FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Jaka muzyka najlepiej nam smakuje (i kiedy)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 26-11-2008, 14:47    Post subject: Jaka muzyka najlepiej nam smakuje (i kiedy) Quote selected Reply with quote

D-Vision wrote:
Nie bądźcie zmarzluchy! W zimie muzyka lepiej mi smakuje...


Mnie najlepiej smakuje ta, która się kojarzy z przemijającym latem, wczesną jesienią, popołudniem i wczesnym wieczorem - czyli okresem, który zapowiada przemijanie, odejście, ale jeszcze nim nie jest.

Bo jeszcze ciepło, jeszcze jest słońce, ale cień już długi i noc coraz dłuższa... To wtedy serce boli i krwawi najmocniej.

Ucieleśnieniem tego nastroju jest dla mnie The Garden Johna Foxxa, ponad siedmiominutowa suita zamykająca album o tym samym tytule. Zresztą zerknijcie na tekst:

We've been sleeping in the garden
Breath of summer, breath of gold
As we turn against the sweep of hills
The sky's aglow

She burns away in light and silver
Luminous through all these years
Every gesture filled with longings
I still feel we fade away...

I see you standing in the long light
Dress discarded, windows glow
All across the warm horizons
The sunset goes


To dziwna pieśń, w zależności od nastroju potrafi wypełnić duszę ciepłem, a kiedy indziej pogrążyć w żalu za minionym.
Taką muzykę kocham najbardziej.

A Wy?
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-11-2008, 17:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro udało Ci się już Mucho złapać mnie za słowo, więc rozwinę. Muzyka zdecydowanie najlepiej smakuje mi zimą. Nie wiem dlaczego, mogę jedynie spekulować: charakterystyczne oświetlenie (chodzi mi o śnieżne zimy), mróz i chłodny powiew na zewnątrz, jednocześnie ciepłe wnętrze domu - ale nie traktowane na zasadzie schronienie przed tym zimnem, gdyż uwielbiam ten zimowy chłód. Podczas zimy (czyt.: ZIMY a nie bezśnieżnej szarugi i chlapy) muzyka wchodzi mi tak samo dobrze praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Lato także nastraja do muzyki, ale dniami tylko do muzyki energetycznej, niosącej dużą dawkę siły. Głębsza muzyczna refleksja łapie mnie za to zawsze podczas letnich późnych wieczorów - na kilka godzin przestawiam się na trochę inny odbiór, z rzadka tylko przeciągający się do późnej nocy. Coś jest w tej porze...

Swoją drogą, to głupie, że pora roku i warunki zewnętrzne mogą aż tak (przynajmniej w moim przypadku) wpływać na to, jak słucha i odbiera się muzykę 0_o

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:

A jeszcze odnośnie tego jaka muzyka najlepiej nam smakuje...

Ciężko mi się wypowiadać na ten temat, mnogość gatunków i klimatów tworzonych przez różnych wykonawców nie pozwala mi na jednoznaczne określenie, która z nich ma być tą one-and-only.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bitter sweet


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 17 Jul 2004
Posts: 25
Location: wioska Tum/Poznań

PostPosted: 27-11-2008, 00:03    Post subject: Re: Jaka muzyka najlepiej nam smakuje (i kiedy) Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Mnie najlepiej smakuje ta, która się kojarzy z przemijającym latem, wczesną jesienią, popołudniem i wczesnym wieczorem - czyli okresem, który zapowiada przemijanie, odejście, ale jeszcze nim nie jest.

Bo jeszcze ciepło, jeszcze jest słońce, ale cień już długi i noc coraz dłuższa... To wtedy serce boli i krwawi najmocniej.



Bardzo trafny opis panie Mucho. Czasem wręcz taki nastrój przeradza się w coś fizycznego, odczuwalnego, nagły skurcz w sercu, napływ silnych emocji, niepokoju, który jest w jakiś sposób pozytywny, jakby oczekiwanie na coś..

