FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gotyk - elitarny czy nie?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morgane


Offline 



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 8
Location: Danzig

PostPosted: 14-12-2004, 07:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

a czy ja napisałam że elitarny znaczy lepszy od innych...?! prosze czytac uwaznie moje posty....i nie napisałam ze czuje sie lepsza od bezmyslnych mas, lecz odmienna, tzn. nie identyfikuje sie z tymi masami, a ze pospolstwo jest bezmyslne to chyba nikt nie ma wątpliwosci , choc nie watpie tez ze prostaki zdarzaja sie wśród Gothów... nawiasem mowiac nie uważam, że to źle gdy człowiek uważa sie za coś wyjatkowego, ale masz rację, że uważanie całej subkultury za najwspanialszą i wmawianie tego innym to co innego, a to niestety sie zdarza i to w kulturach pokrewnych....szkoda ze ludzie podobnych badź co badź upodobaniach nie chca sie dogadac....:( ech....rozpisałam sie......
Back to top
View user's profile Send private message
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 15-12-2004, 12:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

kazda subkultura uwaza sie za lepsza od innych, w przeciwnym wypadku - nie byloby zadnej subkultury ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
evil_girl


Offline 



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 3
Location: Chorzów

PostPosted: 21-12-2004, 08:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

moze jest elitarny a moze nie...czy to jest takie wazne?dla mnie najwazniejsze jest to ze jest:)
Back to top
View user's profile Send private message
Vlk


Offline 



Joined: 21 Dec 2004
Posts: 1

PostPosted: 21-12-2004, 14:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Elitarnosc muzyki w obecnych czasach nie istnieje, a juz na pewno nie moze byc utozsamiana z trudnym dostepem do niej, co slusznie zauwazyl SeeMoon.
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 21-12-2004, 23:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak poza tym czy teraz w ogóle istnieje coś takiego jak trudnodostępna muzyka albo co kolwiek innego ?? kilka kliknięć i większość podana jak na srebrnym półmisku
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 09-01-2005, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gotyk jest w obecnej chwili dosc przestrzennym gatunkiem, wezmy np.: Moonspell, Nightwish, Lacuna Coil, powiedzialbym ze rowniez Amorphis i wiele innych - roznia sie mocno od siebie, jednak ja wrzucilbym to do jednego wora. Poza tym staje sie kolejna moda na bunt (jak swojego czasu Nirvana czy The Doors dla pietnastolatkow), chcemy czy nie, stajemy sie popowi vide Within Temptation - posluchajcie ich poczatkow.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shagrath


Offline 



Joined: 09 Jan 2005
Posts: 4
Location: z twojego snu...

PostPosted: 09-01-2005, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gotyk jako kultura i sposob na "życie" moze stanowić jakąś elitarność. Na ulicach az roi sie od "ziomków" w szerokich spodniach , co jest tolerowane przez znakomitą większoć ludzi. Natomiast spotkanie takiego przedstawiciela mroku,budzi u ludzi różne uczucia ... szkoda że zazwyczaj te negatywne.

A co do muzycznego aspeku to nie wydaje mi sie by gotyk stanowił jakoś znaczącą elitarność. Kanały muzyczne chętnie i często pokazują zespoły o gotyckich korzeniach (Within Temptation,Nightwish)
A z własnego doświadczenia wiem ze tych zespołów nie koniecznie słuchają ludzie tylko "w klimacie".
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 10-01-2005, 21:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie zaszkodzi posluchac tego nawet przypadkowym osobom. Na zdrowie im to wyjdzie, takie odchamianie za friko, bez bicia, siniakow i prysznicow zimnej wody. Moze ktos zacznie od "Stand my Ground" i skonczy znacznie glebiej. Oby..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 10-01-2005, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

to zbyt piekne, aby bylo takie latwe i prawdziwe
gdyby bylo inaczej - mielibysmy mnostwo gotow, a nie mnostwo 'foczek' i 'ziomali' ;p
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 13-01-2005, 20:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Foczki i ziomale to nie jest material, ktory mialem na mysli. Mialem na mysli niewidocznych, szarych tzw. "normalsów". A TO MOGLOBY SIE UDAC.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 13-01-2005, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

szczerze - nie znam takich osob.
nawet nie widuje, albo po prostu nie zauwazam.
dla mnie ktos taki, to po prostu osobnik, ktorego muzyka * wcale* nie interesuje, bo gdyby bylo inaczej, to sam by sie wciagnal w jakis jej gatunek
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 14-01-2005, 09:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

tzn twierdzisz, ze jesli ktos nie interesuje sie muzyka, to jest "gorszy"? Mam kumpla na roku, jest zawodowym karateką, w domu ma dwie płyty - jedną z gazety, a druga to bajm (jezusicku!!!). Koleś nie ma pojecia kto to byl Hendrix, o Black Sabbatcie nigdy nie slyszal, a Metallice widzial na MTV, nie pytam o reszte bo to bezcelowe. Jest kompletnym muzycznym tłukiem ale jako kumpla naprawde go lubie i mozna sie z nim dogadac (szczególnie na bani)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 14-01-2005, 16:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie napisalam nic, co wskazywaloby na to, iz uwazam takich ludzi za gorszych - przeczytaj jeszcze raz moja poprzednia wypowiedz ;)

stwierdzilam po prostu, ze nie interesuja sie muzyka z wlasnego wyboru. nie czarujmy sie - w tych czasach kazdy, kto chce moze znalezc to, co lubi - ot, chocby w sieci [tu: rowniez muzyke]. jezeli jeszcze tego nie zrobil, to marne sa szanse, by go ... hmm 'nawrocic'? oczywiscie mozna probowac ;)

ps. " Jest kompletnym muzycznym tłukiem ale jako kumpla naprawde go lubie i mozna sie z nim dogadac (szczególnie na bani)"
nie wiem czy to w nawiasie jakos szczegolnie przemawia 'za nim' jako 'przedstawicielem' ludzi niezaznajomionych z jakakolwiek muzyka ;p
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 15-01-2005, 11:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest muzycznym tłukiem, bo nie zna nawet wykonawców swoich ulubionych tekno kawałków... Jesli zle zinterpretowalem Twoja wypowiedz to szczerze przepraszam Jaśnie Pani... (bez sarkazmu)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marion


Offline 



Joined: 25 Feb 2005
Posts: 9
Location: Sopot

PostPosted: 03-03-2005, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gotyk trafia po prostu do węższej publiczności niż np. Britney, więc może, można go nazwać bardziej elitarnym :D
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Rozmowy » Gotyk - elitarny czy nie?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group