FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Toroidh - Segervittring (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2508
Location: Bolesławiec

PostPosted: 29-12-2007, 17:32    Post subject: Toroidh - Segervittring (2007) Quote selected Reply with quote

Toroidh – Segervittring
Neuropa Records <A5 Digipak, CD 2007>

Henrik N. Björkk wciąż w wysokiej formie. Człowiek który ma na swoim koncie wiele płyt pod różnymi projektami nie poddaje sie, czas płynie bardzo szybko a On nadal tworzy dźwięki na wysokim poziomie. Tym razem jego ostatnie dzieło zostało wydane w belgijskiej Neuropa Records, ale jego dokonania można znaleźć w katalogach tak znakomitych wydawców jak np. Cold Spring, Cold Meat Industry czy też w naszej rodzimej War Office Propaganda. Musze przyznać że wśród wielu projektów tego popularnego Norwega najbardziej lubię Folkstorm i właśnie Toroidh. Przy pierwszym kontakcie z “Segervittring” rzuca się w oczy piękne opakowanie tzn. ślicznie zaprojektowanym digipack formatu A5 z ładnym grafikami autorstwa dwóch Norwegów Trine i Kim’a. Ich prace zdobią np. płyty Ulver czy też black metalowych grup Mayhem i Darkthrone.

“Segervittring” jest utrzymana w tradycji klasycznego martial industrial. 10 utworów, ponad dwa kwadranse wojennych hymnów napełnionych wieloma składnikami które można bez przesady nazwać znakami towarowymi wojennego gatunku czyli: fragment starej pieśni, wspaniałe marszowe bębny, kreujący posępny nastrój dark ambient, orkiestralne motywy, autentyczne odgłosy wojny itd. Ja bym tą płytę nazwał muzyczną pigułką, czy też streszczeniem trzy płytowej epopei ”European Trilogy” której recenzje możecie znaleźć na łamach DarkNation. Mamy tutaj niezwykle autentyczne dźwięki konfliktów zbrojnych. Nie tylko dumnych hymnów, melodii które osławiają bohaterstwo dowódców i walczących żołnierzy lecz przede wszystkim konsekwencji jakie one niosą dla ludzkości. Wojenne potyczki nie wiążą się ściśle tylko z radością zwycięzców i smutkiem pokonanych. Wojna to nie bohaterowie a dramatyczne losy wielu ludzi, krew, rozpacz i ból... Ja w ten sposób odbieram klimat zawarty na tym wydawnictwie.

Henrik N. Björkk nie rzuca rękawicą w geście poddania czy też w jak to się mawia w żargonie piłkarskim nie wiesza butów na kołku. Jako zasłużony weteran kolejny raz komponuje album który odstawia daleko w tyle wiele militarnych projektów. Miłośnicy muzycznych dokonań Norwega powinni być zadowoleni. Fani wojennych brzmień również!

Lista utworów:
1. In (1:11)
2. Bär Vittnesbörd (5:03)
3. Israel (4:59)
4. Tusen Ar (5:58)
5. Wermlandsbrigadens Atertagsmarsch (3:47)
6. Segervittring (6:21)
7. Min Vilja, Ditt Blod (3:17)v 08 Ragnarök (3:31)
9. Malström (5:15)
10. Ut (1:30)

Ocena:
8/10

www.myspace.com/toroidh
www.nordvargr.com
www.myspace.com/neuroparecordstoroidh.jpg
 Description:
 Filesize:  17.27 KB
 Viewed:  344 Time(s)

toroidh.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Toroidh - Segervittring (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group