FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Sanctified Destruction (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Centurion

PostPosted: 02-09-2004, 12:09    Post subject: Paranoia Inducta - Sanctified Destruction (2004) Quote selected Reply with quote

Po splicie z Niegrzeczną Pensjonarką, który usłyszałem pierwszy i który został przeze mnie zrecenzowany wcześniej oczekiwałem po "Sanctified Destruction" podobnych kakofoniczno-noisowych łamańców. Na szczęście pełnometrażowa płytka Paranoia Inducta jest o wiele bardziej zróżnicowana, dzięki czemu o wiele przyjemniej się jej słucha. Wydawca, na dołączonej notce określił tę muzykę jako "death industrial / noise", ale ja osobiście doszukałem się tam również kilku innych anymuzycznych gatunków, np: w tytułowym kawałku możemy napotkać na transowe, rytualne, a momentami też i sakralne, dark ambientowe motywy. Pięć długich, nawet piętnastominutowych utworów przepełnionych jest rytmicznymi, zadumanymi pejzażami, a na ich tle wibruje noisowy szum kalecząc co bardziej wrażliwe uszy. Od czasu do czasu można też usłyszeć przesterowane, industrialne wokale.
Muzykę z tej płyty możnaby określić industrialną, transową świątynię. Świątynia ta, w której panuje za dnia stoicki spokój, w nocy nawiedzana jest przez złowrogie wichry destrukcji, powstające w czeluściach odchłani. Takie subiektywne wrażenia nasuwają mi się podczas słuchania "Sanctified Destruction". Trzeba pochwalic Beast Of Prey za nosa do wynajdowania ciekawych zjawisk, bo to, czego właśnie słucham potrafi wciągnąć w swoje nieświęte macki. Jeśli lubicie muzyke Raison D'erte i tym podobne to jak najszybciej powinniście się zapoznać z twórczościa Paranoia Inducta. Ja się bardzo cieszę, że to mam.

Płyta wydana została niekonwencjonalnie w formie książki z ciemno brązową okładką. We wnętrzu znajdują się nadrukowane zdjęcia interpretujące każdy utwór muzyczny. Książeczka jest wymiarów 130x180 mm. Płyta CDR posiada profesjonalnie nadrukowaną powierzchnię. Nakład jest limitowany, ręcznie numerowany do 150 sztuk.

kontakt: adestroyer@op.pl
www.beastofprey.glt.pl

7/10

Paranoia Inducta - Sanctified Destruction.jpg
 Description:
 Filesize:  10.92 KB
 Viewed:  4388 Time(s)

Paranoia Inducta - Sanctified Destruction.jpg

Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Sanctified Destruction (2004)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum