FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gumka uzdrowieniem narodów (wydzielony)
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 10-02-2007, 09:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja twierdziłem i twierdzić będę że pigsy rulezzzz :] (przy stałym partnerze of kozz) i na dodatke to nie ja muszę o nich pamiętać :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 10-02-2007, 15:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pigulki maja to do siebie, ze to czysta farmakologia i na dluzsza mete naprawde jest szkodliwa...
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 10-02-2007, 16:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru wrote:
Pigulki maja to do siebie, ze to czysta farmakologia i na dluzsza mete naprawde jest szkodliwa...


Tiaaaaaa. Też sobie właśnie podziwiałam beztroskie podejście moorviack666 :) Ciekawe czy kiedykolwiek zastanawiał się (zresztą nie tylko on) jakim świństwem tak naprawdę są dla kobiety pigułki. No ale najważniejsze, że jest wygodnie, a przecież to po stronie kobiety ciąży odpowiedzialność i ponoszenie skutków ubocznych więc nie ma się czym przejmować... ;)
Dorośnijcie faceci. Wiem jaką wygodą są tabletki, nie powiem, sama też nie cierpię prezerwatyw, bo są jak pocałunek przez szybę albo jedzenie cukierka przez papierek. Ale trochę zainteresowania tematem i odpowiedzialności nie zaszkodziłoby żadnemu facetowi. Pigułowej ignorancji mówię zdecydowane nie ;P hehe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 10-02-2007, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko jest dla ludzi i to ich wlasny wybor.

Gorzej, jesli sa nieswiadomi tego, badz niedojrzali (i na ten przyklad mowia, ze one i tak nie beda miec dzieci bo costam, a potem juz za pozno sie wycofac... znam taki przypadek i obawiam sie, ze kiedy zmieni podejscie bedzie za pozno, a niby nie jest ani mloda, ani glupia... ale chyba naiwna)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 10-02-2007, 18:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Pigulki maja to do siebie, ze to czysta farmakologia i na dluzsza mete naprawde jest szkodliwa...


Tak sie składa że nowe pigułki to już nie ten sam shit co dawniejsze produkcje. Swego czasu naczytałem się na portalach medycznych dużej ilości traktatów panów ginekologów (miałem powody ;)) i wiem sporo o tabsach. Nie mówię, że tabsy są zupełnie nieszkodliwe (szkodliwe jest codzienne zażywanie nawet rutinoscorbinu :)) ale nie mają już większości skutków ubocznych i nie sprawiają problemu w związku z późniejszym zajsciem kobiety w ciążę. Zawsze będą przeciwnicy, którzy i tak twierdzić będą twierdzić, że tabletki to "złłłoooo". Zresztą, nie jestem farmakologiem, jeśli ktoś się tym zainteresuje to niech poszuka. Pamiętajcie, że zdania ginekologów i tak są podzielone (polak to polak ;))

Quote:
Gorzej, jesli sa nieswiadomi tego, badz niedojrzali (i na ten przyklad mowia, ze one i tak nie beda miec dzieci bo costam, a potem juz za pozno sie wycofac... znam taki przypadek i obawiam sie, ze kiedy zmieni podejscie bedzie za pozno, a niby nie jest ani mloda, ani glupia... ale chyba naiwna)

Nie należę do ludzi myślących w ten sposób, reszta jak wyżej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 10-02-2007, 18:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat tak sie sklada ze zajmowalem sie dopingiem w sporcie i wiem co oznacza farmakologia. Sklad takiej pigulki jest wrecz zabojczy, wiadomo, ze uzywac mozna miesiac, dwa, ale dluzej...

Juz samo oddzialywanie na okres kobiety, juz nie mowiac o nie w pelni dojrzalem dziewczynie, jest niebezpieczne. Nie wiem o czym mowisz, nie znam skladu tych 'bezpiecznych' pigulek, wiec sila rzeczy na ten temat nic powiedziec nie moge.

