FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak odkryliście 'mroczna' muzyke?
Rodzina (brat,siostra itp.)
13%
 13%  [ 12 ]
Znajomi
44%
 44%  [ 40 ]
Internet
14%
 14%  [ 13 ]
Radio
3%
 3%  [ 3 ]
TV
5%
 5%  [ 5 ]
Inne
18%
 18%  [ 17 ]
Total Votes : 90

Author Message
Anayah


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 19
Location: Earth

PostPosted: 24-10-2006, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rodzice! matka będąc w ciąży słuchała Black Sabbath, ojciec lubi śpiewające panie w styli Anji O. Tak więc od urodzenia miałam dobre wzorce. Telewizji nie mieliśmy, więc w długie wieczory słuchało się u nas radia, pamiętam pierwsze samodzielne(no, może nie samodzielne, bo za sprawą pana Kaczkowskiego) odkrycia muzyczne...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Tlen login
Anorexia


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 22 Oct 2006
Posts: 6
Location: z grobu w Rzeszowie

PostPosted: 25-10-2006, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedys to było ... :) Punk, Ska, Naziole scigajace mnie za to ze zyje :) potem kolega z gimnazjum MM i NIN szukałem słuchałem a potem juz poleciało Vader Behemoth cudny BURZUM etc etc od jakiegos czasu CHyba po sylwku Industrial , Electro :) Umbra et ... Suicide Commando etc etc no i tak jakos wyszło szydło z worka .....Muzyka wielkie przezycia wyciete miesiace z zycia czyli bomba :)
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 26-10-2006, 08:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie to był Front 242, "sprzedany" naście lat temu przez kolegę Leszka z liceum, Tiamat przyniesiony do domu przez Siostrę, potem Sirrah pożyczony od dziewczyny. Wszystkim jestem wierny do dzisiaj. Jednak prawdziwym odkryciem był Nightwish, następnie Gotham Radio, a potem już poszło jak z płatka. Jeszcze większym odkryciem - God Module i Grendel, nie myślałem, że może istnieć muzyka która łączy w sobie industrial, techno i metal :)

Tyle, że żona powiedziała, że jak zapuszcze długie włosy to mnie z domu wygoni, bo 33 letniemu statecznemu inżynierowi nie wypada.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dark Iskierka


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Capricorn
Joined: 25 Oct 2006
Posts: 2
Location: Zielona Góra

PostPosted: 28-10-2006, 13:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm...ja na początku bałam sie dźwięków owej Muzyki.Na szczeście szybciutko mi to przeszło.To był chyba koniec podstawówki kiedy poznałam 13 Stoleti i Artrosis - pierwsze kapele, któe pociągnęły mnie w mroczną głębię...
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 30-10-2006, 11:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja nie - ja się od razu zakochałem. I to najpierw w EBM reprezentowanym przez Frontów, potem w metalu, potem w gotyku i teraz w harsh electro.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mevista


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 22 Oct 2006
Posts: 20
Location: Lublin

PostPosted: 05-11-2006, 20:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie była szczęśliła pomyłka. Poszłam kupić bilet na koncert jakiegoś metalowego zespołu, a sprzedano mi na ArtRosis. Z powodu młodego wieku 13 lat i oszałamiającego podekscytowania gdyż miał to być mój pierwszy koncert takiej muzyki sama nie zauważyłam co wogóle jest napisane na bilecie. Okazało się chwilę przed koncertem ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 05-11-2006, 22:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

hihi , artrosis gra "metal gotycki" czy jak to wlasciwie sie powinno nazywac, a my staramy sie bardziej promowac dark independent ( badziewna nazwa wiem :P ), ale roz tez mozna posluchac :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Nymphetamina


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 34
Zodiac: Cancer
Joined: 08 Oct 2006
Posts: 2

PostPosted: 05-11-2006, 23:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

A u mnie to było mniej więcej tak:
Siedząc na pewnym forum przeglądałam temat typu 'czego teraz słuchasz'. Miałam ochotę posłuchać czegoś nowego, więc skopiowałam do emuła pierwszą z brzegu ,nieznaną mi ,nazwę piosenki. Pamiętam ,że było to Deine Lakaien, jednak tytułu nie pamiętam. Zaczęłam sie wsłuchiwać w tę muzykę , po pewnym czasie rozpoczęłam poszukiwania nowych zespołów. No i nie mogę przestać słuchać 'nietoperzowej' muzyki :)
Back to top
View user's profile Send private message
PIoChuUu


