FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-09-2004, 01:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

no coz dla mnie bataliony to byl zawsze rock gotycki a nie gotyk. I dalej siedza w ramach tego gatunku i dobrze im tam chyba :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 07-09-2004, 02:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

no dobra, GOTEM

[ Dodano: 07-09-04, 08:56 ]
Muszę jednak jedną sprawę sprostować... W końcu sam nie wiem teraz która wersja Aniołka była pierwsza: wiem że Karolina była już w zespole podczas gdy pracowali nad ostatnią płytą, ale obiło mi się też u uszy, że anioła napisała dzień przed nagraniem gdy dowiedziała się że nazajutrz jedzie do studia, nagrała w 15 minut w czasie sesji "W teatrze snów". Słyszałem też, że utwór ten miał być umieszczony na tamtej płycie jako bonus, ale w końcu nie został :-( Ciekawe dlaczego - hehe. Powtarzam jeszcze raz jedno, to nie są oficjalne informacje od zespołu, a tylko pogłoski zasłyszane przeze mnie - nie wiem ile w tym jest prawdy, myślę że sporo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 07-09-2004, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmmm mialem wczoraj okazje przesluchac ten kawalek i powiem ze teksty ma ciekawe chociaz nie koniecznie pasujace do caloksztaltu to jednak podoba mi sie ta wersja.... jesli choci o odgrzewane danie to tu tego az tak nie odczuwam, chociaz juz w historii sztuki wiele takowych na nowo wstawionych zakalcow do piekarnika bylo to jednak ten utwor jest calkowicie na miejscu.... z tym ze za pierwszym razem gdy sie go slucha pojawiaja sie obawy ze moze przedobrzyli czy cos ale potem??
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-09-2004, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
Wiesz Muszko.... ty jak widzę jesteś Gotką... oni poszli dalej niż gotyk. I tracą fanów wśród Gotów, wiedzą o tym, ale robią to świadomie. Ale nie stracą wszystkich, bo wielu gotów jest otwartych na muzykę.


Ech, jakby to powiedzieć - jestem gothem (nie gothką ;P) i jakoś BDA lubiłem - fakt. Przy czym oni nie byli kapelą gothycką nigdy - zawsze grali metal gothycki. A to trzeba wyraźnie rozróżnić.

A co do innych gatunków muzyki - niech będzie Ci wiadomo, że gothyk to jedynie częśc moich zainteresowań muzycznych i to nawet nie ta najgłówniejsza ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 07-09-2004, 19:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiem że jesteś gotem, sprostowałem powyżej ;-)
Co do muzyki... Często dzieje się tak, że zespół robi ogromne postępy jako muzycy - technika, warsztat, ale przeważnie łączy się to ze stopniową zmianą stylu grania - a nie wszyscy fani idą za Tym. To nie jest zarzut - sam przestałem słuchać nie jednej kapeli za to, że nowy styl mnie się nie podobał. Ale często też zaczynałem słuchać kapeli za to, że zrobiła postęp. Tak było w moim przypadku z BDA.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 07-09-2004, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

prawda jest taka ze jednym sie to podoba innym tamto.. kazdy ma swoj gust :> jednym nowy Batalion i nowa wokalistka innym stary Batalion i stara wokalistka... :P i co ?? i Nic bo kazdy ma swoje zdanie i do porozumienia sie nigdy nie dojdzie :D:D:D:D .. a jakby wszyscy to samo lubili to byłoby nieciekawie i nudno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-09-2004, 23:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobra ale "stara wokalistka" w dance on glass jest do d..... :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 07-09-2004, 23:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

a niech sobie będzie do d... :P eheheh jednym lepiej cos wychodzi innym gorzej :P nikt nie jest idealny ... ja tam wole starego Bataliona... nowy mnie jak na razie nie przekonuje... moze to sie zmieni... ale wątpie... dla mnie powinni juz byc pod nowa nazwa...bo nowa wokalistka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 08-09-2004, 01:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
dla mnie powinni juz byc pod nowa nazwa...bo nowa wokalistka...

Masz rację, było by nudno..... hehe
Ale nie masz racji z tym cytatem.... Dawałem przedtem przykłady na zmianę stylu, pójdę dalej...
Marillion - nie wyobrażałem sobie jak może być Marillion bez Fisha.... ale jest, i ma się dobrze - Marbles kładzie na kolana. Ale jest jeden przykład, najbadziej chyba spektakuylarny w dziejach rocka. Roger Waters kontra Pink Floyd - ja jestem po stronie Watersa, bo to on był głównym kompozytorem ostatnich albumów Pink Floyd - tych z jego udziałem oczywiście, ale... rozstali się ... I co ? Moim zdaniem solowe płyty Watersa są tak na prawdę kontynuacją drogi Pink Floyd - Szczególnie Amused to Death... ale płyty Pink Floyd również... I tak zamiast 1 super zespołu mamy 2... A ty chcesz żeby chłopaki zmieniali nazwę z powodu wokalistki ???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 09-09-2004, 14:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

podzielam twoje zdanie Evil, teraz ja podam przyklad, Anathema i Antimatter, dwie dobre kapele dwa odlamy.... stylowo inna muzyka zupelnie inne gatunki, Duncan Patterson mimo tego wcale nie odszedl od Anathemy jak to sie poczatkowo mowilo, kto sie czubi ten sie lubi, moim zdaniem te wszystkie zachowania artystow to zwykla pokazowka, no chyba ze ktos naprawde kogos nie lubi:P co dalej Tristania i Sirenia, Morten Veland zdecydowal sie kontynuowac cos co zapoczotkowal wspolnie z Vibeke Stein co mu do konca nie wyszlo tak jak sobie wydumal to jednak pociaga, swoja charyzma... Wydaje mi sie Nocturnal iz nie podoba sie tobie ze ktos jedzie na opini kapeli z dawnych czasow, mysle ze masz po czesci racje ale zmiana nazewnictwa niczego tutaj nie zmieni, to jest chybiony pomysl i tyle....
Back to top
View user's profile Send private message
mich


Offline 



Joined: 10 Sep 2004
Posts: 1

PostPosted: 10-09-2004, 11:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, Evil ma całkowitą rację. Obecny BATALION D'AMOUR to zupełnie inna jakość. Ja również należę do (niezbyt niestety licznych) zwolenników obecnego wcielenia BDA. Uważam, że jest to najlepszy skład w całej jego dotychczasowej historii (sorry Anka). O ile poprzednie płyty podobają mi się mniej lub bardziej (przykładowo 55 Minutes Of Love nie mogę ścierpieć) o tyle nowych nagrań z Demo 2003 potrafię słuchać bez końca. Również koncertowe nowe aranżacje starych numerów wypadają teraz o wiele lepiej niż ich studyjne pierwowzory - Empty minds, Erotyk, nawet Personal, he he ... A wiem co mówię, bo widziałem już chyba kilkanaście koncertów BDA z udziałem Karoliny. Od razu dodaję, że bywałem też na ich występach jeszcze za czasów Anki, więc jako takie porównanie mam.
Moim zdaniem zespół na odejściu Anki tylko zyskał. Zmieniła się nie tylko wokalistka (w związku z czym pewien sposób śpiewania) ale i także podejście do wykonywanej muzyki. I bardzo dobrze. Myślę, że grupa dusiła się już nieco w tym ciasnym gorsecie gotyku, który nie do końca odpowiadał obecnym preferencjom poszczególnych muzyków. Potrzebny był łyk świeżego powietrza. Teraz grają wreszcie to, co powini :)
Anka zaś ma swoje Dance On Glass (a raczej miała, bo z tego co wiem, kapela jakis czas temu poszła w rozsypkę) i tam realizuje swoje pomysły. Fakt, że daleko im do finezji, jaką prezentuje obecny BDA. Ale w takich klimatach Anna B czuje się widać najlepiej.
Natomiast dywagacje na temat zasadności używania dalej tej samej nazwy w kontekście nowego składu Batalionu uważam za bezpodstawne. Przypominam wszystkim zainteresowanym, iż ten zespół został założony przez basistę / wokalistę Piotra. Pod tą nazwą grał na dłuuugo przed pojawieniem się Anki. To zawsze Piotr prowadził grupę. A więc jak długo on ciągnie ten wózek, tak długo zespół ma prawo do posługiwania się tym szyldem. To chyba jasne. I tyle z mojej strony :))
Back to top
View user's profile Send private message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 10-09-2004, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ja również należę do (niezbyt niestety licznych) zwolenników obecnego wcielenia BDA.

No nie wiem czy takich niezbyt licznych..... Może wśród starych fanów... hehe
jakoś nie zauważam pustek na koncertach BDA - ale sporo jest nowych twarzy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 10-09-2004, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
Może wśród starych fanów... hehe

a jednak starzy fani sie odwracaja... :) od nowego BDA :) bo chyba jednak woleli wczesniejsze wcielenie .. niz obecne tego zespolu... ale tak jak to sie mówi kazdy lubi to co lubi.. i tak zdania zawsze będą podzielone


Last edited by NocturnalGirl on 10-09-2004, 12:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 10-09-2004, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

O to mi chodziło - może się nieprecyzyjnie wyraziłem.
Niezbyt licznych wśród starych fanów.
Ja też jestem nowym fanem, znam BDA prawie od początku, ponad 10 lat, ale przekonałem się do nich dopiero po zmianie wokalistki. Synowie Buntu byli ok, potem dłuuugo nic. Aż do teraz. Ja mam awersję do wokali typu Anka. Teraz dopiero słyszę jak dobre mieli kawałki przez te lata... tylko że teraz śpiewa je prawdziwa wokalistka.
Nie twierdzę że to nie są moje uprzedzenia ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 10-09-2004, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja mysle ze ta dyskuja jest troche bez sensu bo i tak nie zmienimy zdania ludzi... jedni wolą stare płyty i starą wokalistke.. drudzy się bardziej przekonali do nowej... więc co tu duzo mówic.. jak juz wczesniej wspomniałam gustu kazdego z osobna sie nie zmieni :) bo i tak kazdy bedzie myslał po swojemu :)

[ Dodano: 10-09-04, 12:41 ]
Po prostu jak sie cos komus nie podoba to tego nie słucha... :) tak było zawsze i bedzie :) nic nikomu na siłe sie nie wciska :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group