FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 12:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

khunag wrote:
Bliski Wschod sie bardzo pieknie zawsze rozwijal. A potem przyszedl Islam i jak jest od wtedy do teraz kazdy widzi.


Problem z muzulmanami polega na tym, ze oni najpierw uciekaja z rodzinnych stron, gdzie nie jest im dobrze, a potem probuja stworzyc takie samo srodowisko w nowym miejscu. Cos dla mnie nie zrozumialego, osobiscie.

Ale to tez zalezy od osoby. Kolo mnie 2 irakijczykow prowadzi kebab bar, i jako ze mamy dobry kontakt, to podpytywalem ( zupelnie niezaleznie, tak ze sami siebie nie slyszeli) jak to u nich rzeczywiscie bylo w iraku za saddama.

Jeden powiedzial ze straszny rezim i bylo duzo gorzej niz u nas za socjalizmu.

Drugi powiedzial ze oni potrzebuja "silnej reki" jako spoleczenstwo i podobalo mu sie ze byl "porzadek", bo jubliler mogl zostawic sklep otwarty i isc sie modlic i nic nie zginelo na pewno.

Jaki z tego wniosek ? ano nijaki... ludzie sa rozni i tyle :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rzeczywiscie to brzmi zupelnie jak u nas jak sie spytasz kogos jak bylo za komuny ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

khunag wrote:
Rzeczywiscie to brzmi zupelnie jak u nas jak sie spytasz kogos jak bylo za komuny ;)

w polsce nie bylo nigdy komuny, na szczescie ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 12:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Komuna to jest takie zwierze, o ktorym sie zawsze twierdzi, ze "nie, to jeszcze nie to" i nigdzie tak po prawdzie jej nie bylo, zawsze sie ja "budowalo". Wniosek z tego taki, ze cala idea jest tak absurdalna, ze w zycie jej wprowadzic w prawdziwym swiecie nie sposob i stadium "budowania" to jest wlasnie faktyczna komuna.

Lepiej zalozyc, ze byla, zeby komus do glowy nie przyszedl glupi pomysl, ze bylo zle, dlatego, ze jej nie bylo ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmm no jakoś "wychowywanie czarnuchów" nie kojarzy mi się z docenianiem zdobyczy ich cywilizacji oraz wkładu w rozwój świata :) No tak mam, że ja tam widzę w tym rasizm i pogardę - no co ja poradzę :)
Warto też zauważyć jak wiele zacofania Afryka, Ameryka Pd itp zawdzięcza Europejczykom.
Mialam przyjemność mieszkać w Ameryce Pd - i rozumiem ich niechęć do białych - odebraliśmy im tożsamość, religię, zryliśmy lasy, oszukujemy na ropie i tak można w nieskończoność wymieniać - a na koniec mówimy eee to trzeci świat trzeba ich "wychować" :) Ktoś nas prosił o zdemolowanie ich świata? Dlatego uważam, że pogarda dla takich narodów jest śmieszna.
Back to top
View user's profile Send private message
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 12:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
hmm no jakoś "wychowywanie czarnuchów" nie kojarzy mi się z docenianiem zdobyczy ich cywilizacji oraz wkładu w rozwój świata :) No tak mam, że ja tam widzę w tym rasizm i pogardę - no co ja poradzę :)


Bialasa tez trzeba wychowac.

Quote:
Warto też zauważyć jak wiele zacofania Afryka, Ameryka Pd itp zawdzięcza Europejczykom.


Hahaha, to jest stanowczo najglupsza rzecz jaka przeczytalem od wielu dni :D

~Cleese~Te dranie wysysają naszą krew do białego.|Zabrali nam wszystko, co mieliśmy.
I nie tylko nam. Także naszym ojcom|i ojcom naszych ojców.

~Eric idle~
I ojcom ojców naszych ojców.|Tak.
I ojcom ojców ojców naszych ojców.|Nie wdawaj się w szczegóły.

~Cleese~
I czy kiedykolwiek dali|nam coś w zamian?