Niemniej jednak ja osobiscie zawsze bede to odradzal ;]
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 10-02-2007, 18:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

No taaa faceci tez sa blee bo mysla tylko o sobie a nie o swoich kobietach i kaza im zazywac pigolki... bez sensu co za bzdura! jasne ze pewnie jest duzo facetow z takim podejsciem, ale mysle ze jest to dosc surowy osad... a moze to tylko ja jestem taki dziwny i sam zalatwialem wizyty u lekarza, tabletki, pamietalem zawsze co kiedy itp... a tak pozatym Vasektomia to jest TO! Tylko w polsce nie bylo mnie na to stac ;] a teraz heja;] I mam nadzieje ze juz zadna kobieta nie wypowie sie jak tu niektore.. ze faceci mysla tylko o sobie;]

A gumki sa fujjjjjjj [niestety teraz nie mam stalej partnerki i jestem na nie zmuszony] fuuujjj.,...:(


PS.Ataru moze wiesz gdzie moge kupic ECA, ephedrine?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 10-02-2007, 19:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Azathoth wrote:
No taaa faceci tez sa blee bo mysla tylko o sobie a nie o swoich kobietach i kaza im zazywac pigolki...

hehehehe Azath, Ty to umiesz generalizować, nie ma co ;P lol
Od dzisiaj przyjmuję wersję, że to facet zmusza mnie do brania piguł i zakładam ligę naiwnych głupiutkich kobietek pokrzywdzonych przez opętanych hormonami facetów :P

Żeby było jasne, nie bojkotuję tabletek, które sama zresztą też biorę, tylko sugeruję, że pojęcie baaaaaaaaaaaaaaaaardzo wielu facetów o pigułkach ogranicza się tylko do tego, że nie muszą się o nic martwić. Niestety tak jest i ciężko będzie temu zaprzeczyć. Nigdzie nie wytykam poziomu akurat Twojego uświadomienia, bo akurat nie miałam okazji zapoznać się z nim w tym temacie.
Azathoth wrote:
jasne ze pewnie jest duzo facetow z takim podejsciem

I właśnie tę prostą prawdę chciałam wyrazić, bez mieszania w to bezwzględnie wszystkich facetów ;)
Azathoth wrote:
ale mysle ze jest to dosc surowy osad...

To nie osąd, tylko suche stwierdzenie faktu.

Azathoth wrote:
I mam nadzieje ze juz zadna kobieta nie wypowie sie jak tu niektore..

Niektóre czyli, ten tego, ja,bo inne jeszcze się nie wypowiedziały :P

Ecchhhhhhh i tak to faceci potrafią sobie podopowiadać pewne rzeczy, a to przecież babska nadinterpretacja jest słynna...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 10-02-2007, 20:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Otóż...
Po tym, jak napisałem, że nie musze sie o nic martwić, postawiłem następującą emotke ":P". Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie onacza ona coś w stylu "pół żartem, pół serio". I raczej nie mam w dupie zdrowia mojej dziewczyny.

Quote:
Akurat tak sie sklada ze zajmowalem sie dopingiem w sporcie i wiem co oznacza farmakologia.

Między ginekologia a dopingiem w sporcie jest chyba różnica? ;)

Zresztą ja nikogo do niczego nie zmuszam, a w moim przypadku pigle to pomysł mojej dziewczyny. I uważamy, że jeśli nie mamy ochoty na dzieci i na "cukierek w papierku" to chyba jest najlepsze wyjscie.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:

Aha, jeszcze jeden przykład: skoro lekarze przepisują dziewczynom (i to nawet 15-letnim) pigułki np. aby uregulować miesiączke lub złagodzić bolesne okresy, to nie jest to chyba "śmierć w tabletce".
Wogóle co to za spór na Humorze ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 10-02-2007, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

moorviack666 wrote:
I raczej nie mam w dupie zdrowia mojej dziewczyny.

No to super, naprawdę się cieszę heh

moorviack666 wrote:
Aha, jeszcze jeden przykład: skoro lekarze przepisują dziewczynom (i to nawet 15-letnim) pigułki np. aby uregulować miesiączke lub złagodzić bolesne okresy, to nie jest to chyba "śmierć w tabletce".

Wiesz w takich przypadkach pigułki są przepisywane na kilka miesięcy i zawsze rozważa się mniejsze zło.

Sory za to co teraz zrobię, ale nie mogę się powstrzymać ;) Wymienię "kilka" skutków (zresztą uczciwie opisanych przez producenta) jakie mogą spowodować supernowoczesne tabletki udoskonalone podobno w porównaniu ze starszymi, które biorę i które kosztują niemałą kasę:

-migrena
-zakrzepica (objawy: nietypowy ból lub obrzęk nóg, ostry ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności w oddychaniu, kaszel bez wyraźnej przyczyny, nietypowy, ostry przedłużający się ból głowy, nagłe zmiany widzenia, zamazana mowa lub każde utrudnienia mowy, uczucie kołowania w głowie, zawroty głowy lub omdlenia, drętwienie lub niedowład części ciała, trudności w poruszaniu się, silny ból w jamie brzusznej)

No, ale przejdźmy dalej:

"Stosowanie każdego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego niesie ze sobą zwiększone ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej.[...] Sporadycznie zakrzepica może spowodować inwalidztwo lub zgon.[...] W przypadku oderwania się fragmentu skrzepu z miejsca, w którym powstaje, może dojść do zablokowania tętnic w płucach i tzw. zatorowości płucnej. Skrzepy mogą również, choć bardzo żadko, wystąpić w naczyniach krwionośnych serca (powodując zawał serca) lub mózgu (powodując udar).[...] Ryzyko zakrzepicy jest większe u kobiet stosujących preparaty hormonalne niż u pozostałych, ale nie tak duże jak w okresie ciąży."
"Istnieją doniesienia o częstszym występowaniu raka szyjki macicy u kobiet, które stosują przez długi czas doustne środki antykoncepcyjne."
"U kobiet poniżej 40 roku życia przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne rak piersi występuje częściej niż u kobiet, które ich nie stosują."
"W czasie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych rzadko mogą wystąpić łagodne guzy wątroby lub bardzo rzadko złośliwe guzy wątroby, które mogą prowadzić do zagrażających życiu krwawień do jamy brzusznej."

Ufffff, sama się podziwiam, że to wszystko napisałam ;) Wszystkie informacje są z jednej ulotki. I wierzcie mi mam świadomość, że każdy lek posiada kilometrową listę skutków ubocznych, które przecież nie muszą wystąpić, ale muszę przyznać, że nawet na najbardziej końskim antybiotyku jaki brałam nie było aż tylu tak groźnych MOŻLIWOŚCI skutków ubocznych (nawet na rutinoscorbinie takich nie ma ;) Poza tym kto bierze rutinoscorbin albo antybiotyk całymi latami? Pigułki tak się bierze.

Kurde, naprawdę tak jak powiedział Ataru, wszystko jest dla ludzi. Tylko wszystko trzeba robić z głową i mieć pewne pojęcie o tym co się robi, wtedy można korzystać z dobrodziejstw jakie dają pigułki i minimalizować ryzyko jakie one niosą. I jestem zdecydowanie za tym żeby zarówno kobiety jak i ich faceci posiadali tę cudowną wiedzę tajemną ;)
No! To by było chyba na tyle :P Mam nadzieję, że temat nie pójdzie w kierunku rozważań z kolorowych czasopism dla supernowoczesnych wyzwolonych pań ;)

Poza tym masz świętą rację moorviack666, ta rozmowa nie nadaje się do humoru :) Przeniosłam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 10-02-2007, 23:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

No więc droga Sago,
No to nareszcie sie zrozumieliśmy, chodzi Ci o skutki uboczne.
Primo: każdy producent musi umieścić na opakowaniu takowe "beware'y" aby nie było spraw sądowych :)
Secundo: tabletki Vegantalgin - środek (chyba nawet bez recepty) na bóle żołądka (ot taki zwykły "zniweczacz nieprawidłowości w żołądku itp.) posiada taką listę działań niepożądanych, że moja szanowna mamusia (która brała juz w życiu takie leki, że ho ho) wypieprzyła do kosza po 3 tabsach. To, że skutki takie MOGĄ wystąpić, nie znaczy, że muszą. Poza tym, tak jak mówiłem, ja wcale nie gloryfikuję tabletek, uważam je jedynie za słuszne w moim (naszym) przypadku rozwiązanie. To tyle, nie wiedziałem, że mój post wywoła taką kontrowersję :) Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał już do mnie "gorzkich żali ;)
P.S.: niektórzy mają uczulenie na latex :) :P :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 11-02-2007, 10:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Azathoth, w internecie? ;] Poza tym pewnie moze przepisac ci lekarz. Chyba jest legalna sama w sobie. Jednak proponowalbym nic na wlasna reke nie stosowac, bo ludzie moga zle znosic, szczegolnie efedryne wlasnie.

Albo po prostu idz do pierwszej lepszej wiekszej silowni, tam dostaniesz co bedziesz juz chcial...

moorviack666 wrote:
Między ginekologia a dopingiem w sporcie jest chyba różnica? ;)

Zresztą ja nikogo do niczego nie zmuszam, a w moim przypadku pigle to pomysł mojej dziewczyny. I uważamy, że jeśli nie mamy ochoty na dzieci i na "cukierek w papierku" to chyba jest najlepsze wyjscie.


