FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » The Crüxshadows, Red Emprez Görlitz 18.05.2007
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
khocico


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 75
Location: Breslau

PostPosted: 20-05-2007, 10:43    Post subject: The Crüxshadows, Red Emprez Görlitz 18.05.2007 Quote selected Reply with quote

Klub Nostromo zapewnił nam w tym roku wiele dobrych koncertów, m.in In Strict Confidence i Terimanl Choice. Na tenże wieczór zaplanowano koncerty Red Emprez i The Crüxshadows, natomiast niemiecki Behind the Scenes odwołał koncert. Frekwencja dopisała, choć ściany klubu widywały już większe tłumy.

Red Emprez, rozpoczynający koncertowa noc, to zespół z Białegostoku, który gra od 2004 roku. Tworzą go Adam (wokal) oraz Mike (elektronika). Na koncie mają album “ Clubgirls and Poofs”, obecnie pracują nad nowym materiałem.
W Nostromo mieliśmy okazję podziwiać zespół we wspanialej formie: panowie zagrali swoje klasyczne hity z “Clubgirls...”, a także nowe utwory. Dynamicznie rozwijający się koncert powoli poruszył pierwsze rzędy i nic dziwnego: muzyka RE to kombinacja rytmów electro oraz tych subtelniejszych, bardziej melodyjnych: krotko mówiąc taniec anioła z diabłem.
Mike tworzy melodie, które są w zależności od nastroju danego utworu albo wibrują energią, albo koją delikatnością i kruchością, natomiast głos Adama to już poezja: doskonała odpowiedź na prośby tych, którzy chcieliby aby wokaliści na życzenie potrafili bądź czarować zmysłowym ciepłem, bądź roznieść publikę harshowym jazgotem.
Scenicznie koncerty Red Emprez to również odbicie dualizmu piekło/niebo – światła zmieniały się albo skrywając wszystko w błękicie, bądź w głębokiej czerwieni, a muzycy grali spowici w gęsty dym. Bardzo udany koncert i muzycznie, i wizualnie.

Następnie na scenie pojawili sie The Crüxshadows. Koncert w Görlitz był częścią trasy “DreamCypher Tour” promującej najnowsze wydawnictwo zespołu zatytułowane, a jakżeby inaczej “DreamCypher”. The Crüxshadows, to zespół rozpoznawalny zarówno dzięki niezwykle dynamicznej, niezmiernie tanecznej muzyce jak i wyrazistemu wizerunkowi scenicznemu i niezmiernie energetycznym koncertom. Mając w dorobku 11 albumów, liczne koncerty i pokaźną liczbę tytułów 'the best of...' obecnie zalicza się do czołówki światowej sceny niezależnej.
Jeśli chodzi o koncert w Nostromo – jedno należy powiedzieć z całą pewnością – The Crüxshadows dbają o element sceniczny w wysokim stopniu. Rouge wielokrotnie zeskakiwał ze sceny aby potańczyć z publicznością (ewentualnie pozwolić fankom pozarzucać się sobie na szyję :). W pewnym momencie przytargał z drugiej sali beczkę i śpiewał stojąc wśród publiczności. Przez cały koncert dwie tancerki/wokalistki: Jessica Lackey i Sarah Poulos wspomagały koncert tańcem. Spora część publiczności jednak najbardziej oczarowana była występem Rachel McDonnell, która prezentowała wspaniały popis gry na skrzypcach i to jej koncert stanowił przeciwwagę dla wyczynów Rouge'a. Usłyszeliśmy m.in utwory: „Sophia”, „The Edge of the World”, „Solus”, „Windbringer”, „Foreverlast”, „Deception” czy „Winterborn”.
Koncert zespołu to także wspaniałe efekty świetlne zmieniające sie od zimnego strobo przez ciepłe snopy światła igrające po scenie i twarzach publiczności. Tak więc publiczność bawiła się – jak mi sie wydaje – dobrze, podsumowując: zespół zapewnił dużą dawkę energetycznej muzyki i niezmiernie żywy 'show', „Crüxów” można lubić bądź nie, ale ciężko im odmówić przygotowania scenicznego i dbałości o szczegóły.

Po koncercie można było porozmawiać z zespołami, zrobić sobie zdjęcia i wziąć autografy i tak wieczór się zakończył, gdyż nie przewidziano after party ku wielkiemu żalowi części publiczności.http://www.cruxshadows.com/
http://www.redemprez.com/RED_EMPREZ/
http://www.nostromo-gr.de/


Tekst opublikowany za zgoda yesternight.pl
Zdjęcie: yesternight.pl8443.jpg
 Description:
 Filesize:  166.14 KB
 Viewed:  866 Time(s)

8443.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » The Crüxshadows, Red Emprez Görlitz 18.05.2007

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group