FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Bisclaveret - Amalgame (2008)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 20-01-2009, 18:13    Post subject: Bisclaveret - Amalgame (2008) Quote selected Reply with quote

Bisclaveret – Amalgame
CD 2008 (digipack)
Zoharum Records <ZOHAR 003-2>

Wydanie płyty z remiksami to dosyć kontrowersyjny pomysł. Niektórzy twierdzą że to prosty sposób na wyciągniecie od oddanych fanów kasy, jeszcze bardziej złośliwi mówią że świadczy to o braku pomysłów i o zwyczajnym pójściu na łatwiznę. W przypadku najnowszej płyty trójmiejskiej grupy Bisclaveret żadne z powyższych przykładów nijak mi nie pasuje. Według mnie nie ma co wspominać o profitach finansowych, a co do zaangażowania muzyków to artyści którzy wzięli pod warsztat utwory Bisclaveret stanęli na wysokości zadania. Daleki jestem od nazwania siebie fanem dokonań Thorna i Dragosa ale musze przyznać że ”Amalgame” to udany eksperyment. Trochę dziwne że mamy tutaj 5 kompozycji w 9 wersjach. Utwory się powtarzają i myślę że wielu słuchaczom może się to nie podobać. Dla mnie natomiast jest to ciekawe doświadczenie gdyż mogę posłuchać niektóre utwory w kilku wersjach, co ważne z różnego muzycznego punktu widzenia.
Zaczyna Rafał Sądej z Moan w utworze ”Insane In God” w dużo bardziej industrialnej wersji od oryginału - masa pogłosów, ciężka nawiedzona atmosfera, wokale przypominające pacjentów szpitala zdrowia psychicznego. Ten sam utwór wzięli na warsztat również Endraum (bardzo milutkie dla ucha, rytmiczne electro) oraz grupa God’s Bow – taneczny, orientalny klimat i rewelacyjny śpiew Agnieszki Kornet. Najmocniejszy akcent na płycie. Dalej mamy trzy wersje ”Ritual of All-Embracing Madness” autorstwa Horologium (najgłośniejsza, z perkusją i wokalem operowym), Hoarfrost i Sleeping Pictures. Tutaj muzycy również dali wodze fantazji. Szczególnie zaskoczył mnie śląski Hoarfrost, po słabiutkiej epce ”Dungeon” widzę znaczny progress, tym bardziej jestem ciekawy jak brzmi oficjalny debiut na CD w Zoharum Records pt. ”Ground Zero”. Dalej mamy militarny ”Duch Mój” w wersji Ghosts Of Breslau oraz jeszcze bardziej odważny remiks z dźwiękami z gatunku idm rodzimego synta[XE]rror. Zapomniałem jeszcze o kolaboracji Bisclaveret z Loverdozed w ”All Thinkgs Lost” (długa elektronika, która nieco nuży i nie przemawia do mnie zupełnie). To tyle, w telegraficznym skrócie.
Podsumowując: z góry jest wiadomo że płyta z remiksami najbardziej spodoba się zagorzałym fanom i im chyba nie trzeba specjalnie jej polecać. Inni pewnie i tak przejdą obojetnie, choć jeśli taki sceptyk dokonań Bisclaveret jak piszący te recenzję uznał ją za udaną i wartą uwagi to myśle że inni nie mają się czego bać. Warto spróbować wsłuchać się w ”Amalgame”…

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Insane in God ("The Plastic Phantoms") remixed by Moan, 2007
2. Ritual of All-Embracing Madness (Thor's Papercut Mix) remixed by Sleeping Pictures, 2006
3. Insane in God (endraum vision) remixed at Weisser Herbst studio ffm in 2007
4. Duch mój… (Ghosts of Breslau remix) remixed by Kormak at home studio in 2006
5. All Things Lost (Bisclaveret vs Loverdozed) remixed by Loverdozed, 2007
6. I’m Insane in … (God's Bow remix) remixed by God's Bow at Lyre Studios, 2007
7. Ritual of All-Embracing Madness remixed by Hoarfrost, 2007
8. Ritual of All-Embracing Madness (Horologium remix) remixed in January 2008
9. Duch mój… (breslau's deathmix) remixed by synta[XE]rror, 2007
10. Insane in God (bonus video)

www.bisclaveret.com
www.myspace.com/bisclaveret
www.zoharum.com



bisclaveret.jpg
 Description:
 Filesize:  6.22 KB
 Viewed:  3419 Time(s)

bisclaveret.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Bisclaveret - Amalgame (2008)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group