FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Wampiry - prawdy i mity ;P (wydzielony z tematu Pisz krwią)
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 14-10-2006, 14:16    Post subject: Wampiry - prawdy i mity ;P (wydzielony z tematu Pisz krwią) Quote selected Reply with quote

iecie o tym apropo picia krwi ze zadendemon tego nie zrobi ???? jest napisane w starym testamencie ze krew jest istota zycia i kazdy ko bedzia ja pil tyczy sie rownierrz demonow duchow itp sciagnie na siebie gniew Jahwe ... zaden demon nie ruszy krwi nawet szatan jesli chcielibyscie wiedziec przeczytajcie kilka ksiazek o demonach .. dlatego wlasnie stnienie wampirow w takim pojeciu ze pija ktrew jest bzdora ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 16-10-2006, 02:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
kazdy ko bedzia ja pil [...] sciagnie na siebie gniew Jahwe [...] dlatego wlasnie stnienie wampirow w takim pojeciu ze pija ktrew jest bzdora ...

Jestem pełna podziwu dla tych innowacyjnych i rewelacyjnych wniosków!
0% wampira w wampirze! :D
Normalnie jestem za(śmiecho)skoczona :D
Może nie jestem wielkim autorytetem w dziedzinie wampirów i nie zdobyłam doktoratu na 1st Vampyres' University of Transilvania, ale coś mi Waść herezją i fanatyzmem trącisz :]

Jednym zdaniem tak bestialsko zabić legendę... No wiesz co? Ostatnio poczułam się tak, kiedy kolega z podwórka powiedział mi, że Święty Mikołaj nie istnieje :P

Lunger.Bakayaro wrote:
krew jest istota zycia

No i właśnie o to chodzi! Nie uważasz, że coś w tym jest i biorąc pod uwagę skąd się wąpierze biorą, stanowi to dosyć istotny element i logiczne spoiwo w legendach o wampirach? Trochę by się to wszystko posypało gdyby nie element picia krwi, prawda? :)

Ja rozumiem, że gdybyś to właśnie Ty był wampirem i gdyby picie krwi było Twoim być albo nie być, to z pewnością poświęciłbyś się w imię dobrych stosunków z Bogiem, ale zamiast odmawiać wampirowi bycia wampirem lepiej znalazłbyś sobie pożyteczne zajęcie, bo według mnie masz za dużo czasu na intelektualizowanie ;]

No i wreszcie na koniec chciałabym dowiedzieć się jak istnieją wampiry w Twoim pojęciu? :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 16-10-2006, 08:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
i kazdy ko bedzia ja pil tyczy sie rownierrz demonow duchow itp sciagnie na siebie gniew Jahwe

Ojej. Uważaj, jeszcze ktoś się przestraszy.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 16-10-2006, 09:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest nawet naukowe wyjaśnienie zjawiska wampiryzmu: jest to choroba (najczęściej genetyczna) zwana porfirią.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porfiria

Unikanie światła, tak charakterystyczne w opisach wampirów jest jednym z objawów tej choroby, do tego dochodzą zaburzenia psychiczne, picie krwi i ot, mamy wampira.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-10-2006, 09:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

oj bez przesady, pozatym nie nalezy wszystkiego z wikipedii brac na serio, przeciez kazdy moze wpisac tam co chce. prawda jest taka ze porfiria jiest malo przyjemna choroba, a swiatlowstret jest chyba uwarunkowaniem psychologicznym ktore chory sobie sam wmawia. zreszta znam osoby majace pbjawy swiatlowstretu i w ogole nie sa wampirami.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 16-10-2006, 12:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz, informację o porfirii jako przesłance do wampiryzmu przeczytałem dawno temu kiedy jeszcze nie było Sieci, a linkę do wikipedii podałem tylko po to żeby się czymś podeprzeć.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-10-2006, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

no ale wampirow nie ma , a wiele schorzen i wymyslow sie bierze po prostu z zakorzenionej mitologii.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 16-10-2006, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

hej no ja ylko stwierdzilem fakt :P nie chcialem nikogo urazic jesli chodzi o wampiry ..

prawda jest raka ze legendy o vampirach powstaly z niewiedzy ludzi o tym co sie dzieje z czlowiekiem po smierci i z powodu strachu przed chorobami ktorych nie rozumieja ..

np gdy w wiosce wybuchala jakas zaraza a w tamtych czasacch bylo to bardzo pospolite
ludzi zwracali sie ku wierze nie ku lekarzom bo poprostu ich nie bylo .. legenda opierala sie na tym ze rozkopoywano groby niedawno zmarlych czlonkow rodziny i jesli akurat zmarly umarl na ta zaraze byl w stanie jeszcze nie najgorszym .. jk mowia przekazy wampiry w grobach wygladaly zdrowo i na dobrze odrzwione ( z powodu gazow ktore sie nagromadzaly w ich martwych cialach , ktore to przez to puchly i wygladaly tak jakby byly dobrze odzywione itp ) mialy "nowa zdrowa skore" ( poprostu z winiku rozkladu naskurek odpada ukazujac skore wlasciwa ktora wyglada jak nowa skora ) mialy nienaturalnie dlugie pazury i kly ( w wyniku rozkladu dziasla sie kurcza odslaniajac kly ktore naprawde moga sie wydawac niesamowicie dlugie taki sam porces zachodzi z palcami oprostu kanka sie kurczy a paznaokcie wydja sie niesamowicie dlugie ) . takiego wampira nalezalo przebic kolkiem prosto w serce . wiele jest relacji ze wampir wtedy wyl piekielnyymi glosami i wil sie a z rany tryskaly hektolitry krwi .. owszem bylo tak poniewaz gd kolek byl wbijany w napompowane gazami cialo te gazy podczas bardzo szybkiego wydostawania sie syczaly chuczaly itp rownierz z wyniku tej "erupcji" gazow i krwi ktora byla poprostu zniszczona przez rozklad tkanka wypychana sila gazow na zewnatrz
cialo sie "wilo" .. .. oczywiscie nie neguje istnienia wampirow ..hmm jest to jedna z moich uluionych legend ale zaden wampir by tak naprawde nie pil rwi bo to co napisalem o starym testamencie jest prawda zaden demon nie ruszy krwi bo poprostu sprowadzi na siebie zaglade :P oczywiscie to sie tyczy tylko chrzescijanskich demonw bo np ddemony indianski i ogolnie indiaskie duchy zwane manitou maja to w .... tak samo wedlog wielu wierzen starych cywilizacji picie krwi eventualnie spozywanie serca jest ceremonia zabierenia sily i nie wazne czy innemu czlowiekowi czy zwierzeciu .. \:P pozdrawiam wampirki


Co do tego jak wedlug mnie fun kcjonuja wampiry ... WAMPIRY NIE ITSNIEJA NIGDY NIE ISTNIALY ...... oczywiscie sa stworzxenia nocy ktore maja cechy tzw wampirow ale raczej nie zlopia krwi itp jesli juz wampiry wykradaja energie zyciowa innych istot i nie mowie tutaj o tych nowoczesnych wampirach energetycznych bo prqwdziwy vampir kradnie znacznie wiecej
eventualnie vampiry wysysaja ale nie krew tylko adrenaline z nadnerczy i jest to logiczne poniewaz moga nie dysponowac wlasnym systemem ktory im zapewnia wystarcajaca ilosc adrenaliny to by ronierz swiadczylo why wampiry bylly takie silne itp .. ale ogolnie nie wierze w wampiry .. wilkolaki itp . sa demony sa duchy ale kainici nie istnieja :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 16-10-2006, 14:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
hej no ja ylko stwierdzilem fakt :P nie chcialem nikogo urazic jesli chodzi o wampiry ..

Spoko, mnie na pewno nie uraziłeś. Nie czuję się urażona w imieniu ogólnopolskiej społeczności wampirów ;P Dla mnie wampiry to tylko legendy i pomysł na świetną zabawę i oderwanie się od rzeczywistości, a także świetna tematyka dla sztuki i filmu. Dlatego śmieszne wydaje mi się rozprawianie czy wampiry piją krew czy nie, skoro tak mówią legendy, to tak jest. Przyjmuję wszystko bez zastrzeżeń i nie próbuję racjonalnie (bądź nie) wytłumaczyć czegoś co jest dla mnie w sferze fantazji :)

A tak baj de łej, faktem Twoje stwierdzenie raczej nie jest :)
pzdr

Dodano po 1 godzinie 8 minutach 14 sekundach:

Lunger.Bakayaro wrote:
Co do tego jak wedlug mnie fun kcjonuja wampiry ... WAMPIRY NIE ITSNIEJA NIGDY NIE ISTNIALY

No to akurat tu przyznaję rację, bo ja też tak myślę. Ale tym bardziej uważam za bezsensowne zmienianie legend i wierzeń, bo coś w co i tak nie wierzymy, nie jest takie jak być powinno <lol>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-10-2006, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

no co Wy , a ja to kto ???!!!! :D:D

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:

Lunger.Bakayaro wrote:
zaden wampir by tak naprawde nie pil rwi bo to co napisalem o starym testamencie jest prawda zaden demon nie ruszy krwi bo poprostu sprowadzi na siebie zaglade :P


Jako stara wampirka mogę potwiwrdzić z całą pewnością ,z e wampiry były obecne na długo zanim Stary Testament powstał , wiec dlaczego by nie miały pić krwii????? W ST kłamią , to jakieś nadużycie semantyczne....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 17-10-2006, 09:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
W ST kłamią , to jakieś nadużycie semantyczne....

Hehehehe :) Po kadencji naszego drogiego prezydenta trzeba będzie albo zrobić nam pranie mózgów, albo zaktualizować wszystkie słowniki :)
Jak widzę wszystkim leży na wątrobie aktualna sytuacja w Polsce, nawet obywatelom na zesłaniu ;P A po tym temacie to już nawet wąpierze zamieszane są w kryzys :)

Wiesz Aaricia, ja sobie z kolei pomyślałam, czytając pierwszy post w temacie, że takie uświetnianie legend przystoi dumnemu obywatelowi IV Rzeszypospolitej Polskiej. Najpierw cenzura, zakazanie koncertów metalowych, wprowadzenie książek JPII do lektur szkolnych, zamawianie mszy w intencji deszczu, a teraz lustracja i zmiana wierzeń, które osłabiają wizerunek Boga. Co prawda wątpię, żeby nasz kolega, Lunger.Bakayaro, miał właśnie to na myśli, ale przypadkiem mu wyszło :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 17-10-2006, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

lol to fajnie ze robi sie ze mnie zwollenika kosciola ktorym absolutnie nie jestem :P
po pierwsze z oczywsitego faktu ze kosciol katolicki jest bardziej zaklamany niz to sobie mozna
wyobrazic .. poprostu podalem fakt pisany itp o piciu krwi :P
sam fakt taki ze bibla zostala zredagowana przez ludzi w 300 lat po smierci jezusa na pierwszym soborze podczas ktorego powstal kosciol katolicki jako teki ... np czesc z podan o jezusie czesc
ewangeli zostala wywalona z nowego testamentu a wlaczono tylko fakty kroe sie podobaly owczesnemu kosciolowi . np do tego pamietnego soboru jezus byl prorokiem nie synem boga wtedy zeby podkreslic wage kosciola i poprostu doac im wladzy uczyniono z niego boga .. kilka lat po smierci jezusa i za jego zycia jezus byl uwazany za medrca i cudotworce potem za proroka a kosciol zrobil z niego boga ... pozatym wiekszosc swiat koscielnych jest czystym zapozyczeniem z
religi poganskich ktore wtedy byly dom inujace w rzymie .. bylo tak ze poprostu chrzescijanizm i wiara monoateistyczna rozprzestrzeniala sie w rzymie .. cesarz postanowil ze jesli chce zachowac wladze musi pogodzic stara wiare ( poganizm) z nowa wiara i w ten sposob powstal kosciol katolicki .. do tego soboru np dniem swietym byla sobota czyli zydowski szabas ale zostal zmieniony na niedziele zeby przypodobac sie poganom i zacchecic ich do zmieniania wiary . niedziela byla pogansim swietym dniem czczenia slonca .. tak samo 25 grudnia itp to wszystko sa swieta poganskie poprostu wykradzione poganom przez kosciol ..


nie jestm wiec zwollenikiem czegos co zostalo zbodowane na klamstwie a juz napewno nie popieram wpisywania do lektory szkolenej ksiazek o papierzu itp ..

wierze w dobro wierze w honor i wierze w milosc i wierze w sily wyrzsze stojace na strazy tych
pawd ale nie wierze w bogow stwarzanych przez ludzi ani nie wierze w boga jak go przedstawiaja ludzie ... apropo interesuje sie roznymi wierzenieami od wierzen prastarych plemion przez egipt , wierzenia polnocno i polodniowo amerykanskich indian ( rdzennych ameryanow) wiare aborygenow az do wspolczesnych wielkich religi jak chrzescijanzm itp .....


co do picia krwi zauwazcie ze nawet zydzi jedza koszerne potrawy poniewaz nie chca pic krwi :P zgodzmy sie ze poprostu wampiry nie sa chrzescijanskimi demonami wtedy ich nie interesuja zakazy chrzecscijanskiego boga ...
pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 17-10-2006, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
zgodzmy sie ze poprostu wampiry nie sa chrzescijanskimi demonami wtedy ich nie interesuja zakazy chrzecscijanskiego boga ...

No to się zgodziliśmy :D, mogę pić w spokoju ...:D
Saga wrote:
Jak widzę wszystkim leży na wątrobie aktualna sytuacja w Polsce, nawet obywatelom na zesłaniu ;P

Z niespotykaną pasją śledzę , śledzę.... i coraz więcej piję ;P
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 17-10-2006, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Z niespotykaną pasją śledzę , śledzę.... i coraz więcej piję ;P

A co pijesz? Khreeeeeeeeeeew? ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 17-10-2006, 23:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak na wampira przystało , łykam to świństwo :P :P :P, no ale w koncu odżywia me stare i zwiotczałe ( hm..) ciało czyniąc je piękniejszym i ponętniejszym niżli jest ( hehe), nadaje rumieńce i moge normalnie wsród ludu prostego się pojawiać.....

A tak wogóle to dlaczego wszytskim się wydaje, ze wampiry to są jak z kart tej grafomanki Anki Rice ? To dziwne , bo jakoś do mnie bradziej przemawia obraz stworzony przez Lumley'a.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Wampiry - prawdy i mity ;P (wydzielony z tematu Pisz krwią)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group