FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Desolation Zone - L'homme Machine (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 22-12-2007, 18:47    Post subject: Desolation Zone - L'homme Machine (2007) Quote selected Reply with quote

Desolation Zone - L'homme Machine
Beast Of Prey 2007 (BOP 4.1) <limit 444 sztuk>

To dla mnie miła niespodzianka. Jestem daleki od tego by zachwalać wiele ostatnio wydawanych płyt przez Beast Of Prey. Wpadło mi ostatnio w ręce jedno z najnowszych wydawnictw labelu z Grudziądza - Desolation Zone ”L'homme Machine” i musze przyznać że bardzo mi się podoba. Tym bardziej jestem zaskoczony że po dosyć przeciętnym splicie zielonogórskich kapel industrialnych Plan-A / Desolation Zone / Totenhaus "Grunberg Maschinen Sturm" oczekiwałem czegoś na podobnym poziomie, a tu miły szok! Sympatycy industrialnych dźwięków powinni się zainteresować ”L'homme Machine”.

Krzysztofowi Włodarskiemu twórcy Desolation Zone, znanemu pewnie wielu z Was z takich kapel jak Profanum czy piekielnego Witchmaster udało się stworzyć kawał świetnej muzy. Jak wieść niesie ze strony wydawcy ta płyta to ”zmagania człowieka z maszyną przy użyciu industrialno-akustycznych dźwięków”. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Jest to niespełna czterdzieści minut mrocznych industrialnych dźwięków dosyć trudnych w odbiorze. Zapętlone motywy, posępna atmosfera i uczucie jakiegokolwiek braku człowieka. Gdyby nie sample z ludzkimi głosami to można by odnieść wrażenia że tą muzykę stworzyła maszyna. Bądź są to dźwięki odgłosów jak ona działa. Co więcej czuć że ta cała maszyneria stworzona przez ludzkie ręce w ogóle go nie potrzebuje. Wszystko w niej działa jak należy, każdy trybik, dźwięk jest tam gdzie być powinien. W konfrontacji człowiek – maszyna wydaje się że nie mamy żadnych szans. Czy taka jest nasza przyszłość?

Jak zwykle w Beast Of Prey płyta została opatrzona ciekawym, iście industrialnym opakowaniem. Wydanie niekonwencjonalne w okrągłej metalowej puszcze na której znajduje się nalepka. W środku płyta CD, wkładka informacyjna, czarne lateksowe rękawiczki i oryginalny skalpel chirurgiczny hermetycznie pakowany. Całość limitowana do 444 sztuk także warto się pospieszyć.

Lista utworów:
1. Obsolete Bodies (6:16)
2. Experience (6:11)
3. Marriage Between Man and Machine (8:31)
4. Servitude to the Madness (7:48)
5. Deconstruction and Propaganda (3:15)
6. Cruel Practice (6:15)

Ocena:
8/10

www.beastofprey.com
www.desolationzone.tk
www.myspace.com/desolationzone



desolation.jpg
 Description:
 Filesize:  13.34 KB
 Viewed:  522 Time(s)

desolation.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Desolation Zone - L'homme Machine (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group