągłbym, że właśnie takie tłumaczenie tego filmu miałem. Zresztą te wypożyczalnie sprzed z górą 10 lat to różne przekręty robiły, nawet czasem same nagrywały lektora na pirackie kopie filmów...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Poszukuje jakiegos fajnego horroru do obejrzenia

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group