FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » V/A - Brewery in Piotrków Trybunalski (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 10-02-2007, 19:14    Post subject: V/A - Brewery in Piotrków Trybunalski (2006) Quote selected Reply with quote

Various Artists - Brewery in Piotrków Trybunalski [2CD]
Beast Of Prey 2006

”Brewery in Piotrków Trybunalski” jest pierwszą składanką w katalogu popularnego labelu z Grudziądza (nie licząc płyty ”oderint, dum metuant”, która miała charakter wyłącznie promocyjny). BOP posiada wiele wydawnictw tzw. Tematycznych, które są poświęcone różnym ważnym wydarzeniom czy też zjawiskom. Tym razem za temat posłużyło piwo! Gdy się o tym dowiedziałem to byłem zaskoczony, gdyż choć jestem fanem złocistego trunku to nie bardzo potrafiłem sobie wyobrazić jak zaprezentowane na płycie projekty poradzą sobie z tym dość nietypowym zadaniem. Jednak niepotrzebnie się martwiłem, gdyż wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Na tą muzyczną opowieść składają się głównie brzmienia neofolku, dark ambientu i industrialu. Muzyka na tych dwóch płytach jest dosyć urozmaicona, przez to nie nuży słuchacza, co chwile skutecznie atakując mrokiem, melancholią i szalejącym rytmicznym dźwiękowym kotłem. Niekiedy uśmiech na twarzy powodują świetnie dobrane sample, np. z kilku polskich kultowych filmów oraz swojskie przyśpiewki dodające fajnego klimatu piwnej kompilacji. Ja poznałem dzięki niej kilku nieznanych mi bardzo dobrych artystów, co właściwie jest jednym z celów wydawania składanek.

Wydawca na temat płyty podał następujące informacje: ”Brewery in Piotrków Trybunalski” jest specjalna kompilacją, na którą projekty i zespoły nagrały specjalnie utwory, w których zaprezentowały swoje wizje na temat złotego trunku. Od biesiadowania, przez chemiczne procesy towarzyszące produkcji piwa, po wierzenia i mitologie." Ja osobiście odkryłem jeszcze jedną piwną ilustracje, którą zaobserwowałem w kilku utworach, mianowicie chodzi mi o kaca. Podchodząc poważnie do tej recenzji postanowiłem spożyć kilka browarów i jak to w życiu bywa wypiłem zbyt dużo:-), i gdy następnego dnia trochę zmęczony, w bardzo kiepskim stanie włączyłem kolejny raz ” Brewery in...”, odkryłem, że kilka kompozycji doskonale odzwierciedla stan mojej świadomości. Nie zdradzę które to są utwory, niech każdy sam wykona takie ”doświadczenie naukowe” i spróbuje dokonać tego ”muzycznego eksperymentu”:-) Podsumowując jest to bardzo dobra kompilacją dla poszukiwaczy nowych brzmień, przeznaczona oczywiście nie tylko dla fanów złocistego trunku. Stanowi ona również ciekawy przegląd rozwijającej się stosunkowo młodej rodzimej i europejskiej sceny około industrialnej. Jak zwykle duże brawa dla Infamisa za świetną niekonwencjonalną okładkę. Polecam.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
CD1:
1. Division S - Alla Salute
2. Barbarossa Umtrunk - Untitled
3. Niegrzeczna Pensjonarka - Małe Piwko
4. Asmorod - Today
5. Krepulec - Z/Z/Z - Zyto Ziarnem Zagryzaj
6. Dance Hospital - Untitled
7. Desolation Zone - Untitled
8. Nekyia - Untitled
9. Sator Absentia - [Knurd]
10. The Well Of Sadness - The Call Of A Bell
11. Isothesis - Untitled
12. Hati - Loaded

CD2:
1. Arkham - P.I.W.O.
2. Der Arbeiter - Hijo Del Sol
3. Storm Of Capricorn - Goule & Ocean
4. Dead Man's Hill - Blood-Belch
5. Outofsight - The Legend Of The Arrival Club
6. Horologium - Beer Supreme
7. I.V.Lab - The Trade
8. Wermut - Song For René
9. Rose Rovine E Amanti - In Taberna Quando Sumus Non Curamus Qid Sit Humus!
10. Infamis - Untitled
11. Przemek Cackowski - Nie Lubię...



browary.jpg
 Description:
 Filesize:  10.63 KB
 Viewed:  4326 Time(s)

browary.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » V/A - Brewery in Piotrków Trybunalski (2006)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group