I zgodzę się że zdarza się to najczęściej właśnie pod wpływem widoku zachodzącego słońca, gwiazd, letniej nocy, ośnieżonego miasta i właściwie zawsze w samotności.

Dla mnie w takich chwilach najlepszą muzyka jest cisza.

Choć, są dźwięki które same w sobie wywołują ten stan...

A shadow glides above my plate
And all I see is birds migrate
Going south, remember me
When you fly above the sea
Autumn dies serene and slow
The lamp stands in a gentle glow
The silence rules, the evening grows
And the moon is far below

In me twist a sudden cramp
In my heart I hear it stamp

CoX - Creature

2-D-vision - Wcale nie głupie, kiedy otoczenie uwrażliwia Cię na muzykę, możesz w pełni ją odczuwać, w zasadzie tak jak powinna być odczuwana.
Trudno jest dać się porwać dźwiękom, kiedy słuchasz ich o 7 rano w zatłoczonym tramwaju...

Co do zimowych melodii.. są piosenki do których zawsze wracam zimą, swoista zimowa playlista. Nie wyobrażam sobie zimowych świąt bez Enyi, chyba straciłyby cały swój urok;)
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 27-11-2008, 00:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

bitter sweet wrote:
2-D-vision - Wcale nie głupie, kiedy otoczenie uwrażliwia Cię na muzykę, możesz w pełni ją odczuwać, w zasadzie tak jak powinna być odczuwana.



Źle to ująłem. "Głupie" w sensie "wow!" ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 27-11-2008, 14:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie najbardziej smakuje muzyka z lekką nutką dekadencji ;-) ...nostalgii, ale jednocześnie melodyjnie...czasem ostrzej, czasem, spokojniej.

Miewam natomiast okresy kiedy chętnie sięgam po różne dziwne brzmienia mniej melodyjne, pełne dziwnych dźwięków. Kiedyś np. przez prawie kilka miesięcy jedynie mogłam słuchać NIN i to prawie na okrągło. Przejadła mi się inna muzyka całkowicie, wszystkie płyty jakie włączałam wydawały się wtórne i do granic możliwości ograne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Procella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 19 May 2006
Posts: 21

PostPosted: 30-10-2009, 12:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

A mnie muzyka smakuje zawsze. Bardzo różna, zależnie od nastroju. W ostatnich dniach głównie smęty, ale może jutro poprawi się pogoda i mi się odmieni ;) ...choć nie, bo pozostaje jeszcze specyficzna atmosfera tego okresu...
Back to top
View user's profile Send private message
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 21-11-2009, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio najbardziej smakuje mi Interpol :P, który zepchnął pozostającą na pierwszym miejscu Lycię na dalszą pozycję. Poza tym muzyka smakuje mi zawsze, jest dobra na dobre dni i poprawia nastrój w gorsze. Co ciekawe mroczności mnie nie dołują, tylko wywołują stan pobudzenia emocjonalnego, powodują wręcz przypływ siły, tak bym to nazwała. Oczywiście słucham czego innego rano, czego innego wieczorem czy w drodze do pracy, ale jednak sluchanie muzyki zajmuje mi kawal życia.
I jest w nim miejsce na różne muzyczne klimaty.
Back to top
View user's profile Send private message
Hell


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 21 Nov 2009
Posts: 18
Location: Gdańsk

PostPosted: 22-11-2009, 00:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie mogę życ bez muzyki zwłaszcza, że sama ją tworzę. Najbardziej smakuje mi muzyka inspirująca, coś co mnie zainspiruje, nakłoni do stworzenia lub spróbowania czegoś nowego nie tylko w twórczości. Uwielbiam krok po korku odkrywać nowe dźwięki toteż nie zamykam się w jednym gatunku, co do pory roku - jesień, wtedy najlepiej smakują wszelkie mroczności i nie tylko ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Jaka muzyka najlepiej nam smakuje (i kiedy)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group