FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Tym razem to nie żart. Oto gdzie przyszło nam żyć:
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-07-2007, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
nic takiego nie slyszlaem , jestes pewien ze czegos nie przekreciles ? :P
pewnie bylo by na onecie na 1 stronie, oni lubia takie glupoty publikowac ;D
Słyszałem tą wypowiedz kilka dni temu w programie w radiu o nazwie "Salon Polityczny Trójki" gdzie był wywiad z posłem Zdrojewskim. I jestem pewny że dobrze usłyszałem i nic nie przekręciłem ;P


Ergo wrote:
a widzisz jakis inny oprocz prywatyzacji ktora nie tak prosto przeprowadzic ? ze stanem naszego budzetu nie wiem czy sie da inaczej to rozwiazac.
Np założyć lekarzom kasy fiskalne i np zlikwidwać krus dla rolników tzn tych którzy maja duze gospodarstwa i opodatkować ich w takiej wysokości jak płacą inni podatnicy.
Wiesz tylko podwyższenie podatków stworzy tylko to że inni ludzie będą biedniejsi i szara strefa zatrudnienia sie zwiększy i w efekcie te wpływy do budżetu będą mniejsze niż oczekiwane. Zreszta najłatwiej jest podwyższyć podatki!


Ergo wrote:
nie nie tylko u nas, ale tylko u nas dochodza tak wysoko i ludzie ich popieraja.
Jakie społeczeństwo taka władza...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-07-2007, 16:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
zlikwidwać krus dla rolników tzn tych którzy maja duze gospodarstwa i opodatkować ich w takiej wysokości jak płacą inni podatnicy.

jak sie to ma do rownosci obywateli w prowadzeniu dzialanosci gospodarczej ? nie mozna tak po prostu pwnych krokow przeprwazic niestety.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-07-2007, 18:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
jak sie to ma do rownosci obywateli w prowadzeniu dzialanosci gospodarczej ? nie mozna tak po prostu pwnych krokow przeprwazic niestety.
No właśnie Ergo, jak to się do równości prowadzenia działalności skoro rolnik który ma ogromne prężnie działające gospodarstwo i płaci smiesznie niskie składki ubezpieczenia chyba co trzy miesiące, a każdy inny człowiek który nie jest rolnikiem musi płacic nieporównywalnie większe kwoty co miesiąc! To ma być sprawiedliwosc???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-07-2007, 19:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak, kiedy byles na polskiej wsi ? ja dopiero co ( 3 tyg temu ) i na poludniu i wschodzie polski male gospodarstwa klepia biede a pracy nie ma ... generalnie uklad jest taki ze oni placa mniej skoro czesto z rolniczej ciezkiej pracy ciezko wyzyc jesli nie masz duzej ziemi i funduszy.

a rolnictwo musi funkcjonowac, dlatego tez sa doplaty z unii itp. tak jest na calym swiecie i musi tak byc, bo do pewnych rzeczy trzeba doplacac i musimy sie z tym pogodzic bo tez jemy. dla mnie to sprawiedliwe.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-07-2007, 21:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
tak, kiedy byles na polskiej wsi ? ja dopiero co ( 3 tyg temu )
Ja mieszkam na wsi od urodzenia ;-)

Ergo ja to rozumiem że są tez ludzi którzy klepia biede ale mi chodzi o ludzi którzy mają ogromne obrzary rolne, masą nowych maszyn, po prostu są bardzo dobrze prosperującą firmą i płacą minimalne składki. Takich ludzi rolników-przedsiębiorców jest coraz więcej! Dla mnie to nie jest sprawiedliwe!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-07-2007, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

no ale zwykle bogaci ludzie placa wieksze podatki no nie ? powinien byc 1 liniowy i tyle ;-)

Dodano po 52 sekundach:

niestety tam gdzie ja bylem raczej przewaza bezrobicie a gospodarstwa male i bardziej na zasadzie samowystarczalnosci rodziny niz zarobku :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-07-2007, 21:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
no ale zwykle bogaci ludzie placa wieksze podatki no nie ?
Z tego co wiem to składki ubezpieczenia KRUS wszyscy rolnicy płacą takie same bez wzglądu na stan zamożności

Dodano po 17 minutach 22 sekundach:

Ergo wrote:
niestety tam gdzie ja bylem raczej przewaza bezrobicie a gospodarstwa male i bardziej na zasadzie samowystarczalnosci rodziny niz zarobku :(
Tak gdzie ja mieszkam i z tego co widze w okolicznych wioskach to raczej rolnik (który mam małe pole, kilka kur, świń i krów) powoli przestaje istnieć na wsi. Większośc jezdzi do miast do pracy lub coraz więcej ludzi robi po prostu robi dobry interes inwestując w zakup ziemi, maszyn i widać że dobrze im sie powodzi. Widok chłopa który ma wszystkiego w niewielkiej ilośc powoli zanika na wsi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-07-2007, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie KRUS a podatek od dochodu ;-)

przeciez ma jakis opodatkowany dochod no nie ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
assistant


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 43
Zodiac: Aries
Joined: 16 Sep 2006
Posts: 2
Location: szczecin/warszawa

PostPosted: 14-07-2007, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
nie KRUS a podatek od dochodu ;-)

przeciez ma jakis opodatkowany dochod no nie ?


co do zasady rolnicy nie płacą podatku od dochodu jako takiego - płacą tylko podatek rolny, który zakłada osiąganie potencjalnego dochodu związanego bezpośrednio z posiadanymi ha (niski zresztą)
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 16-07-2007, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja wrócę na chwilę do tematu przewodniego, czyli Nowaka i OKOPS.

Ja nie należe do ludzi, którym gdy plują w twarz to mówią, że deszcz pada. Może jest to śmieszne, co proponuje Nowak, ale jest tez niebezpieczne, bo godzi w podstawowe prawa do wolności słowa, wolności artystycznej, wyrażania poglądów oraz wolności wyznawanej religii.

Nie zamierzam patrzeć na to bezczynnie, dlatego napisałem już listy do Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka, tygodnika Nie oraz Fakty i Mity z prośbą o poradę prawną, ponieważ będę chciał wytoczyć proces pany Nowakowi o obrazę, podżeganie do nienawiści i łamanie konstytucyjnie zagwarantowanych praw.

Oczywiście skarga do Trybunału Praw Człowieka w Strassburgu też już jest w trakcie powstawania.

Nie zamierzam bezczynnie siedzieć i przyglądać się, jak jakiś katooszołom pluję na konstytucję i pluje mi w twarz. Jak nie potrafi poradzić sobie z własnymi demonami to miejsce takich ludzi jest w zakładach psychiatrycznych.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lady mcbeth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Scorpio
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 41

PostPosted: 16-07-2007, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

no to życzę wytrwałości bo procedura jest okropna ale przy dobrej argumentacji może sie udać jest wiele rzeczy do których te organizacje mogą się przyczepić jeden z profesorów powiedział mi że brał udział w spotkaniu z innymi profesorami prawa i podczas rozmów stwierdzili że w Polsce nie ma już demokracji ponieważ łamane są podstawowe prawa, wolności i swoboda obywateli tylko teraz czy w naszym kraju jest ktoś to może ich z tego rozliczyć

a tak dla rozładowania napięcia :P mój chłopak który właściwie nie interesuje się sytuacją polityczną tzn nie śledzi jej i rzadko ogląda w tv bo cytuję: "oglądanie tych debili mnie drażni" zobaczył przedwczoraj w tv Giertycha. Jego reakcja:"To on jeszcze żyje?To u nas zamachów nie ma?" czasami tez zadaje sobie podobne pytania :P
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 16-07-2007, 22:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardziej okropne wydaje mi się to, co może być następstwem takiej listy i im podobnych. Skutki takiego postępowania, takiej ciemnoty, uwstecznienia na najwyższych szczeblach władzy, ale też na szczeblach lokalnych mogą być daleko bardziej boplesne niż procedura w Strassburgu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lady mcbeth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Scorpio
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 41

PostPosted: 17-07-2007, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

mnie najbardziej denerwuje to że politycy zajmują się tym czym w ogóle nie powinni się zajmować

no bo co dotychczas kaczy rząd osiągnął gadają o aborcji marihuanie muzyce reżimie w szkołach amnestii maturalnej... co dotychczas to dało? zajmują się problemami społecznymi zamiast skupić się na gospodarce, integracji europejskiej, obiecali zredukować administrację państwową a w rezultacie spowodowali jej taki rozrost że na samo jej utrzymanie walą tyle kasy że nie maja na inne cele ( no bo nie wiem po co tworzyć osobne ministerstwo gospodarki morskiej czyżby dla jednego z ludzi PiS nie miał obiecanego stołka?) na początku roku chwalili się obniżeniem inflacji że to niby ich zasługa a w zasadzie nie wydali w 2006 żadnej poważnej ustawy odnośnie gospodarki ostatni chcą zmniejszyć jak najbardziej emerytury i zlikwidować małżeńskie, chociaż jednym z ich głównych haseł wyborczych było usprawnienie systemu emerytur jakby ludzie wiedzieli ze to usprawnienie polegać bedzie na ich zmniejszeniu......

ehh szkoda gadać

o Kwachu można dużo złego powiedzieć posądzali go o jakies kontakty z mafia itp :P dla mnie może mieć nawet bliskie kontakty z lucyferem ale jakos wprowdzil Polskę (były komunistyczny kraj, na który zachód patrzył jak na trędowatego) do UE i NATO i jakoś ocieplił nasze stosunki z innymi krajami (a teraz oni to wszystko chrzanią) no i tak btw on jakoś wyglądał i znał procedurę przyjmowania oficjalnych gości nie zbłaźniał się na oficjalnych imprezach a jego żona znała podstawowe zasady savoir vivre i nie ganiała z reklamówkami po lotnisku
Back to top
View user's profile Send private message
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 24-08-2007, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak mi kiedys ktoś powiedział...JAK NIEMCY ,ROSJANIE I STARA EUROPA ZLE ONAS PISZĄ I GADAJĄ TZN ZE W POLSCE DOBRZE SIE DZIEJE"...kto troszke historie liznoł wie,ze tzw "ONI" nigdy nam dobrze nie zyczyli...pozdrawiam
P.S
Myst napisz jeszcze do świetego mikołaja jak czytam twoje wypowiedzi to dalej twierdze,ze miałes do szkoły pod górke
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4
Forum Index » Rozmowy » Tym razem to nie żart. Oto gdzie przyszło nam żyć:

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group