FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Obraz kobiety w reklamach...
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
agawa87


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Virgo
Joined: 26 Jan 2009
Posts: 10
Location: Lubań

PostPosted: 29-01-2009, 22:04    Post subject: Obraz kobiety w reklamach... Quote selected Reply with quote

Witam i zapraszam do dyskusji na w/w temat...
Dlaczego ten? Hmmm, takiego chyba jeszcze tutaj nie było, a zważając na fakt,że jesteście otwartymi ludzmi, którzy nie boją się argumentować własnego stanowiska, mam więc nadzieję, że wypowiecie się również na ten temat...
Zdarza mi się oglądać TV, a gdy widzę reklamy, aż mnie mdli od tych całych proszków do prania, płynów do zmywania, kremów antycellulitowych itp itd... Szczególnie negatywny wpływ na moje treści żołądka wywiera powszechna radość miłych i wiecznie młodych pań, których szczytem marzeń jest pozbycie się danej plamki na sweterku... Wiadomo czemu to służy, żeby reklama wywarła określony wpływ a produkt został kupiony. Jednak czy nie można tych płynów przedstawić w inny sposób? Czy też ostatecznym rozwiązaniem na wysoki popyt produktu jest czynienie z polskich kobiet bandy prymitywnych kur domowych??

Zapraszam...
Back to top
View user's profile Send private message
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 30-01-2009, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdarza się czasem, że starsze babsko reklamuje płyn do mycia naczyń.
Wiesz problem polega na tym, że niestety propaguje się w TV to co zbiera największe żniwo w sprzedaży i to się nie zmieni. jakiś smutny pan ocenił, że sprzedaż w zrośnie o 20% jak wrzucimy 16 latkę udającą 30 latkę z problemami natury plam na swetrze albo niesamowicie gigantycznych zmian na skórze spowodowanych starzeniem się. Najwyraźniej nie można tego inaczej przedstawić ale myślę, że obraz z reklamy nijak ma się do rzeczywistości i raczej Polacy nagle nie obudzą się w kraju opanowanym przez uśmiechnięte kury domowe z płynem XXX w ręku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agawa87


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Virgo
Joined: 26 Jan 2009
Posts: 10
Location: Lubań

PostPosted: 30-01-2009, 10:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oczywiście,że "Polacy nagle nie obudzą się w kraju opanowanym przez uśmiechnięte kury domowe z płynem XXX w ręku", reklama to nie hipnoza. I nie odpowiada rzeczywistości, czy jednak do końca? Kiedyś, jak mieszkałam w blokach, sąsiadka A zapisywała sobie na karteczce wszystkie specyfiki, które przedstawiane były w reklamach i szybciutko biegła do mojej mamy pochwalić się niezwykłą skutecznością dajmy na ten przykład płynu... Tylko że jego cena przebijała wszystkie środki o podobnym działaniu, a skuteczność?? Nie była lepsza od płynów tańszych, nie reklamowanych...
Wniosek, ze jednak reklama CZASEM trafia jak ziarno, na podatny grunt...
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 01-02-2009, 18:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy produkt panow od PR prawa i sprawiedliwosci to kobiety wokol pana prezesa. I wyglada to fatalnie. Tutaj jest problem bo niewiasty zostaly wykorzystane zwyczajnie. Odnosnie reklam proszkow, plynow i innych tym podobnych specyfikow to juz prowadzone sa badania i facet poleajacy plyn nie bedzie po prostu tak skuteczny. Gdyby byl to by go tam wsadzili zeby im sie lepiej produkt sprzedal, a ze skuteczniejsza jest mloda laska z fajna buzka to taka obsadzaja do tej reklamy, nie doszukiwalbym sie tu niczego ponadto :)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
agawa87


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Virgo
Joined: 26 Jan 2009
Posts: 10
Location: Lubań

PostPosted: 04-02-2009, 21:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne, ze młoda laska z fajną buźka przyciągnie uwagę i będzie bardziej wiarygodna od faceta.
Jednak czemu z tej fajnej, młodej laski czyni się idiotkę, której ambicje otwierają się wejściem do sterylnie czystego mieszkania, gdzie nasza bohaterka zmaga się z wywabianiem plam (ale tak,żeby kolor nie zbladł, bo to już oznacza apokalipsę), dla rozrywki-tańczy z mopem - bo coś się należy od życia(?), gotuje ciepły obiadek dla faceta, a kończą się wraz ze szczelnym zamknięciem okien, mytych płynem bezalkoholowym i nie pozostawiającym żadnych smug...
Potem "silna" pleć to ogląda i stawia swoim kobietom wymagania ponad poprzeczkę... A sami stają się takimi małymi leniuszkami, którym trzeba pod nosek wszystko podać... Oczywiście, co kobiece, niech takie pozostanie, ale chyba można się podzielić obowiązkami i pomóc w jakiś prosty sposób tej ofierze losu...
Nie chcę generalizować - nie zawsze jest tak.
Ale bez wątpienia mamy taki obraz w mediach i nawet zaryzykuję stwierdzeniem, że wizerunek ten wpływa na przeciętnych zjadaczy chleba...
Back to top
View user's profile Send private message
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 04-02-2009, 21:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sądzę, że to raczej stereotypy powodują iż kobiety w dalszym ciągu spadają do roli kur domowych. Reklama reklamą, ma ona konkretny cel - doprowadzić do zwiększenia sprzedaży produktu X. Efektem ubocznym może być, że jakiś osobnik o IQ żelatyny stwierdzi, że kobieta na właściwym miejscu to blond futerał (bez obrazy dla blondynek - kieruję się stereotypami) w różu z mopem pod ręką, szmatką za paskiem i produktem z reklamy w użyciu. Przekonaj społeczeństwo i same kobiety, że nie muszą tak jak mama pierogi lepić i kapcie tacie przynosić to wtedy będzie good.
Swoją drogą ciekawe ile kobiet bierze udział w kombinowaniu takich reklam ?? Jakieś badania by się przydały kto tak na prawdę tworzy taki obraz kobiety :) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że w większości same kobiety, mogę się mylić ale to taka moja drobna hipoteza :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 05-02-2009, 16:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odroznijmy 2 rzeczy. Obraz kobiety i skutecznosc reklamy. Obraz kobiety moze rzeczywiscie byc jakimstam problemem dla kobiet, ktore chca koniecznie byc postrzegane inaczej i by w domu panowal jakis podzial obowiazkow a parka byla na rowni. Jasne, tutaj sie chyba wszyscy zgodzimy.

Ale reklama ma swoje prawa. Skoro laska z fajna buzka bedzie skuteczna i ten produkt sie 'zapamieta' i bedzie sie kojarzyc, co bedzie prowadzic do zwiekszenia sprzedazy to producent za taka bedzie placic niezaleznie od tego czy jakies grono osob bedzie niezadowolone z tego, ze ta reklama wyglada akurat w ten sposob. Nie umieszcza tam faceta bo sie to gorzej sprzeda. A naprawde gdyby to pomoglo w sprzedazy to on by sie tam znalazl ;-) Z cala pewnoscia. A ze bardziej pomaga w tym jakies dziewcze? *wzrusza ramionami*
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
agawa87


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Virgo
Joined: 26 Jan 2009
Posts: 10
Location: Lubań

PostPosted: 06-02-2009, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się, Ataru, dobrze,że to rozróżniłeś. I taka jest prawda, sytuacja się nie zmieni, jednak martwię się o Was, facetów, bowiem taki obraz płci pięknej jako kury domowej karmi stereotypy dotyczące roli i miejsca kobiety w życiu. I teraz pytanko do mężczyzn, czy zgadzacie się z tym? W jakim stopniu takie stereotypy kierują Waszym życiem?
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 07-02-2009, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

agawa87 wrote:
czy zgadzacie się z tym? W jakim stopniu takie stereotypy kierują Waszym życiem?

W najmniejszym. Albo czlowiek to beton, albo potrafi myslec. I dziwi mnie, ze to Ty traktujesz nas, facetow, jako bande rozwydrzonych matolow myslacych tylko co by zrobic zeby laska tylko nie probowala sie wywyzszac a jej miejsce jest wylacznie przy kuchence, zlewie czy pralce, bo to jest wlasnie stereotyp. Choc ja sam lubie obejrzec mecz przy piwie i nie lubie gdy mi sie w tym przeszkadza (bo pytania ktorzy to nasi nie sa najcelniejsze ;-) ) jak najbardziej chcialbym by dziewczyna miala swoje pasje itp, jednym slowem - byla szczesliwa. Wtedy i ja bede w wiekszym stopniu. W koncu zwiazek powinna cechowac empatia.