~ktos ze zgromadzenia~
Akwedukt.|Co?
Akwedukt.

~Cleese~
A tak, tak.|Dali nam go.

~ktoś ze zgromadzenia~
I kanalizację.
O, tak kanalizacja Reg.|Pamiętasz, jak kiedyś wyglądało miasto.

~Cleese~
Tak, przyznaję|akwedukt i kanalizacja są|jedynymi rzeczami, które dali nam Rzymianie.

~ktoś ze zgromadzenia~
I drogi.|No, oczywiście, drogi.

~Cleese~
Myślę, że o drogach|nawet nie trzeba wspominać?
Ale poza kanalizacją,|akweduktem i drogami

~ktoś ze zgromadzenia~
Irygacja.|Medycyna.
Edukacja.|Tak, w porządku. Wystarczy.
I wino.
Tak, tego naprawdę by nam brakowało,|Reg, gdyby Rzymianie odeszli.
Łaźnie miejskie.|I bezpieczniej się teraz|chodzi po uliczch nocą.
Tak, zdecydowanie potrafią utrzymać porządek.|Tylko im się to|tutaj udało.


~Cleese~
No dobrze, ale oprócz|kanalizacji, medycyny,
edukacji, wina, porządku publicznego,|irygacji, dróg,
wodociągów|i służby zdrowia,
co takiego zrobili|dla nas Rzymianie?

~ktoś ze zgromadzenia~
Zaprowadzili pokój.|O, pokój!

~cleese~
Zamknij się!


P.S. Kto wypina, tego wina ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 14-09-2009, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

khunag wrote:
Nie wspominajac o czarnuchach z Afryki ;) Ale to nie jest kwestia rasy, Murzyna tez mozna wychowac na czlowieka, ale to musi nastapic w jakims cywilizowanym kraju, w normalnej rodzinie, musi sie nauczyc cywilizowanego, europejskiego zachowania.


Nie zamierzam tolerować tego typu wypowiedzi.

khunag wrote:
a jedyne oznaki cywilizacji widac tam, gdzie biali cos postawili ;)


Widocznie niewiele wiesz o przedkolonialnej Afryce, a także o tym, jak to biali nieśli w Afryce kaganek cywilizacji - np w takim Kongu z tego powodu wybito połowę ludności kraju. Nazywaj to sobie jak chcesz, ale dla mnie kolonializm to była zwyczajna zbrodnia, której efekty odczuwamy do dziś. A co najciekawsze - w dłuższej mierze zupełnie nieopłacalna dla państw kolonizujących, ale to już inna bajka.

khunag wrote:
Troche nieladnie to ujales, skinheadzi to czesto bardzo fajni ludzie, nie kazdy skinhead to naziol i rasista.


To akurat racja - nie wszyscy skini są nazi-skinami (choc tak to wygląda z grubsza w Polsce), są np red skini, którzy mają lewicowe przekonania. Mimo to nie sympatyzuję z żadnymi z nich.
Back to top
View user's profile Send private message
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 12:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to zacznij wychowanie Białasa od siebie ok? Tak dla przykładu żebyśmy tu wszyscy mogli docenić.
Trzymając się przykładu Indian z Am. Pd - wierz mi oni mają w głębokim poważaniu Twoją medycynę i inne cuda. Radzili sobie przez wieki bez nas i nie wiem kto nas upoważnił do uznania, że mamy prawo to zmienić. Prosili nas o to? Skoro nie - to wolnoć Tomku w swoim domku. Ich sprawa na jakim etapie rozwoju chcą żyć.
Ale to trzeba mieć trochę dystansu żeby umieć zrozumieć, że niekoniecznie trzeba za wszelką cenę kogoś uszczęśliwiać swoimi rozwiązaniami. Jak trochę dłużej pożyjesz i trochę więcej w życiu zobaczysz to wtedy zrozumiesz. Mam nadzieję przynajmniej....
Back to top
View user's profile Send private message
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 13:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
To akurat racja - nie wszyscy skini są nazi-skinami (choc tak to wygląda z grubsza w Polsce), są np red skini, którzy mają lewicowe przekonania. Mimo to nie sympatyzuję z żadnymi z nich.


