FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Ulubiony horror (wydzielony)
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 21-01-2007, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z horrorow polecam "Nosferatu" z 1922r. Absolutna klasyka i jest o wiele straszniejszy i bardziej klimatyczny od dzisiejszych horrow.

A z nowych polecam francuski "Blady Strach" - duzo napiecia, niestety film psuje glupie zakonczenie (ostatnio dosc modne).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DARKrooobak


Offline 



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 3
Location: piekło

PostPosted: 21-01-2007, 16:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

wszystko rozgrywa się w głowach bohaterów i nie potrzeba krwisto-gumowatych potworów, żeby ludzi wystraszyć.

a ja uwazam ze krwisto gumowate potwory sa spoko.... np w horrorze "Zejście" masaaakra :p
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 21-01-2007, 18:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z horrorów klasy Z, że się tak wyrażę widziałam ostatnio "dziełko" pod wdzięcznym tytułem "Krwawy Obiad". Kanibale prowadzący restaurację, ożywianie bogini wielkiego żarcia i tony sztucznych flaków latających po ekranie. I to się szczyci mianem horroru. :D Miałam naprawdę niezły ubaw. Na "Martwicy Mózgu" podobnie...naprawdę mi się ten film podobał, ale też nie podchodziłam do niego jak do horroru tylko jak do komedii, którą moim zdaniem w istocie jest. Z horrorowatych dzieł Petera Jacksona świetni są też "Przerażacze" chociaż to też bardziej komedia, ale postać zakapturzonego upiora zrobiła na mnie duże wrażenie (przypominał Nazgule z "Władcy Pierścieni"). Z klasyki polecam "Autostopowicza", ale dla miłośników gatunku to pozycja obowiązkowa więc zapewne wszyscy widzieli. ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 21-01-2007, 21:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedyś miałem jazdę na horrory w których zabijał samochód. Były 3 takie: "Christine" (jeśli dobrze pamiętam na podstawie S. Kinga), "The Car" (klasa B, albo nawet C) i jeszcze jeden "Pojedynek na Szosie" (czy jakoś tak, Spielberg go popełnił o dziwo).

Zdarzały się horrory w których zabijały lodówki, telewizory a nawet kosiarka do trawy. Lata 80te to mnóstwo gniotów na video, ale amerykańskie kino sprawilo, że dzieciństwo miałem niepowtarzalne i już jestem gotowy na wizytę u psychoanalityka;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 22-01-2007, 09:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Były 3 takie: "Christine" (jeśli dobrze pamiętam na podstawie S. Kinga),


Dokładnie tak, to była pierwsza powieść Kinga wydana drukiem, a to dzięki żonie autora, która wyciągnęła rękopis z kosza na śmieci i przekonała go, zeby ukończył książkę.

EDIT---> To "Carrie" była, nie "Christine"...


Last edited by Gothycka Mucha on 23-01-2007, 00:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 22-01-2007, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:

tristancandance wrote:
Typówki to raczej "Drakula" z Oldmanem, albo "Frankenstein" z de Niro - bardzo dobre, chociaz klasyczne. Pewnie ratuje je dobre aktorstwo i scenografia. Bo schematy ograne. Ale i tak lubię.


Czy ja wiem czy takie typówki. Mnie się bardzo podobały i uważam, że wyznaczyły pewne kanony w tego typu filmach, a później powstało mnóstwo klonów na ich obraz i podobieństwo. Jak dla mnie te filmy to klasyka. Widać w nich świetne aktorstwo i kunszt reżyserski.

Zgadzam się z przedmówczynią. Szczególnie, jeśli chodzi o "Draculę" Coppoli. Ten film nie jest typowy. Po prostu powstał na podstawie klasycznej powieści, więc akcja może niespecjalnie zaskakuje, ale jak został zrealizowany! Dla mnie to horror wszechczasów i w ogóle jeden z najgenialniejszych filmów wszechczasów. Doskonały w każdym calu i szczególe - i piękny, i straszny, i przejmujący, i momentami cudnie zakręcony. Absolutny kult.
"Nosferatu" Herzoga też jest świetny, chociaż dużo bardziej kameralny, zimny i "oszczędny" wizualnie, ale jednak wolę wersję Coppoli.
I jest jeszcze oczywiście wspominana tu już wersja Murnaua z 1922 r. Rewelacyjna.
A z okołodrakulowych klimatów warto jeszcze obejrzeć "Cień wampira" E. Eliasa Merhige z 2000 r. z Malkovichem i Dafoe. Znakomity, klimatyczny i momentami naprawdę straszny film konsumujący motyw pojawiających się plotek na temat filmu Murnaua właśnie, że ponoć niektórych scen nie dało się w tamtych czasach nakręcić w taki sposób i sugerujących, że coś tam było na rzeczy...:)
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 22-01-2007, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
Szczególnie, jeśli chodzi o "Draculę" Coppoli. Ten film nie jest typowy. Po prostu powstał na podstawie klasycznej powieści


Własnie o to mi chodzi - typowy/klasyczny jest temat, historia, fabuła, nie ma tu nic nowego, Coppola nie mówi niczego czego bysmy juz nie wiedzieli. A sposób poakzania? W pewien sposób nowatorski bo Coppola jest takim nietypowym "bizantyjskim" reżyserem, skłonnym do przesady i ciekawej scenografii. Dobry film. A przede wszystkim doskonała ekranizacja bez zarzutu.
Przyznam jednak, że wolę wersję Herzoga. Mimo że starsza wiekiem wniosła do kina coś więcej oprócz zwykłej fachowej roboty jak u Coppoli.
Ale to oczywiście bardziej kino artystyczno-inteligenckie - takie jak caly Herzog. W mniejszym stopniu jest horrorem, nie ma wiec sensu porównywać.

