FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 18-09-2007, 18:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Fakt...podpierają się ostatnio kim tylko mogą. Może po odejściu Rokity szukają nowych twarzy. ;]
Jak juz mówiłem mnie tym rozwalili! Czy tak robią poważni ludzie?? Jeśli żona Małysza ma być nową twarzą PO to ja dziękuje za taką partię fachowców..

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:

Gothycka Mucha wrote:
Przepraszam Was, ale nie mam siły o tym dyskutować... Na wybory pójdę, PISu nie poprę i tyle wystarczy ;)

Ps - PO też nie :P
Ja przyznam się że na razie nie jestem pewny na kogo zagłosuję, na pewno wybiorę miedzy PiS a PO. A juz na pewno nie poprę komuchów :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 18-09-2007, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Przepraszam Was, ale nie mam siły o tym dyskutować...


Hehe...mówiłam to samo jak zobaczyłam temat...solennie sobie obiecałam, że nie będę się wypowiadać w tym wątku. No cóż...po prostu niesłowna kobieta ze mnie...nadaję się do polityki. xD

Właśnie się dowiedziałam, że to info o żonie Małysza podał Super Express...to chyba nie jest zbyt wiarygodne źródło.

Oh szlag...Fakty mi przepadły. :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 18-09-2007, 18:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Hehe...mówiłam to samo jak zobaczyłam temat...solennie sobie obiecałam, że nie będę się wypowiadać w tym wątku...
Hihihihi też tak mam ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 18-09-2007, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
To nie jest wina wyborcy tylko partii, bo PO przez te dwa lata zamiast mówić o tym jaki maja program polityczny to pieprzyli głównie o tym że trzeba zmienić władzę, bezsensownie krytykowali itd.

Bo programu PO nie zrozumie przecietny wyborca niestety. Pozatym nikt chetnie nie bedzie sluchal w tv ze powinno sie zrobic uslugi medyczne platne symbolicznie, kogo obchodzi zasada n+2 itp. lepiej sluchac o ukladach, machlojach , korupcji , to sie rozumie. nie spodziewaj sie ze ktos ci bedzie racjonalnie program wykladal bo na pewno wyborow tym nie wygra. tu trzeba zaskarbic sobie przychylnosc ludu,

Mroczek wrote:
Taka poważna "niby" partia jak PO a zrobiła taki ruch na jaki stać często oszołomów z Samoobrony itp. Rozwalili mnie tym!

To znaczy ze niewiele jednak rozumiesz z calym szacunkiem , ruch zrobili niezly a jakby sie im udalo malysza skaptowac ich szanse zdecydowanie wzrastaja. Nikt przeciez nie mowi ze jego zona ma rzadzic , ona ma przyciagnac glosy, chyba to jasne i nikt nie ma watpliwosci :-)

Athe wrote:
Fakt...podpierają się ostatnio kim tylko mogą. Może po odejściu Rokity szukają nowych twarzy. ;]

w sumie za malo sie starali i zdupili, tym razem niech walcza i bija ponizej pasa, jesli maja wygrac jakos to jestem w stanie przebolec...

a zreszta Korwin uber alles !!! UPR !!! UPR !!!

Mroczek wrote:
A juz na pewno nie poprę komuchów :P

Te komuchy (SLD) to wiecej zrobily dla polski niz pis tak miedzy nami ;-) pozatym pis to czysty socjalizm mroczku wiec o czym ty mowisz bo ja sie zaczynam powoli gubic w twoich zeznaniach :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 19-09-2007, 09:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Te komuchy (SLD) to wiecej zrobily dla polski niz pis tak miedzy nami ;-)


Ja bym nie powiedziała, że zrobili więcej, ale przynajmniej nie narobili takiego bajzlu. :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-09-2007, 10:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Ergo wrote:
Te komuchy (SLD) to wiecej zrobily dla polski niz pis tak miedzy nami ;-)


Ja bym nie powiedziała, że zrobili więcej, ale przynajmniej nie narobili takiego bajzlu. :/


wprowadzili nas do UE, czyli otworzyli zachodnie granice dla nas, rynki pracy, odblokowali dostep do funduszy euroejskich, wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia to poniekad tego zalsuga. Trzeba im to przyznac, zrobili tez wiele zlych rzeczy ale da sie znalezc dobre punkty ich rzadow. za rzadow pisu ? nic niestety.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 19-09-2007, 11:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z rządów PiSu to z pozytywów możnaby wymienić "twardą" politykę w sprawach Niemiec... Pytanie tylko jakie to będzie miało skutki w przyszłości ale jak się słucha wypowiedzi takich postaci jak Erica Steinbach to niesety trzeba "za mordę złapać"... Pozytywów na pewno było trochę, nie zmienia to faktu, że są one marginalne i jakoś wątpię żeby zmieniły moje podejście PiSu... Co do PO hmmm chyba nazwa Anty-PiS byłaby bardziej na miejscu, problem wg mnie polega na tym, że wytykają oni błędy, robią śmieszne spoty reklamowe zamiast kiedy mają możliwość przedstawiać swój program (błędy PiSu wytyka każdy, po cholerę jeszcze oni mają to robić), Czasami się zastanawiam czy powrót Lewicy nie byłby lepszym pomysłem... Ehh tak na prawdę w tym kraju jest taki bajzel, że już nie ma za bradzo na kogo głosować...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 19-09-2007, 16:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Te komuchy (SLD) to wiecej zrobily dla polski niz pis tak miedzy nami ;-)
Najwięcej to oni zrobili dla siebie, powiększając swoje konta bankowe :P

Ergo wrote:
wprowadzili nas do UE, czyli otworzyli zachodnie granice dla nas, rynki pracy, odblokowali dostep do funduszy euroejskich, wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia to poniekad tego zalsuga.
Nie zapomij tez o tym że nakradli a w polityce zagranicznej to na wszystko się zgadzali, dbając bardziej o interesy innych krajów a nie własnego... No ale zawsze ładnie i płynnie mówili, wspaniale byli ubrani i nikt się z naszego kraju nie smiał w Europie :P A to przeciez jest najważniejsze ;P


Ergo wrote:
To znaczy ze niewiele jednak rozumiesz z calym szacunkiem , ruch zrobili niezly a jakby sie im udalo malysza skaptowac ich szanse zdecydowanie wzrastaja. Nikt przeciez nie mowi ze jego zona ma rzadzic , ona ma przyciagnac glosy, chyba to jasne i nikt nie ma watpliwosci :-)
To raczej świadczy o tym że nie maja juz pomysłu by przyciągnąc wyborców i jak już mówiłem tonący brzytwy się chwyta :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-09-2007, 07:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Najwięcej to oni zrobili dla siebie, powiększając swoje konta bankowe :P

moj drogi, powtarzasz za innymi , ok, nakradli ( zgadzam sie z tym) , ale ja potrafie wskazac co dobrego sie wydarzylo dla kraju wtedy, pokaz co dobrego zrobil pis, bo jak na razie powtarzasz utarte frazesy ale nie bardzo masz merytoryczne argumenty. 1000x bardziej wole rzady sld wtedy niz pis teraz. to ze twoj szef tam powiedzial ze za sld sie mu gorzej zylo nie znaczy ze innym tez nie sugeruj sie 1 opinia, teraz dopiero przedsiebiorcom pis dojebal zwiekszajac place minimalna nagle o 200 zl. jeszcze bardziej sie powiekszy szara strefa a towary podrozeja bo rosna mocno koszty, natomiast na pewno nie bedziemy przez to bogatsi niestety. nie dawajcie sie na to nabrac.


Quote:
To raczej świadczy o tym że nie maja juz pomysłu by przyciągnąc wyborców i jak już mówiłem tonący brzytwy się chwyta :P

Ok, chociaz dla mnie przecietnego wyborcy nie obchodzi program, za to zapraszam cie do pokazania nam co obiecuje pis . Bedziesz sie czul lepiej i uwazal ze oni lepszy program maja jak ci obiecaja znowu 3 miliony mieszkan, 5 autostrad na kazdym skrzyzowaniu i walke z "ukladem" ? Faktycznie - zawsze wygrywa u nas wybory ten kto najglosniej krzyczy ze jest zle i zrobi zebybylo lepiej - nie dawaj sie na to nabrac.


Mroczek wrote:
Nie zapomij tez o tym że nakradli a w polityce zagranicznej to na wszystko się zgadzali, dbając bardziej o interesy innych krajów a nie własnego...

Tak tak nie zapominam ze nakradli , w polityce zagranicznej bla bla... ok drogi mroczku wiec wg. mnie w polityce zagranicznej powinno sie dobrze zyc z sasiadami, strategicznymi sasiadami z ktorymi prowadzimy handel i mamy granice, na rosji np powinno nam bardzo zalezec, na niemcach tak ( w koncu to my od nich bierzemy kase a nie odwrotnie), wcale nie bylo tak ze sie nasz rzad na wszystko zgadzal. Natomiast co zrobil pis ? ich polityka nie byla wbrew temu co mowi stoowa byla "twarda" - byla idiotyczna. NIC powtarzam absolutnie NIC nie udalo sie nam wynegocjowac, stracilismy przyjaciol w unii ktorzy nas by mogli poprzec ( a tylko tak mozna tam swoje projekty przeforsowac - poprzez glosowanie i wiekszosc glosow oddanych przez popierajace panstwa), zadnych sukcesow a do tego dodatkowo mamy teraz tam praktycznie samych wrogow ktorzy sie smieja z naszej nieudolnosci w prowadzeniu polityki zagranicznej i pieniactwa. a co do niemcow i steinbach to jak dla mnie to jest tylko podsycane przez kaczorow aby byl "wrog" spoleczenstwa polskiego i bylo ze oni z nim walcza. steinbach niewiele moze i RZAD NIEMIECKI JASNO POWIEDZIAL ZE NIE MAJA ZADNEGO WSPARCIA OD NIEMIEC W SPRAWIE POZWOW, wiec powiedzcie mi czemu u nas z tego taka afere robimy ? powinno sie to bardzo traktowac jak przypadek swira. ludzie nie dawajcie sie nabrac na takie sztuczki socjotechniczne.

Dodano po 17 minutach 57 sekundach:

aha zeby nie byc goloslownym, poniewaz w mojej pracy bardzo czesto rozmawiam z obcokrajowcami i przed chwila rozmawialem z niemcem np. steinbach i powiedzial bardzo wyraznie ze " polacy duzo wiecej zainteresowania tym wykazuja niz niemcy". takze taka jest niestety prawda ze oni maja w dupie jej rzadania za to my od razu wyskakujemy z szabelkami i zrazamy do siebie ich spoleczenstwo. jesli to ma byc dobra twarda polityka to ja dziekuje , wysiadam i przeprowadze sie gdzies do cywilizowanego kraju.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 20-09-2007, 07:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mój drogi Ergo :)
Wydaje mi się, że marginalizowanie pani Steinbach jest błędem... wiesz jak to jest jak dasz komuś palec... Dziś może nie ma dużego poparcia, ale jakoś się w tej polityce znalazła, ktoś chce jej słuchać i niebawem może się okazać, że zbierze całkiem pokaźny elektorat, wtedy będzie się o co martwić.
Co do afer SLD i Lewicy w ogóle, skoro mamy do tego nie wracać to po co czepiamy się afer IV RP, przecież za jakiś czas tez nie będzie sensu do tego wracać... Problem polega na tym, żeby wskazywać konkretne osoby, które się nachapały i teraz próbują znowu wracać do polityki, jakbyśmy się mieli czepiać całej strony politycznej to w końcu PO i PiS reprezentują prawicę więc lepiej na nich nie głosować :]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-09-2007, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stoowa wrote:
Wydaje mi się, że marginalizowanie pani Steinbach jest błędem... wiesz jak to jest jak dasz komuś palec...

moj drogi stoowo ;-)

alez nikt zadnego palca nie daje, bez przesady, jest jasne stanowisko rzadu niemieckiego i wydaje mi sie ze pani ss niewiele wskora poza zmarnowaniem czasu i pieniedzy. natomiast impulsywne reakcje naszego rzadu i granie na uczuciach ludzi ze to niemcy probuja nam cos zagarnac sluzy tylko zdobyciu glosow , nic wiecej - natomiast nastawia negatywnie do nas naszych sasiadow.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 20-09-2007, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może faktycznie odzywa się mój dolnośląski patriotyzm i przywiązanie do gruntu na którym egzystuję :)... Tak czy inaczej z kolejnych absurdów IV RP jaki zaobserwowałem to połączenie sił naczelnego pana z muchą (Mikke) oraz majordomusa z rodziny Addamsów (Giertych)... Po jaką cholerę Mikke na to poszedł ?? Może był kontrowersyjny ale była jakaś metoda w jego szaleństwie a teraz podejrzewam, że cały elektorat, który posiadał zacznie się uszczupli... Bieda panowie i panie
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-09-2007, 14:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

to teraz przeczytaj to ;-) z dzisiaj :

http://wiadomosci.onet.pl/1609213,11,1,1,,item.html

i teraz dla mnie babka ewidentnie zostala okradziona przez polske ( zeby pokazac jak to oni bronia polskich interesow ) - a nalezy sie jej przynajmniej kasa za ziemie. ewidentnie zagrywka pisu pokaz glupoty i faktu ze sady nie sa niezawisle niestety :(

kochani patriotyzm patriotyzmem ale z glowa i z sercem do ludzi.

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:

Stoowa wrote:
połączenie sił naczelnego pana z muchą (Mikke) oraz majordomusa z rodziny Addamsów (Giertych)... Po jaką cholerę Mikke na to poszedł ??

mikke bardzo wyraznie i dobitnie zaznaczyl ze ma gdzies poglady gierycha, i ze to nie jest wspolna partia, tlyko robia to po to zeby sie w koncu dostac do sejmu i tyle, a potem kazdy robi po swojemu.

przeciez to naprawde nie trudno zrozumiec ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Blade


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Sagittarius
Joined: 22 Sep 2006
Posts: 20
Location: Lubin

PostPosted: 20-09-2007, 16:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
to teraz przeczytaj to ;-) z dzisiaj :

http://wiadomosci.onet.pl/1609213,11,1,1,,item.html

i teraz dla mnie babka ewidentnie zostala okradziona przez polske ( zeby pokazac jak to oni bronia polskich interesow ) - a nalezy sie jej przynajmniej kasa za ziemie. ewidentnie zagrywka pisu pokaz glupoty i faktu ze sady nie sa niezawisle niestety :(

kochani patriotyzm patriotyzmem ale z glowa i z sercem do ludzi.



Sorry ale tej babce to się nic nie należało a juz na pewno nie od polaków i Polski. Nie dość że udawała biedną by nie płacić kosztów procesu to jeszcze trzeba się zastanowić jaka władza zagarneła jej posiadłość.

Zawsze będe twierdził że to co za PRL się działo to wszystko powinno spaść na ZSRR czyli teraz na ich spadkobierców Rosje.
A poza tym jak niemcy chcą odzyskiwać kase od Polski to niech najpierw Niemcy zapłacą reperacje wojenne czego nigdy nie zrobili.

P.S. Oczywiście Kaczek nienawidze z całego serca. Przypominam żeby mnie o kaczyzm nie oskarżano :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-09-2007, 16:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Blade wrote:
Sorry ale tej babce to się nic nie należało a juz na pewno nie od polaków i Polski.

no co ty mowisz...
faktycznie sie jej "nie nalezalo" - tylko BYLO JEJ przed wyjazdem. czyli jak wyjade za granice np. na 10 lat i gmina sobie uzna ze fajnie by bylo rozdac moja ziemie i moj dom to jest to ok ? Przeciez to prawnie nalezalo do niej. czyli z polski tez juz nie mozna na kilka lat wyjechac ? stary ten wyrok byl calkowicie pod publiczke zrobiony i nie obraz sie ale widze ze dales sie na to zlapac.

Blade wrote:
Zawsze będe twierdził że to co za PRL się działo to wszystko powinno spaść na ZSRR czyli teraz na ich spadkobierców Rosje.
A poza tym jak niemcy chcą odzyskiwać kase od Polski to niech najpierw Niemcy zapłacą reperacje wojenne czego nigdy nie zrobili.

czlowieku co ty pie... nigdy nie zaplaca i tyle, my tez zesmy czechom nie zadousczynilismy nic za zalolzie prawda ;-) pozatym sprawa nie dotyczy zadnego mienia zagrabionego przez "obce organy", tylko zwyczajnie sobie naczenik gminy stwiedzil e skoro babki nie ma to podzielimy i sprzedamy.
Moga to samo zrobic tobie czy mnie jak wyjedziesz - i patrz na to w ten sposob. a co kasy i placenia to jednak wiekszosc kasy z UE to trafia do nas od nich jakby nie patrzec.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group