FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Kontynuacje
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 28-08-2004, 23:15    Post subject: Kontynuacje Quote selected Reply with quote

No więc nawiązując do jednego z tematów tutaj (żeby nie powiedziec kontynuując ;P) chciałabym poznać Wasze opinie odnośnie 2-gich części filmów. Czy zdarzyło Wam sie bardziej polubić drugą część jakiegos filmu? Jeżeli tak to dlaczego? Mi rzadko kiedy sie to zdarza. Może dlatego, że zauważyłam, że swierzy pomysł ma w sobie dużo więcej energii, charyzmy i magnetyzmu, niz takie na siłę wymuszanie jakim są kontynuacje. Pierwsza część to swojego rodzaju eksperyment, nie wiadomo czy ludziom sie sposoba i na takim filmie nie leżą żadne zobowiązania. Kontynuacje to przeważnie pasożyty żerujace na popularności pierwszych części. Może pomożecie mi zmienic zdanie. No więc słucham :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 28-08-2004, 23:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmm podzielam twoja uwage, chociaz nie koniecznie udziela sie ona we wszystkich kontynuacjach, sa roznego rodzaju aspekty tego problemu, ale tak jak mowisz sequele bo tak to sie chyba poprawnie nazywa:P sa swojego rodzaju naciagaczami, dasz kase to se zobaczysz.... z tym ze zazwyczaj wiaze sie z tym cala gama marketingowa typu bluzeczki, kubeczki, filmy animowane na grach komiksach i ksiazkach konczac.... co prawda sa produkcje z rzadka ktore saoja niebanalna fabula chociazby Mumia 2 bardziej mi sie podobala niz jej pierwowzor ktory byl nudny banalny i wszyscy wiedzieli jak sie skonczy, przykladow jest bez liku malo ale mimo wszystko sa dobre sequele:-)
Back to top
View user's profile Send private message
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 29-08-2004, 10:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie potrafię podać żadnego przypadku w którym bardziej spodobała mi się część druga. Takie coś to jechanie na sukcesie poprzedniej częśći, próba wyciągnięcia większej kasy. Przykładem może być teraz np. Shrek, gdzie po sukcesie pierwszej części nakręcili drugą i kręca kilka następnych na raz. Albo przyklad Leona zawodowca - w planach jest nakręcenie drugiej częśći.
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 29-08-2004, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teraz przychodzi mi do głowy tylko jeden sequel, mianowicie Terminator 2 - na prawdę był to film o kilka klas przewyższający część pierwszą.

A co sądzić o takich tasiemcach jak Piątek 13 albo Koszmar z Ulicy Wiązów? Nie mam zdania na ten temat - bardzo trudno mi cos powiedzieć...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 29-08-2004, 21:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

heh, też sobie pomyślałam o Terminatorze :]

[ Dodano: 29-08-04, 21:38 ]
a właśnie - czy nie uważacie, że Obcy kontra Predator to już maksymalne przegięcie? :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 29-08-2004, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
a właśnie - czy nie uważacie, że Obcy kontra Predator to już maksymalne przegięcie? :)


może i przegięcie, ale tak czy siak to ciekawa jestem jak im to wyjdzie (chociaż wiele sie nie spodziewam)...ale jeżeli chodzi o części Obcych to wszystkie mi sie podobały :]
Back to top
View user's profile Send private message
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 30-08-2004, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

kiedy coś jest z góry zaplanowane na kilka części, wtedy oglądam wszystkie......natomiast staram się nie oglądać sequeli obliczonych na kasę (bo się pomysł dobrze sprzedaje)

tym zasadom nie podlega jedynie wymieniany już Terminator II i może jeszcze parę filmów o których zapomniałam
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 30-08-2004, 14:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
a właśnie - czy nie uważacie, że Obcy kontra Predator to już maksymalne przegięcie? :)

Nie to absolutnie nie jest przegiecie... wystarczy zeby zrobili film oparty na fabule komiksow pod tym samym tytulem i mamy murowanego hiciora... aczkolwiek ostroznie bym do tej pozycji podchodzil...

Quote:
ale jeżeli chodzi o części Obcych to wszystkie mi sie podobały :]


Nastepna czesc obcego jesli by miala zostac zrobiona na podstawie ksiazek ... powinna byc fenomenalna... tylko ze to nie jest material na jeden film gdyz tam sie za duzo dzialo. W kazdym razie ziemia powinna zostac opanowana przez obcych ( zgodnie z tym co bylo w ksiazkach i w komiksach :] ) . Nie wiem czy na to starczylo by rozmachu i funduszy... i tak ide o zaklad ze napisza jakis wlasny bzdetny scenariusz... w kazdym razie orginalny scenariusz jest od wielu lat napisany i wierzcie mi ze gdyby zrobic dobra ekranizacje to by bylo cos niesamowitego...

