FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak odkryliście 'mroczna' muzyke?
Rodzina (brat,siostra itp.)
13%
 13%  [ 12 ]
Znajomi
44%
 44%  [ 40 ]
Internet
14%
 14%  [ 13 ]
Radio
3%
 3%  [ 3 ]
TV
5%
 5%  [ 5 ]
Inne
18%
 18%  [ 17 ]
Total Votes : 90

Author Message
krystalizacja


Offline 



Joined: 17 Apr 2004
Posts: 26
Location: Olsztyn / Działdowo

PostPosted: 20-09-2004, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja ta muze dostalam wspadku po braciszku...choc w troche lagodniejszej wersji...no a potem trafilam tu i rozni ludzie [przede wszystkim tatus] podsylali mi rozne kawalki...:-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
n4ncy


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 49
Location: rzeszow

PostPosted: 17-10-2004, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

zaczelo sie rok, albo poltora roku temu. Przyjaciolka 'otworzyla' przede mna swiat metalu, pozniej zaczelo sie eksperymentowanie z płytami. Pierwszy był Kat.... =)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 18-10-2004, 14:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ja to bardzo dawno temu :) zaczęło się od kasety Scorpions kupionej w malutkim sklepiku z pierdołami. Prowadził go taki stary rockman. Miałem wtedy chyba z 7 lat i zacząłem dostawać kieszonkowe na żarcie do szkoły, ale zamiast tego kupiłem kasetę. To było niesamowite, jak oni mocno grali. Później zaczęła się taka "wojna" pomiędzy depeszami i metalowcami, więc nakupowałem kaset z najbardziej piekielnymi okładkami jakie były w sklepie i stwierdziłem, że jestem metalem. Dopiero gdzieś tak około 12 roku życia zacząłem kumać o co chodzi, poczytałem biografie kapel i zacząłem zbierać kasety poszczególnych zespołów, które mi się podobały (Kreator, Metallica, Death, Sepultura itd.) no i tak się to u mnie zaczęło :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Naberios


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Gemini
Joined: 19 Oct 2004
Posts: 3
Location: Silesia

PostPosted: 19-10-2004, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm....... ja też od najmłodszych lat w domu słuchałem Queena, a potem wpadły mi w łapy płyty Rammsteina i tak się zaczęło z czymś mocniejszym. A około roku temu dostałem płytki Theriona Tristani i Towera no i........wsiąkłem :D
Back to top
View user's profile Send private message
Gienek6


Offline 



Joined: 06 Dec 2004
Posts: 10
Location: Rybnik

PostPosted: 07-12-2004, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja na początku słuchałem Eminema i uczyłem sie Break Dance :) W moim przypadku zaczoło się od Him'a :) potem Korn i takie rockowe kawałki, przygoda z kredkami zaczeła się gdy kumpel pożyczył mi kasetke "midian" do "przesłuchania" jak to powiedział, na początku słyszałem w tym same "piski" lecz gdy się wsłuchałem w tajemniczy, wampiryczny i zarazem brutalny klimat, cholernie mi sie spodobało, Jak to się mówi "nie oceniajcie książki po okładce" od tego czasu Cradle Of Filth weszło w moje życie, a było to 6 wiosen temu :)
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 07-12-2004, 16:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro to było 6 wiosen temu to nie mógł Ci kumpel pożyczyć "Midian" bo ta płytka wyszła w 2000 roku :) sorki że się tak przypieprzam, ale tu jest jakaś nieścisłość :) to mogło być "Cruelty and the Beast", które rzeczywiście wyszło 6 wiosen temu :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szramer


Offline 



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 7

PostPosted: 11-12-2004, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ave , chciałem sie w tym poscie przywitać , jak to kultura wymaga przy pierwym poScie..
hm moja przygoda to sie zaczeła od ogladania mtv puxnymi wieczorami i w nocy jakieś 15 lat temu... miałem wtedy z 10 lat....pantera , death, anthrax i wiele innych kapel polularnych w tamtych latach..
Back to top
View user's profile Send private message
AkkA


Offline 



Joined: 18 Aug 2004
Posts: 20
Location: Myślenice

PostPosted: 12-12-2004, 09:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

a ja zaczynałam od guns'n'roses... w dzieciństwie kupiłam kasete szczególnie dla okładki, ale tak naprawde zaczełam jej słuchać dopiero cztery lata po kupieniu. witaj szramer!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinister


Offline 



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 13

PostPosted: 12-12-2004, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

u mnie w sumie zaczelo sie dosyc nietypowo - od Project Pitfork i Zeromancera, ktore to czasem sie pojawialy na nieistniejacej juz (chyba..) niemieckiej VIVIE Zwei .
Back to top
View user's profile Send private message
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 15-12-2004, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

wszystko, co kiedys emitowalo porzadna muzyke - padlo.
zostaly programy, ktore tona w plastiku i rozu, od ktorego mozna dostac zatwardzenia albo w przyglupich textach polskiego hh x}

a moja przygoda zaczela sie kiedy w koncu zalozylam sdi i poznalam kogos, kto wprowadzil mnie w te klimaty :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Anya


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 20 Aug 2004
Posts: 59
Location: Poznań

PostPosted: 23-12-2004, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

[shadow=darkred:23f284f9cc]hmm, pamiętam jak będąc na etapie disco na bodajże tvp2 był taki program muzyczny CLIPOL a tam Nirvana, Hey itp. I tak się zaczęło, potem była era punka hehe, ale krótko, bo odkryłam Sepulturę ;D A gotyk? Swego czasu na radiu Merkury była audycja prowadzona przez Migdała z Aionu... [/shadow:23f284f9cc]

neo geisha wrote:
wszystko, co kiedys emitowalo porzadna muzyke - padlo.
zostaly programy, ktore tona w plastiku i rozu, od ktorego mozna dostac zatwardzenia albo w przyglupich textach polskiego hh

no tak, niestety teraz rzadko kiedy można usłyszeć coś ciekawego w telewizjii czy też w radiu...
SAD BUT TRUE
Back to top
View user's profile Send private message
keinam


Offline 



Joined: 26 Dec 2004
Posts: 4
Location: Ełk, teraz Wrocław

PostPosted: 27-12-2004, 05:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

ave! jestem tu nowy, wlasnie przybyłem z knieji...
a więc z mroczną muzyą było u mnie tak, że pierwszy raz usłyszałem Gothik jakoś 6 lat temu. wtedy miesiecznik XL zawierał płyty i była raz płyta o niesamowutym tytule "Heavy romantyk, czyli bój się Ewka". była tam prezentacja Artrosis i 2 ich kawałki, 2 kawałki moonlight, podobnież i Tower bodajże, choć mógł to być Aion.... nie pamiętam. w każdym razie miałem wtedy 14 lat i tak już mi zostało :) znczy nie żebym miał dalej 14 lat... czerń i Gothic mi został. I bardzo mi z tym dobrze.

Goth bless you...
Back to top
View user's profile Send private message
Anya


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 20 Aug 2004
Posts: 59
Location: Poznań

PostPosted: 27-12-2004, 13:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

[shadow=darkred:e8bb10a9d5]hehe, tez mam tego skladaka, jedna z pierwszych plyt ;>[/shadow:e8bb10a9d5]
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 27-12-2004, 14:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe, to jeśli chodzi o płyty CD, to mój pierwszy składak to był pierwszy nr. Mystic Art z Satyricon na okładce. To był 1996 rok i wtedy jak ich zobaczyłem to się zastanawiałem po cholerę oni mordy malują, przecież to nie Kiss. Wcześniej miałem styczność z kasetami BM takimi jak Bathory czy Mayhem, ale tam nie było żadnych fotek. Jak zobaczyłem tam Satyricon na tej okładce to był dla mnie niezły szok :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aino


Offline 



Joined: 04 Jan 2005
Posts: 2
Location: zalesie

PostPosted: 04-01-2005, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

mozna powiedziec że ja mam to w genach, umiłowanie do ciemnej muzy. w sumie jak przyniesiono mnie ze szpitala do domu zaraz po urodzeniu to tata od razu karmil mnie rockiem, metalem tym klasycznym, wiecie black sabath, led zeppelin, queen.....i tak zostało, moze tylko z pewnymi modyfikacjami. strasznie dziekuje za to mojemu ojcu.....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group