FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak odkryliście 'mroczna' muzyke?
Rodzina (brat,siostra itp.)
13%
 13%  [ 12 ]
Znajomi
44%
 44%  [ 40 ]
Internet
14%
 14%  [ 13 ]
Radio
3%
 3%  [ 3 ]
TV
5%
 5%  [ 5 ]
Inne
18%
 18%  [ 17 ]
Total Votes : 90

Author Message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-01-2007, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
moonspell


;)))))))))))))))

To ja chyba wróce do industrialu jednak;)

Raczej w klimatach "Burzuma" coś bym posłuchał;)
Ale jakoś nie orientuje się w tych wszystkich metalowych kapelkach, trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o metal.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 12-01-2007, 12:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
...dla mnie najbardziej ciekawe mroczne klimaty dzieją się teraz pod szyldem szeroko pojętej muzy elektronicznej...


Dla mnie na tą chwilę też

tristancandance wrote:
A wracając do "mrocznego" metalu... Kurde, nie znam się zbytnio. Może ktoś coś poleci, nawet ze starych lat, bo trochę z tą muzą straciłem kontakt.


OK!

Szwedzki Bathory - Under the Sign of the Black Mark. Najmroczniejszy album, świetne intra. Dla oldshoolowców brazylijski Sarcofago. Trochę obskurny. Anorexia Nervosa z francji. Świetna muza. Pierwsze albumy to dark Metal reszta Nihilistic Symphonic BM. Świeże i ciekawe. Brytyjski My Dying Bride. Dołująco mroczna kapela. Moja ulubiona obok Darkthrone z norwegii, który niedość, żę mroczny to na starych albumach śmierdzi siarką piekielną, aż nos krwawi. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-01-2007, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Szwedzki Bathory - Under the Sign of the Black Mark. Najmroczniejszy album, świetne intra. Dla oldshoolowców brazylijski Sarcofago. Trochę obskurny. Anorexia Nervosa z francji. Świetna muza. Pierwsze albumy to dark Metal reszta Nihilistic Symphonic BM. Świeże i ciekawe. Brytyjski My Dying Bride. Dołująco mroczna kapela. Moja ulubiona obok Darkthrone z norwegii, który niedość, żę mroczny to na starych albumach śmierdzi siarką piekielną, aż nos krwawi. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.


Wielkie dzięki! Popróbuję;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-01-2007, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Darkthrone z norwegii, który niedość, żę mroczny to na starych albumach śmierdzi siarką piekielną, aż nos krwawi. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.

a ja przypominam ze to nie jest forum dla fanow metalu, mysle ze na jakims sajcie przeznaczonym dla synow kozy na pewno duzo wieksze zainteresowanie wzbudzisz.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 12-01-2007, 18:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Szwedzki Bathory - Under the Sign of the Black Mark. Najmroczniejszy album, świetne intra. Dla oldshoolowców brazylijski Sarcofago. Trochę obskurny. Anorexia Nervosa z francji. Świetna muza. Pierwsze albumy to dark Metal reszta Nihilistic Symphonic BM. Świeże i ciekawe. Brytyjski My Dying Bride. Dołująco mroczna kapela. Moja ulubiona obok Darkthrone z norwegii, który niedość, żę mroczny to na starych albumach śmierdzi siarką piekielną, aż nos krwawi. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
Tak tak, częśc kapel o których wspominasz to jest baaaardzo mroczna, szczególnie mroczne sa ich pentagramy, antyreligijne teksty i baaaaaaardzo mroczne odwrócone krzyze na ich szyjach oplutych keczupem:-)
Dziwie sie że fani takiej często przepełnionej satanistycznym przekazem muzyki zagladaja na darknation! Przeciez nawet na stronie portalu nie ma ani jednego "mrocznego" pentagramu :p Sam jestem tym faktem wkurzony bo przecież one są takie "mroczne" :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-01-2007, 19:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a ja przypominam ze to nie jest forum dla fanow metalu, mysle ze na jakims sajcie przeznaczonym dla synow kozy na pewno duzo wieksze zainteresowanie wzbudzisz.



