FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » darkcore/darkstep?
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 09-02-2007, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Scena dark d'n'b nie jest "dark" w sensie dark :P jest dark w sensie muzycznym. Trstancandance podał przykład TeeBee który jest w 100% poprawny. Chodzi o samą muzę. Zresztą posłuchajcie sobie :P a że mają czapeczki to ich sprawa, ja na pewno nie będę w takiej chodził :) ta muza i tak nie wyprze EBM :) ale jest miłym i ciekawym urozmaicenie i pewnie za XX lat następcą i kontynuatorem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 10-02-2007, 15:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

moorviack666 wrote:
Scena dark d'n'b nie jest "dark" w sensie dark :P jest dark w sensie muzycznym. Trstancandance podał przykład TeeBee który jest w 100% poprawny. Chodzi o samą muzę. Zresztą posłuchajcie sobie :P a że mają czapeczki to ich sprawa, ja na pewno nie będę w takiej chodził :) ta muza i tak nie wyprze EBM :) ale jest miłym i ciekawym urozmaicenie i pewnie za XX lat następcą i kontynuatorem.


primo: darkcore/darkstep czy jak tam zawal jak zwal;) dark d'n'b jest "dark w sensie muzycznym" - to fakt.
Dla mnie (i dla wielu, ale jednak dla mniejszosci - co przyznaje) jest bardziej dark niz nurt "dark independent".

secundo: mam taką czapeczkę w stylu hiphopowym (czarną jednak:P)

tertio: ta muza nie wyparla u mnie EBMu (którego jestem wieloletnim fanem - tak gdzieś od początku lat 90tych). EBMu nadal z przyjemnością słucham. Trzeba pamiętać jednak że mroczny nurt D'N'B ma bardzo niewiele wspólnego ze sceną dark independent, nie wywodzi się też z industrialu. Praprzodkiem darkside'u są mroczniejsze odmiany reagge (dancehallowe klimaty), dziadkiem - jungle, ojcem - d'n'b. A matką breakbeat;)))
Wpływy industrialu są śladowe... aczkolwiek bardzo miło jeśli się zdarzają.

To młody kierunek - w którym ostatnio dość mocno siedzę - wkrótce nowe linki, a w marcu zrecenzuję (być może na tych łamach, jeśli moderatorstwo nie odrzuci;) całkiem niezłe płytkę. Ale na razie to niespodzianka.

(jeśli administratorowi nie pasuje dyskusja w tym temacie - proponuje przenieść mój i poprzedni post kolegi do tematu "gatunki mrocznej muzyki", bo skoro pojawia się nowa muza z linkami, to i dyskusja o niej i kontrowersje)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 10-02-2007, 18:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
secundo: mam taką czapeczkę w stylu hiphopowym (czarną jednak:P)

Jak najbardziej szanuję, ale wolę jednak patrolówki ;)



Quote:
Trzeba pamiętać jednak że mroczny nurt D'N'B ma bardzo niewiele wspólnego ze sceną dark independent, nie wywodzi się też z industrialu.

Oczywiście masz rację, nie kwestionuje tego. Chociaz ja często czuję tam powiew industrialu, ale możliwe, że zależy to od osobistych odczuć.

Quote:
Praprzodkiem darkside'u są mroczniejsze odmiany reagge (dancehallowe klimaty), dziadkiem - jungle, ojcem - d'n'b. A matką breakbeat;)))

Jungle - jasne, d'n'b - of kozz, a co do raeggowych korzeni to sugerowałbym także transy.

Podsumowując, rozwija się ciekawy wątek. Cieszę się, że ktoś podjął wreszcie temat tych gatunków, bo pomimo ich "mroczności" (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie) czuję dziwną separację środowisk dark od tego rodzaju muzy.