No czerwoni sa akurat jeszcze gorsi ^^ Ale jest tez np. ruch SHARP - Skinheads Against Racial Prejudice itd. Zreszta pierwsi skini byli czarni...

Quote:
Nie zamierzam tolerować tego typu wypowiedzi.


No moze inaczej to zabrzmialo niz mialo - generalnie chodzi mi o to, ze nie jest wazne czy jestes czarny, czy bialy, tylko kto i gdzie Cie wychowa. Jakbym sie urodzil w wiosce ludozercow, to bylbym ludozerca.

Quote:
Nazywaj to sobie jak chcesz, ale dla mnie kolonializm to była zwyczajna zbrodnia, której efekty odczuwamy do dziś.


Co nie zmienia faktu, ze od kiedy go zniesiono dramatycznie pogorszylo sie w bylych koloniach. Zreszta Murzyni z RPA tez tesknia za apartheidem, bo przeciez tam sie teraz zyc nie da.

Zgodze sie, ze dochodzilo do strasznych naduzyc, niemniej kolonializm sam w sobie nie byl bledem.

Quote:
Prosili nas o to? Skoro nie - to wolnoć Tomku w swoim domku. Ich sprawa na jakim etapie rozwoju chcą żyć.


Czyli gdybysmy mieli za sasiada panstwo w ktorym sie przykladowo zjada na zywca co drugiego noworodka to to nie jest nasza sprawa dopoki naszych dzieci nie zjadaja?

(nie twierdze w zadnym wypadku, ze tak jest u Indian)

Quote:
Ale to trzeba mieć trochę dystansu żeby umieć zrozumieć, że niekoniecznie trzeba za wszelką cenę kogoś uszczęśliwiać swoimi rozwiązaniami. Jak trochę dłużej pożyjesz i trochę więcej w życiu zobaczysz to wtedy zrozumiesz. Mam nadzieję przynajmniej....


Dzwonili wlasnie do mnie Muzulmanie i kazali podziekowac za Twoje wstawiennictwo i poparcie dla kamienowania niewiernych zon ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

aha... no to dobrze...
Czyli jeśli muzułmanie uważają, że nasze kobiety się szmacą (przykład) to mają prawo w imię tego przekonania nas najechać i wprowadzić policję obyczajową coby już żadna nie łaziła bez hijabu itp?
Z Twojego rozumowania wynika, że tak, mają prawo. I potem musimy jeszcze im podziękować, że tak nam doskonale rozwiązali nasze problemy :)
Weź pomyśl tak zwyczajnie po ludzku, że każdy kij ma 2 końce.
Back to top
View user's profile Send private message
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Weź pomyśl tak zwyczajnie po ludzku, że każdy kij ma 2 końce.


Na jednym z nich bardzo czesto jest g*wno, a za drugi sie trzyma ;)


Quote:
aha... no to dobrze...
Czyli jeśli muzułmanie uważają, że nasze kobiety się szmacą (przykład) to mają prawo w imię tego przekonania nas najechać i wprowadzić policję obyczajową coby już żadna nie łaziła bez hijabu itp?
Z Twojego rozumowania wynika, że tak, mają prawo. I potem musimy jeszcze im podziękować, że tak nam doskonale rozwiązali nasze problemy :)


Tak, maja prawo, a my mamy im wtedy prawo wybic zeby udowadniajac wyzszosc naszej kultury :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 15-09-2009, 08:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
khunag wrote:
Troche nieladnie to ujales, skinheadzi to czesto bardzo fajni ludzie, nie kazdy skinhead to naziol i rasista.



To akurat racja - nie wszyscy skini są nazi-skinami (choc tak to wygląda z grubsza w Polsce), są np red skini, którzy mają lewicowe przekonania.