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 23 Oct 2006
Posts: 54
Location: Lubań

PostPosted: 06-11-2006, 16:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

buehehe kontakty z mroczna muza? Byl to Michael Jackson, uwielbiam goscia.
Back to top
View user's profile Send private message
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 07-11-2006, 17:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

...ooo... Majkel?... to tak jak u mnie:D (może to jakaś kwestia naszego rocznika;))... Michael Jackson to geniusz (bez sarkazmu) i mój idol z okresu wczesnego dzieciństwa (obok Nożycorękiego Edwarda) :)...

...pamiętam, że gdy miałem kilka latek (ok.4, 5) to na tvp1 leciał wczesną porą jakiś program, w którym puszczali klipy różnych "ciężkich" zespołów, głównie polskich i niezwykle mi się to podobało (szczególnie wczesne Houk i Sweet Noise)... tylko mama była zmartwiona, że mnie ciągnie do tych "szatańskich szarpidrutów" (cytat z mamy;))... a później jakoś poszły te zainteresowania dalej przez hardcore, metal, punk i różne eksperymentalne gatunki, ale zawsze słuchałem różnej muzyki od disco po jazz :) (który zresztą cenię najbardziej ze wszystkich muzycznych gatunków)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-11-2006, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

chyba wszyscy sluchalismy majkela ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
sanity


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 15 Jul 2004
Posts: 13
Location: wrocław/namysłów

PostPosted: 08-11-2006, 01:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

:scheuermann: jesli chodzi o ten program to ja tylko pamietam cos takiego jak clipol gdzie polska tv puszczala houk i ilusion i sweet noise ,ale moze to jeszcze jakis inny program byl choc z tego co pamietam to nie byl program gdzie puszczali ciezka muzyke tylko po prostu w tamtych czasach(92-94) w polsce takiej muzki sie sluchalo i nie bylo innej,opuszczona zelazna kurtyna na listach przebojow odrodzenie rocka(grunge,metalica,RTCP,RATM,itd) i po prostu w polsce wszyscy grali rocka i odmiany (oj wzruszylem sie:P) jak to fajnie kiedys bylo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 08-11-2006, 03:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
chyba wszyscy sluchalismy majkela ;-)

...ale nie każdy ma odwagę się do tego przyznać;)... brawo, Ergo!;)...

...sanity, całkiem możliwe, że to był ten program... również miło wspominam te czasy, choć niestety za mały byłem, żeby mnie to mocniej wciągnęło:(... ale pamiętam, że nawet moja starsza siostra i jej koleżanki były "grandżówami" (obecnie większość to "plastikowe blondyny"), więc musiało być to potężne odrodzenie;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ghost


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Leo
Joined: 05 Nov 2006
Posts: 23
Location: Elbing

PostPosted: 12-11-2006, 18:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witam. Jestem tu nowym użytkownikiem i nie wiem przez co dokładnie mam rozumieć mroczną muzykę. Ale jeśli chodzi o szeroko rozumiany Industrial lub Metal to wszystko zaczęło się, gdy byłem jeszcze w podstawówce, w roku 1996. Wtedy dostałem do rąk oryginalny (wtedy mało kto miał Internet) soundtrack z filmu Mortal Kombat. Zespoły takie jak Bile, Fear Factory i KMFDM od razu dso mnie "przemówiły". Nie miałem jednak mżliwości poznania reszty ich muzyki i wkońcu mi się znudziła...na jakiś czsa. Zamiłowanie odżyło, gdy zacząłem studiować. Przypomniałem sobie o istnieniu tych zespołów i powli zacząłem zatapiać się w tej muzyce na nowo. Obecnie nie wyobrażam sobie dnia bez psłuchania Velvet Acid Christ, Hypocrisy, Enslaved lub Apoptygma Berzerk :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rio


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 32
Zodiac: Taurus
Joined: 28 Nov 2006
Posts: 9
Location: Poznań

PostPosted: 28-11-2006, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja dopiero zaczynam słuchać takiej muzyki. Pierwsze zespoły, które mnie wciągnęły w swoją muzykę to The Cure i Joy Division. to było jakoś rok temu. Obecnie nadal zasłuchuję się w cold wave. Ostatnio zaczęłam odkrywać Evanesence, Within Temptation i Closterkeller.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group