FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Tym razem to nie żart. Oto gdzie przyszło nam żyć:
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2007, 10:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehehe, wiesz, nie udowodnie Ci że zachowanie tych oszołomów dobrze służy krajowi. Bo mnie też denerwują ich pomysły. Ja do tego podejście mam takie: wiesz jaki jest moim zdaniem najlepszy sposób by ”zlikwidować” tych idiotów? Odp: Dać im trochę władzy. Ci ludzie nigdy nie rządzili (Samoobrona, LPR) i teraz gdy maja troszkę władzy do doskonale pokazują swój brak kompetencji i głupotę. Wyborcy to widza i już nie oddadzą tak wielu głosów na nich. Słupki w sondażach im spadają i próbują zwrócić na siebie uwagę a że inteligencją nie grzeszą to mówią to co mówią. Pokazując ewidentnie swą niekompetencje i już nigdy nie będą mogli mówić że nie byli przy władzy. Lepiej teraz zapłacić jest małe frycowe i dać im trochę władzy i nawet niech oni coś popsują, po nich przyjdą inni i to naprawią.

Tylko gdyby byli w opozycji to cały czas by krytykowali i rośli w siłę bo ludzie lubią być oszukiwani i łatwiej jest krytykować niż rządzić. Także lepiej niech oni teraz trochę porządzą odznaczając się głupotą niż mieliby być w opozycji, krytykując rośliby w silę i jeszcze byliby partia z największym poparciem i sami jeszcze w przyszłości mogliby być przy władzy! Wtedy dopiero w kraju działo by się źle. A tak sami się wykończą ;-)

A że gazety o tym piszą to normalne bo takie głupoty najlepiej się sprzedają itd.
Zresztą ja wole mieć premiera który nie ma konta w banku i wszyscy z tego powodu z niego się śmieją niż byłego prezydenta który baaardzo się wzbogacił niewiadomo w jaki sposób i pewnie ma niewiadomo ile kont w różnych bankach.

Saga wrote:
Już tam gdzieś pisałam, że dla mnie to czysty obłęd i opętanie, że zamiast łapać przestępców i skupiać się na bezpieczeństwie i gospodarce kraju, rząd bawi się w zakazy i nakazy, co obywatelom wolno robić a co nie
Nie można zmienić kraju w ciągu niecałych dwóch lat rzadzenia. Podaj mi przykład ustawy która tak weszła w życie która tak bardzo skróciła swobody obywatelskie. A co do łapania przestepców to przeciez zmieniono kodeks karny, wprowadzono sądy 24-godzinne itd, a Gilowska chce zmniejszyć składke rentową która tak bardzo obciąża przedsiebiorców bardzo wyskimi opłatami. Także rząd nie zajmuje sie tylko zakazami i nakazami. Nie myśl sobie że jestem orędownikiem PIS-u bo głosowałem na PO:-)

Mam nadzieje że nie napisałem zbyt chaotycznie i zrozumiesz o co mi chodzi;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-06-2007, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Podaj mi przykład ustawy która tak weszła w życie która tak bardzo skróciła swobody obywatelskie.

Ostatnie doniesienia o CBA - moga zrobic z toba co chca jak sie nie spodobasz.

Quote:
A co do łapania przestepców to przeciez zmieniono kodeks karny, wprowadzono sądy 24-godzinne itd

Wolne zarty, zupenie nieskuteczne, w zasadzie tylko po to zeby lapac kibicow i pijanych kierowcow, a kosztuja 2 razy drozej. obejrzyj reportaze w tv. okazuje sie ze nawet sedziowie nie dyzuruja wtedy kiedy powinni, niestety marnotrawstwo pieniedzy to jest. na papierze ladnie wygladalo tylko to.

Quote:
a Gilowska chce zmniejszyć składke rentową która tak bardzo obciąża przedsiebiorców bardzo wyskimi opłatami.

pozwolmy emerytom zdechnac.... akurat to co robi gilowska to jest glupota, nie w tym miejscu powinny byc robione ciecia.

Quote:
Także rząd nie zajmuje sie tylko zakazami i nakazami.

teletubisiami jeszcze.

Wiesz mroczek, wszystko sie zgadza co napisales , ale nie mozna myslec ze dajmy im wladze to jak popsuja to nastepni poprawia po nich. bo to prowadzi do tego ze kraj sie rozwija bardzo wolno.

a pis tak naprawde ma bardzo malo pomyslow i dlatego ciagl wyszukuje tematy zastepcze.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2007, 10:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Wiesz mroczek, wszystko sie zgadza co napisales , ale nie mozna myslec ze dajmy im wladze to jak popsuja to nastepni poprawia po nich. bo to prowadzi do tego ze kraj sie rozwija bardzo wolno.
Wiesz Ergo nic na to nie poradzisz że gamonie są w parlamencie, zostali oni wybrani w demokratycznych wyborach. Za nimi stoi masa wyborców. Chyba że sie obrazimy jak PO na demokracje bo przejebali wybory i po pół roku chcieli ponownych wyborów bo to nie oni rzadzą. Lepiej sie wolniej rozwijać niż stać w miejscu albo sie cofać. Zmiany na lepsze w kraju to długie okres czasu a nie tylko dwóch lat. Moim zdaniem nie ma innego sposobu by wyborcy przekonali się o głupocie niektórych partii i ich politków.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-06-2007, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Chyba że sie obrazimy jak PO na demokracje bo przejebali wybory i po pół roku chcieli ponownych wyborów bo to nie oni rzadzą.

no nie mow ze wierzysz ze ktos sie o cos obrazil. po prostu sie nie dogadali w sprawie stolkow i programowo tez zreszta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 16-06-2007, 13:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Hehehe, wiesz, nie udowodnie Ci że zachowanie tych oszołomów dobrze służy krajowi.

No i otóż to. Był to główny sens mojej wypowiedzi i już się prawie zmartwiłam, że zarzucasz mi przesadę LOL ;)
Ale już mi lepiej ;>

Zresztą słowa Aaricii, która może się w tej sprawie wypowiedzieć potwierdzają, że ludziska na świecie śmieją się z nas.

Mroczek wrote:
Podaj mi przykład ustawy która tak weszła w życie która tak bardzo skróciła swobody obywatelskie.

Na szczęście wiele ustaw nie weszło, ale sam fakt tego co rząd próbuje przeforsować z braku innych pomysłów, nadal utwierdza mnie w przekonaniu, że w tym kraju większość (zauważ, że powiedziałam "większość" ;) pary idzie w byzydury (a ludziska nadal śmieją się z nas)

Mroczek wrote:
A co do łapania przestepców to przeciez zmieniono kodeks karny, wprowadzono sądy 24-godzinne itd

łoo paaaaanie! sądy 24-godzinne... już pomijam fakt, że nie jest to żadne odkrycie (bo kiedyś takie sądy podobno dosyć sprawnie u nas działały), to więcej szkody niż pożytku. Tak jak pisał Ergo, kasa idzie na rozpatrywanie spraw Kowalskiego, który po pijaku spadł z roweru... Wiesz, pewnie nie mam całego obrazu sprawy, bo masz rację, że media manipulują rzeczywistością tak żeby się lepiej sprzedawała, ale jak na razie nie widzę zbyt wielu pomysłów (chociażby pomysłów, bo wiadomo, że wcielenie to nie kwestia 2 lat) jakby tu coś naprawić. Widzę przede wszystkim żenujące próby wcielenia reliktów przeszłości, "bo kiedyś działało", tak jak w przypadku chociażby sądów 24h, czy ostatniego hitu - wprowadzenia ubeckich metod zastraszania i szantażu przez pracowników biura antykorupcyjnego (noł koment). Nawet zmiany w Konstytucji jakie zaproponował PIS niedługo po wyborach okazały się dokładną kopią Konstytucji z któregoś tam (pardon, ale nie pamiętam dokładnie z którego) roku. Nie wątpię, że coś tam pozytywnego się dzieje, ale szkoda, że widać tylko to co jest najbardziej żałosne. Mam nadzieję, że sprawdzą się Twoje przypuszczenia, że ludzie nauczeni doświadczeniem zmądrzeją, ale warto pamiętać, że nadzieja jest matką głupich ;)

Dodano po 7 minutach 53 sekundach:

ps. No właśnie, a w sumie to po co była cała ta akcja ścigania i gnojenia ubeków, skoro tak naprawdę popiera się ich metody działania?...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2007, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
ps. No właśnie, a w sumie to po co była cała ta akcja ścigania i gnojenia ubeków, skoro tak naprawdę popiera się ich metody działania?...
Kurcze czy Wy dalej musicie tak przesadzać????? Może jeszcze ktos pokusi się ze stwierdzeniem że posłanke z SLD zabito z rozkazu PIS-u. Wyciągacie zbyt daloko idące wnioski...