Niewiasta dla faceta (tak jak chlopiec dla niewiasty) ma byc partnerem, jesli nie jest to kobieta nie powinna sie na taki 'zwiazek' zgadzac. Kropka.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 11-02-2009, 16:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

agawa87 wrote:

Jednak czemu z tej fajnej, młodej laski czyni się idiotkę, której ambicje otwierają się wejściem do sterylnie czystego mieszkania, gdzie nasza bohaterka zmaga się z wywabianiem plam (ale tak,żeby kolor nie zbladł, bo to już oznacza apokalipsę), dla rozrywki-tańczy z mopem - bo coś się należy od życia(?), gotuje ciepły obiadek dla faceta, a kończą się wraz ze szczelnym zamknięciem okien, mytych płynem bezalkoholowym i nie pozostawiającym żadnych smug...


Bo życie niestety tak właśnie później wygląda. Nie mam pojęcia agawa na jakim etapie życia jesteś, ale powiem Ci jedno: jakieś 8 lat temu nikt by mi nie wmówił, że będę się sama z własnej nienarzuconej woli starała zrobić zajebiaszczy obiad codziennie dla swojego męzczyzny, co gorsza podłożyć mu ten obiad pod nos! A tu proszę... nie może być, a jednak... bez wpływu reklamy, bo akurat TV oglądam ostatnio tylko dlatego, że oczekuję dziecka, w głowie trochę jednak się te priorytety przestawiają i faktycznie łapiesz się na tym, że zależy Ci na tym, żeby było schludnie, czysto i nieskazitelnie (btw: ja tam tańczę z mopem :P ). Wszystko zalezy od tego na jakim etapie zycia jestes. Gdy masz dziecko to dbasz o porzadek i spranie kazdej zasranej plamy bo tak! I trudno tu o sensowniejszy argument ;) Gdy kochasz faceta z którym jesteś zapieprzasz przy garach śpiewając pod nosem i z radością patrzysz jak Twój ukochany wsuwa obiadek, który mu pod nos podłożyłaś i jakoś nie widzisz w tym nic z "kury" domowej, raczej zmieniasz to podejscie i już nie ma "kury domowej" a jest "gospodyni" lub "pani domu" - brzmi lepiej?

Quote:
Potem "silna" pleć to ogląda i stawia swoim kobietom wymagania ponad poprzeczkę... A sami stają się takimi małymi leniuszkami, którym trzeba pod nosek wszystko podać... Oczywiście, co kobiece, niech takie pozostanie, ale chyba można się podzielić obowiązkami i pomóc w jakiś prosty sposób tej ofierze losu...


Rozumiem więc, że jak oglądam reklamy samochodów albo artykułów przeznaczonycn dla meżczyzn to mam stawiać mojemu facetowi wymagania, żeby szybko jeździł, gził się z każdą panną w krótkiej czerwonej mini i czarnych włosach do pasa i najlepiej pachniał brutalem bo to takie męskie??? :))) to właśnie moim zdaniem w reklamach dla panów kobieta przedstawiona jest przedmiotowo jak taka tępotka z kurzym móżdzkiem i twarzą na której ma wypisane "zrobię Ci loda"...

Quote:
Nie chcę generalizować - nie zawsze jest tak.
Ale bez wątpienia mamy taki obraz w mediach i nawet zaryzykuję stwierdzeniem, że wizerunek ten wpływa na przeciętnych zjadaczy chleba...


Mocno zaryzykowałaś :) Człowiek jeśli jest niezalezny to nie wpłynie na niego żaden przekaz, a jeśli jest po prostu podatny to gadanie cioci kloci prędzej go zmobilizuje do stania się "ofiarą losu" niż reklama telewizyjna.

Quote:
I taka jest prawda, sytuacja się nie zmieni, jednak martwię się o Was, facetów, bowiem taki obraz płci pięknej jako kury domowej karmi stereotypy dotyczące roli i miejsca kobiety w życiu.


A mnie przerazaja meżczyzni w tych reklamach. Są przdstawieni jako te stworki, którym trzeba przynieśc, wynieśc, mordke wytrzeć (no patrzeć nie mogę jak koleś zachwala barszcz a paczuszki umaziany po nos cieczą!!). Poza tym zauwaz, ze zadna kobieta z tych reklam nie jest niechlujna, zapracowana kura domowa, a nowoczesna, zadbana kobieta z pelnym makijazem, ufryzowanymi wlosami, za ktora niejedno meskie oko by sie obejrzalo...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Obraz kobiety w reklamach...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group