FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 16-11-2008, 23:31    Post subject: Czy jesteś rasistą ??? Quote selected Reply with quote

"Rasizm" - pseudonaukowa ideologia oraz wypływające z niej zachowania przyjmujące założenie wyższości niektórych ras ludzi nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne...

Czy jestes rasista .... a może czasami masz rózne myśli rasistowskie .... podziel się z nami swoimi uwagami.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Elbereth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Aquarius
Joined: 05 Aug 2006
Posts: 38
Location: Starachowice/Warszawa

PostPosted: 17-11-2008, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie przeszkadza mi że Ameryka ma ciemnoskórego prezydenta. Mógłby być nawet zielony.
Uważam z całą pewnością, że wszyscy ludzie są równi, acz różne rasy mogą mieć różne predyspozycje do różnych rzeczy, co nie zmienia faktu że każdy zasługuje na takie samo traktowanie.
Za wyjątkiem nowego koloru skóry solariowego :P . Wobec takich ciemnosórych jestem bez litości ;P ;)
A, no i osoby ciemnoskóre nie są w moim typie urody. Acz chyba kwestia prywatnych upodobań estetycznych się nie wlicza w definicję ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 19-11-2008, 22:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, wedle kryteriów tzw "politycznej poprawności" zdecydowanie jestem rasistą, ponieważ:
- nie wsiadłbym do jednego przedziału w pociągu z cyganami
- nie posłałbym dziecka do tzw. "wielokulturowej" szkoły, gdybym wyemigrował,
- nie pojechałbym dobrowolnie do żadnego z krajów arabskich...

Ale nigdy nie rzuciłbym pierwszy kamieniem w ciemnoskórego. No chyba że on pierwszy by mnie opluł :-P Myślę, że po długiej nieobecności tym wpisem trochę sprowokuję tutaj dyskusję.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shinjuku


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Capricorn
Joined: 23 Nov 2008
Posts: 4
Location: Katowice

PostPosted: 23-11-2008, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmm... ja się podpisuje po części pod tym co napisał kolega powyżej . Nie mam absolutnie nic do czarnoskurych , azjatów , rosjan , mulatów (czy jak ich tam zwać) . Ale za nic w świecie nie podałbym ręki islamiście ( arabowi , irakijczykowi ) ... sorry ale dla mnie oni nie zasługują na to by określano ich mianem ludzi .
Jeśli całe narody są aż tak głupie , by przez tyle lat nie dojść do sensownego rozwiązania konfliktu , to chyba jest z nimi coś nie tak ...
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 24-11-2008, 00:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

shinjuku wrote:
Ale za nic w świecie nie podałbym ręki islamiście ( arabowi , irakijczykowi ) ... sorry ale dla mnie oni nie zasługują na to by określano ich mianem ludzi .
Jeśli całe narody są aż tak głupie , by przez tyle lat nie dojść do sensownego rozwiązania konfliktu , to chyba jest z nimi coś nie tak ...


Kolego, wybacz, ale myślę, że ani Ty, ani ja nie jesteśmy w stanie tego rozsądzić. To całkiem inna kultura, poza tym wszystkie sprawy związane z tamtejszym zamieszaniem mają głębokie podłoże (m.in. historyczne) a i nie sposób nie wspomnieć o baaaaaardzo poważnym zaangażowaniem w "rozwiązywaniu" tamtejszych problemów przez kraje zachodnie i USA. Generalnie sprowadza się to do tego, że kraje niejednokrotnie są napuszczane na siebie, a powodem tego jest rozgrywanie osobistych spraw innych krajów. Weź pod uwagę także "ropny" urok tamtych terenów. Uwzględnij też fakt historyczny, że kiedy Jan Gutenberg wynalazł druk, kalifat zakazał druków innych tekstów niż Koran. Stąd częsty, oderwany od rzeczywistości i dosłownie brany język nakazów religijnych.

BTW, piszesz, że nie podałbyś ręki Arabowi, bo jeśli jakiś naród nie może dojść do porozumienia przez taki okres czasu to jest z nim coś nie tak. Co jest nie tak z taką np. Arabią Saudyjską? Że szejkowie trzepią kapustę z ropy? Oni tam nie mają między sobą żadnych problemów, więc chyba niepotrzebnie generalizujesz (jeśli już trzymać się Twojego punktu widzenia).

A zainteresowanych moim poglądem odsyłam do kawałka Container 90 "Richard Is A Racist" ;)


Last edited by D-Vision on 29-04-2009, 15:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 24-11-2008, 07:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Idąc tą drogą powinniśmy być może nie podawać ręki Amerykanom - w końcu niekończąca się kampania rozsiewania demokracji także trwa do dzisiaj ... Nie podawajmy ręki Izraelitom w końcu klepią się z Palestyńczykami bez przerwy ... Rosjanie też za bardzo się nie kwapią, żeby konflikty zakończyć ... A co do czarnych - Afrykanerzy dalej się kasują, więc ręki warci nie są...

Rozumiem, że można nie lubić, nie tolerować, ignorować (niepotrzebne skreślić) jakiś "typ" ludzi ... ale chyba powód był niezbyt konkretny ... Może uściślij myśl i będzie wszystko jasne
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 24-11-2008, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie uważam się za rasistę, a już szczególnie jestem uczulona na wszelkie przejawy antysemityzmu.

Oczywiście staję się nie raz ofiarą różnych ludzkich przesądów, czy stereotypów. Np. od dziecka pamiętam babcia powtarzała mi, że Cyganie (Romowie) kradną. No i oczywiście jak będę niegrzeczna to mnie porwą;-P hehe....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
shinjuku


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Capricorn
Joined: 23 Nov 2008
Posts: 4
Location: Katowice

PostPosted: 24-11-2008, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

No OK , być może zapędziłem się w ocenie ich kultury jako całości narodu , nie wiem jak to nazwać , nie ważne . Nie przeszkadza mi że jakiś Arab zbija kokosy na ropie , nie w tym rzecz . Zgadzam się z tym że nie każdy obywatel Iraku jest z natury zły.
Nie moge tylko pojąć jak np. można zmuszać dzieci do walki , lub wychowywać ich w takim zamyśle ( dawać im w ogóle do ręki broń ) . Mój osąd jest być może zbyt ogólnikowy ale takie są moje odczucia ...
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 24-11-2008, 16:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

A widzisz, ciesze się, że nie generalizujesz :) Ale chyba też masz trochę wyrobione pojęcie na pewne tematy, bo standardowa np. Irakijska rodzina raczej nie daje dzieciom granatów do szkoły i nie trzyma kałacha nad łóżkiem :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vortex


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 09 Sep 2005
Posts: 57
Location: Kraków

PostPosted: 04-01-2009, 20:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

NocturnalGirl, boję się Twoich tematów :D

Każdy jest rasistą, niektórzy po prostu nie mają w życiu okazji żeby się o tym przekonać :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Roseline Remana


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 31 Dec 2008
Posts: 6
Location: Puławy

PostPosted: 09-01-2009, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie czuję się rasistką. Jestem w stanie zaakceptować różne osoby takiemi, jakimi są...
Oczywiscie nie przeczę, że od wieków różne konflikty międzyludzkie się zdarzają... Były, są i będą. Nie mam w nich bezpośredniego udziału, ale nawet z czarnoskórym mogłabym się pokłócić gdyby była taka potrzeba, tak samo jak i ze "swojakami".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
CathCullen


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 29
Zodiac: Sagittarius
Joined: 24 Feb 2009
Posts: 9
Location: Forks

PostPosted: 24-02-2009, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja szczerze mówiąc nie mam szacunku do żadnego człowieka, nieważne czy on jest biały, czy czarny, czy nawet zielony... Wg mnie każdy człowiek to okropna i zacofana istota, która najczęściej sprawia ból i cierpienie... Bez obrazy ^^
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Skype Name
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 24-02-2009, 21:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

CathCullen wrote:
g mnie każdy człowiek to okropna i zacofana istota, która najczęściej sprawia ból i cierpienie...


Heh, to na pewno nie są puste słowa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
qpass


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 34
Zodiac: Gemini
Joined: 28 Apr 2009
Posts: 15

PostPosted: 28-04-2009, 13:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

powiem tak - zabawe z roznymi dziwnymi klimatami zaczynalem jako zadeklarowany SHARPowiec.
no i tak sie trafilo ze mialem okazje pomieszkac w UK w dzielnicy pakistansko-murzynskiej z domieszka kilku zydow... no i tyle sie naogladalem, i tyle razy zrobiono mnie w buca czy potraktowano nie fair dlatego ze jestem z kad jestem ze wrocilem po 4 miesiacach zdecydowanie pelen niecheci.
teraz po 1.5 roku emocje z tym zwiazane, skrajna niechec itp opadly nieco ... ale i tak moge powiedziec ze jestem rasista. zdecydowanie.
Zreszta rasizm to naturalna sprawa jest, wychowywalem sie na wsi i widzialem kilka razy co sie stanie jak wpuscic czarna kure pomiedzy biale ;]
________
Top penny stocks


Last edited by qpass on 13-02-2011, 19:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 29-04-2009, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

qpass wrote:
po 4 miesiacach zdecydowanie pelen niecheci.


Mimo wszystko wydaje mi się, że to kwestia nie koloru skóry ani narodowości, mogliby być zieloni, fioletowi, nawet sino-koperkowi, ale miałeś problem, bo trafiłeś na chamów i pojebów.

Oceniając człowieka nie kieruje się kolorem skóry - być może to sprawia, że nie jestem rasistą. Po prostu uważam, że jeśli ktoś jest nie fair to nie ważnie jaki ma kolor skóry - trzeba tłuc jednakowo i białych, i czarnych etc. :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group