FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gumka uzdrowieniem narodów (wydzielony)
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 11-02-2007, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Inna sprawa z kim się śpi i jak często. Czy wyrywa się w barach po pijanemu czy gdzieś indziej


tristancandance powiedz mi jakie to ma znaczenie jak czesto sie spi? Mysle ze chodzi Ci oto ze jesli czesto to lepiej tabletki? Jesli oto chodzi to masz troche racji ja jednak uwzam ze nie ma to znaczenia czy 1 czy 100, pomijajac to ze tabletki sa troche szkodliwe... to chyba zdrowie psychiczne tez jest wazne nie? ;] Pozatym jak mozna popsuc cala zabawe i w najlepszym momencie powiedzxiec ...musze zalozyc gumke.. bo chyba zgodzicie sie ze jest to najlepszy moment no chyba ze ktos chodzi w gumkach od rana hehehe - to bylo w jakims filmie chyba "chlopaki nie placza" ;]

tristancandance wrote:
Czy wyrywa się w barach po pijanemu czy gdzieś indzie


A koniecznie trzeba wyrywac po pijanemu??? hehe ;] wiem ze sie czepiam no ale nie moglem sie powstrzymac;] A i co za roznica gdzie????

Poderwal kto kiedys jakas kobiete po pijanemu? Czy moze kobieta faceta?
Jak bylo rano? Pozycja na "kojota" - lepiej sobie reke odgryzc niz sie ruszyc zeby sie obudzila hehehe ;]

OK Podsumowywujac powtorze jeszcze raz - Gumki sa beznadziejne nie wazne z kim gdzie itp. Jednak chronia przed roznymi chorobami jesli nie ma sie stalego partnera lepiej ich uzywac;]
Tabletki maja skutki uboczne, ale ma je chyba kazdy lek.. Po to sa lekarze zeby to rozsadnie kontrolowac.

Vasektomia chyba jest odwracalna ;]

Aha - Mały plasterek daje pewną ochronę, dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletek
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-02-2007, 10:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Azathoth wrote:
A koniecznie trzeba wyrywac po pijanemu??? hehe ;]


Koniecznie - nie. Ale zdarza sie kazdemu (prawie). Choc oczywiscie lepiej na trzezwo - rowniez na trzezwo myslec o antykoncepcji. O to mi chodzilo.

Azathoth wrote:
A i co za roznica gdzie????


Knajpa/burdel/koncert/pod kościołem/koleżanka ze studiów;) Zawsze jest jakas różnica;) Ryzyko też inne - choc przyznam że różnica bywa nieduża.

Azathoth wrote:
Poderwal kto kiedys jakas kobiete po pijanemu? Czy moze kobieta faceta?


Raz tak, raz siak. Po pijanemu jeszcze gorzej niż w gumce (podsumowywując;)

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:

Azathoth wrote:
tristancandance powiedz mi jakie to ma znaczenie jak czesto sie spi? Mysle ze chodzi Ci oto ze jesli czesto to lepiej tabletki? Jesli oto chodzi to masz troche racji


Właśnie o to mi chodzi (między innymi).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 12-02-2007, 13:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

To moze plastry?:P Drozsze ale nie uszkadzaja watroby. Podobno...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 12-02-2007, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

w UK jest popularny 'patyczek" ktory pani pielegniarka na rutynowym zabiegu wszywa w ramię ( jak esperal :P;P) w okolicach ponizej pachy .... ale to tak samo jakby sie tabletki łykało....

Do tych co przestrzegają jakie to tabletki szkodliwe : a co dzis nie jest szkodliwe???? Codziennie pochłaniamy z pozywieniem taką porcję szkodliwych rzeczy, ulepszaczy, regulatorów , ze lepiej nie przejmowac się tak powaznie ulotkami i skutkami ubocznymi ( wujek ma piekarnię ,jak mówi co dodaje do chleba i bułek to mi przechodzi ochota na najzwyklejszy chleb ).

