FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak odkryliście 'mroczna' muzyke?
Rodzina (brat,siostra itp.)
13%
 13%  [ 12 ]
Znajomi
44%
 44%  [ 40 ]
Internet
14%
 14%  [ 13 ]
Radio
3%
 3%  [ 3 ]
TV
5%
 5%  [ 5 ]
Inne
18%
 18%  [ 17 ]
Total Votes : 90

Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 01-12-2006, 20:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mieszkam około 3 kilometry od Grodźca, także cos tam na temat mroków jak byłem duzo młodszy słyszałem a raczej widziałem tylko ludzi jak szli
w strone zamku na CP:-) A mój bliższy kontakt z mrokami to auducja w 3 polskiego radia pt. "trzecia fala" oraz w artukułach w Brumie
gdzie pisali Maniak i Rafał Księżyk!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nook-X-Switchface


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 6
Location: 2-Wreck City

PostPosted: 02-01-2007, 17:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przebyłem raczej pokręcona droge muzyczną, przez co moge być uznany za freaka siakiegoś (nawet tutaj, hehe :D), ale mniejsza z tym. Zaczne od poczatku. Jako mały szczyl nie słuchałem muzyki prawie ze w ogóle, dopóki w ósmej klasie podstawówki nie przypasił mi stary Cypress Hill. Bedąc w LO zacząłem drążyć te klimaty na przemian z nowopoznanymi wtedy klimatami nu-metalowymi. Znajomi wiedząc czego słucham, dyskretnie podrzucali mi różne mocniejsze, metalowe rzeczy. I tak dzieki kapelom takim jak Fear Factory, Children of Bodom, Moonspell, Nightwish czy Cradle of Filth wkręciłem sie na dobre w stricte metalowe i zostałem w nich bardzo długo, drążąc i wynajdując fajne kapele już samemu. Co ciekawe, potrafiłem (i w sumie potrafie nadal) pogodzić słuchanie takich In Flames z chociażby wyzej wymienionymi Cypressami, czego moi znajomi zrozumieć nie potrafią, aczkolwiek tolerują ;D Bedąc na studiach już kumpel podrzucił mi nagrania Ordo (Rosarius) Equilibrio. Niewiele mówiąc zostałem oczarowany. To samo stało się jak niewiele czasu później usłyszałem "Forgotten Tears" by Hocico w anime music video zmontowanym przez kumpele z fragmentów serii X-TV. Tu już wkręciłem się na dobre. I czuje ze długo sie nie odkręce. Na dzień dzisiejszy na mojej plejliście goszczą rozmaite gatunki; od metalu, poprzez electro i pochodnych, a na hiphopie kończąc.
To chyba tyle, bo widze, ze znowu zem sie rozpisał :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 03-01-2007, 12:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

To bylo tak dawno... Ale pamietam - mialem to szczescie ze pierwszym zespolem jaki uslyszalem i zapamietalem byl DM (wujek tego słuchał), to bylo gdzies jak 6 lat mialem;) czyli prawie 20 lat do tylu;) bo mam 26 latek. DM bylo wyjatkowe na tle tej papki ktora byla dostepna, wiec od malego ich fanem bylem (i jestem), nie zartuje...

Potem sluchalo sie rocka, metalu i punka, no ale na szczescie krotko (późna podstawówka). Ale do kilku zespolow mam sentyment.

A potem juz samo polecialo - w wieku licealnym (okolo 96r. - oświecil mnie wyjazd do Holandii i Anglii) okdkrylem electro, industrial-rock (Nin i Ministry) i EBM (Front 242 przede wszystkim), ambient i w rezultacie dark ambient, darkvave, darksynth, neofolk i futurepop. Obok cala scena industrialnego rave'u. Bardzo mroczne klimaty, niestety niepopularne u nas w kraju i nie znane kompletnie.

Tych gatunkow slucham do dzis, choc cos okolo 2000r doszly nowe - jungle i d'n'b - w klimatach dark też brzmią nieźle. Ale to juz zasługa internetu a nie znajomych czy rodziny.

Obok tego tez "normalna muza" - trip-hop (Tricky), big beat (np Prodigy), downbeat (np Bjork), atcore (Amon Tobin). Zwariowalbym jakbym nie mial odskoczni od dark i jeszcze bym gothem zostal.

A gothic-rock? Nieeeeeeee...... Jak bez "prądu" to mnie nie wkręca. Tylko koktajle tego gatunku z elektroniką. Krautrock jako podobny gatunek jest zresztą lepszy, pzdr 4all

Dodano po 20 minutach 42 sekundach:

Acha, w latach 94-97 kiedy nasz piekny kraj zalewala fala popluczyn po grunge, generalnie nadal rządził staroświecki rock, metal i punk, a na wioskach sluchano disco i jakiejs koszmarnej polsko-niemieckiej odmiany techno - moja ekipka ubierala sie w ciemne miltarne ciuchy, sluchala militarno-fabrycznej muzyki z piekła rodem (EBM), nosila krótkie fryzurki, lubiła porozrabiać i potańczyć, interesowala się fantastyką i rpgami. I pomyśleć że prawie wszyscy zaczeli od Depeche Mode albo starego metalu typu Kat.

Chce mi sie śmiać;) Bylismy dziwolągami na tle tego co sie działo w Polsce w muzyce i w modzie. Byliśmy mniejszością. I wiecie co to? Dalej tak jest;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ghost


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Leo
Joined: 05 Nov 2006
Posts: 23
Location: Elbing

PostPosted: 03-01-2007, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
auducja w 3 polskiego radia pt. "trzecia fala"


Nie słyszałem o tej audycji. Istnieje jeszcze?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 03-01-2007, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ghost wrote:
Nie słyszałem o tej audycji. Istnieje jeszcze?
Niestety juz nie ma, profil radia sią zmienił i zniknęło z anteny sporo bardzo fajnych audycji autorskich!:(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 08-01-2007, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie jest źle postawione. Bo co to jest mroczna muzyka? dla niektórych to Linkin Park.

Z naprawdę mroczną muzyką miałem kontakt już w łonie matki kiedy ten naturalny ambient udeżał w moje jeszcze wpełni nie wykrztałcone uszy. Potem również był ambient ale w coraz to innych formach. Gdy konczyłem podstawówkę poznałem Metallicę i jej wersje mroku. Jakiś czas póżniej był Black Metal, który żądzi do dziś. Teraz najczęściej słuchany przezemnie mrok to szum lasu i Gale Grand Central - Garlands.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 08-01-2007, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Pytanie jest źle postawione. Bo co to jest mroczna muzyka? dla niektórych to Linkin Park.
Może na forum BRAVO to dla niektórych linkin park jest mroczny, ale nie wydaje mi sie by ktoś z piszących na forum DARKNATION tak uważał :-)

ahenathon wrote:
Z naprawdę mroczną muzyką miałem kontakt już w łonie matki kiedy ten naturalny ambient udeżał w moje jeszcze wpełni nie wykrztałcone uszy. Potem również był ambient ale w coraz to innych formach. Gdy konczyłem podstawówkę poznałem Metallicę i jej wersje mroku. Jakiś czas póżniej był Black Metal, który żądzi do dziś. Teraz najczęściej słuchany przezemnie mrok to szum lasu i Gale Grand Central - Garlands.
Nie przesadzaj, GALE GRAND CENTRAL - Garlands nie jest wcale taką wielce mroczną okołoindustrialna płytą, w tym gatunku muzycznym znam owiele więcej bardziej mrocznych płyt! A black metal to jest baaaardzo mroczny, szczególnie zespoł cradle of filth, który ponoć gra troche gotyckie klimaty:p
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 09-01-2007, 10:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie twierdzę, że na tym forum Linkin Park uchodzi za mroczny.
Z takiego elektronicznego industrialu słyszałem niewiele a z tego najlepszy na razie jest GGC.
COF to na ten czas w ogóle nie BM.
Jeśli wspominam o BM mam na myśli Darkthrone, Mayhem, Burzum, Bathory, Carpathian Forest itd. A ty od razu wyskakujesz z kapelą, która nigdy czystego blacku nie grała.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 10-01-2007, 17:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
COF to na ten czas w ogóle nie BM.
Jeśli wspominam o BM mam na myśli Darkthrone, Mayhem, Burzum, Bathory, Carpathian Forest itd. A ty od razu wyskakujesz z kapelą, która nigdy czystego blacku nie grała.
Wiesz wszystko zalezy od gustu i od punktu widzenia! Bo dla jednych COF będzie 1000% "czystą" grupa black metalową. Bo np. na koncertach maja wiecej pentagramów, pieszczochów z gwoździami i sa oblani wieksza iloscia keczupu (ups przepraszam krwi) oczywiście z dziewic :p
A jesli słuchasz metal to nie bardzo kumam co robisz na DARKNATION, bo to nie jest portal metalowców. Lepiej zajrzyj na inne forum metalowców np na wwww.synowiekozy666.com.hell. Bo gdymym ja słuchał metal to za nic nie zagladałbym na DARKNATION!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 10-01-2007, 17:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

co racja to racja ..... ;P ( PS . ja slucham metalu prywatnie.....ale to forum skierowane do ludzie sluchajacych innej muzyki zdecydowanie )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 11-01-2007, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchając metalu nie ograniczyłem się tylko do niego. Tj ograniczyłem się tylko do mrocznej muzy. Dlatego tu jestem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 11-01-2007, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Gdy konczyłem podstawówkę poznałem Metallicę i jej wersje mroku. Jakiś czas póżniej był Black Metal, który żądzi do dziś. Teraz najczęściej słuchany przezemnie mrok to szum lasu i Gale Grand Central - Garlands
A to dobre, bo jesli twierdzisz że Metalica tworzy mroczna muzykę to ja wymiękam:-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 12-01-2007, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
A to dobre, bo jesli twierdzisz że Metalica tworzy mroczna muzykę to ja wymiękam:-)


Mroczniejszą od Britney Spears napewno. "One" o rzołnierzu bez nóg i rąk leżacym w szpitalu i mażącym o śmierci. Albo " The Thing that Should Not Be" o mrocznym mieście R'yhleay z prozy Lovecraft'a. Albo "Call of Kthulu" ta sama tematyka. To oczywiście tak jak napisałem jej wersja mroku, ktora nie umywa sie do Darkthrone czy opcjonalnie Covenant.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 12-01-2007, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Mroczniejszą od Britney Spears napewno. "One" o rzołnierzu bez nóg i rąk leżacym w szpitalu i mażącym o śmierci. Albo " The Thing that Should Not Be" o mrocznym mieście R'yhleay z prozy Lovecraft'a. Albo "Call of Kthulu" ta sama tematyka. To oczywiście tak jak napisałem jej wersja mroku, ktora nie umywa sie do Darkthrone czy opcjonalnie Covenant.


Zgadzam się.
Mroczność ma różne "twarze". Choć ja akurat nie cierpię zespołu Metallica;) I chyba nie powinno być tu dla niego miejsca - bo to jednak główny nurt metalu, a jak sądzę darknation.eu poświęcony jest bardziej "alternatywnym" i mniej komercyjnym rodzajom muzyki i zespołom z pod pojemnego znaku "dark".
Na szczęście nurt gotycki i industrialny nie mają wyłączności na "mroczną nutę" więc pole popisu mamy dosyć duże. Szczerze powiem, że dla mnie najbardziej ciekawe mroczne klimaty dzieją się teraz pod szyldem szeroko pojętej muzy elektronicznej, niekoniecznie tej wywodzącej się z industrialu. Ale oczywiście "industrial not dead";)). Za to w nurcie gotyckim (a raczej rockowo-gotyckim) nie dzieje się (dla mnie!) nic ciekawego ostatnio.

A wracając do "mrocznego" metalu... Kurde, nie znam się zbytnio. Może ktoś coś poleci, nawet ze starych lat, bo trochę z tą muzą straciłem kontakt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-01-2007, 12:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

moonspell ? mejbi ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » Pierwsze kontakty z 'mroczna' muzyka

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group