FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Arkona - Vozrozhdenie (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Centurion

PostPosted: 02-09-2004, 17:42    Post subject: Arkona - Vozrozhdenie (2004) Quote selected Reply with quote

Czasami trafi mi przez przypadek w ręce płyta po której nigdy w życiu nie spodziewałbym się czegoś bardziej szczególnego. Arkona, którą tu omawiam, to nie jest polska blackmetalowa kapela, żeby rozwiać wątpliwości - to tylko zbieżność nazw. Płytę, którą tu recenzuję nagrał bowiem zespół rosyjski. Od razu zaznaczam, że mam słabość do wschodnich kapel i ich folkloru więc ta płyta szczególnie przypadła mi do gustu. Niestety nie posiadam zbyt wiele informacji o zespole, ciężko coś wygrzebać w sieci nawet. Z tego co wyczytałem to udzielają się w nim członkowie Butterfly Temple i Rossomahaar. Z tego co się orientuję bandy te grają muzykę ukierunkowaną ideologicznie na pogańska kulture Słowian. Nie przepadam zbytnio za NS-ami i innymi wynalazkami więc nie będę się wypoiwadał w tym temacie. Zajmę się tym co najważniejsze - muzyką. A ta jest nader interesująca. Wyraziste damsko-męskie wokale (z przewagą damskich, męski jest za to troszeczkę wygrowlowany) wyspiewujące teskty w ojczystym języku, niezwykła symfoniczna heavymetalowa dynamika, tempo, kop, czasami niemal blackowe wstawki, melodyjne gitarki, soczyste brzmienie, od czasu do czasu też rosyjskie instrumenty ludowe... to wszystko czyni z muzyki Arkony swoiste hymny ku chwale ich ziemi, z których najdonośniejszym jest chyba szósty kawałek na płycie - "Rus" - wspaniały podniosły utwór z potężnym refrenem. Teskty z tego co udało mi się zrozumieć opowiadają o historii rosyjskich ziem - o róznych wojnach których się na nich działy, by wychwalić ich potęge i nieprzywidywalność...
I to na tyle - płytka jest naprawde świetna i wypada ją zdobyć i trzymać w swojej kolekcji - napewno będziecie do niej często wracać!

8/10

Arkona - Vozrozhdenie.jpg
 Description:
 Filesize:  15.28 KB
 Viewed:  4482 Time(s)

Arkona - Vozrozhdenie.jpg

Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Arkona - Vozrozhdenie (2004)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum