FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak odkryliście 'mroczna' muzyke?
Rodzina (brat,siostra itp.)
13%
 13%  [ 12 ]
Znajomi
44%
 44%  [ 40 ]
Internet
14%
 14%  [ 13 ]
Radio
3%
 3%  [ 3 ]
TV
5%
 5%  [ 5 ]
Inne
18%
 18%  [ 17 ]
Total Votes : 90

Author Message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 07-09-2004, 09:38    Post subject: Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka Quote selected Reply with quote

No wlasnie w jaki sposob trafiliscie na nasza niepiekna muzyke? :P
u mnie to bylo tak: jak mialem 14 lat to kumpel puscil mi Kata - poczatki z metalem, zas w zeszlym roku pokazano mi electro i ambient/noise...
tylko ze wiekszosc drogi ktora pzreszedlem zawdzieczam jedynie sobie, sam wszystko znajdowalem bo nie za bardzo bylo nawet kogo pytac, teraz jest inaczej - jest internet, mozna sie kogos poradzic...

teraz Wasza kolej :P


Last edited by Centurion on 07-09-2004, 11:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 07-09-2004, 10:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

heheh pierwsze kontakty :P ... było to parenaście lat temu... a jak ?? szkoła podstawowa.. 4 klasa :P sama zaczełam sobie kupowac kasetki bo mi sie spodobały i tak to sie zaczelo a z czym mialam pierwszy raz stycznosc ?? Slayer :P i Sepultura.. a pozniej to juz jakos tak samo polecialo.... hmmm pamietam jeszcze ze jak bylam mala to czesto slyszalam w domu the doors, deep purple, led zeppelin... i takie inne... nawet gdies mam ich vinyle w domku :P ale faje to byly czasy ... zupelnie inne niz teraz

ale to juz długo trwa... o jaaaaaaaa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 07-09-2004, 10:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

tez mam kultowe winyle w domu i kasety-piraty, kiedys tego pelno bylo :) a co do czasow, kiedys bylo inaczej bo sprzet byl gorszy, nie bylo bajerek i takich tam, muzyka byla prostsza ale za to jaka kultowa! Nawet stary heavy/trash metal, zgrana scena.. ech gdzie te czasy :) aha no i jeszcze jak mialem 10 lat to na fali byl punk, to bylo proste ale mialo zajebiste jajo, juz pomijajac te subkulture... ech lezka sie zakrecila w oku ;)
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 07-09-2004, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

nienawidze punku .. nigdy nie lubilam tego rodzaju muzylki.. nigdy tego nie sluchalam.... moze pare razy ale jakos mnie nie przekonuje to... wole gotyk... poza tym black metal ;] heheh no i takie inne gatunki... no i zapomnialabym electro :P mniami :D szczegolnie fajie sie przy tym bawi na imprezach.... w sumie .. odkad pamietam u mnie w domku zawsze cos klimatycznego lecialo... fakt faktem nie takie cos jak teraz :P bo przeciez nie bylo tego ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 07-09-2004, 11:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

[shadow=blue:46aa5c9187]U mnie to w sumie niedawno....

W zeszłym roku trafiłam dość przypadkowo na Dark Stars - kolega wygrał bilety i mnie zaprosił... n9o i tak mi sie jakoś spodobało....

Wczesniej to głównie rocka słuchałam...[/shadow:46aa5c9187]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-09-2004, 12:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Curów i Joy division słuchałem od zawsze, a potem juz jakoś samo posżło - z niewielką pomocą przyjaciół :)
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 07-09-2004, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm jak juz kiedys mowilem dziwnie to wszystko bylo.... a bylo to tak dawno temu za gorami za lasami kiedy moj ojciec lazil w mym wieku z moja mama i kostka na grzbiecie z dlugimi wlosami po gorach i pagorkach sluchal deep purple a potem powstal moj brat nastepnie ja po nim wychowywalem sie w srod jego rowniesnikow itd. brat przejol paleczke z muzyka od ojca a ja od brata i tak to wyszlo.... z reszta i tak na poczatku sluchalem 2 Unlimited:P buahahahahah
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 07-09-2004, 14:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja wychowalam sie na queenie i ac/dc bo moj ojciec tego slucha, potem zaczol sie metal, przypadkowo 3 lata temu moja siostra kupila theriona i bardzo mi sie spodobal, a 2 lata temu kuzynka z kas tam dostala tiamata " the atral sleep", a ja kupilam sobie (bo spodobala mi sie okladka :]) dominium gdzie byla lekka skonnosc do bardziej melodyjnych utworow, a potem juz interenet
nie moglam sie dowiedziec o tej muzyce od znajomych czy cos w tym stylu poniewaz mieszkam w malym miescie gdzie jak narazie nikt nie slucha mrocznej muzy, jak juz to metalu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 09-09-2004, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

No więc tak..... słuchałam Michaela Jacksona.....wtedy przepaliła się żarówka i ...zapanował prawdziwy MROK :)))
Back to top
View user's profile Send private message
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 10-09-2004, 09:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja słuchałem metalu/rocku i do mrocznej przez internet dotarłem. Potem Castle Party i tak jakoś już poszło ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 10-09-2004, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

po raz pierwszy...to znaczy w 8 kl. podstawówki...wpadła mi w łapki płytka Rammstein'a zatytułowana Mutter...no i tak sie zaczeło ;]
Back to top
View user's profile Send private message
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 15-09-2004, 07:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

W 6-7 klasie podstawówki słuchałam Red Hot... koniec podstawówki to szaleństwo Acid Drinkers...... póżniej już bardziej w liceumj Dimmu.., Slayer, Kat, Nine Inch Nails,Tiamat .......jeszcze póżniej Burzum, Bathory, Gorgoroth, Gontyna Kry, Fantomas,Nocturnal Mortum, Troll, Sear Bliss .....no i tak jest do dziś.


No to szerokie horyzonty... Wszystko ok ale Gontyna Kry (Krew Ojców) !!!...
Pagan Metal, który tak jak ta cała Warraha łazi po lasach i chce zrobić konkurencję Northlandowi, Wikingom i ich panteonowi, prezentując nam wiarę w jakieś ociemniałe pierdoły (Swarożyca, Siemowita, Trygława)...

To do samego końca mnie będzie bawić... Ale żeby Gontyna Kry była "mroczna"??? Nie sądzę... Za to napewno jest śmieszna.

Cóż nie mogłem się powstrzymać widząc tutaj nazwe tej kapeli. /DeadMoon^/
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 15-09-2004, 16:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wychowywalem sie na queen, perfect, lady punk i tego typu kapelkach, bo tego zawsze sluchal moj ojciec. Na powaznie zaczęło się od tego, ze w 5 podstawowki w moje lapki wpadla kaetka od znajomego (składanka) z kapelkami ploretariat, mettalica, scorpions, helloween, hammerfall, closterkeller, artrozgryz i takie tam. :) Od tego sie zaczelo. Z poczatku milosc do power metalu( od raz ucinam spekulacje: nigdy nie mialem skolnnosci homo-seksualnych), ale tez podobal mi sie closter( dokladnie znalem tylko kawalek wladza) i atrosmiec. Jaks tak slzo glownie ciagle na rocku i popularnych kapelkach typu metallica i tym co akurat kumple mieli( jakims pechem odpowiednich osob w rodzienie nie mailem:/), az w gimku poszedlem do kalsy informatycznej i dossalem sie do neta szkolnego. Wtedy sie rozwinalem jakotako, ale ciagle net w skzole to nie to samo co w domu. Wtedy tez poprzez ambienty i industrial w grach zainteresowalem sie muzyka zdziebko bardziej elektroniczna, ale do takiej muzy jest trudniejszy dostep niz do innych gatunkow.
Dopier w LO, a ze jestem w 3 klasie to niedawno, trafilem do nowego srodowiska, a ze mialem szczescie 50% mojej klasy ma jakas wartosc pod wzgledem muzycznym. tedy anstapila krotkotrwala milosc do Black Metalu( ciagle go lubie), a od kiedy mam net assam z dc++ elektro jak szalony. Moze kiedys jak poznam kazda kapele to rzestane sciagac i zaczne kupowac oryginaly. :] Co mnie teraz czeka w dziedzinie muzyki? Ostatnio spodobal mi sie psychodelic-goa, dark ambient i neo-folk. :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
seth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 26 Jun 2004
Posts: 87
Location: Dz-Wo / Warsaw

PostPosted: 20-09-2004, 16:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
[...] z reszta i tak na poczatku sluchalem 2 Unlimited:P buahahahahah


hehe ja tez.
jesli chodzi o poczatki mrocznej muzyki ... caly metal zaczal sie od Metalliki - od kumpla .. w 1 kl LO.
dostalem kompa i dopiero moglem zaczac sluchac ciezkiej muzyki. wczesniej byl tylko TV ;p
pozniej spodobal mi sie Nightwish .. pozniej jakis gothic metal ... i tak jakos trafilem na rozne electro czy darkwave, ktore bardzo teraz lubie :-)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Nag


Offline 



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 29

PostPosted: 20-09-2004, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Liceum:
to był głównie industrial np.: Godflash i Ministry. Ale i black: Samaela nie da się zapomnieć.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group