Mroczek wrote:
Tak tak, częśc kapel o których wspominasz to jest baaaardzo mroczna, szczególnie mroczne sa ich pentagramy, antyreligijne teksty i baaaaaaardzo mroczne odwrócone krzyze na ich szyjach oplutych keczupem:-)
Dziwie sie że fani takiej często przepełnionej satanistycznym przekazem muzyki zagladaja na darknation! Przeciez nawet na stronie portalu nie ma ani jednego "mrocznego" pentagramu :p Sam jestem tym faktem wkurzony bo przecież one są takie "mroczne" :P


heh. proszę! metal nadal wzbudza kontrowersje;))

Przyznam ze nie jestem fanem metalu (i synów kozy;), ale chyba jeszcze bardziej drażni mnie "subkultura gotycka" (nie sama muzyka nawet, tylko te czarne uniformy, srebrna biżuteria, już nie mówiąc o dosyć "wystandaryzowanych" poglądach i zainteresowanich, itp itd). Teraz śmiejemy się z metalowców. A ja dodatkowo mam non stop ubaw z gothów (nawet jeśli oni sami się za nich nie uważają - chodzi mi o tą obciachową modę, a nie muzykę)


Gotyk i metal w większej części to obciach (przynajmniej jak dla mnie, więc się z wami zgodzę).
- teksty piosenek - tia, u jednych satan i płonący kościół , u drugich wampiry i dark angele;p normalnie boki zrywać;)))))).

Jakoś nie widzę tu różnicy pomiędzy metalem a gotykiem - tyle że jedni mają "mroczne" pentagramy i sztuczną krew, drudzy mają "mroczny" ciemny makijaż i smutne tekściki godne pryszczatej nastolatki, którą właśnie rzucił chłopak.

Uogólniam? Tak. Ale wy też;)

Zresztą tak samo można przyczepić się do industrialu czy elektro nawet, naszej (a przynajmniej mojej) świętości. Ze tyle ma wspólnego z "mrocznością" co nie przymierzając ucięty łeb kozy nabity na odwrócony krzyż. Czyli nic;)
Że niby coś zaskrzypi, załomota, trzaśnie i już sie "ściemnia", aż ciarki po krzyżu przechodzą... E tam.

Nie chce obrazić fanów żadnej muzy. Ale sam już nie wiem dla kogo ten portal jak czytam wasze wypowiedzi. Oczywiści rozumiem że synowie kozy mają swoje miejscówki na necie. A gotyckie lafiryndy? Też mają (nie będe nazwy podawał, zresztą pewnie znacie - sorki ale sami wiecie jaki tam jest poziom wypowiedzi;). A fabryczne odpady? Mają swoje stronki. I to nawet kilka. Zelektryfikowani impontenci - mają, a jakże!

Więc o co chodzi? Może to portal dla depeszowców???

żart. Ironicznie to wszystko pisze. Fajnie jakby ten portal łączył a nie dzielił. I tyle.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 12-01-2007, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Jakoś nie widzę tu różnicy pomiędzy metalem a gotykiem - tyle że jedni mają "mroczne" pentagramy i sztuczną krew, drudzy mają "mroczny" ciemny makijaż i smutne tekściki godne pryszczatej nastolatki, którą właśnie rzucił chłopak.
Stary co rozumiesz pod pojeciem gotyk? Bo jesli mówisz np ze to klimaty w style muzy na Castle Party to sie bardzo mylisz! Bo gotyku na tym feście jest bardzo mało! I nie możesz przez pryzmat ludzi jak tam wygladają oceniać subkulture gotycką!
Dam Ci przykład zespołów który sa uznawane do nurtu gotyckiego np polska grupę Eva (która juz nie istnieje) lub Miguel And The Living Dead i bynajmniej smutnej muzy one nie grają, lub inne np Pinks Turns Blue, NFD, All Gone Dead, Scary Bitches, Frank The Baptist, Skeletal Family, Bloody Death And Sexy, Christian Death, Sex Gang Children, Xmal Deutschland, Ausgang czy te cała masa wydawanych grup ze świetnej Strobelights Records itd... !
Ciekawe zreszta jest to że przeważnie metalowcy uwazają że gotyk jest smutny, tak mi sie wydaje. Zreszta wybacz jesli ktoś pisze że np taki darkthrone jest mroczny to ja wymiekam :p Zreszta mielismy tu mówic o pierwszych kontaktach z mroczna muzyka a nie z satanistyczną :P
Wiesz w zyciu trzeba sie okreslić i dlatego ten portal jest dla fanów muzyki dark-owej, a nie dla synów kozy!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-01-2007, 21:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Oczywiści rozumiem że synowie kozy mają swoje miejscówki na necie. A gotyckie lafiryndy? Też mają (nie będe nazwy podawał, zresztą pewnie znacie - sorki ale sami wiecie jaki tam jest poziom wypowiedzi;).


generalnie zdecydowanie nie chcemy tutaj rozmow o metalu , i mamy swoje powody, nie ma to nic wspolnego z niechecia czy czyms takim. takie stanowisko przyjmujmy i o ile wiem nie musimy sie z niego tlumaczyc ani wyczytywac takich tyrad. koniec w tym temacie i nie ma sensu nad tym dyskutowac czy oceniac mrocznosci.

Dodano po 26 minutach 45 sekundach:

tristancandance wrote:
żart. Ironicznie to wszystko pisze. Fajnie jakby ten portal łączył a nie dzielił. I tyle.

bylo, nie sprawdzilo sie , taki powod . mysle ze to wystarczajace tlumaczenie.

pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-01-2007, 22:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

ciach.....

