FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Outofsight - Vodka Likes Smoke (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 02-02-2008, 19:58    Post subject: Outofsight - Vodka Likes Smoke (2007) Quote selected Reply with quote

Outofsight - Vodka Likes Smoke
Rage In Eden 2007 (digipack CD)

Trochę to trwało zanim przekonałem się do tej płyty. Na początku ”Vodka Like Smoke” wydawała mi się zbiorem różnych stylistycznie utworów, luźno dobranych bez jakiekolwiek koncepcji. Po prostu zespół miał w szufladzie kilkanaście kompozycji, wybrał najlepsze i tak powstało to wydawnictwo. Wiem że wielu ludziom podoba się wcześniejsza twórczość Outofsight, ja natomiast podchodziłem bardziej sceptycznie do dokonań grupy. Czegoś mi brakowało w ich muzyce, nie miałem większych zastrzeżeń, miło się tego słuchało, dźwięki swobodnie bez przeszkód przepływały przez receptory słuchowe ale nic po nich w głowie nie pozostawało. Ot takie sobie granie bez charakteru i przysłowiowej iskry bożej. Takie miałem odczucia.
Dopiero niedawno temu słuchając ”Vodka Like Smoke” załapałem bakcyla i mnie olśniło. Największą zaletą tej płyty i kapeli są po prostu piosenki tzn. fajne nietypowe aranżacje, wpadające w ucho melodie, świetne gitary i ładne męskie i żeńskie wokale. Wszystko to stworzyło ciekawy miks cold wave, neo folku, popu i kabaretu. Ta muzyka nie mieści się w żadne ścisłe ramy wyżej wymiennych gatunków, co jest jej wielka zaletą. Warto wspomnieć o całej otoczce czyli o alkoholowym komunistycznym klimacie, potęgowanym dzięki fajnej oprawie graficznej oraz kilku fragmentom nagrań i cytatów np. kultowe ”Raz, dwa, raz dwa trzy, pięć, sześć, siedem, osiem....” czy też „Babcia stała na balkonie, dołem dziadek defilował, gdy go raz ujrzała, nieomal zemdlała, skrapiać trzeba było skronie...” i inne...
”Vodka Like Smoke” polecam fanom nietuzinkowego podejścia do muzyki oraz do słuchania podczas picia alkoholu wśród dobrych znajomych którzy w dodatku lubią sobie czasem ponarzekać. Wrażenia gwarantowane! Pewnie wielu z Was myśli że ta płyta jest zabawna, ja odkryłem w niej zgoła inne emocje. Jakie? Posłuchajcie i oceńcie sami...

List utworów:
1. The Hang-over
2. White Rooms
3. I Have Nothing Any More
4. The Terrified Ground
5. The Dead Base
6. Drink or Die
7. Bonfires Die Out
8. 1996

Ocena:
8/10

www.waroffice.org
www.outofsight.darknation.eu



vodka.jpg
 Description:
 Filesize:  11.27 KB
 Viewed:  4404 Time(s)

vodka.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Outofsight - Vodka Likes Smoke (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group