FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Kler nieomylny na mocy prawa
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ANTAL


Offline 



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 54
Location: Wrocław/Jesenik

PostPosted: 31-01-2007, 20:51    Post subject: Kler nieomylny na mocy prawa Quote selected Reply with quote

Za Życiem Warszawy...
Quote:
[ŻW] Polscy duchowni pod specjalną ochroną państwa
autor: Małgorzata Czyczło, kb, 2007-01-31, Ostatnia aktualizacja: 2007-01-31
Grupa polityków związanych z Radiem Maryja domaga się uznania duchownych za osoby zaufania publicznego.
Po to, by zostali objęci przez państwo ścisłą ochroną prawną.

Taki postulat znalazł się w liście otwartym skierowanym do prezydenta, premiera i ministra sprawiedliwości. Działacze od lat kojarzeni z ojcem Tadeuszem Rydzykiem chcą ustawowego zapisu, że państwo polskie uznaje księży i zakonników za osoby zaufania publicznego.

Kapłan z urzędu


W praktyce oznacza to zrównanie ich statusu z innymi funkcjonariuszami publicznymi – parlamentarzystami, sędziami, prokuratorami czy urzędnikami wysokiego szczebla. Przysługuje im ze strony państwa szczególna opieka prawna, w tym ochrona dobrego imienia. Pomówienie kapłana byłoby więc ścigane z urzędu, a nie – jak dotąd – z oskarżenia prywatnego samych zainteresowanych.
– Partia rządząca, mająca w nazwie prawo, której liderzy uznają się za praktykujących katolików, nie powinna mieć żadnych wątpliwości w tej sprawie – przekonuje eurodeputowana Urszula Krupa, jedna z inicjatorek listu. – To niezbędne, by obronić nasz Kościół przed atakami tych środowisk, które uznały go za jedyną przeszkodę w budowaniu demokracji bez wartości.
Poza eurodeputowaną Krupą pod listem podpisały się m.in. byłe posłanki Gertruda Szumska, Ewa Kantor, Halina Szustak i eksdoradca premiera Hanna Wujkowska.


Czyżby spóźniona odpowiedź na zarzuty stawiane przez media abp Wielgusowi? Może tak od razu wprowadźmy dogmat o nieomylności polskiego kleru...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 31-01-2007, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

zycie warszawy widze ze jednak szuka taniej sensacji ;-)
biskupi jasno powiedzieli ze kosciol nie potrzebuje protekcji, a prawo chroni ksiezy w srownym stopniu jak innych obywateli i generalnie wcale nie chca "obrony" ze strony wladz.

inicjatywa zreszta wyszla od rydzyka i grupy poslow wsrod ktorych ma poparcie , glownie lpr. kosciol poprzez wypowiedz bodajze zycinskiego pokazal wielkiego faka tym gosciom ;-)

takwiec antalu nie ma powodu by bic piane na kler, kosciol tego wcale nie chce, a rydzyk jak wiemy rzadzi sie swoimi prawami :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
ANTAL


Offline 



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 54
Location: Wrocław/Jesenik

PostPosted: 31-01-2007, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
zycie warszawy widze ze jednak szuka taniej sensacji ;-)
biskupi jasno powiedzieli ze kosciol nie potrzebuje protekcji, a prawo chroni ksiezy w srownym stopniu jak innych obywateli i generalnie wcale nie chca "obrony" ze strony wladz.

inicjatywa zreszta wyszla od rydzyka i grupy poslow wsrod ktorych ma poparcie , glownie lpr. kosciol poprzez wypowiedz bodajze zycinskiego pokazal wielkiego faka tym gosciom ;-)

takwiec antalu nie ma powodu by bic piane na kler, kosciol tego wcale nie chce, a rydzyk jak wiemy rzadzi sie swoimi prawami :-)


Najprawdopodobniej, ale znając życie, kościół jest w tej materii mocno podzielony. Na pewno jest spora grupa księży, zdająca sobie sprawę, że taka protekcja może przynieść więcej szkody niż pożytku. Niestety, Ergo, ojczulek ma też zwolenników, również wśród części kleru (zwłaszcza tej starszej, o przedsoborowych poglądach), a jest to wbrew pozorom całkiem spora grupa...

W miarę możliwości będę tą sprawę śledził (o ile trafię na obrady Sejmu w czasie dyskusji o tej sprawie)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 31-01-2007, 23:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

takwiec antalu nie ma powodu by bic piane na kler

Ergo zawsze jest powod by walczyc z klerem bo to SAMO_ZUO ;;]] -> [blad specjalnie]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 31-01-2007, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

ANTAL wrote:
Najprawdopodobniej, ale znając życie, kościół jest w tej materii mocno podzielony. Na pewno jest spora grupa księży, zdająca sobie sprawę, że taka protekcja może przynieść więcej szkody niż pożytku.

na razie trzymajmy sie jednak faktow ;-)


ANTAL wrote:
W miarę możliwości będę tą sprawę śledził (o ile trafię na obrady Sejmu w czasie dyskusji o tej sprawie)

na onecie byla wypowiedz biskupa nt. temat.


Azathoth wrote:
Ergo zawsze jest powod by walczyc z klerem bo to SAMO_ZUO ;;]]

ZUUUUUUUUUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOO ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
ANTAL


Offline 



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 54
Location: Wrocław/Jesenik

PostPosted: 01-02-2007, 00:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Ergo"]
ANTAL wrote:


ANTAL wrote:
W miarę możliwości będę tą sprawę śledził (o ile trafię na obrady Sejmu w czasie dyskusji o tej sprawie)

na onecie byla wypowiedz biskupa nt. temat.


Azathoth wrote:
Ergo zawsze jest powod by walczyc z klerem bo to SAMO_ZUO ;;]]

ZUUUUUUUUUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOO ;-)


Hmmmm... właśnie przeczytałem (wywiad Marcina Szymaniaka z ks. dr Andrzejem Lutrem)... Ale też ten ksiądz nie jest chyba hierarchą. Z całym szacunkiem dla jego wypowiedzi, bardziej miarodajna byłaby dla mnie wypowiedź np. Józefa Glempa, ale on widać nabrał wody w usta. Milczą również tacy hierarchowie jak Gocłowski, Życiński, Gołębiewski, a więc ludzie mający wysoką rangę (członkowie Episkopatu Polski). Milczenie takie może być cichym przyzwoleniem... Lub za takie uznane.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 01-02-2007, 08:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

http://wiadomosci.onet.pl/1476570,11,1,0,120,686,item.html

arcybiskup Głódź , wystarczająco wysoka rangą osoba ? ;-) malo szukales :D

Dodano po 29 sekundach:

bardzo chcesz potwierdzic swoja teorie , ale w tym przypadku mysle ze ci nie bardzo sie uda ANTALU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 01-02-2007, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe, ciekawe. A od tego to tylko krok do kolejnej inkwizycji. Moim zdaniem wiecej dobrego zrobił Owsiak (oczywiście w brew mojej ideologii, jeśłi ideologią można ją nazwać) niż "radio ma ryja". Prędzej uczynił bym Owsiaka krulem niż pozwolił żyć Rydzykowcom! Ble
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 01-02-2007, 10:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat Rydzyk i ta jego jebana sekta powinni zostać ustawowo uznani za wroga publicznego i ścigani z urzędu. Jak Al-Kaida na przykład.
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 01-02-2007, 11:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

W państwie prawa i sprawiedliwośći taki przejaw zdrowego rozsądku nie ma prawa egzystencji więc zostanie tylko w twojej wyobraźni. Szczeże Tobie i nam wszystkim wspólczuję :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 01-02-2007, 12:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
W państwie prawa i sprawiedliwośći taki przejaw zdrowego rozsądku nie ma prawa egzystencji więc zostanie tylko w twojej wyobraźni.

