FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Agnivolok - Sculptor (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz

Zodiac: Cancer

PostPosted: 24-06-2007, 09:42    Post subject: Agnivolok - Sculptor (2006) Quote selected Reply with quote

Agnivolok – Sculptor
CD 2006 [The Eastern Front]

Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie było mi dane słyszeć o tym projekcie. Z tego co się dowiedziałem, jest to grupa pochodzącą z Rosji mająca dość duży staż sceniczny. Co więcej ciesząca się we Wschodniej Europie dosyć uznaną pozycją. ”Sculptor” nie jest premierowym wydawnictwem, został on wznowiony przez izraelski The Eastern Front. Pierwotnie ukazał się na winylu w 2002 roku nakładem rosyjskiego labelu Stateart. Po kilku przesłuchaniach jestem bardzo zaskoczony, dlaczego ekipa The Eastern Front zdecydowała się na reedycja tej płyty i przestaję się dziwić, że Agnivolok nie jest zbyt znany poza granicami ojczystego kraju.

Recepta na muzykę jaka obrała ta grupa nie jest nowatorska. Ogólnie przez 6 utworów płynie z głośników miks neo folku ambientu i industrialu. Osobiście bardzo lubię takie mieszanki stylów, tylko Rosjanom nie bardzo się udało zgrabnie to połączyć. Zdarzają się fajne momenty na tej płycie, jednak jest ich zbyt mało by ocenić ją pozytywnie. Zresztą trochę bledną one, gdy na pierwszym planie pojawia się śpiew pani Very Agnivolok. Gdy słyszę jej zawodzenia to mam ochotę zakończyć słuchanie tego zespołu. Pierwszy utwór “Heart Of Stone” wprowadza nas w miły nastrój, jest to niespełna trzy minutowe intro ze zgrabną melodią zagraną na fortepianie, w tle słychać trzeszczące industrialne trzaski. Zaczyna się ciekawie, a później jest już znacznie gorzej. Druga kompozycja ”Close” to klasyczny utwór neo folkowy z gitarą akustyczną i fletem oraz strasznym zawodzeniem Very, w tle słyszymy elektroniczne przeszkadzajki, które zamiast kawałek urozmaicić rzeczywiście przeszkadzają i do niego nie pasują. Wybaczcie, ale nie chcę już się bardziej pastwić. Ach zapomniałem jeszcze, że Agnivolok – Sculptor momentami po prostu nudzi.

Całe szczęście, że to wydawnictwo pożyczyłem od kumpla. Gdybym dał się skusić reklamami The Eastern Front, to miałbym dzisiaj smutną minę, że wywaliłem pieniądze w błoto.

Ocena:
4,5/10

Lista utworów:
1. Heart of Stone
2. Close
3. Sculpto
4. Far Away
5. Angels (bonus)
6. Penance

www.theeasternfront.org

Agnivolok Scluptur.gif
 Description:
 Filesize:  8.19 KB
 Viewed:  5051 Time(s)

Agnivolok Scluptur.gif

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Agnivolok - Sculptor (2006)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum