FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » Alternatywna Twierdza - Kłodzko, 12.07.2008
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 13-07-2008, 18:54    Post subject: Alternatywna Twierdza - Kłodzko, 12.07.2008 Quote selected Reply with quote

Jak wiadomo (albo i nie) czytelnikom moich relacji z gotycko/alternatywnych wydarzeń odbywających się w naszym pięknym kraju, jestem poszukiwaczem Złotego Graala polskiej sceny dark/independent - konkurencji z prawdziwego zdarzenia dla bolkowskiego Castle Party. Nie to, żebym miał coś przeciwko imprezie braci Rakowskich - jestem od tego jak najdalszy, ale przecież nic tak dobrze nie robi na jakość jak prawdziwa konkurencja, prawda?

Swego czasu taką szansą miał być Dark Entries Festival. Czy ktoś jeszcze pamięta zapowiedzi wspaniałej wielkiej imprezy na zamku w Malborku na dwa tygodnie przed Castle Party? Było wtedy wielkie podniecenie... I ogromny zawód, gdy okazało się, że w ostatniej chwili impreza musiała znaleść nowe miejsce i skończyła się frekwencyjną i finansową porażką. Od tamtej pory przewinęło się jeszcze kilka szczytnych inicjatyw, które padały po oddaniu jednorazowego strzału (a czasem nawet przed, bo przykładowo sponsor się wycofał) i wydawało się, że jeszcze na lata Castle Party pozostanie w Polsce monopolistą.

Tymczasem w zeszłym roku pojawiła się po cichu Alternatywna Twierdza - niewielka impreza z ogromnym atutem w postaci niesamowitej lokalizacji w monumentalnej kłodzkiej twiedzy. Chwaliłem wtedy organizatorów za umiar w wydawaniu pieniędzy (brak większych gwiazd) i za to, że pierwsza edycja imprezy była tak naprawdę poligonem doświadczalnym przed rzeczywiście istotną edycją nr 2. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że w tym roku będzie bardzo bardzo ciekawie - impreza nadal pozostała darmowa, a jednocześnie bardzo dobrze dobrano gwiazdę wieczoru - zespół Diary of Dreams jest obecnie chyba najpopularniejszym spośród "mrocznych" zespołów w Polsce, a udział Polaków z Daimonion i Deathcamp Project również gwarantował wysoki poziom całości.

Cieszył również fakt, że organizatorzy wyciągnęli wnioski z zeszłorocznej imprezy i wyeliminowali większość jej mankamentów. Oto na mieście pojawiło się mnóstwo plakatów, a także tabliczek z mapkami wskazującymi jak dotrzeć na twierdzę - chyba tylko ślepy by nie trafił. Sety didżejskie przeniesiono z ciasnego klubu do znacznie przestronniejszych (i o niebo klimatyczniejszych) kazamatów twierdzy. Podobnie uczyniono z konferencją prasową - zamiast duszenia się w miejscowym domu kultury (i wcześniejszych jego poszukiwaniach) mogliśmy swobodnie konferować z muzykami na tarasie widokowym w pięknych okolicznościach przyrody (swoją drogą kto mógł, to mógł - o dzięki ci PKP :/). No i doszła rozgrzewka w piątek, podobno bardzo udana (niestety nie mogłem być, ale wspominam zgodną opinię kilku osob) w pobliskim hotelu Korona.

Jeszcze o 17 wszystko zapowiadało się różowo - był co prawda zwyczajowy poślizg, ale zespoły już się próbowały. Około 18 impreza wciąż się nie zaczęła, a wśród ludzi zaczęły krążyć dziwne opowieści o miejscowym kółku różańcowym, które zbierało podpisy przeciwko organizacji koncertu (szataniści przyjechali!!!), o tym, że poprzedniego dnia "nieznani sprawcy" przecięli kable zasilające, że ktoś dzwonił do elektrowni, żeby odcięli prąd... I rzeczywiście, prąd znikł, zapanowała zupełna konsternacja... A jednocześnie bardzo kiepsko było z informacją, w zasadzie każdy starał się dowiedzieć na własną rękę, co jest grane. W końcu stanęło na tym, że zarządcy twierdzy wydali decyzję o opróżnieniu obiektu ze względów bezpieczeństwa (z powodu burzy, której nie było - tylko trochę padało), a impreza przenosi się do wspomnanej już Korony. Niestety o występach zespołów nie było co marzyć, co najwyżej mogliśmy liczyć na sety didżejskie (dobre i to, jak ma się czekać na pociąg o 4:38). Co z tego, skoro na miejscu okazało się, że mamy, delikatnie mówiąc, spadać i nie zakłócać spokoju normalnych gości (zresztą jeden z tych "normalnych" rozpętał regularną bójkę na parkingu...) i nagle o 22.00 się okazało, że trzeba na łeb na szyję lecieć na dworzec, bo to w zasadzie ostatnia okazja, żeby się z Kłodzka wydostać (na nocleg w "gościnnym" mieście raczej nie mialem ochoty). Jedyną dobrą stroną tej sytuacji była integracja z zupełnie nieznanymi wcześniej osobami "w klimatach" i że tak powiem, partyzancka jedność nastrojów ;)

***

Pal sześć pieniądze wydane na wątpliwej jakości usługi PKP, pal licho stracony czas - ja naprawdę mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec i że nie będę musiał o Twierdzy mowić jako o kolejnej niespełnionej nadziei, wspominając po raz kolejny nasze polskie piekiełko.



5586420.gif
 Description:
 Filesize:  82.12 KB
 Viewed:  1723 Time(s)

5586420.gif




Last edited by Gothycka Mucha on 14-07-2008, 21:50; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-07-2008, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

bylo by dobrze wyslac ten tekst do lokalnego dziennika mucho.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 14-07-2008, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na stronie festiwalu pojawiło się oficjalne stanowisko Organizatorów:

Quote:
12 lipca 2008 miała się odbyć na Twierdzy Kłodzkiej druga edycja ALTERNATYWNA TWIERDZA. Wydarzenie miało charakter non-profit a jego zasięg był europejski. Pomimo serii nieszczęśliwych wypadków losowych od samego rana (m.in. wypadek ekipy nagłośnieniowej w drodze do Kłodzka, włamania do stacji trafo i uszkodzenia linii zasilającej scenę główną) dołożyliśmy wszelkich starań aby impreza odbyła się z jak najmniejszym opóźnieniem. Próby dźwiękowe zespołów zostały przeprowadzone do końca i zabrakło nam 15 minut do rozpoczęcia wielkiego święta muzyki alternatywnej w Kłodzku. W tym momencie zostaliśmy definitywnie pozbawieni zasilania. Co ciekawe tylko linia zasilająca prowadząca do sceny głównej była pozbawiona energii elektrycznej.
Przebieg działań mających na celu odwołanie wydarzenia ma charakter społeczny o mocnym zabarwieniu wyznaniowym. W trakcie kilku dni poprzedzających występy zespołów na Twierdzy Kłodzkiej na terenie Kłodzka pojawiły się grupy działaczy katolickich zbierających podpisy w celu odwołania koncertów na ALTERNATYWNA TWIERDZA, na których miały być rzekomo propagowane treści czczące kult Szatana. Wszyscy zainteresowani koncertami i znający twórczość prezentowanych artystów dobrze wiedzą, że są to historie wyssane z palca. Zadziwiająca aktywność tej grupy mieszkańców Kłodzka, zakończona złożeniem petycji u burmistrza miasta była kolejnym zamachem na wolność wypowiedzi gwarantowaną nam przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.
W nocy z 11 na 12 lipca 2008 dokonano włamania do stacji trafo i przecięto przewody zasilające scenę główną. Po wielogodzinnych próbach skontaktowania się ze służbami technicznymi pojawili się pracownicy OSiR w celu usunięcia szkody. O wydarzeniu została zawiadomiona komenda Policji w Kłodzku. Ten akt wandalizmu był kolejnym krokiem do uniemożliwienia realizacji projektu na Twierdzy Kłodzkiej. W wyniku awarii próby zespołów zaczęły się z ponad 3 godzinnym opóźnieniem. Zakończyły się definitywnym brakiem zasilania, tak jak wcześniej tylko tej linii (w innych miejscach Twierdzy Kłodzkiej jak i w mieście prąd był!), rzekomo po uszkodzeniu linii wysokiego zasilania przez piorun. Z informacji uzyskanej z energetyki dowiedzieliśmy się, że przez następne 6 godzin zasilania nie będzie na pewno.
Z naszej strony, jako organizatorów zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy aby koncerty się odbyły. Najwyraźniej Siła Wyższa zadecydowała o tym, że wydarzenie nie dojdzie do skutku.
Wstyd, żal, rozczarowanie, wściekłość i niejednokrotnie rozpacz ogarnęła serca wszystkich uczestników ALTERNATYWNA TWIERDZA 2008: organizatorów, zespoły, ekipę techniczną, mieszkańców Kłodzka a przede wszystkim miłośników muzyki alternatywnej, którzy zjechali do Kłodzka z całej Europy.
Naprawdę trudno ująć w słowa przeprosiny, które chcemy przekazać wszystkim, którzy brali udział przy pracy nad tym wydarzeniem, zespołom oraz ich fanom! Przepraszamy to za mało!
Ten precedens powinien znaleźć swój finał w prokuraturze czego chcemy dopilnować.
Czekamy na oficjalne stanowisko Urzędu Miasta w Kłodzku, które będzie znane dzisiaj po godzinie 14-ej o czym Was poinformujemy.

Z wyrazami smutku i rozczarowania,
Wiktor Krokodyl @ Program ELECTRO-ROBOT

http://www.twierdza.electro-robot.com/2008.php?m=nowe&AT=238f175d602472da3542b630b48d2d88


Co do wysłania do gazety - jak dla mnie ok, nie myślałem o tym...
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 10-08-2008, 08:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy policja zaczela cos robic? Moze postepowanie w prokuraturze jest? Moze cokolwiek sie dzieje? Jakos chyba bardzo niewiele.

Na pocieszenie moge dodac, ze za nasza poludniowa granica polowa spoleczenstwa to ateisci. My mozemy tylko uzbroic sie w cierpliwosc i liczyc na to, ze nasze potomstwo bedzie moglo zyc w normalnym swieckim kraju. A nie w takim, w ktorym jako jedyny kraj na swiecie z pieniedzy podatnikow (niezaleznie od wyznania wiary czy niewiary) utrzymujemy jedyna_sluszna_religie.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 10-08-2008, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

A może byśmy tak odseparowali "rydzykowych fanatyków" od reszty wierzących? Zaczyna się generalizacja a niespecjalnie jest to fair. Gro ludzi jest katolikami (chrześcijanami bądź innymi 'ami') i nie obnosi się ze swoim fanatyzmem, nie wykrzykuje haseł, i nie bierze udziału w pochodach. Nikogo nie bronię ani nikogo personalnie nie oskarżam ale wykrzykiwanie haseł o swoim ateizmie i nawoływanie do "nieświętej wojny" stawia niektórych w tym samym szeregu co "kato-fanatyków"... Ja też jestem oburzony sprawą Twierdzy, ja też jestem anty, przeciwko i w ogóle stoję okoniem ale co tak na prawdę ma do tego wiara, chyba więcej jednak ludzie, którzy się nią zasłaniają i to im konkretnie powinny być stawiane zarzuty.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 10-08-2008, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moze i generalizowalem, ale to tylko moje smutne spostrzezenia odnosnie tego co dzieje sie w naszym kraju. Nie chce tutaj spierac sie co do samego katolicyzmu i tego jak nasi duchowni sie zachowuja i co sie w moim kraju dzieje, bo to nie jest na to miejsce. Swoje zdanie wyrazilem na ten temat. I wierz mi, ze nie ja jeden takie wlasnie mam.

A ze swoim ateizmem tez nigdy sie nie obnosilem, ze swoja niechecia do tego co sie dzieje w Polsce odnosnie katolikow i ich uprzywilejowanej pozycji- owszem. Tak samo jak do samych osob duchownych w naszym kraju. To tak by byc juz dokladnym. Bo nie mozna oddzielic jasno - nic do tego wiara nie ma, ci ludzie to margines. Po prostu nie mozna, bo jest inaczej. Choc tez nie mozna generalizowac tak jak ja to zrobilem, to prawda. Ale zlosci we mnie na te sytuacje mnostwo, a w ogole to jakis specjalnie wojujacy w tej kwestii nie jestem ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 11-08-2008, 06:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zwłaszcza że w tego typu dyskusjach nie wiarę się krytykuje, tylko hordy tych właśnie ludzi, którzy sobie nią na wyścigi gębę wycierają... Tyle tylko, że w (m.in.) naszym kraju jest to niestety masowa patologia i zjawisko się zlewa w całość.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » Alternatywna Twierdza - Kłodzko, 12.07.2008

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group