FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hoarfrost - Dungeon (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 25-03-2007, 16:26    Post subject: Hoarfrost - Dungeon (2007) Quote selected Reply with quote

Hoarfrost – Dungeon
[KEMn3] 2007

Kiedyś by wydać jakąkolwiek płytę nie wystarczył muzyczny talent, ale też często decydowały o tym towarzyskie koneksje, jak i odrobina przysłowiowego szczęścia. W dzisiejszych czasach sprawa ma się już inaczej, gdyż właściwie każdy człowiek z niewielkim nakładem finansowym może sobie taką płytę nagrać i rozprowadzać, lub umieścić bezpłatnie w Internecie. Taką właśnie drogą wydana została płyta Hoarfrost, w nowo powstałym rodzimym net labelu Kaos Ex Machina (promującym muzykę około industrialną). Można ją pobrać zupełnie za darmo nie licząc opłaty za połączenie internetowe. Jest to dobry sposób na to, by dużo ludzi posłuchało muzyki tworzonej przez dane projekty, gdyż pewnie więcej osób ściągnie sobie taką płytę, niż po prostu miałoby ją kupić. Ja jestem tradycjonalistą jeśli o to chodzi i wolę płyty wydawane na srebrnym krążku.

Tyle tytułem wstępu i przechodzę do meritum czyli do „Dungeon”. Zacznę od okładki, otóż jestem przyzwyczajony i zwyczajnie bardzo to lubię jak cover klimatem pasuje do muzyki, ale nie bardzo mogę zrozumieć jak zdjęcie owada ma się do dźwięków stworzonych przez Hoarfrost, nie mówiąc już o tym, jak się to ma do informacji, że ten album „opowiada o izolacji człowieka, zagłębia się w ciemność, zwątpienie i niemożność ucieczki od bólu (zarówno emocjonalnego, jak i fizycznego)”. Muzyka też nie stoi na zbyt dobrym poziomie, żeby nie powiedzieć, że jest bardzo kiepska. Mam sporo zastrzeżeń do samych kompozycji, które są po prostu bardzo słabo zaaranżowane i mocno przewidywalne, jakość wykorzystywanych sampli też nie rzuca na kolana, nie mówiąc już o słabym brzmieniu. Na uwagę zasługuje jedynie ostatni w miarę przyzwoity, choć zdecydowanie daleki do tego by piać z zachwytu utwór pt. ”Towards The Light” w klimacie dark deep ambient. Moim zdaniem w tę stronę powinien podążyć Hoarfrost, gdyż to po prostu wychodzi mu najlepiej.

Dobrze, że swojej przygody z muzyką nie rozpocząłem od płyty Hoarfrost ”Dungeon”, gdyż na samo słowo antymuzyka uciekałbym jak najdalej gdzie pieprz rośnie. Nie polecam.

Lista utworów:
1.The Smell Of Humidity
2.Amorphous Emptines
3.Intrusion Of Thoughts
4.Awaiting The Arrival
5.Suspended In A Vacuum
6.Towards The Light

Ocena:
3/10

www.kaos-ex-machina.pl/promotions
www.hoarfrost.darknation.eu/



front.jpg
 Description:
 Filesize:  10.31 KB
 Viewed:  4560 Time(s)

front.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hoarfrost - Dungeon (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group