Ergo wrote:
no nie mow ze wierzysz ze ktos sie o cos obrazil. po prostu sie nie dogadali w sprawie stolkow i programowo tez zreszta.
Na pewno masz duzo racji. Ale dam się założyć ze na bank musieli czuć sie baaardzo źle że trzy tygodnie przed wyborami do sejmu i prezydenckimi przejebali wszystko co można było i to na pewno zaważyło na ich zachowaniach po wyborach. Nie wiem czy mozna to nazwać obrazą ale na bank miało to na nich wielki wpływ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-06-2007, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Kurcze czy Wy dalej musicie tak przesadzać????? Może jeszcze ktos pokusi się ze stwierdzeniem że posłanke z SLD zabito z rozkazu PIS-u. Wyciągacie zbyt daloko idące wnioski...

Tja, a kazdy posel SLD trzyma w apteczce bron , ze specjalna amunicja sluzaca do walk w zamknietych pomieszczeniach ze szczegolnym uwzglednieniem samolotow ( nieprzebija kadluba ).
Oczywiscte ZUPELNYM PRZYPADKIEM jest tez fakt ze chociaz zawsze nagrywali pokazowki akurat ta kaseta sie popsula.
Ja na 90% jestem pewien ze ja zabito - chociaz niekoniecznie musialo to byc z rozkazu PIS - w to akurat watpie, tak samo jak watpie ze sama sie zastrzelila strzelajac sobie w piers.

Wyceluj sobie samemu reka w piers jakbys mial trzymac pistolet, zobacz jaka nienaturalna to pozycja. Rownie dobrze mogli powiedziec ze strzelila sobie sama w plecy ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2007, 22:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Wyceluj sobie samemu reka w piers jakbys mial trzymac pistolet, zobacz jaka nienaturalna to pozycja.
Inaczej się zachowuje człowiek który ma wiele na sumieniu i dochodzi do niego świadomość że juz nie jest ponad prawem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-06-2007, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja bym sobie strzelil w glowe, to co sie zdarzylo wydaje mi sie zbyt nienaturalne, brak obowiazkowej dokumentacji wideo, bardzo nietypowa amunicja. nie dziwi cie to ? bo ja rozumiem ze moga byc zbiegi okolicznosci - ale az takie ?

Dodano po 15 sekundach:

Job Karma - [Tschernobyl #05] Hydroxizinum City
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2007, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
ja bym sobie strzelil w glowe, to co sie zdarzylo wydaje mi sie zbyt nienaturalne, brak obowiazkowej dokumentacji wideo, bardzo nietypowa amunicja. nie dziwi cie to ? bo ja rozumiem ze moga byc zbiegi okolicznosci - ale az takie ?
Nie wiem Ergo, bardzo trudno jest mi to ocenić. Zbyt mało znamy faktów by to jednoznacznie stwierdzić. Może to zwykłe niedopatrzenie ludzi z CBA, albo rzeczywiście ktoś pomógł jej w odejściu z tego świata?? Ciężko jest to oceniać... Ja w każdym razie też strzeliłbym sobie w głowę a nie w klatkę piersiową.


Ergo wrote:
Job Karma - [Tschernobyl #05] Hydroxizinum City
Hehehe też teraz sucham tej płytki, jest zajebista. Tylko zaskoczyłem się troche tym że jest troszkę smutna i że nastraja do zadumy. Nie ma co chłopaki z Job Karmy rzadzą ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 16-06-2007, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Tja, a kazdy posel SLD trzyma w apteczce bron

Nie no coś Ty... nie trzeba być posłem. Przecież każdy trzyma w łazience broń, w dodatku odbezpieczoną, tak na wszelki wypadek, gdyby zaszła potrzeba strzelić sobie w pierś ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 17-06-2007, 05:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
Nie no coś Ty... nie trzeba być posłem. Przecież każdy trzyma w łazience broń, w dodatku odbezpieczoną, tak na wszelki wypadek, gdyby zaszła potrzeba strzelić sobie w pierś ;>
Masz racje, ja nie jestem posłem a mam w łazience odpezpieczoną broń, tak na wszelki wypadek, gdyby zaszła potrzeba strzelić sobie w pierś :-)))