I masa innych. Ja utożsamiam już od dawna skinheadów raczej z szeroko pojętym working class i street punkiem niż z faszystowskimi świniami. A sam siedzę po uszy w klimatach oldschool i anhalt ebm, więc spytajcie Mroczka jak wyglądam :)

Wracając do tematu. Pomimo dużego stopnia kontrowersji wypowiedzi khunaga, chyba wiem co facet chce nam przekazać. A na pewno zgadzam się z tym, że wszystko zależy od tego kto, jak i gdzie nas wychowa. A co do rasizmu to ja odbieram tą dyskusję w tym tonie, że nikt nie umniejsza ani cywilizacjom, ani żadnej kulturze (wiadomo, że w skład każdej wchodzi na pewno mnóstwo wartościowych ludzi), ale my mówimy tu chyba głównie o tym jakie wrażenie stwarzają jako ogół, no i o ich stosunku do obecnie otaczającego ich świata.
Chciałem też poruszyć kwestię, o której wspomniał Ergo:

Ergo wrote:

Problem z muzulmanami polega na tym, ze oni najpierw uciekaja z rodzinnych stron, gdzie nie jest im dobrze, a potem probuja stworzyc takie samo srodowisko w nowym miejscu.


Dlatego też między innymi uważam religię za cholerne zagrożenie. Ich działania to nie jest tworzenie multikulturowości kraju. Multikulturowość polega na fuzji wpływów wszystkich stykających się ze sobą w danym miejscu. Natomiast oni tworzą z własnej woli zamknięte getta, które oczywiście mają zamiar rozbudowywać. Nasza tolerancja wobec nich natomiast, z punktu widzenia politycznej poprawności, sprowadza się do tego że mamy bezkrytycznie i z poklepywaniem po plecach przyjmować wszystko z ich strony: szanować religię, sposób bycia, moralność i absolutnie w żadnym wypadku nie proponować naszego stylu życia czy naszych obyczajów. Tak, muzułmanie zdecydowanie ostatnimi czasy mnie przerażają.
Co się tyczy akweduktów i Johna Cleese'a - ja wiem, że nie należy nikomu na siłę narzucać własnej kultury, Lili_Hates pisze, że dobrze radzili sobie i wcześniej. Ok. Ale czy znając np. leki na choroby od stuleci dziesiątkujące ludzi (nie mówię o tych, które zostały przywiezione z Europy i były nowością dla miejscowych) mieliśmy stanąć na granicy ich państw i powiedzieć "Eeeee wracamy, radzili sobie tak długo, to poradzą sobie i teraz". Czy na tej samej zasadzie mieliśmy nie dzielić się innymi wynalazkami ludzkości jako całości? (wiem, że nie zawsze dobrymi). Oczywiście, zdaje sobie sprawę, jak wyglądała kolonizacja Ameryki Pd. I wcale nie jestem zwolennikiem takich metod. Zdaje sobie również sprawę, jak przez lata kolonizacji wygląda Afryka. Zresztą zależność pomiędzy koloniami a kolonialistami wyglądała podobnie, jak nasza sytuacja za czasów PRL: ZSRR kupi od nas wszystkie telewizory a za to będziemy mogli sprzedać im węgiel. Tylko, że w przypadku Afryki te telewizory produkowało się za miskę końskiego łajna i z AK-47 pod pachą. Nie wspominając o narzuceniu przez kolonizatorów sztucznych granic oraz napuszczaniu plemion na siebie nawzajem - te dwa powody są przyczyną bratobójczych wojen po dzień dzisiejszy, oni nie wiedzą już nawet o co walczą, mają nienawiść do drugiej strony we krwi.

I na koniec jeszcze chciałem tylko powiedzieć @ khonug, że zgadzając się z Tobą w różnych kwestiach, chciałbym poruszyć temat lewicy :) otóż mam nieodparte wrażenie, że stawiasz znak równości pomiędzy komunizmem, socjalizmem i socjaldemokracją, co jako politologa bardzo mnie boli ;) tym bardziej, że, jakby to ująć, jestem dość mocno anty-prawicowy (chociaż o tym ciężko rozmawiać w kraju, gdzie mamy totalne pomieszanie nazewnictwa - partie uznawane za prawicę, operują hasłami socjalistycznymi i narodowo-socjalistycznymi, socjaldemokraci ocierają się o liberalizm, liberałowie są konserwatystami i co najwyżej libertarianami itd. itp.) Warto byłoby dodać, że jestem apolityczny, jednakże to, co uskutecznia polska tzw. prawica, samoczynnie sprawia, że niezależnie ode mnie czuje się coraz bardziej czerwony (oczywiście czysto teoretycznie bo jak wiemy, kiedy do władzy dojdzie polska lewica, która jest totalnie pozbawiona dopływu świeżej krwi i kiszona w post-komunistycznym bagienku, wcale nie będzie jakoś mega-lepiej).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 15-09-2009, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
I na koniec jeszcze chciałem tylko powiedzieć @ khonug, że zgadzając się z Tobą w różnych kwestiach, chciałbym poruszyć temat lewicy :) otóż mam nieodparte wrażenie, że stawiasz znak równości pomiędzy komunizmem, socjalizmem i socjaldemokracją, co jako politologa bardzo mnie boli ;)


Zapomniales jeszcze o narodowym socjalizmie ;) Nie trawie zadnych lewackich rozwiazan i dla mnie to jest wszystko praktycznie to samo w innych opakowaniach. Gdzie zaczyna lewica tam konczy sie wolnosc jednostki.


Quote:
tym bardziej, że, jakby to ująć, jestem dość mocno anty-prawicowy (chociaż o tym ciężko rozmawiać w kraju, gdzie mamy totalne pomieszanie nazewnictwa - partie uznawane za prawicę, operują hasłami socjalistycznymi i narodowo-socjalistycznymi, socjaldemokraci ocierają się o liberalizm, liberałowie są konserwatystami i co najwyżej libertarianami itd. itp.)


Nooo, jesli przyjmiemy, ze PiS, albo PO to prawica, to ja chyba tez jestem lewakiem ^^

Ale u nas jeszcze nie tak zle - w Stanach liberalowie sa praktycznie trockistami ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 15-09-2009, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

khunag wrote:
Nooo, jesli przyjmiemy, ze PiS, albo PO to prawica, to ja chyba tez jestem lewakiem ^^


Sam widzisz :)


khunag wrote:

Ale u nas jeszcze nie tak zle - w Stanach liberalowie sa praktycznie trockistami ;)


Otóż to :D

Dodano po 7 godzinach 54 minutach 1 sekundzie:

http://fronda.pl/news/czytaj/150_chrzescijan_aresztowanych_w_egipcie_za_lamanie_ramadanu

Może to niezbyt dobre miejsce (szczerze nienawidzę frondy.. a tfu!) ale news dobrze obrazuje to o czym mówiłem. O tym, jak to "my" traktujemy "ich", a jak "oni" mają głęboko w dupie "nas". "Nas" tym bardziej w cudzysłowie, ponieważ do chrześcijan mam równie daleko jak do muzułmanów. Oczywiście czuję się jeszcze bardzie przerażony z tego powodu, że jako ateista i tak jestem traktowany na równi z chrześcijanami, jako niewierny. Przecież ja mam daleko w dupie te wszystkie gierki i zabawy w bogów, dlaczego ktoś ma mnie napiętnować z powodu mojej niewiary w czyjeś powieści fantasy (i to kiepskie)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 16-09-2009, 00:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
że jako ateista i tak jestem traktowany na równi z chrześcijanami, jako niewierny.


Oj, tu sie grubo mylisz, jako ateista masz u nich duzo bardziej przesrane.

Quote:
Przecież ja mam daleko w dupie te wszystkie gierki i zabawy w bogów, dlaczego ktoś ma mnie napiętnować z powodu mojej niewiary w czyjeś powieści fantasy (i to kiepskie)?


Nie zeby mnie to jakos ruszalo, ale nie musisz sie tak z tym obnosic, wojujacych ateistow stawiam na rowni z mocherowymi fanatykami.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group