A z filmow ktore bym chcial zeby byly wznowione... to chcialbym zeby lynch sie zdecydowal nakrecic jeszcze raz diune.... tak samo z muzyka TOTO tylko rozplanowac to na wiecej czesci i lepsze efekty zrobic... dla mnie to bylo by arcydzielo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 30-08-2004, 14:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kontynuacje udane mogę policzyć na palcach 1 ręki - Terminator 2, Obcy 2, Mad Max 2 i 3, Zabójcza Broń (wszystkie części cyklu), Ojciec Chrzestny. Razem 5. Chyba więcej dobrych sequeli nie pamiętam...
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 01-09-2004, 16:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

jeżeli chodzi o badziewne kontynuacje to nic chyba nie pobije Rambo i Rocky'ego...fuuuj
...co jest jeszcze takie kiczowate ??
Back to top
View user's profile Send private message
Mike Draven


Offline 



Joined: 05 Aug 2004
Posts: 33
Location: Krak Vegas

PostPosted: 01-09-2004, 20:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie najlepszym przykładem świetnej kontynuacji jest Mad Max 2.
Druga część Aliena też się nadaje na dobry przykład, choć Alien i Aliens to w zasadzie dwa różne gatunkowo filmy. ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 02-09-2004, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm...czy ja wiem, oba trzymały mnie w napięciu :]
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 03-09-2004, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do aliena i terminatora to uwazam identycznie Alien 2 jest moim ulubionym sequelem ze wszystkich alienow, natomiast z terminatorow to podoba mi sie cala seria:]
Back to top
View user's profile Send private message
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 21-09-2004, 18:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odnoście terminatora to "dwójka" rządzi. Niezły klimat i sentyment do młodych lat. Trójeczka z deczka naciągana ale idzie wytrzymać. Gubernator jest już na to za stary!!!! :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kojot


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 50
Location: Kraina Ozz

PostPosted: 22-09-2004, 07:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
A co sądzić o takich tasiemcach jak Piątek 13 albo Koszmar z Ulicy Wiązów? Nie mam zdania na ten temat - bardzo trudno mi cos powiedzieć...


Moim zdaniem jeżeli scenariusz jest ciekawy, niebanalny i obfitujący dobrymi motywami to jestem jak najbardziej za, a co do wyżej wymienionych to myśle ze z "Piątku" taki juz troche na "chamca" robiony był Jason X(ale czy to od razu znaczy ze był zły?), ale pozostałe częsci jak najbardziej mi sie podobały.Owszem zdarzały sie też małe gnioty ale jeżeli jest sie fanem seri to wszystko da sie przeboleć(a sequele(o ile w miare sensowne) tylko wzrok cieszą:]).A co do "Koszmaru" to sie wypowiem jak zobacze wszystkie cześci:)
P.S.
ogólnie rzecz biorąc to oglądając te filmy nie zwraca sie znów tak bardzo uwagi na to ze są to kontynuacje(no moze nie wszystkich sie to tyczy:])bo są to bardzo ciekawe serie i jak na tamte czasy(przynajmniej pierwsze czesci)bardzo odważne, a co najwazniejsze to główne postaci są ponadczasowe i wpisane na zawsze w kanon najbardziej przerażających straszydeł, potworów i morderców:] i chyba dlatego (przynajmniej dla mnie) ich kontynuacje nie rażą, a stawiane są na równi z poprzednikami i ogląda sie je z taką pasją:)

Quote:
Terminator 2 - na prawdę był to film o kilka klas przewyższający część pierwszą


Tu sie zgadzam, ale jak to miało np. miejsce w Shreku to moze juz nie bede mówił o pieniądzach bo ci którzy widzieli jedynkę z utęsknieniem czekali na sequel i mogli wydać troche grosza kiedy sie wreszcie pojawił.Problem polegał na tym że po sukcesie pierwszej części twórcy filmu postawili głównie naćisk na to że musi być śmiesznie i starali sie go uczynić jak najśmieszniejszym(co w pewnym sensie im sie udało) ale zapomnieli o pewnych innych drobiazgach.Jednakowoż Shrek 2 jest fajnym filmem (prawie) na miare jedynki ]:->
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Kontynuacje

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group