Koniec z Metalem?
To co na pierwszej stronie robi ten koleś ze Skandynawii wyglądający jak blady Troll. Ba! pozwolę sobie na cytat:

"Mortiis czyli Haavard Elefsen to już legenda norweskiej sceny metalowej.Zaczynał od gry na basie w black metalowym Emperor, zanim założył Mortiis grał jeszcze w trzech innych projektach. "

Co on tu robi? ten syn kozła;) Ban dla tego pana!!! ;))))))

Gdyby nie metal to większość z nas (pewnie nie wszyscy,ale większość) nie słuchałaby industrialu/elektro/darkwave. To tak a propos "pierwszych kontaktów z mroczną muzyką";) pzdr

Dodano po 18 minutach 41 sekundach:

Mroczek wrote:
portal jest dla fanów muzyki dark-owej



EEEE. znaczy jakiej? jeszcze raz? sprawdzałem nawet na wikipedii... no popatrz . "darkowej" nie ma. Ten Darek to jakiś polski muzyk?

żart. Mroczna muzyka to pojemny termin. Dla każdego coś innego znaczy. Bez sensu o tym ciągle mówić albo kłócić się co jest "wystarczająco darkowe" a czego "Darek" już nie lubi.
No chyba że jakąś listę wywiesicie. Na 1szej stronie portalu.
Jak narazie to mortis na niej wisi - na 1szym miesjcu! Hańba dla "Darków"!

pzdr, szacuneczek
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-01-2007, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
"Mortiis czyli Haavard Elefsen to już legenda norweskiej sceny metalowej.Zaczynał od gry na basie w black metalowym Emperor, zanim założył Mortiis grał jeszcze w trzech innych projektach. "

Co on tu robi? ten syn kozła;) Ban dla tego pana!!! ;))))))

mortiis nie za wiele ma wspolnego z metalem , fakt ze gral w legendarnej metalowej kapei nie oznacza ze to co robi teraz przypomina przeszlosc ( albo co robil jakis czas temu bo nie jestem na biezaco z jego tworczoscia).

a dlaczego nie ma metalu ? byl , bylo wiecej klopotow z userami i nie tylko. tak jest dobrze , i nie zamierzamy tego zmieniac. koniec kropka. na ten temat dlasze dyskusje zostana po prostu kasowane bo szkoda miejsca na takie bajanie a zdania i tak nie zmienimy. tacy podli jestesmy ;]

zreszta nie rozumiem jedngo , czy tak ciezko zrozumiec ze zaden redaktor tutaj nie ma nic do metalu jako gatunku muzyki, nie chcemy po prostu aby tutaj sie prowadzily rozmowy na powyzszy temat , jest tyle innych for o tym. niech tak zostanie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 13-01-2007, 10:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobra, teraz zupełnie ale to zupełnie na temat.
A propos pierwszych kontaktów z mrocznymi nutami. Przypomina mi się ze tak gdzieś w 1szej połowie lat 90-tych była ostra rywalizacja depeszów i metali. Zabawne to było, bo my (elektro-)industrialowcy staliśmy gdzieś z boku i nabijaliśmy się z jednych i drugich (a raczej z tego nadmuchanego konfliktu). Nie przeszkadzało to nam słuchać jednocześnie DM i metalu - nawet często zresztą. Można powiedzieć że byliśmy (wtedy!) dosyć tolerancyjni i otwarci na muzykę, mimo młodego wieku;). Pewnie dlatego że sub-coollturka industrialowców (w Polsce) była w powijakach, słaba jak niemowle, podatna na wpływy i odziaływania innych gatunków muzycznych (metalu, rocka i gothic-rocka, synthpopu, potem także - uwaga uwaga, techno;). Dobrze to wspominam... A teraz środowisko jest troszkę podzielone, jakby bało się przenikania gatunków/środowisk. Dba się o czystość jednej racji. Szkoda bo to trochę stopuje rozwój "darkowego;)" nurtu.
"Zapomniał wół jak cielęciem był?"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 15-01-2007, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a ja przypominam ze to nie jest forum dla fanow metalu, mysle ze na jakims sajcie przeznaczonym dla synow kozy na pewno duzo wieksze zainteresowanie wzbudzisz.


Więc tolrując suwerenną :) decyzję administracji dalsze tytuły przesyłam na PW.
Zhcem tylko napisać, że metal to również między innymi mroczna muza i nikt tego nie zmieni.
Popieram stwierdzenie, że gdyby nie metal mroczniaków w klimatach electro było by troszeczke minnej. wiem to po sobie. Dla mnie mrok był celem przez całę życie i jeśli kapela jest dobra i mroczna to gatunek nie jest ważny.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group