A propos wersji Murnaua z 1922r - jest taki film francuski film kryminalny w stylu "wczesnego" Tarantino. "Napad" - o napadzie na bank, jest tam bardzo fajne nawiązanie do filmu Murnaua, kultowa scena łóżkowa. Polecam ten film.

Polgard wrote:
"Cień wampira" E. Eliasa Merhige z 2000 r. z Malkovichem i Dafoe


Żaluje że nie ogladalem, a mialem okazje być na tym w kinie, tylko na piwo poszedlem:( Slyszalem że klasa sama w sobie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 22-01-2007, 16:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niesamowicie podobaly mi sie wszystkie czesci 'Ring'. Zdecydowany plus.

Ostatnio ogladalem film na podstawie gry komputerowej. Juz sam ten fakt odstraszal. Sam film byl zenujaco slaby, pomimo osadzenia go w fajnych realiach, a ratowala go jedynie postac glownej bohaterki-wampirki. Slodka byla ;]

Mimo to bardzo odradzam.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 22-01-2007, 16:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:


Typówki to raczej "Drakula" z Oldmanem, albo "Frankenstein" z de Niro - bardzo dobre, chociaz klasyczne.


'Bram Stoker`s Dracula' z Oldmanem to kompletne dno, moim zdaniem. Nie oddaje klimatu książki, choć czytałam, że jest to film, który najwierniej naśladuje książkę. Nie zgadzam się z tym. Z panienki Lucy zrobili napaloną kocicę, Minę zrobili Elizabethą - dawną narzeczoną Draculi. Nie, dziękuję. To do mnie nie przemawia, choć ścieżka dźwiękowa jest doskonała. Osobiście wolę filmy o Draculi z lat 60-70. Zresztą, uwielbiam filmy o wampirach.

A co sądzicie o 'Księga Cieni - Blair With 2'??
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 22-01-2007, 17:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Blair Witch Project ogolnie lubie i ma fajny klimat toto. Dla mnie swietny horror, choc malo... straszny?
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 22-01-2007, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Comtesse wrote:
Z panienki Lucy zrobili napaloną kocicę


A to akurat mi się podobało;)

Comtesse wrote:
'Bram Stoker`s Dracula' z Oldmanem to kompletne dno, moim zdaniem.


Hmm. To zależy pod jakim kątem patrzeć. Ale arcydziełem horroru bym go nie nazwał. Ciekawa sprawa że ma tylu oddanych fanów, również na tym forum.

Ataru wrote:
Ostatnio ogladalem film na podstawie gry komputerowej. Juz sam ten fakt odstraszal. Sam film byl zenujaco slaby, pomimo osadzenia go w fajnych realiach, a ratowala go jedynie postac glownej bohaterki-wampirki. Slodka byla ;] Mimo to bardzo odradzam.


Ale jaki film?

A tak poza tym, ostatnio obejrzałem sobie Blade:Wieczny łowca, część pierwszą. Jest tam scena (błąd filmowy;) jak wielka gigantyczna mucha wspina się po wieżowcu;)))) Trzeba się przyjrzeć, bo to trwa tylko sekundkę. Przyznam że oglądałem tylko dla tej sceny.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 22-01-2007, 17:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance, Blood Rayne. Zapomnialem calkiem o tytule ;]
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 22-01-2007, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:

Polgard wrote:
"Cień wampira" E. Eliasa Merhige z 2000 r. z Malkovichem i Dafoe


Żaluje że nie ogladalem, a mialem okazje być na tym w kinie, tylko na piwo poszedlem:( Slyszalem że klasa sama w sobie.

W telewizorze też daje radę. Jeszcze raz polecam.

Comtesse wrote:

'Bram Stoker`s Dracula' z Oldmanem to kompletne dno, moim zdaniem.

Auaaa, zabolało :( . No cóż, de gustibus coś tam coś tam…

Comtesse wrote:

Osobiście wolę filmy o Draculi z lat 60-70.

Mówisz o Hammerhorrorach? Niby można się w nich doszukać jakiegoś tandetnego uroku, ale porównać je do do Coppoli to niemal świętokradztwo (nadal boli)!. Ale cóż, jak to szło z tym gustem?

Comtesse wrote:

A co sądzicie o 'Księga Cieni - Blair With 2'??

Jestem tu o tyle „niemiarodajny”, że nie oglądałem jedynki (tak jakoś wyszło…), a wszyscy twierdzą, że była dużo lepsza i dwójka zupełnie nie trzyma klimatu. No cóż, oglądany w oderwaniu, jako odrębny film, nr 2 jako tako mi się podobał. Nic specjalnego, ale dało się obejrzeć i nawet trochę napięcia było. I była fajna gotka:).
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 22-01-2007, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Comtesse wrote:
A co sądzicie o 'Księga Cieni - Blair With 2'??


Mi się nie podobał. Jedynka też niespecjalnie, ale lepsza była.

"28 dni później". O. To był dobry film.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 22-01-2007, 18:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
"28 dni później". O. To był dobry film.


Nie był :/ Nudny jak flaki z olejem i totalnie rozwalająca (w negatywnym znaczeniu tego słowa) końcówka. Materiał na dobry film niestety skopany jak dla mnie, a szkoda bo byłam na ten film naprawdę napalona.
"Shadow of the Vampire" również mogę polecić z czystym sumieniem...nieco odjechany koniec, ale film fantastyczny.
"BloodRayne" nie oglądałam gdyż nie chciałam sobie psuć wrażeń z gry, która zrobiła na mnie duże wrażenie.

2 Mucha: Pierwszą książką Kinga wydaną drukiem była "Carrie" z 1974 roku. "Christine" wydał w roku 1983.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Ulubiony horror (wydzielony)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group