Dodano po 32 minutach 45 sekundach:

ps
Kurcze macie racje że to co się tam działo jest baaaardzo dziwne tylko dla mnie jeszcze bardziej jest nieprawdopodobne to że mogą sobie przyjść funkcjonariusze policji do jakby nie było rywala obecnie rzadzących i "pomagają" oni w odejściu z tego świata. Takie coś po prostu w głowie mi sie nie mieści. Boje się nawet tak pomysleć.... Może sie oszukuje ale wole czytać o takich zachowanich z podręczników historii niż myśleć sobie że óczesna władza mogłaby być choć minimalnie w takie coś zamieszana.. Taka świadomośc byłaby dla mnie zbyt trudna...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 17-06-2007, 11:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja wole miec premiera ktory ma konto w banku, nawet zagranicznym , to normalne,z e osoby na takich stanowiskach majá pieniadze nie od dzis, zreszzta to nic zlego miec pieniadze. Tym samym ,z e premier 'nie ma' wracamy do starych dobrych czasow PRL , gdzie tylko prywaciarze mieli i to oczywiscie z podejrzanych transakcji, przekretów. Takie premierowskie gesty hahahha , solidaryzuje sie niby z tymi tysiacami ( milionami ? ) rodaków, ktorzy nic nie maja równiez, czysci jak lza.... Uwazam to za dosc kompromitujace , a napewno zaden to powód do dumy.
Obecna ekipa oraz podlegli im ministrowie skloceni sa z bardzo wieloma grupami zawodowymi ( sluzba zdrowia, nauczyciele, sadownictwo - gdzie Ziobro wyprawia takie cuda na oczach publiki...), generalnie jakos tak wypada, ze jedynie rolnicy i moherowe berety nie maja nic przeciwko.. dziwne to troche opierac sie prawie jedynie na tym odlamie spoleczenstwa.....

Moze sobie rzadzic PIS, PO albo SLD , dla mnie to obojetne , byle ludziom sie poprawilo, mogli godnie zyc, miec przyzwoita prace,jakas tam opieke podstawowa od panstwa ( typu sluzba zdrowia , policja , sady ).
Ekipa zajmujaca sie teletubisiami , aborcjami, religia w szkolach, kontami (swoimi lub szwajcarskimi SLD ), mundurkami i spisem lektur nie przemawia do mnie, skoro jest tyle wazniejszych rzeczy do naprawy.Ekipa , ktora nie potrafi na forum swiatowym nic konkretnego uzyskac ( np . od USA w sprawie tarczy , w Europie - w kwestii liczenia glosów w Unii- nawet nie wyjasniono rodakom czemu tak obstajemy uparcie przy pierwiastku ;p, bo wiadomo - rzádzácy wiedzá a maluczkim nic do tego ) nie mam dl a mnie sensu istnienia, dlaczego mam ich popierac ?

No i - dlaczego tak bardzo nie checmy wejsc do strefy euro , gdy mamy ku temu warunki ???? Coz, nie bylaby to popularna decyzja ( przyklad innych krajow ) a dobre skutki odczuloby spoleczenstwo juz za rzadow kolejnej ekipy , a to nie bardzo po mysli aktualnej wladzy lubiacej zawalaszczac sobie to co sie udalo.......ehhhhhh
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 17-06-2007, 12:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
No i - dlaczego tak bardzo nie checmy wejsc do strefy euro , gdy mamy ku temu warunki ???? Coz, nie bylaby to popularna decyzja ( przyklad innych krajow ) a dobre skutki odczuloby spoleczenstwo juz za rzadow kolejnej ekipy , a to nie bardzo po mysli aktualnej wladzy lubiacej zawalaszczac sobie to co sie udalo.......ehhhhhh


Hmm, długofalowo może i byłoby to dobre, ale na krótką metę mielibyśmy ostre podniesienie cen (tzw. równanie do góry...) - przykłady Włoch czy Francji są niezbyt zachęcające...

Poza tym w naszej sytuacji gospodarczej posiadanie narzędzi umożliwiających sterowanie walutą jest wciąż konieczne - czasem lepiej poratować się dewaluacją, niż kłaść gospodarkę pod toporek...
Back to top
View user's profile Send private message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 17-06-2007, 16:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Moze sobie rzadzic PIS, PO albo SLD , dla mnie to obojetne , byle ludziom sie poprawilo, mogli godnie zyc, miec przyzwoita prace,jakas tam opieke podstawowa od panstwa ( typu sluzba zdrowia , policja , sady ).
Całkowicie się z tobą zgadzam ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Tym razem to nie żart. Oto gdzie przyszło nam żyć:

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group