Ulotki powinny informowac, oczywście , tyle ,z e nie trzeba ulotki od srodków farmakologicznych czytac by sie przerazic - starczy zwykła ulotka z tamponów ( dowolnych). Poparte rysunkami - dla niektórych szok....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 13-02-2007, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia, prosze Cie, nie porownuj farmakologii z niezdrowa zywnoscia.

Oczywiscie bedziesz jesc same hamburgery, hotdogi, kebaby etc to bedziesz grubasem (sorry, ze tak wprost ;)), ale smiercia/kalectwem/niemoznoscia urodzenia dzieci/czymkolwiel, czym farmakologia grozi ;] nie grozi. Przynajmniej nie powinno to dotknac przecietnego czlowieka.

Na pewno niesie to (niezdrowa zywnosc) za soba jakies niemile nastepstwa, ale juz nie demonizujmy. Alkohol jest mniej szkodliwy 'stosowany' codziennie niz srodki farmakologiczne i trzeba to otwarcie powiedziec.

Wybaczcie, ale to takie moje zboczenie, wyjasnialem wyzej... :)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 13-02-2007, 20:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru, mnie nawet nei chodzi o 'niezdrowa" zywnosc, tylko o zwykła, ktora jest takze naładowana chemikaliami, każda w tej chwili. Nie ma zdrowej czy neizdrowej zywności , to jedynie eufemizmy. I od takiego zarcia takze mozna nie miec dzieci, problemy z krązeniem ,sercem ,wątrobą itd. Nie demonizuje żywności , ale tez nie demonizuję farmakologii. A zapasci mozna dostac od wsadzenia nawet durnego tamponu ( takze wprost ;p), wiec nie mogę sie przestraszyc. Na dobrą sprawę kazda tabletka , kazda witamina to tragedia. Choc wierze,ze znasz sie co najmniej 100 razy lepiej na farmakologii niz ja , to ja mam wrażenie ,z e demonizujesz. Takie masz zboczenie i takie do niego prawo :P. Tyle ze ja wyznaje pogląd, ze nie ma tak ,iz wszystko jest totalnie złe albo totalnie dobre.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 13-02-2007, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Do tych co przestrzegają jakie to tabletki szkodliwe : a co dzis nie jest szkodliwe????

Wierz mi, że dokładnie tak samo myślałam. Moje myślenie zmieniło się w miarę narastania we mnie poczucia, że w zasadzie to chciałabym mieć kiedyś dziecko. Im bardziej przez takie myśli to dziecko stawało się realne, tym bardziej stawały się realne również czynności jakie świadomie wykonuję, a będące zagrożeniem tego.

Poza tym to, że dotarła do mnie świadomość o możliwych konsekwencjach brania tabletek, nie znaczy, że je napiętnowałam i odrzuciłam w kąt jako dzieło szatana ;) Bo mimo wszystko są wygodą. Ale tak jak już mówiłam wiedząc pewne rzeczy można próbować ograniczyć ryzyko, np. robiąc sobie rozsądne przerwy w przyjmowaniu pigułek, itp. Tak to sobie wymyśliłam, nie wiem czy dobrze, człowiek uczy się całe życie ;)

(i całe życie nie nauczy się wszystkiego ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 14-02-2007, 09:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia, skoro mnie rozumiesz, wiesz tym bardziej ,ze zgodzic sie z Toba nie moge. Argument wystarczy jeden, jest roznica miedzy chemia w jedzeniu, ktora jest, to fakt, ale...

No wlasnie, nie zawiera syntetycznych hormonow, ktorych zazywanie jest po prostu niezwykle niebezpieczne. Zarowno jedzenie, jak i pigulki maja byc jak najbardziej bezpieczne, jedzenie sprawdza sanepid, a pigulki? Sa na recepte i zeby dzialaly musza zawierac syntetyczne hormony kobiece odpowiadajace za.. costam ;]

Jesli bys wiedziala ile jest srodkow, ktore doprowadzily do smierci, ile czytalem wywiadow, gdzie naprawde kobiety plakaly, ze nie moga miec dzieci, ze urodzily calkowite kaleki, ze same skrzywdzily te dzieci bo karmiac je mlekiem wlasnym usmiercily. W wiekszosci te kobiety stosowaly dla poprawy wynikow estrogen, ktory, jezeli sie nie myle, jest takze w skladzie pigulek antykoncepcyjnych...

Saga ja osobiscie naprawde przesadzam i to znacznie. Przyznaje sie do tego, nie chce straszyc, ale no ja juz tak mam...

Powiem Ci tylko tyle. Jezeli odstawiasz pigulki na dluzszy czas na pewno wyjdzie Ci to na dobre, powiedzmy na miesiac, czy wiecej. Jesli przyjmujesz je nieregularnie... Eh no ja nie wiem co wtedy, tez nie bede udawal eksperta, ale gdzies slyszalem, ze te pigulki trzeba zazywac dzien po dniu, badz w rownoleglych odstepach czasu, zeby dzialaly. Ale za to nie dam glowy.

Moze ja powinienem jednak milczec na ten temat, bo szczerze mowiac, sam przyznaje sie, ze do obiektywizmu mi daleko i tak skrajne przypadki zdarzaja sie raczej nieczesto. Niemniej jednak zagrozenie jest.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 14-02-2007, 10:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru wrote:
Eh no ja nie wiem co wtedy, tez nie bede udawal eksperta, ale gdzies slyszalem, ze te pigulki trzeba zazywac dzien po dniu, badz w rownoleglych odstepach czasu, zeby dzialaly. Ale za to nie dam glowy.

hehehe jednak takim pigułkowym ekspertem to nie jesteś ;P Raczej każda kobieta biorąca pigułki wie jak je zażywać - i żadnej nie radzę robić sobie przerwy w trakcie opakowania ;) Chodzi mi o to, żeby biorąc tabletki np. 3 lata dać organizmowi na trochę odpocząć :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 14-02-2007, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Tabletki maja skutki uboczne, ale ma je chyba kazdy lek.. Po to sa lekarze zeby to rozsadnie kontrolowac.


.....to po pierwsze.

Quote:
Ulotki powinny informowac, oczywście , tyle ,z e nie trzeba ulotki od srodków farmakologicznych czytac by sie przerazic - starczy zwykła ulotka z tamponów ( dowolnych).


....to po drugie.

Quote:
musza zawierac syntetyczne hormony kobiece odpowiadajace za.. costam ;]


No właśnie :) tak jak napisała Saga ;)



Quote:
robiąc sobie rozsądne przerwy w przyjmowaniu pigułek


Jeśli przyjmuje sie tabletki tak jak się powinno (a POWINNO SIE ROBIĆ PRZERWY, lekarz, który przepisuje Ci tabletki mówi, kiedy należy robić przerwe) to nie widzę jakiegoś szczególnego ryzyka. Wiadomo, że nie powinno się faszerować tabletkami non-stop, a może właśnie tak myślisz Ataru? Więc już wiesz, że nie o to mi (nam? ;)) chodzi.

Quote:
Jesli bys wiedziala ile jest srodkow, ktore doprowadzily do smierci, ile czytalem wywiadow, gdzie naprawde kobiety plakaly, ze nie moga miec dzieci, ze urodzily calkowite kaleki, ze same skrzywdzily te dzieci bo karmiac je mlekiem wlasnym usmiercily.


No więc, moja znajoma brała tabsy przez 2 lata, potem odstawiła je (bo zmieniła partnera) i wystarczył jeden błąd na taśmie produkcyjnej w fabryce prezerwatyw :) i urodziła ładne, zdrowe dziecko. Więc to, co wymienileś, nie jest regułą.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Rozmowy » Gumka uzdrowieniem narodów (wydzielony)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group