FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gotyk - elitarny czy nie?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
?DidYouKillMe?


Offline 



Joined: 02 Feb 2005
Posts: 50
Location: Tułowice Siti

PostPosted: 04-03-2005, 00:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najwazniejsze w muzyce jest jakie wartosci chce przekazac i jakie udaje sie przekazac. A elitarnosc w muzyce nie istnieje, we wszystkim mozna sie czegos doszukac.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Insomnia


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 16
Location: Poznań

PostPosted: 23-10-2006, 21:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja właśnie słucham gotyku. W moich kręgach nikt tego nie słucha, nie zna. Jedna kumpela częściowo, a tak nic. I pojawia się pewien problem, żeby pójśc z kumpelą na imprezę, gdzie jest jak ja to nazywam "elektroniczny gotyk" to jest to wyzwanie.
ELitarność osób, któe słuchają gotyku jest chyba problemem. Bo dziwnie jest wejśc ubranym "zwyczajnie" na taką imprezę i nie czuć się wyizolowanym i obco. Przychodzi sie słuchać muzyki, a czasem staje się obiektem śmiechu (raz, dwa). W ogóle ta elitarnośc dotyczy wszystkich klubów, imprez. Lubisz techno to jak gdzieś pójdziesz to elita drechów, lubisz hip-hop to elita "ludzi ulicy" no i w końcu gotyk "elita gotyków".
CO ma zrobić człowiek taki jak ja, który słucha każdego gatunku muzyki (oprócz death metalu i country)? Przebierać się codziennie i zmieniać tożsamość? Każda muzyka tworzy jakąś grupę ludzi.

Dla nieśmiałych osób i dla śmiałych nawet osób wejście w jakiś krąg muzyczny jest odrzucający. BO albo dopasowujesz się do innych albo czujesz się nieswojo. TO tak jakbyś wszedł w brzydkich ciuchach na imprezę u jakiś bogaczy. A bogacze przecież tworzą jakąś elitę (choć są wyjątki od reguły). WIęc uważam, że ludzie słuchający gotyku tworzą elitę (choć pewnie też są wyjątki od reguły), do której żeby wejść trza mieć odwagę i mocną indywidualnoćć. na temat elitarności samego gotyku się nie wypowiadam.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-10-2006, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Insomnia wrote:
Przychodzi sie słuchać muzyki, a czasem staje się obiektem śmiechu (raz, dwa)

no coz, pozostaje tylko wspolczuc osobom ktore tak sie zachowuja.

Insomnia wrote:
CO ma zrobić człowiek taki jak ja, który słucha każdego gatunku muzyki (oprócz death metalu i country)?

zlac to, ja na CASTLe pARTY jezdze w krotkich gaciach i sandalach ;-) i jakos sie nikt nie czepia :].

Insomnia wrote:
WIęc uważam, że ludzie słuchający gotyku tworzą elitę (choć pewnie też są wyjątki od reguły), do której żeby wejść trza mieć odwagę i mocną indywidualnoćć. na temat elitarności samego gotyku się nie wypowiadam.

TO ja ci powiem ze potrzebe tworzenia zwartej grupy odczuwaja raczej slabe jednostki niezbyt pewnie odnajdujace sie w dzisiejszym swiecie. Zeby do nich wejsc trzeba tez zyc w tym zadufanym swiatku, zainteresowani na 99% wiedza o czym mowie :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 23-10-2006, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
WIęc uważam, że ludzie słuchający gotyku tworzą elitę (choć pewnie też są wyjątki od reguły), do której żeby wejść trza mieć odwagę i mocną indywidualnoćć. na temat elitarności samego gotyku się nie wypowiadam.


Trzeba mieć odwagę i mocną indywidualność nie zeby wejść do elity gotyku ( lub innej elity) ale własnie by pozostać 'w zwyczajnych' ciuchach a nie czuć się obco, ze tak to obrazowo ujmę. Do elity dołączysz łatwo, kilka klimatycznych fatałaszków , kilku 'odpowiednich ' znajomych i juz jesteś w elicie, która co tydzień się obgaduje na mrocznej ( hiphopowej, etc) imprezie. Sztuką jest by było odwrotnie :D.

Elitarny gotyk ???To chyba jakieś przejęzyczenie...niby WHY ?? Po prostu jest mniej popularny niz mainstream, stąd pewnie omyłkowo ludki uważają ,że elitarny.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 26-10-2006, 18:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Insomnia wrote:
Przebierać się codziennie i zmieniać tożsamość? Każda muzyka tworzy jakąś grupę ludzi


A ja sie nie zgadzam z Toba. Albo ja jestem jakas wyjatkowa :P
Ja mam znajomych z roznych kregow muzycznych i jak pojde ubrana "na gotycko" na jakas impreze hip-hopu lub techna to sie czuje dobrze i nie czuje sie jak bym byla ubrana w "nieodpowiednie" ciuchy i dotego nie jestem wytykana palcami
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Anorexia


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 22 Oct 2006
Posts: 6
Location: z grobu w Rzeszowie

PostPosted: 27-10-2006, 08:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

jaki WTRĘT??????? juz sie nie wtracam :D

Last edited by Anorexia on 28-10-2006, 20:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 27-10-2006, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Anorexia wrote:
moze chcecie siekierki noze i jakas bron palna, no wiecie to by było bardziej efektywne niz pisanie postow


Nam wystarczy pisanie postów, jesteśmy cywilizowani :D. Jednym z osiagnięć posiadania intelektu jest umiejętność dialogu i to
tutaj praktykujemy.


Anorexia wrote:
elitarny czy nie ... wazne ze jest czego słuchac ....zreszta....ja sie niewtracam do tego tematu

Jak nie masz ochoty się wtrącać to po co ten WTRĘT??????? NIkt nie broni się wypowiadać, byle z sensem , albo z dobrymi argumentami :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
VCM


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Virgo
Joined: 28 Oct 2006
Posts: 13
Location: Darkness

PostPosted: 30-10-2006, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sory... że tak z buciorami do tego Waszego Gotyku... heheh
ale wyjaśnijcie mi, laikowi, cóż takiego gotyckiego jest w tym Waszym Gotyku? bo ni w ząb nie Qmam.
Gotyk to powinno być zawodzenie mnichów na mszałach w klasztorach i opactwach średniowiecza...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 30-10-2006, 22:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

to pytanie kieruj do dzieciakow na pw, a pozatym chcesz trollowac czy o droge pytasz ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 30-10-2006, 22:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

VCM wrote:
ale wyjaśnijcie mi, laikowi, cóż takiego gotyckiego jest w tym Waszym Gotyku? bo ni w ząb nie Qmam.


poczytaj tu i ówdzie ;P
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
VCM


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Virgo
Joined: 28 Oct 2006
Posts: 13
Location: Darkness

PostPosted: 31-10-2006, 20:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzienx za wyczerpującą odpowiedź... już wszystko wiem o Gotyku.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 31-10-2006, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

sa artykuly na portalu chociazby u nas, naprawde nie trzeba bardzo sie wysilac ;-) cieszymy sie ze wszystko wiesz :] ( oczywiscie zakladam ze juz jestes po lekturze )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 03-11-2006, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Boszsz znow analizujemy gotyk jako elitarny (tudzież nie elitarny), akcentując przy okazji zespoły, które są jego składowymi (tudzież nie są). Po co?
Planujemy jakąś zmasowaną ofensywe na rynek muzyczny, która wymagałaby od nas ustalenia konkretnych dogmatów i wspólnej „wersji wydazen”?
Jakby tak poczytać sobie definicje określonych typów muzyki na wikipedii to by się nagle okazało, że ¾ wymienionych kapel nie gra gotyku. Traktójemy je zbiorczo bo tak jest łatwiej.
Po co chwalić się np, że ktoś tam gra gotyk a ktoś tam elektro a jeszcze ktoś tam coś tam. Czesc osob to wie a ci co nie wiedzą doczytają.

A co do elit.... Nie lubie tego słowa. Jestem zwykłym szarym, tłumokiem, tyle mnie od przysłowiowego normalnego człeka różni, co nic w zasadzie, tylko innej muzyki słucham i wdziewam czarne szmatki.

Instynkt mi mówi, że ta dyskusja tak za bardzo konstruktywna nie będzie. Ale mogę się mylić.
Back to top
View user's profile Send private message
Insomnia


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 16
Location: Poznań

PostPosted: 25-08-2007, 19:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że jak chcamy sobie nawlewać, jacy to jesteśmy indywidualni i oryginalni to możemy dojść do kompromisu, że jesteśmy elitarni. ;) Bo co jak co, ale naprawdę niewiele szarych ludzi wie co to gotyk. Wie co to rock, pop, nawet hip-hop... ,ale gotyk? Rzeczywiście mało konstruktynwa dyskusja. Ale póki co jesteśmy w dosyć małej mniejszości i gotyk w jakimś stopniu, w znaczeniu, że rzadki, mało obecny w mediach, wśród ludzi- jest elitarny. Co jak co hip-hop to też był kiedyś elitarny, że tylko prekrusorzy go słuchali, a dzisiaj , kto nie słucha hip-hopu?
Back to top
View user's profile Send private message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 25-08-2007, 20:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Insomnia wrote:
Myślę, że jak chcamy sobie nawlewać, jacy to jesteśmy indywidualni i oryginalni to możemy dojść do kompromisu, że jesteśmy elitarni. ;) Bo co jak co, ale naprawdę niewiele szarych ludzi wie co to gotyk. Wie co to rock, pop, nawet hip-hop... ,ale gotyk?
Hehehe nawet Ci którzy słuchają "gotyku" to nie wiedzą co to jest i np często go widzą tam gdzie go nie ma :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Rozmowy » Gotyk - elitarny czy nie?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group