FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » oprócz filmów są również seriale warte uwagi
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AdulrunaAntiqua


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 31 May 2007
Posts: 21
Location: Vril-Ya

PostPosted: 16-06-2007, 20:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

xD 6 sorry ;/

Jak to na TVN? Był? Myślałam, że on był produkcji HBO... [???]
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Tlen login
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 18-06-2007, 08:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem, ale na TVN leciały bodajże pierwsze dwie serie czy nawet jedna...nie pamiętam dokładnie, dawno to już było, ale leciał na 100%. O stosunkowo późnej porze go puszczali (w sumie nic dziwnego :P).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 12-02-2008, 01:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

X-Files to oczywiście podstawa podstaw u mnie...

Ale mam ogromny sentyment do takich seriali jak:
- Nieustraszony
- Drużyna A
- Airwolf
- McGyver

Teraz nie robią już takich seriali... Tak proste a tak piękne :)

No i troche późniejszy "Grom w raju" (w każdym odcinku psuł się supernapęd :D) naiwne i wciąga :P (tak serio to oglądałem go w xcharakterze serialu komediowego)

Co do Kiepskich - jak dla mnie zależy to od odcinka, czasem po prostu zwala z nóg, a czasem jest denno-przeciętny a momentami żenująco nieśmieszny. Ale ogólnie na plus.

A z reguły nie oglądam seriali bo wciągają i potem trzeba biegać do domu o wyznaczonych porach :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 12-02-2008, 08:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z ciekawszych rzeczy :

Californication - komedia z Duchovnym, motywem przewodnim są perypetie pisarza, który traci wenę, jest cynicznym "sexoholikiem", a w międzyczasie próbuje odzyskać dawną kobietę i córkę

Charlie Jade - Dobry SF z korporacjami i światami paralelnymi w roli głównej

Dexter - świetnie zrealizowany, świetnie zagrany, zmasakrował mnie jak go pierwszy raj obejrzałem ma dwa sezony ale trzyma w napięciu w obydwu i się nie nudzi

Lost Room - niedawno chyba leciał na TVP2, taki miniserial (3 odcinki po 1,5 godziny o ile dobrze pamiętam) ale warty obejrzenia - historia detektywa, którego córka znika w tajemniczym pokoju motelowym, próbując ją odnaleźć poznaje dziwnych ludzi, którzy posiadają pewne przedmioty (pochodzące z pokoju) np. grzebień, który zatrzymuje czas :)

Criminal Minds - perypetie jednostki profilowców z FBI (takie CSI tylko moim zdaniem lepiej zrealizowane, większy nacisk na bohaterów, jakoś te sprawy nawet są logiczniejsze no i nie jest tak kolorowy jak CSI - ale to tylko moje zdanie)

A poza tym: Battlestar Galactica, Futurama, Family Guy, Heroes, Six Feet Under, Twin Peaks, Babylon 5, Dead Like Me, Invasion... Wspominałem, że jestem uzależniony :)

Aaaa no i powstał jakiś czas temu serial na bazie Terminatora (The Sarah Connor Cronicles) - wydarzenia dziejące się po drugiej filmowej części. Całkiem fajne dla fanów ale kiepsko zrealizowane, raczej nie polecam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 12-11-2008, 14:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakoś tak się obudziłem i przeczytałem cały temat od początku (jakbym tego nie mógł na wstępie zrobić)...
Był podejmowany temat "Kingdom Hospital" ... Szczerze powiedziawszy oryginał podobał mi się zdecydowanie bardziej niż wersja Kinga. Dla zainteresowanych - "Riget" i "Riget II" Larsa Von Triera.

Z ostatnich rzeczy, które mógłbym polecić :
Skins - serial o brytyjskiej młodzieży, utrzymany w klimatach komediowych jednak o sporym zabarwieniu dramatu. Kilka historii grupki przyjaciół - ich perypetie miłosne, eksperymenty z dragami, problemy rodzinne itp. Zdecydowanie warto

Dead Set - dopiero dociągam ale z opisu wynikało, że może być ciekawe - zwłaszcza dla wielbicieli pana Romero :)
"Reporterzy podają niepokojące wiadomości o zamieszkach na terenie Wielkiej Brytanii. Pojawiają się niepotwierdzone informacje o dziwnych zachowaniach niektórych ludzi - podobno wyglądają jakby nie żyli, a mimo to się ruszają. W tym samym czasie trwają przygotowania do nominacji w programie 'Big Brother'. Uczestnikom i producentom udziela się zdenerwowanie - kto odpadnie, a kto zostanie? Zaczynają sie kłopoty z prądem, telefony przestają działać. Gdzieś dalej, na prawie pustej ulicy widać stojący samochód. Ktoś leży. Obok niego dziwnie pochylona posta{... Zjada wnętrzności leżącego. 'Dead Set' to oryginalna produkcja telewizji brytyjskiej. Mini-serial ten jest połączeniem reality show z klasycznym horrorem o zombie, nawiazującym do klasykow Georga A. Romero, jak i do nowszych dzieł gatunku w stylu '28 dni później'" - źródło tvshows . yoyo . pl
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 13-11-2008, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stoowa wrote:
Dexter - świetnie zrealizowany, świetnie zagrany, zmasakrował mnie jak go pierwszy raj obejrzałem ma dwa sezony ale trzyma w napięciu w obydwu i się nie nudzi


Dexter, to jeden z lepszych seriali jakie ostatnio miałam okazje oglądać. Książki też są warte polecenia, ale osobioście większe wrażenie zrobił na mnie sam serial i role głównych bohaterów: tytułowego Dextera (Michael C. Hall) oraz sierżanta Doakes'a (Erik King).

Tutaj kilka moich ulubionych fragmentów z serialu :-)
http://pl.youtube.com/watch?v=TrlCqJffEdY
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
positivlunatic


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 30
Zodiac: Sagittarius
Joined: 05 Sep 2009
Posts: 24
Location: Olsztyn

PostPosted: 05-09-2009, 21:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

dr. house, czarodziejki i pod osłoną nocy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
patrick goth


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 25 Apr 2008
Posts: 29
Location: paris dead

PostPosted: 02-06-2010, 15:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twin Peaks

Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 15-06-2010, 06:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapomniałem, że nie sposób nie wspomnieć o Świecie według Bundych :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 17-06-2010, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm, a nie zauważyłam w tym wątku takich seriali jak:
Robin z Sherwood z Michaelem Praedem ( lata osiemdziesiąte) ale był puszczany w TV także stosunkowo niedawno,
no i Miecz prawdy na motywach cyklu Terrego Goodkinda. Zaczęłam książkę i już widzę, że książka sobie, serial sobie, ale jedno i drugie warte, moim zdaniem, uwagi.
Seria pierwsza skończyła się bodajże w lutym, ale jest seria druga, nie wiadomo tylko, czy poleci w polskiej TV i kiedy.
Poza tym lubiłam też Ally McBeal.
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 18-06-2010, 06:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Autumn wrote:
Robin z Sherwood z Michaelem Praedem ( lata osiemdziesiąte)


No ten był całkiem sympatyczny.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Sztuka » Film » oprócz filmów są również seriale warte uwagi

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group