FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Dlaczego nie oglądam telewizji?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 12-03-2007, 13:00    Post subject: Dlaczego nie oglądam telewizji? Quote selected Reply with quote

Kiedyś, gdy byłem mały, siedziałem przed tym dziwnym prostokątnym urządzeniem całe dnie. Nie wiedziałem o co tam chodzi. Czasem jakaś bajka cieszyła mą dziecięcą duszę. Czasem jakaś głowa burzyła spokój emocjonalny i nudziła strasznie.

Te czasy jednak minęły. Nie oglądam telewizji. Owszem, telewizor mam i włączam go czasem kiedy jem ale nie oglądam go. Nie wnikam w ten wypaczona świat i nie wchłaniam wszystkiego czym próbuje mnie karmić. Nie ulegam tej kwaśnej wizji anty kreatywnej rozrywki.

Nie potrafię za to pojąć co kieruje ludźmi, którzy pierwsze co robią po powrocie z pracy/szkoły, włączają telewizor. Nawet go nie oglądają tylko po prostu włączają. Straszne. Razem z papierosami i alkoholem jest to dla mnie największy nałóg.

Cieszę się, że ja jestem daleko od tej zabijającej, wycieńczającej, i drenującej z życia świętej trójcy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
managarm


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 89
Location: Poznań

PostPosted: 12-03-2007, 14:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

u mnie odpowiedź krótka: bo nie mam telewizora ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 12-03-2007, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie oglądam tv (lub oglądam sporadycznie) bo pudełko tv zastąpiłam pudełeczkiem komputera. Zresztą, z tego co widzę większość ludzi posiadających komputer odcina się od telewizora.
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 13-03-2007, 12:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adorfine wrote:
Nie oglądam tv (lub oglądam sporadycznie) bo pudełko tv zastąpiłam pudełeczkiem komputera. Zresztą, z tego co widzę większość ludzi posiadających komputer odcina się od telewizora.


Też zauważyłam tę prawidłowość. Telewizor włączam tylko gdy leci jakiś ciekawy film oraz na "Fakty" i "Szkło Kontaktowe" :) Jako maniaczka gier komputerowych czasem pooglądam Hypera i to właściwie wszystko.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 13-03-2007, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie mam TV i jakos nie czuje potrzeby miec. Kiedy czasami w domu rodzinnym wlacze TV stwierdzam fakt, ze nie mam czego zalowac. Obecnie w TV jest chyba dla ludzi nie myslacych to raz, a dwa, ze w tym czasie mozesz zrobic wiele rzeczy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 13-03-2007, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie oglądam ponieważ nie ma nic ciekawego . Jedynie włączam na wiadomości ,a to rzadko bo mam serwis informacyjny w necie - tak ,żeby nie odciąć sie od świata :)
Adorfine napisała :
Quote:
Zresztą, z tego co widzę większość ludzi posiadających komputer odcina się od telewizora.
zgadzam się z Tobą na początku ,gdy nie miałem internetu przesiadywałem dużo przed tv np..odrabiałem lekcje i włączony był telewizor. Teraz jest tak ,że tv prawie nie włączam tylko od razu kompa i winampa :)
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 13-03-2007, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

managarm wrote:
u mnie odpowiedź krótka: bo nie mam telewizora ;)


To jak i u mnie. Odkąd się przeprowadziłem do Rzeszowa, nie zdążyłem sobie załatwić żadnego odbiornika. Z drugiej strony nie przepadam za telewizją i poza wiadomościami uważam ją za stratę czasu, a po trzecie nie mam czasu na ogladanie bzdur. ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 14-03-2007, 03:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie ogladam telewizji, ale pod ta nazwa rozumie wszelkie przerysowane pseudomoralizatorskie serwisy informacyjne (poza teleexpressem:P), durne teleturnieje i tendencyjne programy publicystyczne. Polskie media mnie po prostu irytuja.
Natomiast co innego filmy, ktore ogladam dosc czesto czy to na kompie czy to w tv. Np dzisiaj w tvp1 "Krotki Film o Milosci" Kieślowskiego.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 14-03-2007, 09:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak powyższa szanowna wiekszośc nie posiadam odbiornika tv, jesli czuje potrzebę ide do siostry i wlaczam tvn24 , ale w sumie mam serwisy netowe jakby co.Seriale, filmy , teleturnieje - to nie dla mnie.
ahenathon wrote:
Nie potrafię za to pojąć co kieruje ludźmi, którzy pierwsze co robią po powrocie z pracy/szkoły, włączają telewizor. Nawet go nie oglądają tylko po prostu włączają


A ja jednak rozumiem , tak mi sie wydaje. Jak jedna kolezanka mi powiedziala, czuje sie mniej samotna jak pudelko gada. Ja raczej wlaczam sobie muzyke i spiewam , ale kazdy robi jak lubi...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 14-03-2007, 09:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

kruk wrote:
Teraz jest tak ,że tv prawie nie włączam tylko od razu kompa i winampa :)


Szlachetna zamiana ale mechanizm taki sam. Właśnie ze względu na taką słąbość i przyzwyczajenia wypowiedziałem wojnę sobie samemu by nie stać sie bezmózgim psem Pavłowa.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 14-03-2007, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przez 7 lat nie miałem telewizora, więc nie oglądałem. Jakoś nie tęskniłem za tym pudłem. Potem miałem to magiczne pudełko - czasem obejrzałem sobie jakiś film na TV Kultura albo jakimś kanale filmowym, programy przyrodnicze czy dobre dokumenty też. Więc nie psioczę na tele. Można coś dla siebie wybrać jak się ma 60 kanałów, chociaż większość z nich to kicha. Poza tym plazma by się przydała i zestaw kina domowego;)

Z tele jest tak, że jak się ktoś potrafi powstrzymać od bezsensownego skakania po kanałach czy czytać program telewizyjny to można coś ciekawego czy wartościowego znaleźć.

Telewizja - tak, tyle że wybiórczo (a nie jakiś tam "Taniec z Peeezdami" czy "M jak Masturbacja")

Podobnie z internetem, tyle że net jest fajniejszy;)

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:

ahenathon wrote:
Nie potrafię za to pojąć co kieruje ludźmi, którzy pierwsze co robią po powrocie z pracy/szkoły, włączają telewizor. Nawet go nie oglądają tylko po prostu włączają. Straszne. Razem z papierosami i alkoholem jest to dla mnie największy nałóg.


taa;) I jeszcze radio jest straszne;) I narkotyki... I lliteratura. Nie mówiąc już o muzyce;) Sztuka też do kitu.
Bo wciągają;)

Żartuję. Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 14-03-2007, 12:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
...czasem obejrzałem sobie jakiś film na TV Kultura albo jakimś kanale filmowym, programy przyrodnicze czy dobre dokumenty też. Więc nie psioczę na tele. Można coś dla siebie wybrać jak się ma 60 kanałów, chociaż większość z nich to kicha.


Ja niestety TV Kultury nie posiadam. Trzy kanały to mój komfort.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 14-03-2007, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon napisał :
Quote:
Szlachetna zamiana ale mechanizm taki sam. Właśnie ze względu na taką słabość i przyzwyczajenia wypowiedziałem wojnę sobie samemu by nie stać sie bezmózgim psem Pavłowa.

hym..tzn.chodziło mi bardziej o to ,że włączam muzykę i cały mój dom brzmi w rytmach muzyki ..wszystko potrafię robić przy muzyce np uczyc sie , czytać , sprzątać i pisać na tym forum :) hym..co do psa Pawłowa ...masz racje działam podobnie jak ten pies z doświadczenia , ale myślę ,ze to nie jest groźne tak jak groźne jak gapienie się bezmyślnie w tv ..w końcu robie coś przy tej muzyce :)
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 15-03-2007, 10:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odruchy nie są niczym złym. Chyba, że są destruktywne.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 16-03-2007, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

O, jak fajnie, że poruszyliście ten temat, znaczy nie jestem sam w swojej niechęci do telewizora.

Nie wiem czy któreś z Was ma równie długi staż nieoglądania telewizji jak ja - telewizor ze swego życia wyrzuciłem jakieś 15 lat temu, jak jeszcze nie było Sieci. I mi go wcale nie brakuje, nie odczuwam w ogóle potrzeby patrzenia w to ogłupiające pudełko, tak samo jak nie odczuwam potrzeby zaciągnięcia się dymkiem (nigdy nie paliłem) i dania sobie w żyły. Telewizor mi jest po prostu do niczego w życiu niepotrzebny. Poza tym:

Nie da się ludziom wbić do głowy wrażliwości. Co najwyżej można ją wybić.

Telewizor świetnie się sprawdza w roli młotka do wybijania z głowy wrażliwości.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Dlaczego nie oglądam telewizji?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group