Jezeli pigulki zawieraja w sobie kilka srodkow, ktore miedzynarodowa komisja sportu uwaza, za doping, to nie wiem czy taka roznica. Ponadto duza czesc kobiet wlasnie tlumaczyla sie zazywaniem pigulek antykoncepcyjnych jak test byl pozytywny. I jakos nie bylo taryfy ulgowej :>

Zebysmy sie zrozumieli, ja wcale was nie ganie ani nic, robta co chceta, ale pigulki sa szkodliwe i powinienes i ty jak i ona zdawac sobie z tego sprawe. Nic ponadto.

Quote:
Aha, jeszcze jeden przykład: skoro lekarze przepisują dziewczynom (i to nawet 15-letnim) pigułki np. aby uregulować miesiączke lub złagodzić bolesne okresy, to nie jest to chyba "śmierć w tabletce".
Wogóle co to za spór na Humorze ;)


Lepiej, zeby dziewczyna miala miesiaczke regularnie, w przeciwnym wypadku costam sie zlego moze stac ;] Ja sie tam nie znam ;]

Saga, juz napisala mnostwo skutkow ubocznych, niestety, ale obawiam sie, ze na tej ulotce nie ma wszystkiego. Moge podawac przyklady sportowcow (sportowczyn? :D), ktore zazywaly pigulki i ktore pozniej zalowaly... Bo jak sie jest mlodym sie o tym nie mysli (a to inni ludzie w koncu, rajt?) a potem moze byc nie za fajnie...

I wierzcie mi, ja nie gadam tego o tak o i nie marudze i nie umoralniam, a po prostu chce powiedziec, ze sa to naprawde bardzo_szkodliwe_srodki_farmakologiczne. I jezeli juz to przeswiadczenie w was zostanie, to bedzie ok.

PS byc moze gdyby mojej dziewczynie bardzo zalezalo nie powiedzialbym nie, ale powiedzialbym jej, ze nie pozwole zazywac jej tego na dluzsza mete i kazal przeczytac ulotke ;]

Jezeli bedziemy mieszkac razem juz, na pewno taki pomysl padnie i wtedy trzeba bedzie jakis kompromis podjac, bo z tego co wiem, ona nie ma nic przeciwko. I paradoksalnie zapewne ona bedzie mnie przekonywac, ze to dobry pomysl...

Taka mala prywata ;)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 11-02-2007, 11:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Jezeli pigulki zawieraja w sobie kilka srodkow, ktore miedzynarodowa komisja sportu uwaza, za doping, to nie wiem czy taka roznica.

A w takim razie to zwracam honor, na dopingu sie nie znam :P

Co do skutków ubocznych i działań niepożądanych wypowiadałem sie już wyżej, więc nie będę sie powtarzał. Ale mam pytanie: co w takim razie proponowalibyście w zamian??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 11-02-2007, 12:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na dluzsza mete inne wyjscie?

Przeciez jestes juz duzym chlopcem i powinienes wiedziec od czego sie biora dzieci i zapobiegac temu ;]

A tak serio to juz prywatna sprawa dwojki osob, jak co i w jaki sposob to robia. Ja tam nic proponowac czy radzic nie bede w kazdym razie.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 11-02-2007, 13:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piguły są szkodliwe?
Ok, pewnie tak, ja się tam bardzo nie znam na tym.
Ale fajki i alk też szkodzą. A kto z was zrezygnuje z picia piwka chociaż raz w tygodniu? Pewnie niewiele osób...

Za przyjemności płaci się często zdrowiem niestety, czasem jest to wysoka cena (i dotyczy to nie tylko seksualności). Tak się złożyło że w wypadku piguł płaci tą cenę niestety tylko kobieta.
Chociaż z tego co wiem to piguły z roku na rok mniej szkodzą (kampania reklamowa koncernów farmaceutycznych czy postęp w badaniach? - nie wiem...)

Gumy są beee - widzę że wszyscy zgadzają się w tym temacie;). Inna sprawa z kim się śpi i jak często. Czy wyrywa się w barach po pijanemu czy gdzieś indziej - ryzyko zawsze istnieje. Czy się ufa drugiej osobie (albo osobom) czy nie...
Najlepsza jest jednak zasada "ograniczonego zaufania";)

Na szczęście są coraz to nowe pomysły (miejmy nadzieję że coraz mniej szkodliwe dla zdrowia) naukowców na "zabezpieczenie" (muszę się w tym lepiej rozeznać - bo trzeba iść z duchem, ehm, ciałem czasu;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Gumka uzdrowieniem narodów (wydzielony)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group