FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I) (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2508
Location: Bolesławiec

PostPosted: 26-05-2007, 16:06    Post subject: Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I) (2006) Quote selected Reply with quote

Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I)
CD 2006 [Beast Of Prey 3.5]

Projekt Paranoia Inducta zawsze kojarzył mi się z bardziej hałaśliwymi industrialno-ambientowymi dźwiękami tymczasem jego ostatnie działo ”Gloria Laus” to zdecydowanie bardziej stonowany dark ambient nastawiony na kreowanie odpowiedniego klimatu. Na płycie znajdują się również elementy industrialne jednak w porównaniu z poprzednimi wydawnictwami jest ich dużo mniej.

”Gloria Laus” to pierwszą częścią trylogii o nazwie LUX MUNDI, która jest trybutem dla wszystkich którzy umarli, byli zabici, oszukani, poniżeni i prześladowani przez katolicki kościół. To hołd dla wszystkich ofiar wobec których zamiast miłości, nadziei i braterstwa, zastosowano tortury i śmierć. Pomijając całą otoczkę tej płyty i przechodząc do sedna czyli do muzyki to wypada tylko powiedzieć że prezentuje się ona wyśmienicie. Przez 50 wolno płynących minut twórca Paranoia Inducta Anthony A. Destroyer zabiera nas w bardzo niepokojącą, nieco rytualną i mroczną podróż w której nie ma ani chwili czasu na nudę. Wszystkie utwory są świetnie przestrzenie zaaranżowane, pełne dziwnych nieco odrealnionych odgłosów, które mi osobiście przywołują nastrój Średniowiecza. Podczas ich słuchania nieraz czułem odczucie niepokoju które potęgowało się gdy w kilku utworach pojawia się dwójka gości którzy bardzo fajnie urozmaicili i ubarwili ten krążek.
W trzech kompozycjach pojawia się eLL z Sui Generis Umbra która jak zwykle uraczyła nas świetnymi wokalizami, podczas ich słuchania często czułem przechodzące mnie dreszcze po plecach. Drugim gościem jest Robert Marciniak z popularnego projektu Rukkanor który w tytułowej kompozycji świetnie wspomógł Destroyer’a bardzo fajnymi dźwiękami. Trzeba przyznać że bez tych dwóch osobowości ta płyta wiele by straciła.
”Gloria Laus” prezentuje się niezwykle świeżo; choć czuć w niej szczątkowe wpływy innych artystów sceny antymuzycznej jednak co w tak hermetycznej estetyce jest nieuniknione.

Beast Of Prey jak zwykle zaopatrzył ten cd w niekonwencjonalne opakowanie w formie fioletowej okładki z 12-to stronicową książeczką wypełnioną grafikami do każdego utworu. Książeczka pakowana jest w specjalnie wykonaną kopertę w kształcie krzyża i zalakowana. Na froncie znajduje się znaczek wraz z fioletową pieczęcią. Całość zafoliowana i ręcznie numerowana w małym limicie 444 sztuk. Także zdecydowanie warto się spieszyć i z niecierpliwością oczekiwać drugiej odsłony jakby nie było antychrześcijańskiej trylogii.

Ocena:
8,5/10

Lista utworów;
1.Sacrum
2.Virus Christii
3.Corpus Misticum
4.Machina Deo
5.Gloaria Laus
6.Memento Mori
7.Opus Diaboli
8.Profanum

www.paranoia-inducta.com
www.beastofprey.comC_bop35.jpg
 Description:
 Filesize:  5.05 KB
 Viewed:  3378 Time(s)

C_bop35.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I) (2006)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group