FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » rpg
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 15-02-2007, 14:06    Post subject: rpg Quote selected Reply with quote

nie zauważyłem by pojawił się taki temat. owszem kilka nawiązań w temacie hobby, czy literaturze, jednak jako taki temat się nie pojawił. mozna by spróbować równiez wirtualnie sesję przeprowadzić. (do czego brak drużyny zmusza:P). niestety, z tego powodu zaczełem zbierać systemy zamiast z nich kożystać, a i z tym ostatnio słabiej. mój najgorszy wybór? earthdawn. czemu? mimo iz przewertowalem ten system, twożyłem na próby karty postaci, kilka sesji rozegrałem, i nic. choc muszę przyznac że ciekawy system artefaktów tam jest. inny system w zasadzie bardziej z ciekawości kupiny niz nie wiem z czego:P to wiedżmin. tutaj podobał mi sie schemat rozwoju, czy raczej idea nieograniczoności... co pojawiło sie równiez w gasnących słońcach i świecie mroku między innymi (wszytkich systemów nie ma sensu wymieniać:P), a wiedźmin był jednym z pierwszych systemów kupionych:P. moim początkiem był młotek, którym byłem zafascynowany. w zasadzie nie byłem a jestem. zakupiłem również trzecia edycję D&D, z racji różnych gier komputerowych które wówczas podobały mi się. potem pojawił sie drizzit, a dokładniej jego ucieczka z podmroku (tylko te trzy tomy, reszta jest beznadziejna), a jeszcze jakis czas puźniej sześciotomowa historia o odrodzeniu loth. tak,świat jest nawet ciekawy, natomist system, mechanika systemu dokładnie. nie wiem. mieszane uczucia mam. świat mroku. nie jestem w stanie wyczuć wilkołaków. w sensie sposobu ich myślenia. nienawiść do zmija i miłość do gai jest jak najbardziej zrozumiała, ale ta ich dzikość... nie wiem, nie rozumiem, ale całość (+mag +vampir) jest super. zew cthulu. w zasadzie w tym systemie mechanika jest najmniej ważną częścią, i mozna by się jej pozbyc całkowicie. w zasadzie gracze narzekali ze mistrz nie jest w stanie wytwożyć tego nastroju (w niektórych teamach). mistrzowie przeważnie przemilczają tę kwesię, bo bohaterowie w końcu mają ginąć, ale czy gracze odgrywali w sposób nalezyty szaleństwo? piękny system... nie będe przedłużał, dopowiem iż jeszcze pojawiło się w moim życiu wyżej wspomniane gasnące słońce, jak i również l5k. chyba coś jeszcze, ale nie jestemsobie w stanie przypomnieć:P

ale nieodłączną stroną systemów są kości:D tak,bardzo sie cieszę z zakupów na Qworkshop.com. każdy w zasadzie znajdzie coś dla siebie. szkoda tylko że nie mogę robić z nich aktualnie należytego pożytku...

a wasze wspomnienia? czy może praktyka?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 15-02-2007, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
nie zauważyłem by pojawił się taki temat.

Kiedyś rpg miało tu cały swój dział :D
Niestety dawno się już nikt w nim nie wypowiadał.
Nawet nie zauważyłam kiedy ten dział zniknął :/ :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 15-02-2007, 17:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

No proszę - w dobie dominacji crpg jeszcze ktoś interesuje się "papierowymi" rpgami. I bardzo dobrze;)
Ja pogrywałem i prowadziłem Warhammera (jeszcze starą edycję). Bardzo miło to wspominam, Stary Świat miał niepowtarzalny mroczny klimat w którym coś kilka dobrych lat siedziałem. Z chęcią bym jeszcze popykał/poprowadził - ale już w nową edycję "Młotka".

Przez ostatnie lata tylko w Dzikie Pola prowadziłem, ten system z patriotycznych;) względów na drugim miejscu.

Wampir też. Ale bardziej "Mroczne Wieki" niż "Maskarada". Trzecie miejsce. Mumia i Mag też są spox, muszę sobie zagrać kiedyś jeszcze.

Trzecia edycja D&D. Niestety mam i chcę sprzedać... Poza pierwszą dziesiątką, choć to klasyka. Bardziej dla dzieci lub miłośników kostkomanii i tabel. Z drugiej strony jako crpg system i świat FR się sprawdzają więc nie będę zbytnio narzekał.

Zew Cthulu byłby w pierwszej piątce ulubionych rpgów, ale tylko ze względu na czasy w których gra się rozgrywa, bo za całą mitologią nie przepadam. Klimacik jednak ma.

Legenda 5ciu Kręgów. 7th Sea. Neuroshima. Też bardzo dobre. Jeszcze kilka mniej znanych systemów, w tym własny, autorski.

Eatrhdawn - miałem, też się zawiodłem, podręcznik na szczęście gdzieś zapodziałem.

Cyberpunk też mi zabrał trochę czasu - mieliśmy z ekipką świetnego mistrza gry (Gibson się nie umywał do niego;)

Ale i tak Warhammer rządzi do dziś. Ulubiony system (prosty ale realistyczny - bo łatwo zginąć, super herosa nie stworzysz łatwo). Klimat świata - brudny, mroczny, podły;) To jest to!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 16-02-2007, 08:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

w nową edycję nie za bardzo miałem przyjemnośc zagrać. wprowadzili tam kilka zmian które mogą ciekawie zmienić sposób grania, przynajmniej dla kilku postaci. z tego co czytałem to przerażają mnie nieco zmiany wprowadzone w magii. nie do końca rozumiem co zostało zmienione. gdyby tak przeprowadzić kilka sesji w końcu bym zrozumiał, ale gdzie ci ludzie?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 16-02-2007, 10:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Magia w nowym "młotku" z tego co troszke przegladałem podręczniki jest oparta na "wiatrach magii" (a więc bardziej bitewnym warhammerze). Poza tym jest więcej na temat kolegiów magii. Generalnie zmiany na lepsze z tego co zauważyłem. Wyszedł też dodatek o magii do nowej edycji warhamsa;) Jest w czym wybierać. Oprawa graficzna nowej edycji -palce lizać, mroczny klimacik został zachowany, a nawet pogłebiony;)
Niestety - drogie te podręczniki, jak będzie z kim grać to zakupię je za jakiś czas...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 16-02-2007, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

szkoda że w necie nie można umieścić kostki której wyniki były by widoczne dla wszystkich (graczy:P ), wtedy nie było by problemu z brakiem graczy w mieście. druga strona medalu że sesje trwały by dłużej (najpierw napisać, a potem przeczytać). rozwiązaniem w sumie była by kamera internetowa, ale to jest wielkie ale.

co do cen systemów to patrze że nie tylko młotek ma taką fajną cenę. większość systemów których większość zasad została spisana w jednym tomie ma podobną cenę (chociażby nowa edycja vampira). choc w sumie lepiej wydać raz tą stówę z kawałkiem niż kilka razy po iecałej stówie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-02-2007, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

th wrote:
szkoda że w necie nie można umieścić kostki której wyniki były by widoczne dla wszystkich (graczy:P ), wtedy nie było by problemu z brakiem graczy w mieście. druga strona medalu że sesje trwały by dłużej (najpierw napisać, a potem przeczytać). rozwiązaniem w sumie była by kamera internetowa, ale to jest wielkie ale.

oczywiscie ze mozna zrobic widoczna kostke dla wszystkich, powiem wiecej , nawet zobaczycie ja byc moze na darknation ;-)

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:

tristancandance wrote:
Oprawa graficzna nowej edycji -palce lizać, mroczny klimacik został zachowany, a nawet pogłebiony;)
Niestety - drogie te podręczniki, jak będzie z kim grać to zakupię je za jakiś czas...

tja... tyylko sa takie kwiatki jak profesja zabojcy trolli , i brak trolla w bestiariuszu w podstawce. Bardzo fajnei ejst wydany nowy podrecznik, chociaz dla mnie lepszy mniej "komiksowy" wyglad starej edycji bardziej pasowal. Ogolnie nie podoba mi sie ze chlopaki pod wzgledem samego wydania podrecznika ida mocno w kierunku D&D , okroili podstawke z ponad 100 stron, wiele rzeczy brakuje, reszta ma wyjsc w dodatkach, po to zeby wiecej kasy od graczy wyciagnac, smutne troche.


Saga wrote:
Kiedyś rpg miało tu cały swój dział :D
Niestety dawno się już nikt w nim nie wypowiadał.
Nawet nie zauważyłam kiedy ten dział zniknął :/ :(

dzial rpg zniknal niewiem.. pol roku temu, jakos tak, poniewaz umarl smiercia naturalna, troche szkoda.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 16-02-2007, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

ale kostke nie w sensie gifu, a programu który po uruchomieniu pokazuje wynik, konkretny wynik? to ja jestem za utwożeniem jakiejś kampani:D co wy na to?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 17-02-2007, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

heh, granie po sieci w RPGa to nie ten klimat, nie ma to jak na żywca pocinać, tak jakoś z moich doświadczeń wynika...

Dawno nie grałem, chyba się z tego wyrasta - a poza tym czasu mniej z wiekeiem:(
Jednak dla Warhammera mógłbym poświecić trochę dnia/nocy, ale tylko z doświadczonymi graczami znającymi ten świat, bo jako MG mam za soba ponad 5lat prowadzenia Młotka. Ekipkę do Dzikich Pól na szczęście już mam - tylko czekać jak wrócą z Irlandii wprost na szerokie "polskie" stepy;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 18-02-2007, 09:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

no nie ma klimatu dokładnie takiego jaki jest na żywo, ale brakuje mi tego tak bardzo... co do czasu to faktycznie, mało mało, a w zasadzie brak. ale dla rpg, raczej zawszę trochę go znajdę.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 09-03-2007, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance napisał
Quote:
No proszę - w dobie dominacji crpg jeszcze ktoś interesuje się "papierowymi" rpgami.
jak dla mnie cRPG nigdy nie odda klimatu papierowego rpga :)
Quote:
Ekipkę do Dzikich Pól na szczęście już mam - tylko czekać jak wrócą z Irlandii
Ostatnio ten sam problem, graczy brak , mistrz gry uciekł do Londynu . Jednak nadal marze o zagraniu w "Młotka" . Wiem ,że ludzie próbują przeprowadzać sesje przez GG ..lecz właśnie co z kostką ?:p Pozatym jaka jest Wasza ulubiona postać , w która potraficie świetnie się wcielić i dobrze zagrać ?
Back to top
View user's profile Send private message
Disturbed Angel


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jan 2007
Posts: 22

PostPosted: 10-03-2007, 14:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sesja wirtualna rzeczywiście wydaje sie dobrym pomysłem, dawno już nie grałem w papierowe rpg... W mion przypadku zaczęczło się oczywiście od D&D ( zapewne jak w przypadku wielu osób).... do dziś uwążam ten system za najciekawszy i stwarzający duże możliwości ( ale to oczywiście tylko moja opinia..prawda jest taka że każdy system może być naprawdę dobry, lecz wszystko zależy od MG- właśnie z tego powodu zraziłem sie do Warhamera- wszystko zależy od MG) Następnie przyszłą kolej na Warhamera, kolejnym systemem była Neuroshima- system dość ciekawy, mechanika stosunkowo prosta- tylko czas w jakim sie rozgrywa niezbyt przypadł mi do gustu...Po drodze były jeszcze systemy autorskie, 1 czy 2 sesje Monastyra , jakiegoś systemu o Zombie ( nazwy dokładnie nie pamiętam ale chyba brzmiała po prostu "Zombie") Jednak najwięcej czasu spędziłem przy D&D....szkoda tylko że teraz nie ma czasu na sesje, gracze nie mogą sie zebrać..to morze przynajmniej tutaj coś wyjdzie....
P.S. Co sądzicie o pomyśle aby ktoś poprowadził sesje przez Skype albo coś podobnego? przynajmniej odpadłby problem oczekiwania na to co ktoś napisze...
Back to top
View user's profile Send private message
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 11-03-2007, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Disturbed Angel napisał
Quote:
P.S. Co sądzicie o pomyśle aby ktoś poprowadził sesje przez Skype albo coś podobnego? przynajmniej odpadłby problem oczekiwania na to co ktoś napisze...

moim zdaniem byłoby to ciekawe :) tylko jeszcze wyposażyć się trzeba w kamerki co do kwestii kostek ..ha i znaleźć dobrego mistrza gry, który miałby czas .
też zaczynałem od D&D . Również uważam go za najciekawszy system. W ostatnie wakacje miałem przyjemność zagrać w nową edycje "Młotka" . Szczerze mówiąc z ciekawym mistrzem grało się przyjemnie :)
Back to top
View user's profile Send private message
Disturbed Angel


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jan 2007
Posts: 22

PostPosted: 11-03-2007, 17:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie to kamera nie jest konieczna...jeżeli będzie sie miało zaufanie do MG to właśnie on może wykonywać wszystkie rzuty i podawać wyniki....jednak postało by ryzyko że niektórzy gracze nie zgodzą sie z wynikiem i zarzucą MP kłamstwo...ale chyba warto zaryzykować.
Back to top
View user's profile Send private message
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 11-03-2007, 18:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

hym..no w sumie masz racje .Do kości trzeba mieć szczęście (raczej nie mam) , nie obraziłbym sie gdybym MG rzucał za mnie :) więc szukamy chętnych ?:D
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » rpg

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group