FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 10-09-2004, 12:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
jak juz wczesniej wspomniałam gustu kazdego z osobna sie nie zmieni :) bo i tak kazdy bedzie myslał po swojemu :)

kurde, ja byłem pewien że jak będę pisał 4 posty dziennie - codziennie przez jakieś 2 miesiące to wszyscy pokochają nowy BDA.... choćby dla świętego spokoju... <hahaha>

Nie chcę zmieniać niczyich gustów, nie zgadzam się tylko na podważanie kompetencji dobrych muzyków. Tylko tyle. Nie ma muzyki która podoba się wszystkim. Kwestię nazwy zespołu też wg mnie nie podlegają w tym przypadku dyskusji - BDA to nie KAT. Anka to nie Kostrzewski.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 10-09-2004, 12:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
kurde, ja byłem pewien że jak będę pisał 4 posty dziennie - codziennie przez jakieś 2 miesiące to wszyscy pokochają nowy BDA.... choćby dla świętego spokoju... <hahaha>

ROTFL.. rozbawił mnie ten tekst hyhyhy
Evil wrote:
BDA to nie KAT. Anka to nie Kostrzewski.

hyhyhyhy no z całą pewnościa Anka to nie Kostrzewski... :-) chyba nawet w naturze sie roznia :P

A tak poza tym to i tak zespoł decyduje o tym czy nazwa pozostaje czy nie... tak samo jak to co będą grać... więc my na to wpływu nie mamy... możemy tylko słuchac dalej albo nie.. :) Koniec kropka :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 10-09-2004, 12:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ROTFL.. rozbawił mnie ten tekst hyhyhy

no w końcu ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fugazi


Offline 



Joined: 10 Sep 2004
Posts: 2

PostPosted: 10-09-2004, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trafilem na ten watek - no w sumie interesujacy bo przeciez dotyczy zespolu w ktorym gram ;-) wiec czemu by sie nie zapisac na forum i nie wypowiedziec ...

W dyskusji powtarzasie kilka spraw wiec do nich po kolei nawiaze.

1) Nowa wokalistka i stara nazwa

Nawet przez moment nie zastanawiasmy sie nad zasadnoscia kontynuacji. TO prawda ze wiekszosc poznala zespol w skladzie z Anka (zreszta nawet ja nie znalem innego zanim do niego nie dolaczylem) ale faktem jest ze poczatki Batalionu to Piotr i Pajdo. Rozpoczynanie z nowa nazwa moze ma sens w przypadku zespolu ktory ma jakas topowa pozycje rynkowa, ale w bardziej alternatywnych szufladkach oznacza to rozpoczynanie paroletniej pracy w pewnym sensie od poczatku. Zobaczymy jakie beda np. losy Daniela - eks klawiszowca/teksciaza Moonlight z nowym projektem - choc kibicuje mu ale droga nie bedzie latwa.
Wspominane przyklady roznych zespolow (Marillion, Pink Floyd) sa takze na miejscu i wydaje mi sie ze sensownymi argumentami. Zreszta sam odrzucilem pierwsza plyte Marilion z Hogartem i dopiero po kilku latach stary i nowy Marillion lubie tak samo, a moze nawet ze wskazaniem na nowy ze wzgledu na bardziej "wspolczesne" granie.

2) Karolina i nagrywanie plyty "W Teatrze snow"

Szczerze mowiac sam juz nie pamietam jak to szczegolowo bylo- Anka wyjechala na stale chyba gdzies przynajmniej rok (albo znacznie dluzej? - nie pamietam dokladie) przed nagrywaniem plyty W Teatrze Snow. I spory byl tez czas wspolpracy z Karolina. I przez ten caly czas Karolina znala jaki jest uklad. W ramach kontraktu z MMP mielismy nagrac jeszcze jedna plyte i oczywiste bylo ze wlasnie z Ania (chocby dlatego ze w takim skladzie kontrakt podpisywalismy). Karolina przy ukladaniu nowych numerow wspolpracowala z nami dokladala swoj wokal, choc w sumie wiadomo bylo ze do wiekszosci pomyslow wokalnych nie bedziemy mieli okazji wrocic.

Poniewaz Ranny Aniol a takze "Szalenstwo" ktore z glosem Ani takze ukazaly sie na plycie (Kalejdoskop i coraz blizej) byly naszym zdaniem najlepszymi kawalkami z wokalem Karoliny to przy okazji sesji nagraniowej do plyty dogralismy niejako "bonusowo" i to zupelnie na szybko bez zadnego miksu i poprawek.
Zastanawialismy sie nad tym czy nie dopracowac tych wokali do konca i nie umiescic na plycie ale MMP nie podzielil tego pomyslu ;-) wiec zostal odrzucony (stwierdzili ze takich rzeczy raczej sie nie praktykuje no i moze byla w tym jakas racja). Zostala wiec wersja robocza wokali i pewnego rodzaju pierwsze demo - ale tez dobry punkt odniesienia do porownania podejscia tych wokalistek do muzyki. Pozatym pozostalo do dzis na koncertach a Ranny Aniol bedzie ponownie nagrany bo dla mnie jest jednym z najlepszym wokali Karoliny.


Ania nagrywala wokale u siebie w Anglii i w wiekszosci linie wokalne uslyszelismy dopiero po nadejsciu przesylki pocztowej ;-). Tak wiec mozna stwierdzic Ranny Aniol byl pierwsza wersja utworu.
Zreszta zupelnie inaczej dla wokalisty opracowuje sie kawalki wsrod zgielku proby a inaczej wylacznie z gotowych podkladow. Niby ten drugi sposob daje wiecej spokoju ale przy pierwszym latwiej wydobyc pewna energie. To cos jak nagrywanie koncertowych plyt - niby jest brudno, brzmienie mniej sterylne, gorsze ale za to wspolny power muzykow sprawa ze lepiej trafia.


3) Ania i Karolina

Zupelnie inne podejscia do muzyki, spiewania, inne barwy i charaktery glosu, inspiracje itd. Ja nie wchodzilbym tutaj (jak np. Evil) w wyscigi w kategorii ktora ma lepszy warsztat, umiejetnosci wokalne itp. Szanuje i Anie i Karoline pod tym wzgledem a przeciez nie sam warsztat czyni mistrza ;-).
Moze na starszych plytach bylo roznie - ale np. Anka zrobila moza powiedziec spore postepy (szczegolnie w sposobie myslenia o roli i miejscu wokalu w muzie zespolowej) bedac juz w Anglii w tym roku przed plyta "W Teatrze Snow" (prawdopodobnie na dobre wyszla wspolpraca z Dave'm i innymi muzykami). Jakos wyraznie to odczulismy bo wtedy nie mielismy okazji czesto razem wspolpracowac wiec zauwaza sie zmiany - stad dla nas jako muzykow ta plyta jest chyba najlepsza.
One maja po prostu zupelnie inny patent na spiewanie. Anka spiewa bardziej "plasko" co czesto dobrze sie osadza w roznych zimnych, gotyckich pomyslach. Zreszta w Dance On Glass pokazala to co ona najbardziej wlasnie lubi - czesto wspominala (np. po odejsciu w jakis wywiadach) ze nie przepada za progresywnymi sklonnosciami w naszej muzyce.
Patent Karoliny jest bardziej ekspresyjny i pierwotnie "niegotycki" co jest jednym z glownych powodow tego ze Batalion brzmi inaczej. Z drugiej strony Karolina ma wokal dosc elastyczny wiec wydaje sie ze srodki wyrazu moga byc wieksze niz kiedys.

Moze i dobrze sie stalo ze sie tak stalo ;-). Obawiam sie ze na kolejnej plycie z Ania nie pokazalibysmy wiele nowego, a tak to sa nowe inspiracje i z pewnoscia jest i bedzie inaczej - dla jednych zdecydowanie lepiej, dla innych zdecydowanie gorzej - gust jest rzecza subiektywna i !bardzo dobrze! dopoki wszystko odbywa sie w tonie dyskusji bez wiekszych wulgaryzmow ;-).

Teraz przymierzamy sie do nagrywania nowego materialu na plyte i jak wszystko bedzie ok to powinna sie ujawnic. Ale juz intensywnie zastanawiam sie w jakim kierunku warto byloby pojsc pozniej z muza BDA....
Zreszta moze macie jakies pomysly w jakim sosie widzielibyscie podany BDA A.D. 2005 ? ;-)

pozdrawiam

fugazi
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 10-09-2004, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Teraz przymierzamy sie do nagrywania nowego materialu na plyte i jak wszystko bedzie ok to powinna sie ujawnic. Ale juz intensywnie zastanawiam sie w jakim kierunku warto byloby pojsc pozniej z muza BDA....
Zreszta moze macie jakies pomysly w jakim sosie widzielibyscie podany BDA A.D. 2005 ? ;-)

Panowie , ja od siebie powiem ze wokal karoliny na "aniole" bardzo sie mi podoba, utwor tez jest sympatyczny... sluchalem tez "dema 2003" i powiem tylko tyle, ostrzej... dynamiczniej wiecej pałera :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 10-09-2004, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze powiedziwaszy, ta plyta jest moja ulubiona i w szczegolonscy za wyzej wymieniany utwor czy to z karolina czy to z ania jest dla mnie fascynujacy i nawet jesli tak jak powiadasz statycznie anka do niego podkladala swoj wokal, jestem pelen podziwu za tak dobrze wykonana robote, a ze ludzie przychodza i odchodza nie ma sie czemu dziwic, taka kolej rzeczy.... Pozostaje mi tylko wam zyczyc dobrej przyszlosci i oby wasza najnowsza plyta byle rownie dobra a nawet lepsza niz "W teatrze....
Back to top
View user's profile Send private message
fugazi


Offline 



Joined: 10 Sep 2004
Posts: 2

PostPosted: 10-09-2004, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Panowie , ja od siebie powiem ze wokal karoliny na "aniole" bardzo sie mi podoba, utwor tez jest sympatyczny... sluchalem tez "dema 2003" i powiem tylko tyle, ostrzej... dynamiczniej wiecej pałera :P


Powiem tyle ze mi sie tez nie podoba dynamika i brak poweru, ale to mial byc szkic a pewne aspekty techniczne zlozyly sie na to ze juz finansowo nie oplacalo odkrecac sprawy, Bylo zalozenie ze bedzie to za iles miesiecy nagrywane i miksowane w normalnym trybie. No i tak tez sie stanie.
Choc generalnie to nowe pomysly przynajmniej w czesci maja nieco "lzejszy" charakter.
Back to top
View user's profile Send private message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 10-09-2004, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

No w końcu Robert ;-)
Witamy !!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group