Wiem, niestety...
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 01-02-2007, 18:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
Akurat Rydzyk i ta jego jebana sekta powinni zostać ustawowo uznani za wroga publicznego i ścigani z urzędu. Jak Al-Kaida na przykład.


Bzdura! A zabili kogoś? A jak złamali prawo czy zdefraudowali pieniądze - to zawsze można wytoczyć im proces. Mi nie przeszkadzają - bo z tego co wiem nie wydają mojej kasy (nie daję jałmużny klerowi, zresztą w ogóle mało płacę podatków;). Więc nie stanowią dla mnie problemu. No chyba że mnie okradają a ja nic nie wiem o tym...

Inna sprawa co do meritum dyskusji. Ja tam nie chce żyć w państwie wyznaniowym. Ale tak się składa że jest kilkadziesiąt procent katolików w tym kraju. I co mam zrobić? Załamać się? Nieee. Mam to gdzieś - ja nie wchodzę w drogę im, a oni mi. Na razie ta metoda się sprawdza. Nie narzekam ani na kler, ani na katolików. A co do przytoczonego artykułu na samej górze - żadna mi tam rewelacja. Zresztą myślę że Pisowcy tak daleko się nie posuną. Kler pewnie też nie.

Najprawdopodobniej wpływy kleru katolickiego będą maleć. W końcu nowy bożek - Mamon - sprawuje się całkiem nieźle (dużo konwertytów;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 02-02-2007, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Polgard wrote:
Akurat Rydzyk i ta jego jebana sekta powinni zostać ustawowo uznani za wroga publicznego i ścigani z urzędu. Jak Al-Kaida na przykład.


Bzdura! A zabili kogoś? A jak złamali prawo czy zdefraudowali pieniądze - to zawsze można wytoczyć im proces. Mi nie przeszkadzają - bo z tego co wiem nie wydają mojej kasy (nie daję jałmużny klerowi, zresztą w ogóle mało płacę podatków;). Więc nie stanowią dla mnie problemu. No chyba że mnie okradają a ja nic nie wiem o tym...

A Ty jak zwykle? No chyba botaniki to już się nigdy nie nauczysz...
A tak poważnie - po pierwsze nie płacą podatków, po drugie są dofinansowywani z budżetu państwa. Ja się czuję okradany. Już pomijam sekty typu rydzykowni, które piorą ludziom mózgi i wyłudzają od nich pieniądze na wielką skalę – i chociaż to akurat rzeczywiście mojej kieszeni nie dotyczy, to jednak widzę patologię, więc mogę ją krytykować.
Ale najgorsze jest to, że za pośrednictwem swoich politycznych marionetek typu pisiorów, giertychów i tym podobnych skurwysynów wtrącają się w niemal każdą sferę życia, narzucając ludziom swoje chore zakazy i nakazy. Niech je sobie narzucają swoim "owcom", które chcą łykać serwowane przez nich guano, ale od reszty ludzi niech się zwyczajnie odpierdolą. I nieważne, ile procent jest jakiego wyznania. Tym właśnie charakteryzuje się demokratyczne państwo przestrzegające swobód obywatelskich, że żadne związki wyznaniowe nie mogą w nim narzucać swoich nawiedzonych wymysłów ogółowi obywateli.
Uwaga, teraz będzie ironia: ja bym wszystkich klechów wsadził do zamkniętych ośrodków, w których do woli mogliby realizować swoje chore wizje, nie szkodząc przy tym normalnym ludziom. Odżałowałbym nawet finansowanie takich ośrodków z państwowej kasy – korzyści byłyby niewspółmierne do kosztów.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 02-02-2007, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
Ale najgorsze jest to, że za pośrednictwem swoich politycznych marionetek typu pisiorów, giertychów i tym podobnych skurwysynów wtrącają się w niemal każdą sferę życia, narzucając ludziom swoje chore zakazy i nakazy


Mi jakoś się nie narzucają w żadną sferę życia. A Tobie w jaką jeśli można wiedzieć? Zmieniłeś się jakoś pod ich wpływem? Bo ja np ani trochę.

