FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Blade


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Sagittarius
Joined: 22 Sep 2006
Posts: 20
Location: Lubin

PostPosted: 20-09-2007, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
o co ty mowisz...
faktycznie sie jej "nie nalezalo" - tylko BYLO JEJ przed wyjazdem


Pytanie czy było jej przed wojną czy była ona jedna z tych niemieckich obywateli, którzy po zajęciu Polski zostali to przywiezieni w celu zasiedlenia.

Ergo wrote:
a co kasy i placenia to jednak wiekszosc kasy z UE to trafia do nas od nich jakby nie patrzec.

Kasy nigdy za mało :)


A co do Czechów i Zaolzia to i tak historyczna granica polsko-czeska (te najstarsze granice jeszcze za Samona) przebiega wzdłuż wododziału zlewni Bałtyku i morza Czarnego a więc Olza, która wpada do Odry, wraz z całym Zaolziem powinny byś nasze. ;-)

P.S. Mam nadzieje, że wiesz, że się wygłupiam :P
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-09-2007, 18:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Blade wrote:

Pytanie czy było jej przed wojną czy była ona jedna z tych niemieckich obywateli, którzy po zajęciu Polski zostali to przywiezieni w celu zasiedlenia.

stary o jakiej wojnie ty mowisz :P ona te ziemie dostala w latach 70 po zmarlym ojcu jako spadek ;-) byla jej :] nie ma to nic wspolnego z zadna wojna czy cos. po czym wyjechala w 77 i okazalo sie po powrocie ze jej ziemie po prostu podzielono i sprzedano. hehe, troche masakra.


Blade wrote:
Kasy nigdy za mało :)

jasne , ale prawo powinno byc prawem no nie ? ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 22-09-2007, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
teraz dopiero przedsiebiorcom pis dojebal zwiekszajac place minimalna nagle o 200 zl. jeszcze bardziej sie powiekszy szara strefa a towary podrozeja bo rosna mocno koszty, natomiast na pewno nie bedziemy przez to bogatsi niestety. nie dawajcie sie na to nabrac.
Tzn co, przedsiębiorcy maja sie bogacić a zwykli pracownicy mają zarabiać na poziomie zajebiście niskim? Im to qrwa pasuje, sami będa żyć jak lordowie a inni niech na nich zapierdalają za grosze. Sam pracowałem w kilku firmach gdzie miałem płaconą płacę minimalną a pod stołem reszte pieniędzy, niesamowicie mnie to wkórwiało!!! Wszystko drożeje to dlaczego płace mają nie wzrastać??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 22-09-2007, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
sami będa żyć jak lordowie a inni niech na nich zapierdalają za grosze.

a co stoi na przeszkodzie zebys ty otworzyl wlasna firme i zyl jak lord ? wille i samochody czekaja. stary noo dawaj... bedziesz sie musial uzerac z pracownikami, bedziesz sie martwil ze MUSISZ im zaplacic pensje nawet jak nie bylo obrotow bo cie do sadu podadza, bedziesz pracowal 16h dziennie ( bo tak zwykle wyglada to w naszej szarej polskiej rzeczywistosci). bedziesz mial swiadomosc ze odpowiadasz wlasnym majatkiem za niepowodzenia i odbiora ci wszystko jak dasz ciala gdzies. Niewiem , no ja pracowalem kilka razy blisko "szefostwa" w kilku firmach, i to owszem byli ludzie ktorzy mieli kasy rzeczywiscie sporo - ale ich problemow i ilosci czasu jaki poswiecali na prace to wierz mi ze nie zazdroscilem im. Pamietaj ze przecietny pracownik tego nie widzi bo szef nie powinien sobie pozwalac na to zeby pracownik to widzial.

To teraz uwaga skoro nie widzisz problemu ze wzrostem minimalnej pensji to tlumacze ;-)

Ekonomem nie jestem ale w normalnej sytuacji pensje wzrastaja wkiedy wzrasta zysk firmy , np. zwieksza sie wydanosc produkcji. Wtedy ty dostajesz wiecej kasy i mozesz za te sama kase wiecej kupic ( tak to dziala w UE :P ).

Natomiast teraz wyobraz sobie ze rzad odgornie ustala ze teraz wszyscy maja dostac o 200 zl wiecej, firmom wzrastaja koszta wiec podnosza cene towarow np. o 5-10%. Teraz ty dostajesz pod koniec miesiaca 200 zl wiecej wyplaty, idziesz do sklepu i wydajesz na rozne towary swoja zarobiona kasiorke. I wiesz co ? nagle sie okazuje ze w zasadzie tyle samo kupiles albo mniej, a do tego przychodzi do ciebie kumpel ktory mowi ze wylali go z roboty bo firma nie dala rady ze wszystkimi obciazeniami ( bo bylo kiepskie polrocze, albo nie zaplacil im kontrahent). I co ? nadal uwazasz ze sie trzeba cieszyc ze podniesli minimalna o 200 zl ?
Zarabia sie tylko wiecej jesli dostajesz wiecej kasy a ceny nie wzrastaja (jw.)- a gwarantuje ci ze w tej sytacji wzrosna bo nie zwieksza sie ani wydajnosc ani zysk firmy.

Mroczek wrote:
Sam pracowałem w kilku firmach gdzie miałem płaconą płacę minimalną a pod stołem reszte pieniędzy, niesamowicie mnie to wkórwiało!!!

Szukaj lepszego pracodawcy i podnos kwalifikacje, wiem ze to trywialna rada ale najprostszy sposob na to zeby cos sie zmienilo - zbudowac cv, miec doswiadczenie i byc dobrym. Albo jak mowilem , wez kredyt z banku, zatrudnij ludzi, i niech oni zarabiaja na ciebie. przeciez tak dziala biznes no nie ? szefowie zyja jak lordowie a reszta ciezko pracuje. Zawse mozesz sprobowac byc szefem :]

tylko sie nie obraz na mnie misiek przypadkiem :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 23-09-2007, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

i znów musze sie zgodzic z Ergo.... ,moj szef - dyrektor transportu zarabia 130 tys funtów rocznie i n a poczatku mnie to wnerwialo ze ja wspolpracujac z nim mam tak male pieniadze, ale tearz widze ze on wlasciwie haruje po 14 h na dobe , ciagle jedzi po calym UK dopilnowujac spraw firmy.. czasem jak przychodze do pracy , np dzis , mam od niego 2 maile wyslane z jego blacberry o 5 rano!!!!!! i mysle sobie ze to zadne zycie jednak...... nawet sie chlop nie nacieszy ta kasa , dziecko mu rosnie a on nie ma czasu nawet zauwazyc........ wiec nie narzekajmy tak na 'oligarchów' i biznesmenów......
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 23-09-2007, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
tylko sie nie obraz na mnie misiek przypadkiem :P
Pewnie że sie Misiek obraziłem ;-)


Ergo wrote:
Szukaj lepszego pracodawcy i podnos kwalifikacje, wiem ze to trywialna rada ale najprostszy sposob na to zeby cos sie zmienilo - zbudowac cv, miec doswiadczenie i byc dobrym. Albo jak mowilem , wez kredyt z banku, zatrudnij ludzi, i niech oni zarabiaja na ciebie. przeciez tak dziala biznes no nie ? szefowie zyja jak lordowie a reszta ciezko pracuje. Zawse mozesz sprobowac byc szefem :]
O to sie nie martw. Od pół roku pracuje w firmie gdzie całkiem dobrze zarabiam i mam spore szanse na rozwój i awans. A wogóle Misiek nie łudź się że ludzie będą chcieli pracować za minumum. Bo taki ktoś będzie wykonywał swoją prace na odpierdol, nie będzie jej szanował i bedzie tylko myślał o nowej robocie. A pożytek z takiego czowieka jest nikły. Dosyć czesto rozmawiam ze swoim szefem na tego typu tematy i on mówił mi że jakis czas temu zrozumiał że jesli nie bedzie godziwie płacił ludziom to nigdy nie bedzie miał dobrych, zaufanych, doswiadczonych pracowników na których bedzie mógł polegać. A firme tworzą przecież pracownicy. Dlatego stara się tak wszystko układac w by znalazły sie pieniądze na ciągłe podwyżki dla pracowników. Wtedy z wiekszym spokojem patrzy w przyszłośc...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2007, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Od pół roku pracuje w firmie gdzie całkiem dobrze zarabiam i mam spore szanse na rozwój i awans.

To tylko pogratulowac, bardzo dobrze.

Mroczek wrote:
A wogóle Misiek nie łudź się że ludzie będą chcieli pracować za minumum.

Oczywiscie ze tak , ale jest tez masa leni i obibokow ktorzy sa na tyle malo produktywni ze wiecej im nie ma sensu placic . tylko wiesz od czegos trzeba zaczac, ja od dawna nie pracuje za minimum i na pewno bym ise nie zgodzil, ale pracowalem i za 400zl/ pol etatu ( w branzy IT ), i nie raz w typowo fizycznej robocie na poczcie ( nie umieszczam tego w CV ), ale robilem to po to zeby miec dobre CV i podlapac doswiadczenia . Teraz sie juz nie martwie o prace. natomiast ostatnio widzialem goscia ktory skonczyl polibude i szukal pracy za minimum 2000 zl ale najlepsze jest to ze w zasadzie NIC nie umial, i on sie dziwil ze nikt go nie zatrudnia - brak myslenia i zawyzona samoocena , eh.


Mroczek wrote:
osyć czesto rozmawiam ze swoim szefem na tego typu tematy i on mówił mi że jakis czas temu zrozumiał że jesli nie bedzie godziwie płacił ludziom to nigdy nie bedzie miał dobrych, zaufanych, doswiadczonych pracowników na których bedzie mógł polegać. A firme tworzą przecież pracownicy. Dlatego stara się tak wszystko układac w by znalazły sie pieniądze na ciągłe podwyżki dla pracowników.

Zgadza sie i to jest szef z dobrym podejsciem. Ja tez mojego musialem tego nauczyc i przy wypowiedzeniu wytumaczyc mu kilka pennych spraw podpierajac sie statystykami plac ludzi na moim stanowisku , i tlumaczac ze nastepny tez tyle bedzie wolal. Skonczylo sie tym ze zostalem w firmie i mam 2x tyle na reke ile mialem i jest fajnie.

ja uwazam ze problem w duzej mierze lezy w naszym spoleczenstwie , wiekszosc uwaza ze im sie nalezy i robia tylko minimum tego co jest od nich wymagane i potem sie dziwia ze ich traktuja jak tania sile robocza.

Do tego glosowanie na partie ktore propaguja rozdawnictwo jeszcze pogarsza sytacje, wszystkie te becikowe, zwiekszenia minimalnych stawek, wczesniejsze emerytury itp. to wszystko sa obciazenia ktore bezposrednio sie odbijaja na naszych pensjach niestety. niech ludzie glosuja dalej na pis to dalej beda biedni :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 23-09-2007, 10:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Do tego glosowanie na partie ktore propaguja rozdawnictwo jeszcze pogarsza sytacje, wszystkie te becikowe, zwiekszenia minimalnych stawek, wczesniejsze emerytury itp. to wszystko sa obciazenia ktore bezposrednio sie odbijaja na naszych pensjach niestety. niech ludzie glosuja dalej na pis to dalej beda biedni :(
Tat tak, tylko że nie zapomij o tym że za becikowym to "liberalna" PO głosowała a nie PiS! Zresztą gdy głosowane były ustawy przed samym głosowaniem nad rozwiązaniem sejmu to wszystkie partie rozdały sporo kasy nie myslac o budżecie państwa...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2007, 10:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sprawdzilem :P byly 2 wersje becikowego 1 przez rzad forsowana ,druga przez lpr, takze pis tez swoje 5 groszy dorzucil. PO to jest tak liberalne jak ja jestem ksiedzem, to przeciez wiadomo ;-) liberalne jest tylko UPR, tylko PO glosi ze zajmie sie gospodarka a nie "wzmacnianiem pozycji polski".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 23-09-2007, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do pracy za psie pieniądze, u nas na uniwerku zawsze była z nowymi posadami kaszana, poza tym ludzie z wiadomych względów się tej roboty mimo wszystko trzymali, a teraz, jak się zrobił większy luz na rynku pracy, obserwujemy nasilającą się w radosnym tempie prawidłowość - ludzie robią za darmo lub pół darmo (dofinansowanie przez rektora) studia zaoczne, tak pierwszy jak i drugi kierunek w życiu, nagminnie podyplomówki z administracji i pokrewnych i... fruuu spierdalają do prywatnych firm:D Co nas bardzo cieszy, bo może nadejdą jakieś zmiany (czyt. jednak podwyżki), chociaż ostatnio się mówi, że po prostu obetną dofinansowanie, i to ma być ich metoda na zatrzymanie dobrego pracownika;)

P.S. Ziemie wschodnie utracone po wojnie miały od początku uregulowany status - teoretyczni spadkobiercy (potomkowie właścicieli) tych terenów nie mają prawnej możliwości występowania z roszczeniami.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 23-09-2007, 14:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

LadyBergamoth wrote:
P.S. Ziemie wschodnie utracone po wojnie miały od początku uregulowany status - teoretyczni spadkobiercy (potomkowie właścicieli) tych terenów nie mają prawnej możliwości występowania z roszczeniami.


Ziemie zachodnie takoż - po prostu cała sprawa wynika z niechlujności w prowadzeniu ksiąg wieczystych. Ponieważ mamy tzw. rękojmię wiary publicznej ksiąg wieczystych, to za prawo uważane jest to, co w danej księdze stoi. A więc jeśli w księdze włascicielem kamienicy w Elblągu nadal jest Helmut Kapischon, to nim niestety jest i ma pełne prawo dochodzenia swojej własności w sądzie (albo jego spadkobiercy - wszystko jedno). I to samo na Wschodzie - jeśli we Lwowie w księdze nadal będzie np moja ciocia, to ja mam pełne prawo swoich (jej) praw dochodzić.

To wszystko wina zaniedbań władz komunistycznych - i tyle.
Back to top
View user's profile Send private message
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 23-09-2007, 15:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
LadyBergamoth wrote:
P.S. Ziemie wschodnie utracone po wojnie miały od początku uregulowany status - teoretyczni spadkobiercy (potomkowie właścicieli) tych terenów nie mają prawnej możliwości występowania z roszczeniami.


Ziemie zachodnie takoż - po prostu cała sprawa wynika z niechlujności w prowadzeniu ksiąg wieczystych. Ponieważ mamy tzw. rękojmię wiary publicznej ksiąg wieczystych, to za prawo uważane jest to, co w danej księdze stoi. A więc jeśli w księdze włascicielem kamienicy w Elblągu nadal jest Helmut Kapischon, to nim niestety jest i ma pełne prawo dochodzenia swojej własności w sądzie (albo jego spadkobiercy - wszystko jedno). I to samo na Wschodzie - jeśli we Lwowie w księdze nadal będzie np moja ciocia, to ja mam pełne prawo swoich (jej) praw dochodzić.

To wszystko wina zaniedbań władz komunistycznych - i tyle.



Hmmm... no ja sie w sumie nie orientuję, znam sprawę z drugiej ręki, bo babka w pracy się właśnie na ten temat obficie ostatnio wypowiadała - że do majątku jej dziadka na wschodzie nie mają już teraz żadnych praw, bo przy przesiedleniu podpisywali papier, że dostali rekompensatę (5 hektarów za 25 h;)), no i teraz już ręka w nocniku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 23-09-2007, 16:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

I tak i nie.

Idzie o to, że na drodze jakiejkolwiek reprywatyzacji czy odszkodowań rzeczywiście żadnych praw nie ma. Ale jeśli w księdze wieczystej jest nadal uwzględniona jako właściciel, to ma, ponieważ uznaje się, że włascicielem danej nieruchomości jest ten, kto jest w księdze wieczystej (generalnie). Przynajmniej taka sytuacja jest na Ukrainie i (chyba) Rosji, na Białorusi niestety chyba nie.
Back to top
View user's profile Send private message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 07-01-2008, 17:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wielu z Was narzekało na poprzednia ekipę, teraz mamy juz od jakiegoś czasu nowy rząd i jestem ciekaw jakie są wasze odczucia? Jesteście zadowoleni?

Bo ja tak sobie mysle że jak na dwa lata w opozycji, chwalenia sie że ma się gotowe ustawy naprawy państwa, pieprzenia że są przygotowani do objęcia władzy to jakoś mizernie jest narazie...No może oprócz tego że premier chce wszystkich kochać, i media stały się mniej ostre i to wszystko...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 07-01-2008, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Wielu z Was narzekało na poprzednia ekipę, teraz mamy juz od jakiegoś czasu nowy rząd i jestem ciekaw jakie są wasze odczucia? Jesteście zadowoleni?

Zadowolony jestem z tego.że PiS nie uzyskało większości głosów wyborców. Jest jeszcze trochę rozważnych ludzi na świecie ;] Nowa ekipa nie była przygotowana na tyle problemów na drodze. Strasznie wkurza mnie to, że premier składa dużo obietnic , z czego pewnie zrealizuje 50%. Fajnie by było,gdyby naprawdę zmieniło się na lepsze. Narzazie naprawdę jest mizernie....podchodzę z dystansem do obietnic premiera.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group