FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Neuestrasse - Introspective Black Forms (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 15-04-2007, 09:09    Post subject: Neuestrasse - Introspective Black Forms (2006) Quote selected Reply with quote

Neuestrasse - Introspective Black Forms
CD 2006 [WOP35]

Neuestrasse to kolejny debiutant w katalogu prężnie działającej wytwórni War Office Propaganda. Wydawca podał informacje, iż intencją tej płyty jest odtworzenie niepokojącej atmosfery początków ubiegłego wieku - opuszczonych miejsc, strachu, śmierci, ruin... Dźwięki zawarte na tej płycie zostały zainspirowane historiami seryjnych morderców tamtych czasów. Neuestrasse to nazwa ulicy, gdzie w 1920 roku mieszkał Fritz Hartmann, "Wilk z Hanoweru". Idea "Introspective Black Forms" bazuje na negatywnych stanach emocjonalnych...

Muszę przyznać, że tego rodzaju płyty z półki dark ambient dosyć trudno się opisuje i właściwie na ogólną ocenę wpływa to, czy muzyce udaje się stworzyć określony nastrój zawarty w koncepcji płyty czy też nie. Ja jestem skłonny stwierdzić, że w tym przypadku ta sztuka się udała, lecz co do większości kompozycji mam małe zastrzeżenia. Ogólną całość stanowią tutaj mroczne plamy dźwiękowe, budujące dosyć stonowany, nieco monotonny klimat. Słucha się ich bez większych zastrzeżeń, jednak brakuje mi w nich czegoś, co przykułoby moją uwagę, zmuszałoby do głębszego wsłuchania, czy też zachęcało do ochoczego naciśnięcia na pilocie przycisku repeat. Najlepszym momentem na płycie jest ostatni utwór The Empty Fade, który jest najbardziej przemyślanym, urozmaiconym i jakże obrazowym fragmentem tego albumu. Każdy szczegół jest w nim dopracowany, wszystko buczy i trzeszczy tak jak powinno, więc czego trzeba więcej? Jeśli Neuestrasse na następnym wydawnictwie podąży w tę stronę, to jestem spokojny o jego przyszłość.

Introspective Black Forms nie jest płytą, która rzuca na kolana, lecz jest pozycją bez wątpienia wartą uwagi. Myślę, że każdy fan dark ambientu znajdzie na niej coś dla siebie.


Ocena:
6,5/10

Lista utworów:
1.Emphasis
2.The Piano Said...
3.Human Distortion
4.Anxieting Visions
5.The Empty Fade

www.neuestrasse.net
www.waroffice.org/
www.waroffice.darknation.eu/



WOP 35.jpg
 Description:
 Filesize:  9.89 KB
 Viewed:  4874 Time(s)

WOP 35.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Neuestrasse - Introspective Black Forms (2006)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group