Polgard wrote:
Już pomijam sekty typu rydzykowni, które piorą ludziom mózgi i wyłudzają od nich pieniądze na wielką skalę – i chociaż to akurat rzeczywiście mojej kieszeni nie dotyczy, to jednak widzę patologię, więc mogę ją krytykować.


A czemu ma to niby by patologia? Przecież religie-instytucje opierają na tym swoje dochody. To normalka. A jak ktoś chce wydawać pieniądze na kościół to niech wydaje - sam zarobił to ma prawo wydawać na co chce, a nam nic do tego czy to kościół czy burdel.
Oczywiście krytykować "patologie" możesz;) Nawet jak ich nie ma. Tylko się zastanów po co?

Polgard wrote:
Tym właśnie charakteryzuje się demokratyczne państwo przestrzegające swobód obywatelskich, że żadne związki wyznaniowe nie mogą w nim narzucać swoich nawiedzonych wymysłów ogółowi obywateli.


Daj jakiś przykład tych nawiedzonych wymysłów.
Religia w szkołach nie jest obowiązkowa. Chodzenie do świątyni i płacenie też jakoś nie jest. Prezerwatywy można kupić w każdym kiosku lub aptece. Można być ateistą. Itd itp.
Ja jako nie-chrześcijanin nie czuję się dyskryminowany przez kościół czy katolików.

Polgard wrote:
A Ty jak zwykle? No chyba botaniki to już się nigdy nie nauczysz...


Hmm, a Ty jak zwykle gadasz bez sensu. No chyba że kościół rzeczywiście ma na Ciebie niszczący wpływ i już myśleć nie potrafisz, więc zamiast racjonalnie go krytykować dajesz się ponieść emocjom i nie używasz argumentów. Daj mi przykłady jak to religia katolicka gnębi Ciebie albo społeczeństwo. Bo ja jakoś tego nie widzę (mnie nie gnębi, kasy mi nie zabiera, w żadną dziedzinę życia nie ingeruje i nie ingerowała, jako nie-katolik w tym kraju czuję się dobrze).

Nie twierdzę że kościoła nie można krytykować. Ale ataki bez sensu, bez powodu, nie poparte dowodami to dzieciniada.
Chciałem również przypomnieć że działalność kościoła nie dotyczy ateistów i wierzących nie-katolików w demokratycznym państwie (no chyba że nieszkodliwe próby nawracania). Więc nie ma co narzekać na kościół. Bo nie robi NAM nic złego.

Polgard wrote:
Uwaga, teraz będzie ironia: ja bym wszystkich klechów wsadził do zamkniętych ośrodków, w których do woli mogliby realizować swoje chore wizje, nie szkodząc przy tym normalnym ludziom. Odżałowałbym nawet finansowanie takich ośrodków z państwowej kasy – korzyści byłyby niewspółmierne do kosztów.


Widzę, że słowo "ironia" to dla Ciebie tarcza za którą można wygadywać zupełne nonsensy i dziecinne bzdury. Chyba jeszcze troszkę musisz poćwiczyć w jej używaniu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-02-2007, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

panowie, po co tyle agresji i to w takim temacie... ( zdecydowanie za duzo zlych fluidow sie na DN zebralo ostatnio ).

Polgard wrote:
Akurat Rydzyk i ta jego jebana sekta

prosze zebys wyrazal sie troche inaczej
Polgard wrote:
ja bym wszystkich klechów wsadził do zamkniętych ośrodków, w których do woli mogliby realizować swoje chore wizje, nie szkodząc przy tym normalnym ludziom.

w temacie odnosnie subkultury i wygladu cos wspominales o stereotypach, tutaj wlasnie niezle poplynales. sa tez normalni ksieza z prawdziwego powolania i wierz mi ze zasluguja tez na szacunek tak samo jak kazdy inny obywatel. natomiast wierz mi ze dzieki kosciolowi jestesmy w uni europejskiej ( nie zeby to jakies zbawienie bylo) i mozemy uciekac z kaczolandu... tak WLASNIE DZIEKI KOSCIOLOWI. mimo ze takie chociazby partie jak LPR (niby katolicko-prawicowe), czy PIS wcale za tym nie byly. glupio ? nalezy dokladnie przeanalizowac co sie dzialo a nie powtarzac to co wszyscy krzykacze powtarzaja.

Polgard wrote:
wtrącają się w niemal każdą sferę życia, narzucając ludziom swoje chore zakazy i nakazy.

jakie znaczy sie ? bardzo jestem ciekaw....
Polgard wrote:
pośrednictwem swoich politycznych marionetek typu pisiorów, giertychów i tym podobnych skurwysynów

wiesz co ci powiem ? szalejacy fantyczny ateizm jest chyba gorszy niz fanatyczny katolicyzm. i zdecydowanie bardziej popularny.

Polgard wrote:
swoich politycznych marionetek typu pisiorów, giertychów i tym podobnych skurwysynów

sami ich wybralismy, co sie dziwisz... nie wydaje mi sie zeby to akurat byla wina kosciola. tylko nie pisz ze kosciol kazal na nich glosowac bo naprawde nie widzialem nigdy ksiedza ktory by nawoywal z ambony do glosowania na konkretna opcje polityczna ( chociaz nie watpie ze takie przypadki sa ).

A teraz do was obydwu panowie

polgard, kosciol dosyc jasno dal do zrozumienia ze absolutnie nie chce zadnej pomocy ze strony panstwa. druga sprawa , rydzyk NIE JEST KSIEDZEM , tylko zakonnikiem i nie podlega zadnemu biskupowi bezposrednio , jego przelozonym jest "naczelnik" zakonu (redemptorystow bodajze). naprawde czujesz sie osaczony przez ksiezy ? wyskakuja z konserw proszac o danine ? naprawde chetnie bym uslyszal jakis realny argument co tobie kosciol osobiscie i bezposrednio zrobil zlego, nie mowmy o tym ze jest utrzymywany itp. bo to nie do konca tak jest. pozatym pamietaj ze przez WIELE lat ksiezom nie przyslugiwalo nic, zadna opieka medyczna, ubezpieczenia itp. taki byl ustroj ;-)

teraz tristan , nie czujesz sie okradany ? jak ministrowie uchwalaja ze 40 mln. ma byc przekazanych na "Swiatynie opatrznosci" to wybacz, ja sie czuje okradany bo te pieniadze zostaly przeniesione z Funduszu Ubezpieczen Spolecznych. W zaden sposob nie jest to uzasadnione racjonalnie. to tak dla przykladu.

i jeszcze kilka slow ode mnie , jako zdeklarowanego katolika.... tobie tristan jako ateiscie nie przeszkadza rydzyk , ok - mnie przeszkadza i to bardzo , bo nie dosc ze ludzi z ostatniego gorsza oklada ( inna sprawa ze sami sa sobie winni za latwowiernosc ) ludzi, pozatym wypacza wiare i nauki "kosciola" gloszac spora dawke nienawisci - dla mnei wystarczajacy powod zeby go nie akceptowac.

jako katolikowi bardzo mi sie nie podoba tez fakt ze pieniadze publiczne ida na kosicol, i nie tylko mnie - wiekszosci normalnych katolikow "w sile wieku", ateisci chyba zapomnieli ze kosciol tworza nie tylko "mohery", ktorym sie nic nie przetlumaczy, co zreszta jest oczywiste dla kazdego kto dajmy na to probowal wyprostowac swiatopoglad swojej babci czy prababci.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:

ps. jako katolika bardzo mnie wkurzaja pomysly o wprowadzeniu religii na mature , czy "ogloszneie jezusa krolem polski" ( co do tego koscio l tez skrytykowal te bande idiotow z law poselskich ktora na to wpadla ).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Kler nieomylny na mocy prawa

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group