A dla tych, którzy dalej nie czują "mroku" w tej muzie polecam np. Behind the Sun lub Surreal Uncut autorstwa TeeBee.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 11-02-2007, 12:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

moorviack666 wrote:
Chociaz ja często czuję tam powiew industrialu, ale możliwe, że zależy to od osobistych odczuć


Powiew tak - w końcu zdarzają się "niepokojące" sample. Inna sprawa czy pochodzą z industrialu czy ze starego techno (pewno stąd i stąd, jak to sample).

moorviack666 wrote:
a co do raeggowych korzeni to sugerowałbym także transy


Bardzo możliwe że również i z muzy trance. Współczesna muzyka taneczna (także mroczna;) czerpie inspiracje prawie ze wszystkich gatunków. Wymieniłem tylko główne nurty, bardzo ogólnie zresztą. Najlepiej by było wymieniać twórców którzy wpłynęli na nowy mroczny gatunek. Ale i na to przyjdzie czas.

moorviack666 wrote:
Cieszę się, że ktoś podjął wreszcie temat tych gatunków, bo pomimo ich "mroczności" (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie) czuję dziwną separację środowisk dark od tego rodzaju muzy


I ja się cieszę że na tym forum można pogadać na temat darkstepu czy darkcore. Mam nadzieje że przyjdzie czas że i w Polsce ta muzyka (i taniec) zdobędzie większą popularność. Więc propagujmy nowe nurty ile sił;)

Separacja rzeczywiście istnieje - z jednej strony przez swoisty konserwatyzm rodzimej sceny dark independent (bardziej rockowy, ale też i popowy). Ale to chyba nie jest główny powód - także dla tego że mroczny d'n'b to jednak inne "drzewko gatunków", zupełnie inne podwórko, młode i niepopularne jeszcze w Polsce.
Poza tym taneczne. Swoją drogą EBM jako kierunek taneczny też nie zdobył aż takiej popularności w Polsce (jak by się chciało).

Bardzo ciekawi mnie jak scena darkside jest postrzegana przez fanów industrialu/tanecznego EBM. Mam nadzieje że dobrze;)
Ale fanom gothic rocka pewnie się nie spodoba...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 11-02-2007, 16:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
(jeśli administratorowi nie pasuje dyskusja w tym temacie - proponuje przenieść mój i poprzedni post kolegi do tematu "gatunki mrocznej muzyki", bo skoro pojawia się nowa muza z linkami, to i dyskusja o niej i kontrowersje)


Może nie jestem administratorem, ale uważam, że lepiej będzie, jeżeli linki będą oddzielnie, a ta bardzo ciekawa i wiele wnosząca dyskusa uzyska własny dobrze widoczny wątek.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 27-02-2007, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh, ostatnio napisałem że separacja nurtu darkside istnieje przez rodzimy konserwatyzm sceny dark independent;)
A teraz sobie myśle że z drugiej strony to żaden problem - przeca goci nie tańczą (dobrze;). Ciężko też wyobrazić sobie też impreze łączącą te nurty - najpierw dołerstwo przy gothic-rocku a potem szybki taniec do dark d'n'b;)
I pomyśleć że i to i to jest "mroczne"... A jednak zupełnie inny rodzaj zabawy, zbyt różny - więc chyba na cp nigdy nie bedzie zespołów z nurtu darkside. W sumie - może to i lepiej, bo darkside ma jeszcze baaardzo daleką drogę do komercjalizacji gatunku (w znaczeniu "obniżeniu lotów").
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-02-2007, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

wiesz co.. moze inaczej , bo tutaj ja sie poczuwam wypowiedziec jako ten "separujacy sie", mnie sie wydaje ze harshe, ebm , electro czy inne darkowe "wczesniejsze" gatunki, sa na tyle odlegle od siebie z muzyka jaka jest wspomniana w tym temacie , ze najzwyczajniej w swiecie wiekszosci sluchaczy nie podpasuje, mnie nawet dziwi puszczanie kawalkow transowych ( ktore zreszta lubie ), na imprezach okologotyckich. Po prostu inny odbiorca, i nie ma to nic wspolnego z dolowaniem sie , inne murty ktory gdziestam sie po drodze przecinaja i tyle. Nie ma sensu ich mieszac bo publice sie raczej to nie spodoba. co wcale nie umniejsza zadnemu gatunkowi oczywiscie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 04-03-2007, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
mnie nawet dziwi puszczanie kawalkow transowych ( ktore zreszta lubie ), na imprezach okologotyckich


Mnie też;) Dlatego od imprez tzw. okołogotyckich trzymam sie zazwyczaj z daleka. Za to transowe imprezki a także te z nurtu darkside jak najbardziej. EBMowe również. Czyli taneczne.

Ergo wrote:
inne murty ktory gdziestam sie po drodze przecinaja i tyle. Nie ma sensu ich mieszac bo publice sie raczej to nie spodoba


Właśnie - tu sie zgadzam całkowicie. Imprezki raczej w jednym stylu/nurcie muzyki tanecznej sa ok. A gothic (ten "klasyczny" przynajmniej) to jednak nietaneczny gatunek rockowy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 04-03-2007, 21:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko zależy od jednostki, jedni będą woleć impre w jednym nurcie a inni z bardziej urozmaicona muzą. Ja osobiście wolę impry z rózną muzą, bo zwyczajnie gdybym był na imprezie gdzie jest tylko wściekła łupanina zbyt długo bym na niej nie wytrzymał po prostu, tzn. fizycznie i nerwowo :-)
A nie wydaje mi sie by ten "gothic (ten "klasyczny" przynajmniej..." był muza nie taneczną, wiesz są tacy co potrafia sie bawić i tańczyc przy ciężkich dźwiękach metalu!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 06-03-2007, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

ok, bawić się można. Ale jak tanczyć do metalu? Machanie piórami do metalu to też taniec? Podskoki w miejscu na koncertach rockowych? Albo punkowe pogo? Moim zdaniem średnio można nazwać to tańcem, ale ok - faktycznie są to rózne sposoby zabawy... to i tańca również.

Darkstep/darkcore to gatunek muzy klubowej, czyli jak najbardziej tanecznej. A dokładnie "mrocznej klubowej";). A jakoś metal czy gothic-rock nie jest taneczny w tym sensie. Bo taka muza bardziej kojarzy mi się z koncertami (to w końcu rock!). O to mi chodzi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 06-03-2007, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz idąc tym tropem to mi się taniec kojarzy z walcem i polonezem a nie jakimiś wygibasami przy dźwiękach Darkstep/darkcore :P :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 11-03-2007, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Wiesz idąc tym tropem to mi się taniec kojarzy z walcem i polonezem a nie jakimiś wygibasami przy dźwiękach Darkstep/darkcore :P :P


Złym tropem idziesz;P albo sie na tancu nie znasz. O tańcu nowoczesnym to chyba każdy słyszał. A przynajmniej każdy słyszeć powinien...
Chyba nie zrozumiałeś o co mi idzie w poprzednich postach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 17-03-2007, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz Tristan, bo ja po prostu wogóle nie kumam co to jest darkstep/darkcore, nie mówiąc już o tańcu w tym stylu :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 17-03-2007, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Wiesz Tristan, bo ja po prostu wogóle nie kumam co to jest darkstep/darkcore

Ja też nie kumam, może zarzuciłbyś kilka linków do przykładów trgo rodzaju muzyki na youtube/myspace...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 19-03-2007, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

linki (a przynajmniej kilka) sa w temacie "Ciekawa nowa muza - linki" w dziale muzyka bodajże.

A żeby zachęcić (lub zniechęcić;) :

http://www.youtube.com/watch?v=z64_r3I_91U

No i Venetian Snares, bo część ich kawałków też jest w klimatach Dark DnB:

http://youtube.com/watch?v=8rjyVF6a4xo

To jeden z moich najulubieńszych klipów:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » darkcore/darkstep?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group